Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 19, 20, 21  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jurand55

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazury
Posiadane auto: Honda CR-V, 2,0 rocznik 2013
Piwa: 2/4
Wysłany: Czw 03 Mar 2016, 16:47
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Oj Krzakoo, pisałem już że sam to przechodziłem też nie wierząc że ta woda nie zdąży odchodzić przez te otworki ale tak jest i jak folia jest odklejona to idzie na boczki i spod nich spływa na plastykowe progi i następnie na dywanik. Koniecznie musisz zdjąć boczek chociaż z jednej strony i zobaczysz że folia nie trzyma na dole. Przykleisz do drzwi i będziesz się cieszył jak ja, że jest sucho. Jak zdejmiesz korbkę to masz już 80% sukcesu , reszta to popijając piwko będziesz się cieszył że Ci tak świetnie idzie. Powodzenia
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Czw 03 Mar 2016, 21:49
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Hehe, ja raczej nie będę się w to bawił, mam zbyt duże zdolności do spieprzenia czegoś. Razz
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 03 Mar 2016, 22:38
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Witam,

Krzakoo tutaj masz linka czym przykleić tą folię.
( Honda Jazz ) Folia zabezpieczająca w drzwiach
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=103641
zresztą sam tam zabierałeś głos.

Koledzy, damballasnake, JAZZZZ i ami dokładnie wytłumaczyli temat.

Tutaj masz linka: http://hostuje.net/file.php?id=37739b64691b9dae527b9f219d3cae32
do pliczku w pdf z serwisówki w jaki sposób zdemontować tylny boczek.

Napisz do usera morda który w tym temacie:
( Honda Jazz ) woda pod siedzeniami z tyłu
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=161847&highlight=woda
wstawił zdjęcia gdzie pokazał jak demontował tylne boczki. Niestety na obecną chwilę ich nie ma, ale może znowu je wgra.

Tutaj masz myk jak ściągnąć tą korbkę z drzwi:
https://www.youtube.com/watch?v=gvepLGiyI_8
inną metodą jest wciśnięcie tapicerki koło korbki.

Zresztą kolega jurand55 dokładnie opisał problem ze ściąganiem korbki tutaj:
( Honda Jazz ) woda pod siedzeniami z tyłu
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=161847&postdays=0&postorder=asc&highlight=woda&start=15
Cytat:
Dało rady, troszkę idzie się nadenerwować. Po kolei to wygląda tak że trzeba odsunąć ten pierścień od korbki-wsadziłem taką drewnianą łopatkę wciskając go mocno w tapicerkę a później szydełkiem wyciągnąłem zawleczkę i korbka schodzi. Powrotnie to tylko włożyć tą sprężynkę do korbki i wcisnąć na te frezy i sama praktycznie wskoczy. Miałem w obydwu drzwiach poodklejaną folie. Kupiłem klej dekarski i skleiłem teraz jak będę miał czas wskoczę na myjnie i dobrze poleje szyby.

_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Pią 04 Mar 2016, 01:07
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Jestes krolem, znasz chyba cale forum na pamiec! I jeszcze moje posty z2010 roku. Very Happy

Dzieki temu wiem, ze wtedy montowalem glosniki i zrobilem jakis otwor w tej folii, moze sie poszerzyl czy cos i przez to teraz leje mocniej.

Dzieki za wszelkie sugestie, bede dzialal, a o efektach dam znac!
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 04 Mar 2016, 09:22
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Witam,
Krzakoo napisał:
Jestes krolem, znasz chyba cale forum na pamiec! I jeszcze moje posty z2010 roku. Very Happy
Całego forum nie znam, nie ogarnę Wink
Po prostu Twój problem wydał mi się inspirujący, ponieważ koledzy pisali o podobnych kłopotach które u nich wystąpiły, lecz w inny sposób go rozwiązali.
W Twoim przypadku nic do tego nie pasowało. Dlatego w tym celu przeszukałem całe forum, aby pomóc w rozwiązaniu tej bolączki.

Cytat:
Dzieki temu wiem, ze wtedy montowalem glosniki i zrobilem jakis otwor w tej folii, moze sie poszerzyl czy cos i przez to teraz leje mocniej.
Być może tak jak piszesz to może być przyczyną Twojego problemu.

Cytat:
Dzieki za wszelkie sugestie, bede dzialal, a o efektach dam znac!
Nie ma sprawy. Czekam na wiadomości.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 04 Mar 2016, 09:22
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
morda77

Debiutant



Dołączył: 09 Paź 2013
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków N-H
Posiadane auto: Honda Jazz Live 1.2 2005
Piwa: 2/3
Wysłany: Sob 05 Mar 2016, 21:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


kedlaw07 napisał:
Witam,
Napisz do usera morda który w tym temacie:
( Honda Jazz ) woda pod siedzeniami z tyłu
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=161847&highlight=woda
wstawił zdjęcia gdzie pokazał jak demontował tylne boczki. Niestety na obecną chwilę ich nie ma, ale może znowu je wgra.


Zdjęcia poprawione
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Nie 06 Mar 2016, 03:14
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Witam,
morda77 napisał:
kedlaw07 napisał:
Witam,
Napisz do usera morda który w tym temacie:
( Honda Jazz ) woda pod siedzeniami z tyłu
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=161847&highlight=woda
wstawił zdjęcia gdzie pokazał jak demontował tylne boczki. Niestety na obecną chwilę ich nie ma, ale może znowu je wgra.


Zdjęcia poprawione

Dziękuję bardzo i pozdrawiam.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Nie 06 Mar 2016, 13:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Wysuszyłem wszystko ładnie, dziś popadało więc schodzę zobaczyć co i jak. Bagażnik - sucho, drzwi - sucho. Ale nie ma tak łatwo. Myślę sobie - przejadę się, żeby go poruszać. Zrobiłem kółeczko i co?

Drzwi sucho, ale w kole zapasowym momentalnie woda. Co najlepsze pojawia się też tam pod siedzeniami z tyłu na tej jakby półeczce, za wykładziną przyklejaną na rzepy (mam nadzieję, że rozumiecie, nie mam foto). Wyglądała tak jakby leciała z prawej strony auta na lewą bo lewa była sucha, ale strumyk spływał właśnie w tę stronę. Więc musi być jakaś nieszczelność po prawej.

Moje pytanie - czy może to być coś na poziomie tylnej lampy? Bo serio, ja już żadnych mikropęknięć na dachu nie widzę. :<

I dziwne jest to, że jak auto stoi to jest sucho, a wystarczy ruszyć to spływa, tak jakby gdzieś zalegała woda...

Znalazłem gdzieś w necie foto, które pokazuje, że przez lampę też może woda wpadać:



I nie wiem czy przypadkiem właśnie jakoś tędy u mnie nie leci.

Ogółem to Google zwraca całkiem sporo wyników z całego świata jeśli się wyszuka:

http://tinyurl.com/z6ysapl

http://www.mye28.com/tech/rods_pages/id25.html#9-21-12 tutaj trochę wyjaśnione z drzwiami co i jak, są zdjęcia.

A tutaj filmik: https://www.youtube.com/watch?v=MFqfJh1mBOI i to chyba będzie mój problem bo leci właśnie jak leję na lampy. Pytanie co to jest i jak to naprawić?

edit: nah, to chyba jednak nie będzie ten bolec, u mnie w tym miejscu sucho (o ile to jest ten bolec, który widać przez plastikową klapkę, którą można odczepić w środku baganiżka)

Masakra ile tych możliwości jest. A w necie ludzie piszą, że nawet w modelu z 2015 roku są z tym problemy.
Powrót do góry
giga63

Czytelnik



Dołączył: 14 Mar 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpackie
Posiadane auto: Honda Jazz 2010 r. 1,4
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Mar 2016, 21:28
Temat postu:

woda w środku auta honda jazz


Mialam problem bo pojechałam na myjnię bezdotykową i okazalo się że auto w środku pływa, pojechalam do mechanika i mialam dziury w nadkolach zastanawiam sie skąd??
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pon 14 Mar 2016, 21:59
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Czy autko garażujesz pod chmurką, czy w garażu? Mnie przychodzi do głowy jakiś gryzoń typu kuna itp. Gdzie dokładnie są te dziury?
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 14 Mar 2016, 22:05
Temat postu:

Re: woda w środku auta honda jazz


giga63 napisał:
Mialam problem bo pojechałam na myjnię bezdotykową i okazalo się że auto w środku pływa, pojechalam do mechanika i mialam dziury w nadkolach zastanawiam sie skąd??
Jeżeli nadkola są plastikowe to normalne że z czasem popękają, i powstaną dziury. A stamtąd już niedaleko do metalowych nadkoli i powitania "rudej" w samochodzie. Wystarczy pojeździć po ulicy gdzie jest wysypany gryz, celem ubijania wylanego tam asfaltu. Jeżeli takie kamyczki potrafią zrobić "odbicia" w lakierze to w przypadku plastiku tak samo będzie.
Tak więc ustal skąd się leje woda i pozaklejaj.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
giga63

Czytelnik



Dołączył: 14 Mar 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpackie
Posiadane auto: Honda Jazz 2010 r. 1,4
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Mar 2016, 22:51
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Flik77 napisał:
Czy autko garażujesz pod chmurką, czy w garażu? Mnie przychodzi do głowy jakiś gryzoń typu kuna itp. Gdzie dokładnie są te dziury?


to jest honda z 2010 r. garazuje pod chmurką mam w środku urzadzenie do odstraszania kun dziury sa w tylnych nadkolach. Mechanik mówił że to sie da zrobić.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 15 Mar 2016, 09:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Witam,
giga63 napisał:
Flik77 napisał:
Czy autko garażujesz pod chmurką, czy w garażu? Mnie przychodzi do głowy jakiś gryzoń typu kuna itp. Gdzie dokładnie są te dziury?


to jest honda z 2010 r. garazuje pod chmurką mam w środku urzadzenie do odstraszania kun dziury sa w tylnych nadkolach. Mechanik mówił że to sie da zrobić.
Wszystko opisane, ale czy Ty wodę w samochodzie ? Jeżeli tak to napisz gdzie ona występuje.
Co do zwierzątek to one prędzej będą odwiedzać przód autka, bo tam ciepło i tam wygryzać osłonę oraz przewody hamulcowe.
Możesz posiadać odstraszacz przeciw kunom, szczurom, myszom, kotom itp. ale to nic nie daje. Nie istnieje takie urządzenie.
To co piszą w opisach urządzeń jest bajką Wink
Owszem można się jakoś zabezpieczyć, wieszając "(super urządzenia, kostki zapachowe itp.)" ale nic to nie pomoże ponieważ jak jakiś futrzak upodoba sobie Twoje autko to tam będzie cały czas przesiadywał.

Dlatego też sprawdź czy pod maską pod silnikiem oraz bliżej karoserii nie masz jakiś oznak jego przebywania. Resztki jedzenia, gniazdko zrobione z trawy itp.

Napisz co masz na myśli mówiąc:mechanik mówi że to da się zrobić ?
Masz dziury w plastikowych nadkolach - osłonach umieszczonych nad oponą czy tych właściwych metalowych Question

PS. Witam na forum kolejną przedstawicielkę płci pięknej.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
jazzu

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 139
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: honda jazz 1,2 2006
Piwa: 10/0
Wysłany: Wto 22 Mar 2016, 18:58
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Czołem Waldi, czytając twój powyższy post to jakbyś opisywał...mój wózek Wink
Mam na myśli ślady po gryzoniach w komorze silnika.
Zdarza mi się znajdywać ślady i jakieś resztki po ich np. jedzonku, zwłaszcza wiosną czyli sezonie godowym - efekt parkowania w lasach czy innych chaszczach.
Zastanawiałem się nad zakupem jakiegoś odstraszacza np. Kemo, ale to też niewiele daje - trudno pokryć falą dźwiękową całą przestrzeń komory silnika.
Jak na razie nie miałem uszkodzeń instalacji, w tym roku poeksperymentuję z kostkami toaletowymi - na czas parkowania "ekspozycja" pod maską.
Powrót do góry
morda77

Debiutant



Dołączył: 09 Paź 2013
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków N-H
Posiadane auto: Honda Jazz Live 1.2 2005
Piwa: 2/3
Wysłany: Sob 26 Mar 2016, 17:50
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Odkąd podkleiłem folie w drzwiach mam sucho i spokój, ale nie w bagażniku jak się okazało gdy postanowiłem tam niżej zaglądnąć, mogę teraz hodować ryby fugu...dziś wybieram się z rodzinką na wioske, materiały już zakupione i jak pogoda i świętobliwa babcia pozwoli ( pracować w święta Twisted Evil ) to wjeżdżam do stodoły i zdam niebawem relacje.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 19, 20, 21  Następny
Strona 14 z 21
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

67 800

2013r.

167 000 km

warmińsko-mazurskie

HondaCR-V

58 000

2015r.

142 700 km

wielkopolskie

HondaCivic

7 300

2000r.

176 000 km

śląskie

HondaFR-V

14 900

2006r.

272 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaJazz

25 900

2009r.

94 062 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System