Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 19, 20, 21  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cuuube

Debiutant



Dołączył: 16 Mar 2015
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pyrlandia
Posiadane auto: Galant 2,5 V6___ Jazz 1,4
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 26 Maj 2015, 18:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Z tego co widzę (z grubsza przeglądnięty temat)nikt nie pisał o pęknięciach pod uszczczelką dachu przy przedniej szybie , ja z ciekawości to zrobiłem i zgadnijcie co znalazłem !? Później wstawie fotki
na żółtym dobrze widać

już po zabiegu środkiem do konserwacji podwozia - elastycznym , na około 35-40cm od zawiasu

.pod klapą bagaznika zawiasy zrobiłem równiez

.



tak jak pisałem wcześniej ...czy ktoś zaglądał koło przedniej szyby?

.

jeśli nie to polecam , bo u mnie na około 15cm pęknięcia były

żeby było jeszcze ciekawiej to pod maska również znalazłem pękniecia np na kielichach amortyzatorów
tak kiepsko zgrzanej budy nie ma chyba żadne auto , dobrze że nie gnije w tych miejscach od razu
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 29 Maj 2015, 09:43
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Witam,

Rzeczywiście masz dużo tych pęknięć Sad
Czy wszystkie występują po każdej ze stron samochodu Question
Nie wiesz czy autko nie było bite Question
Być może taki przypadek naruszył tą konstrukcję i tak właśnie jest.

Wiem że na sztywno tego nie ma co kleić, ponieważ ta blacha pracuje i poddaje się wszystkim naprężeniom.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
cuuube

Debiutant



Dołączył: 16 Mar 2015
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pyrlandia
Posiadane auto: Galant 2,5 V6___ Jazz 1,4
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 29 Maj 2015, 23:09
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


z każdej strony.
auto nie było bite , sprawdzałem miernikiem wszędzie w okolicach 80-90um , z przodu na dole zderzak jest przytarty ale tylko przytarty(krawężnik , bo zderzak jest niższy od podstawowej wersji ) , z tyłu z kolei zderzak był przyduszony do jakiejś przeszkody bo plastik jest lekko zdeformowany z lewej strony na tej małej podłużnicy pod nim
na lakierze jest trochę drobnych odprysków co tez moim zdaniem świadczy ,że auto nie było malowane po tym jak trafiło do kraju

skoro już mowa o zderzaku to tam z tyłu nie ma żadnej belki ?
_________________
historia galanta ---> http://forum.mitsumaniaki.pl/viewtopic.php?p=321552&sid=c279c52e1982df05e8c47bd77932b2dc
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sob 30 Maj 2015, 00:34
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Witam,

To nie dobrze, że z każdej strony masz te pęknięcia.
U siebie nie sprawdzałem jak tam dalej jest i chyba nie będę tego robił. Wolę spać spokojnie.
Natomiast jak coś się będzie działo to pojadę do ASO i mi naprawią jako wada fabryczna.

Co do tej belki to:
Z tego co pamiętam to ten zderzak jest tylko przymocowany do nadwozia na wkręty i kołki. Jak postawisz auto na podnośniku to pomiędzy kołem zapasowym a zderzakiem jest tylko pusta przestrzeń.

PS. Ładnie zrobiona dokumentacja naprawy
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
cuuube

Debiutant



Dołączył: 16 Mar 2015
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pyrlandia
Posiadane auto: Galant 2,5 V6___ Jazz 1,4
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 30 Maj 2015, 01:20
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


odnoszę wrażenie że 'sport' ma lekko twardsze zawieszenie(jeździłem dwoma zwykłymi Jazzami i wydawały się inaczej bujać) i napewno sport ma twardsze opony bo niższy profil 185/55/15 , także może to ma wpływ na większą pracę budy. myślę o zakupie felg 7/15" z oponką 195/50

chyba poszukam jakichś rozpórek kielichów...

http://www.ultraracingshop.com/ultra-racing-honda-jazz-20012007-front-strut-brace-tw2198_p23053800.htm
.albo

_________________
historia galanta ---> http://forum.mitsumaniaki.pl/viewtopic.php?p=321552&sid=c279c52e1982df05e8c47bd77932b2dc
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 30 Maj 2015, 01:20
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sob 30 Maj 2015, 16:35
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Witam,

Pomysł fajny i godny zastanowienia w twoim wypadku.
Kolega coś takiego sobie zamontował w skodzie favorit i tam woził koło dojazdowe, bo w miejscu koła zapasowego miał pojemnik na gaz LPG.
Pamiętam jednak że też coś narzekał na układ jezdny.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Kiełekg

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 296
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Jazz 1.4 2010
Piwa: 24/2
Wysłany: Sro 03 Cze 2015, 09:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Strasznie dużo tego szuwaksu...
_________________
Kiełek
Powrót do góry
gadu-gadu
jurand55

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazury
Posiadane auto: Honda CR-V, 2,0 rocznik 2013
Piwa: 2/4
Wysłany: Pon 27 Lip 2015, 18:46
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Myślałem że mój ,,jazzik,, jest nieprzemakalny a tu niespodzianka po tych ulewnych deszczach. W bagażniku powiedziałbym że nie tak źle troszkę mokre szmatki którymi mam zawinięte lewarek i klucze ale już z tyłu pod nogami i siedzeniami pasażerów jeziorko. Dywanik i ten filc jakby nasączone do granic możliwości wodą. Teraz się wszystko suszy a uszczelniłem silikonem te mikro pęknięcia na złączeniu dachu i błotnika z tyłu. Jutro jeszcze raz poprawie miejsca uszczelnienia.
Pozdrawiam
Powrót do góry
jurand55

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazury
Posiadane auto: Honda CR-V, 2,0 rocznik 2013
Piwa: 2/4
Wysłany: Sob 01 Sie 2015, 19:36
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Niestety woda leci dalej ale już wiem którędy. Otóż jak pojechałem na myjnie, dywaniki miałem jeszcze nie rozłożone to zauważyłem że leci spod tapicerki drzwi z tyłu, lewe i prawe.
Powrót do góry
zxs79

Czytelnik



Dołączył: 07 Paź 2015
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: Honda, Jazz, 1.4, 2005
Piwa: 0/3
Wysłany: Sro 07 Paź 2015, 16:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Witam,
Mam przeciek do wnęki koła zapasowego. Z uwagi na mokrą boczną gąbkę pod plastikiem jestem pewien że leci z łączenia blach bo widzę tam pęknięcia na lakierze.

Mam jedno pytanko:
Czy musze dłubać starą spoinę czy wystarczy tylko nałożyć nową cienką warstwę masy poliuretanowej i zrobić na niej lakierniczą zaprawkę?

Nie chce mi się pod chmurką dłubać a nie mam gdzie auta wstawić, dlatego proszę zorientowanych o opinię czy takie załatwienie sprawy wystarczy.
Powrót do góry
jurand55

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazury
Posiadane auto: Honda CR-V, 2,0 rocznik 2013
Piwa: 2/4
Wysłany: Sro 07 Paź 2015, 18:24
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Ja uszczelniłem tylko sylikonem uprzednio wyczyściwszy z brudu i na razie do bagażnika nic nie leci, a robiłem próby mocno lejąc wodą na myjni.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 07 Paź 2015, 21:49
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Witam,
zxs79 napisał:
Witam,
Mam przeciek do wnęki koła zapasowego. Z uwagi na mokrą boczną gąbkę pod plastikiem jestem pewien że leci z łączenia blach bo widzę tam pęknięcia na lakierze.

Mam jedno pytanko:
Czy musze dłubać starą spoinę czy wystarczy tylko nałożyć nową cienką warstwę masy poliuretanowej i zrobić na niej lakierniczą zaprawkę?

Nie chce mi się pod chmurką dłubać a nie mam gdzie auta wstawić, dlatego proszę zorientowanych o opinię czy takie załatwienie sprawy wystarczy.
Widze ze tez masz tentyp problemu z woda co ja. Poczytaj na poprzedniej ztronie co i jak bylo robione. Dobrze przyjrzyj sie zdjeciom bo takie zabezpieczenie nie pozwala na ponowne przedostawanie sie wody do bagaznika
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
zxs79

Czytelnik



Dołączył: 07 Paź 2015
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: Honda, Jazz, 1.4, 2005
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 09 Paź 2015, 09:53
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


kedlaw07 napisał:
Widze ze tez masz tentyp problemu z woda co ja. Poczytaj na poprzedniej ztronie co i jak bylo robione. Dobrze przyjrzyj sie zdjeciom bo takie zabezpieczenie nie pozwala na ponowne przedostawanie sie wody do bagaznika


Kedlaw07 widzę że chyba roili po wierzchu więc zrobię to samo. Co do napaćkania to nie jest tak źle. Możesz mi napisać czy wchodzili ci z tą masą pod listwy?

Co do napaćkania to jest taki patent do silikonu który być-może sprawdzi się też z masą uszczelniającą: Zakłada się rękawiczki gumowe, psika się płynem do mycia szyb na palec i palcem modeluje się spoinę która zmienia kształt pod naciskiem ale nie przywiera do palca. Będę próbował czy płyn działa też na masę.

Masa i farba kupiona jak znajdę czas jutro to powalczę z tematem.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 09 Paź 2015, 11:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


zxs79 napisał:
kedlaw07 napisał:
Widze ze tez masz tentyp problemu z woda co ja. Poczytaj na poprzedniej ztronie co i jak bylo robione. Dobrze przyjrzyj sie zdjeciom bo takie zabezpieczenie nie pozwala na ponowne przedostawanie sie wody do bagaznika


Kedlaw07 widzę że chyba roili po wierzchu więc zrobię to samo. Co do napaćkania to nie jest tak źle. Możesz mi napisać czy wchodzili ci z tą masą pod listwy?

Co do napaćkania to jest taki patent do silikonu który być-może sprawdzi się też z masą uszczelniającą: Zakłada się rękawiczki gumowe, psika się płynem do mycia szyb na palec i palcem modeluje się spoinę która zmienia kształt pod naciskiem ale nie przywiera do palca. Będę próbował czy płyn działa też na masę.

Masa i farba kupiona jak znajdę czas jutro to powalczę z tematem.

Za pierwszym razem ściągnęli boczki i wszystko fajnie położyli, ale to coś co łączy blachy pomalowali w kolorze nadwozia tak więc nie było żadnego śladu.
Być może przez to ta spoina stała się za sztywna i potem lało się do bagażnika.
Robili to w ciągu jednego dnia. Niestety po około 2 latach sprawa się powtórzyła.

Tak więc pojechałem jeszcze raz i zostawiłem auto na 2 dni bo coś trzeba było jeszcze tam zrobić, chyba żarówki wymienić z tyłu te przy rejestracji jakąś stopu oraz którąś postojową. Ja tam w robótkach ręcznych to za dobry nie jestem to zostawiłem Wink
Koniec końców auto zostało. Rozebrali wszystko. Pościągali listwy dachowe oraz odgięli tą czarną gumę. Poodpinali też boczki te czarne oraz te które są powyżej nich umiejscowione. Pościągali też tą czarną listwę pod którą jest ta gąbka oraz te boki do których przypięte są te metalowe klamry. Jednym słowem cały bagażnik do gołej blachy miałem rozebrany.

Z informacji przekazanych wiem, że nie mieli dużego ruchu tak więc mój jazzik był na spokojnie robiony przez cały dzień i testowany w różnych warunkach. Polewano go wodą z węża oraz powoli lekko wiaderkiem, żeby znaleźć przyczynę i miejsce jego przecieku. Kiedy przyjechałem po jego odbiór to pokazano mi wszystko i dokładnie opowiedziano co było i jak robione.
Tym razem położyli ten specyfik tak jak to widać na zdjęciach. Może nie za elegancko, ale nie o to w tym wszystkim chodzi. Ważne że się nie leje. W obu przypadkach przywoziłem im też zdjęcia które były wydrukowane na kartkach z opisem oraz pozaznaczanymi miejscami gromadzenia się wody. Fotki pochodziły też z innych aut, gdzie występował ten sam problem. Chodziło o to żeby nie szukali tylko w jednym miejscu.
Dowiedziałem się również że zdarli to całe ustrojstwo które położyli wcześniej do stanu pierwotnego. Tak jakby samochód nigdy tego nie miał.

Nie wiem gdzie to będziesz robił. Taka naprawa pod chmurką na nie wiele się zda bo ten klej może przecież dobrze nie złapać i będzie szkoda roboty i czasu. Ewentualnie nabierzesz wprawy w rozbieraniu oraz składaniu boczków.
Podeślij fotkę gdzie oraz ile tej wody się gromadzi w w tym kole zapasowym. U mnie wystarczyły 3 suche chusteczki żeby to wytrzeć do sucha. Niestety ponieważ woda dostawała się tamtędy koło lewarka to podstawka podnośnika zardzewiała Twisted Evil

Powodzenia życzę.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
zxs79

Czytelnik



Dołączył: 07 Paź 2015
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: Honda, Jazz, 1.4, 2005
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 09 Paź 2015, 12:45
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Po namyśle stwierdzam że nie robię sam. Mam oddać auto do znajomego mechanika na konkretny przegląd. Wrzucę masę i farbę do bagażnika, niech się tym zajmie w ciepłym garażu.

Zdjęć nie ma co wrzucać pęknięcie wygląda tak jak u was a pod listwą jest tak brudno że nic ni widać. Narazie nie czyściłem żeby nie powiększać szpary.

Odezwę się jak będzie po wszystkim Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 19, 20, 21  Następny
Strona 12 z 21
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

12 990

1998r.

198 000 km

wielkopolskie

HondaJazz

25 900

2009r.

94 062 km

śląskie

HondaAccord

29 900

2010r.

288 850 km

lubelskie

HondaCR-V

39 300

2008r.

169 822 km

podkarpackie

HondaCivic

19 900

2007r.

303 500 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System