Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 19, 20, 21  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tv45

Debiutant



Dołączył: 24 Paź 2016
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: Jazz 1,2 2005
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 27 Paź 2016, 09:25
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


u mnie też pełno wody było, wyskubałem stare uszczelnienie (pod listwą i na narożnikach) i zapakowałem silikon wysokotemperaturowy. Wg opisu tworzy elastyczne uszczelnienie i dobrze łączy się z blachami. Tubkę kupiłem w Bricomarche, koszt 10,50zł.
Na razie od 5 dni sucho w komorze, a trochę padało. Zobaczymy na ile posłuży.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 27 Paź 2016, 15:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Kadrowiec napisał:
U mnie woda lała się przez pęknięcia w końcach rynienek tych od gum na dachu, mechanik też mówi, że samochód dostał w tyłek i dlatego blachy się rozchodzą. Powiedział, że uszczelnianie silikonem na gorąco daje półroczną przerwę w przeciekaniu, i potem trzeba od nowa uszczelniać. Przewiercił mi otworki w podłodze, aby woda się wylewała dołem a nie zabierała i przesączała pod siedzenia pasażerów.
Zobaczymy jak będzie po tych zmianach.
Woda w jazzach 2002 - 2008 zawsze się leje do bagażnika.
W każdym jazzie wyprodukowanym w Japonii posiadającym w numerze VIN JHM. Właśnie przez te szczeliny o których piszesz. Ja miałem to samo, ale 2 wizyty w ASO i sprawa załatwiona, dlatego też nie obstawiałbym tego o czym mówi ten mechanik. Jezeli chcesz dokładnie sprawdzić czy auto miało przygodę to zobacz jak wygląda tylny pas, i jedź na zbieżność.
W książce jest podana dopuszczalna na przód i na tył. Jeżeli będzie coś poza, to masz pewną sugestię ...
Z tymi otworkami to też Ci przysługę zrobił Laughing
Będziesz jechał, wlecisz w dużą kałuże i woda w środku bagażnika.

Do klejenia to żadnego silikonu na ciepło/gorąco.
Wystarczy normalny wysokotemperaturowy i elastyczny. Bo blachy i tak będą tam pracować.
Po zrobieniu naprawy nie maluj tego żadnym lakierem itp.
U mnie w ASO za pierwszym razem chłopaki pomalowali, bo chcieli żeby było super. I właśnie z tego względu przeciekało dalej.
Potem zrobili jeszcze raz ale pozostawili tak jak jest. Wodę to lali wiadrami i z węża cały czas. Nawet fotki porobili, ale pokazali na telefonie i zabrali Smile
Zobacz na fotki, tak to u mnie teraz wygląda. Są w tym wątku umieszczone.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
edbor

Debiutant



Dołączył: 22 Gru 2013
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skierniewice
Posiadane auto: honda jazz 1,2 S 2004
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 27 Paź 2016, 18:19
Temat postu:

woda w bagażniku


Kedlaw jestem pełen uznania dla Twojej aktywności na forum. Proszę Cię jednak abyś się nie starał być wyrocznią w każdej sprawie. Ja już kiedyś pisałem, że mam jazza z 2004 r., z nr VIN JHM itd., a więc japończyka, i wody ani w bagażniku, ani w kabinie nie ma. W bagażniku to nawet wilgoci nie ma. Rozmawiałem kiedyś z mechanikami i mówili, że jeżeli samochód nie miał uderzenia (nie musi być śladów), to nie może być pękania łączeń i przecieków. Sam mam ponad 50-letnie doświadczenie z przeróżnymi samochodami i z przeciekami tego rodzaju o jakich niektórzy piszą na forum, nigdy nie miałem do czynienia.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 27 Paź 2016, 22:11
Temat postu:

Re: woda w bagażniku


edbor napisał:
Kedlaw jestem pełen uznania dla Twojej aktywności na forum. Proszę Cię jednak abyś się nie starał być wyrocznią w każdej sprawie. Ja już kiedyś pisałem, że mam jazza z 2004 r., z nr VIN JHM itd., a więc japończyka, i wody ani w bagażniku, ani w kabinie nie ma. W bagażniku to nawet wilgoci nie ma. Rozmawiałem kiedyś z mechanikami i mówili, że jeżeli samochód nie miał uderzenia (nie musi być śladów), to nie może być pękania łączeń i przecieków. Sam mam ponad 50-letnie doświadczenie z przeróżnymi samochodami i z przeciekami tego rodzaju o jakich niektórzy piszą na forum, nigdy nie miałem do czynienia.
Pytałem kiedyś w ASO w temacie tej wody w bagażniku. Okazało się, że każdy jazz mający w/w problem pochodził z japonii. Możliwe, że mieli traf Wink

Owszem zgodzę się z Tobą, że auto po jakiejś przygodzie tj. np. uderzeniu nie musi mieć jakichkolwiek znaków w/w zajścia. Jednakże handlarze, którzy się zajmują sprzedażą aut doskonale potrafią je rozpoznać jaki i ukryć. Proponuję przeczytać:
http://natemat.pl/84813,bezczelne-oszustwo-na-bezwypadkowe-auto-internet-konczy-eldorado-rzezbiarzy
Tak więc sam widzisz jak to jest.

Mój jazzik prosto z salonu ASO, a i woda też się minimalnie dostawała do bagażnika pod koło zapasowe. Przeciekało pod lewym boczkiem i wypływała zaraz pod tym plastikiem na środku. Woda zbierała się na gąbce i tamtędy spływała.

Przyznali, że to wada fabryczna. Widocznie masz szczęście i Twój jazzik się pod nią nie łapie.

PS. Tak dla ogólnej informacji to można, by taką ankietę na ten temat przeprowadzić. Podzielić na kraj produkcji i postawić kilka pytań w sprawie przeciekania wody w jazzie (bagaznik, drzwi lewe, prawe, itd.) Jeżeli jest ktoś zainteresowany to ją zrobię i udostępnię w necie. Sam jestem ciekaw jak będzie wyglądała statystyka danych.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Czw 27 Paź 2016, 22:25
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Mój też z Japonii i przeciekał. Sprawdzałem lakier miernikiem i raczej nie był bity. Zresztą, rok 2003, a rdza praktycznie nigdzie nie wychodzi (odrobinkę przy lewych tylnych drzwiach od wewnątrz bo uszczelka się wygięła i leciutko pod maską, którą i tak będę wymieniał bo mnie puknęli :S).
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 27 Paź 2016, 22:25
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
gogoska

Czytelnik



Dołączył: 03 Lis 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 2002 1,4
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 03 Lis 2016, 00:54
Temat postu:

woda


Witam wszystkich, ja również zakupiłam w lipcu Hondziunię i co jesień deszcze i woda nie tylko w bagażniku ale i na przednim dywaniku pod nogami kierowcy. Dzięki waszym informacjom wiem czemu jest z tyłu a co z przodem miał ktoś, coś ...
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 03 Lis 2016, 10:56
Temat postu:

Re: woda


gogoska napisał:
Witam wszystkich, ja również zakupiłam w lipcu Hondziunię i co jesień deszcze i woda nie tylko w bagażniku ale i na przednim dywaniku pod nogami kierowcy. Dzięki waszym informacjom wiem czemu jest z tyłu a co z przodem miał ktoś, coś ...
Po dacie produkcji to wnioskuję, że to japończyk. Jeżeli nie to mnie popraw.
Jeżeli chodzi o ten Twój problem z przeciekaniem wody pod nogi kierowcy, to ogarnięty temat przez usera cuuube link:
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=37024&postdays=0&postorder=asc&start=165
Z opisu wychodzi, że macie taki sam problem. Tyle tylko, że on już to jakoś ogarnął.

Powodzenia
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
tv45

Debiutant



Dołączył: 24 Paź 2016
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: Jazz 1,2 2005
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 03 Lis 2016, 12:08
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


co do pochodzenia u mnie JHM

w bagażniku już sucho od prawie dwóch tygodni, ale pojawiła się woda z tyłu przy obu drzwiach - do roboty prawdopodobnie folia pod tapicerką.
Powrót do góry
jurand55

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazury
Posiadane auto: Honda CR-V, 2,0 rocznik 2013
Piwa: 2/4
Wysłany: Czw 03 Lis 2016, 16:22
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Na 100%, trzeba przykleić folię
Powrót do góry
gogoska

Czytelnik



Dołączył: 03 Lis 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 2002 1,4
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 04 Lis 2016, 00:45
Temat postu:

Re: woda


Po dacie produkcji to wnioskuję, że to japończyk. Jeżeli nie to mnie popraw.
Jeżeli chodzi o ten Twój problem z przeciekaniem wody pod nogi kierowcy, to ogarnięty temat przez usera cuuube link:
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=37024&postdays=0&postorder=asc&start=165
Z opisu wychodzi, że macie taki sam problem. Tyle tylko, że on już to jakoś ogarnął.

Powodzenia[/quote]

Bardzo dziękuję za linka, przyznaję że dopadła mnie niemoc wielka a tak się cieszyłam z małej czarnej, jednak powoli kokardy opadają. Kedlaw07 w zupełności masz rację to Japończyk.
W niedzielę dostanę dostęp do garażu znajomych ciekawe co odkryję, podzielę się info Smile, choć nie ma się co śmiać.
Powrót do góry
Malfiq

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecinek/Pomorze Zachodnie
Posiadane auto: Honda Jazz Style 1.4 CVT 2007
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 04 Lis 2016, 23:29
Temat postu:

Re: woda


gogoska napisał:
[...] przyznaję że dopadła mnie niemoc wielka a tak się cieszyłam z małej czarnej, jednak powoli kokardy opadają.


Żadne kokardy miła koleżanko! Na każdy problem nasi Panowie mają odpowiedź, więc po prostu pytaj! Mnie już wyedukowali w tylu kwestiach, że mogę spokojnie porozmawiać i zagiąć niejednego faceta w kilku kwestiach Cool Są bezcenni Rolling Eyes

A żeby nie było, że OT - u mnie na szczęście (odpukać) woda w bagażniku się nie zbiera, ale za to jakoś w tym roku zaczęły mi strasznie parować szyby Evil or Very Mad Waldi pisałeś mi kiedyś o pochłaniaczu wilgoci do auta, coś od pingwina chyba nazwa.. Przypomnisz proszę?
_________________
Ale Jazz! Rolling Eyes
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sob 05 Lis 2016, 00:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Pozwolisz,że ja to zroię ?Smile

Pochłaniacz nazywa się pingi. Biały woreczek z wizerunkiem niebieskiego pingwina. Ja dziś kupiłem z zawartością 450gramów na pewnym portalu aukcyjnym.
Też mam z tym problem. Mimo wymiany filtra pyłkowego moja klimatyzacja słabo sobie radzi z zaparowanymi oknami w aucie.
Jakiś miesiąc temu miałem prane na mokro wnętrze auta może u mnie to stąd ta dolegliwość u mnie.

Można wiedzieć kiedy wymieniałaś filtr przeciwpyłkowy?
Powrót do góry
Malfiq

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecinek/Pomorze Zachodnie
Posiadane auto: Honda Jazz Style 1.4 CVT 2007
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 06 Lis 2016, 17:08
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Flik dzięki! Rolling Eyes
Musze się zaopatrzyć, bo filtr starszy od węgla pewnie (ze 2-3 lata ma, nie bijcie!), a do wiosny musi poczekać, bo teraz mam tyle wydatków, że nie wiem w co pierwsze inwestować Very Happy Miałam to zrobić w tym roku, ale praca, praca, praca, delegacje, praca, delegacje i jeszcze raz praca. Umrę w biegu Very Happy Klimatyzacja generalnie daje radę, ale szyby w tylnych drzwiach zostają zaparowane (przód i tył wiadomo - ogrzewanie, boczne przednie też w miarę) i wkurza mnie to strasznie. Może to też moja wina trochę, bo nie lubię marznąć i ogrzewanie mam rozkręcone. A przy np. 17 stopniach szyby mi nie parują tak jak przy 21 Rolling Eyes Very Happy
_________________
Ale Jazz! Rolling Eyes
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 07 Lis 2016, 20:38
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Widzę, że Flik77 mnie wyręczył Wink
@ Malfiq
Natomiast nie uwierzę, abyś nie miała w domu "Ludwika". Umyj nim szyby od wewnątrz i będziesz miała spokój z parowaniem.
Oprócz tego możesz zawsze umyć wodą z octem a potem wytrzeć do sucha gazetą.
Efekt murowany i spokój na jakiś czas.
W ostateczności można jeszcze to samo zrobić przy użyciu denaturatu.
Parować nie będzie ale zapach, o cóż. Zawsze jednak można wywietrzyć.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pon 07 Lis 2016, 21:14
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


http://moto.onet.pl/aktualnosci/jak-poradzic-sobie-z-zaparowanymi-szybami/nydks7

W linku jest artykuł o tym jak można sobie poradzić z tym problemem.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 19, 20, 21  Następny
Strona 16 z 21
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaAccord

29 900

2010r.

288 850 km

lubelskie

HondaHR-V

55 800

2017r.

148 000 km

małopolskie

HondaCivic

7 900

2002r.

204 323 km

mazowieckie

HondaCivic

49 900

2015r.

164 000 km

mazowieckie

HondaCivic

54 900

2014r.

195 412 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System