Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 19, 20, 21  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
balek

Debiutant



Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Sie 2014, 01:17
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


mitex01 napisał:
balek oto fotki które Ci pomogą .
http://www.beardmorebros.co.uk/website%20pages/jazz_leak.html
Poczytaj ten temat od początku są tu opisane metody na usunięcie tej wady.

przeczytałem ten temat (i to chyba ze dwa razy) i wiem, że woda w bagażniku u wszystkich była wynikiem pęknięć karoserii, tylko mam wrażenie, że u mnie przyczyna może być inna, bo patrząc nawet po śladach, skąd woda biegnie (co widać na fotkach), to woda nie leje się u mnie od boku, tylko bardziej od tyłu (mniej więcej tu gdzie są krawędzie tablicy rejestracyjnej - po obu stronach) i jakoś mi się nie chcę wierzyć, że w tym miejscu wylatuje woda z pęknięć na dachu
dlatego też poprosiłem, by ktoś, kto miał taki przeciek opisał skąd dokładnie wydobywała się woda (bo z kilku postów tego wątku wynika, że ciekła od boku - choć z drugiej strony nie wiem, czy każdy kto to robił demontował tapicerkę, bo bez tego faktycznie można mieć wrażenie, że cieknie-spływa od boku)
@mitex01 jakbyś mógł (lub ktokolwiek inny) zerknąć do bagażnika pod tą środkową listwę, czy są tam ślady wycieków (spod tego elementu, który jest na fotkach) to będę wdzięczny

edit:sprawdziłem dzisiaj szczelność polewając wodą szczelinę miedzu klapą a tylnym błotnikiem, tak od wysokości połowy szyby i woda przeciekła do pokrywy na koło zapasowe kanalikami, które wcześniej sfotografowałem, dlatego nieszczelność u mnie występuje gdzie indziej (specjalnie nie polewałem od samej góry);
uszczelka klapy bagażnika? uszczelki lamp tylnych? nie wiem, może ktoś ma jakieś pomysły
a tak w ogóle, to gdzie się najlepiej z tym zgłosić: do zwykłego mechanika, czy raczej do blacharza?
Powrót do góry
mitex01

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 667
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Honda jazz 1.3 2018r.CVT Suzuki swift 2015r
Piwa: 28/9
Wysłany: Sro 06 Sie 2014, 00:39
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Polej wodą tylko lampę i obserwuj .Pomału znajdziesz miejsce przecieku .
Powrót do góry
skype status
Krzakoo

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): polska
Posiadane auto: Jazz 1.4 2003
Piwa: 16/1
Wysłany: Nie 10 Sie 2014, 11:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Ja miałem identyczne zacieki, a ciekło właśnie przez pęknięcia blach.
Powrót do góry
balek

Debiutant



Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 10 Sie 2014, 22:07
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Krzakoo napisał:
Ja miałem identyczne zacieki, a ciekło właśnie przez pęknięcia blach.

Ok, trochę mnie uspokoiłeś, ale dziwi mnie, że jak polewałem niżej (poniżej pęknięć), to też woda w bagażniku wyciekała.
Oddałem komuś to do zrobienia (z braku czasu). Zobaczymy, ale wydaję mi się, że u mnie może też przeciekać w innym miejscu (np. prze uszczelki lamp tylnych).
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Nie 05 Paź 2014, 21:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Witam,

Wszystko było fajnie do 20 września, tak myślałem, kiedy to postanowiłem podnieść pokrywę która znajduje się nad kołem zapasowym. Sad
Znalazłem trochę wody, jedno wytarcie 3 chusteczkami higienicznymi i już jej nie ma. Smile
Zainteresowało mnie to ponieważ od czasu naprawy jeździłem na myjnie ciśnieniowa - ta z lancą - nic się nie działo , co prawda autko było naprawiane z tego powodu 2 razy w ASO ale wszystko było ok.
Być może woda się pokazała bo jakiś "ludek" Twisted Evil uderzył mi w zderzak - tylko go porysował, reszta jest cała. Ot takie przerysowanie i kilka jeszcze innych rzeczy.

Przy okazji porobiłem kilka fotek i mam do was pytanko. Czy u was też tak macie Question
Mój jazzik od początku tak ma, gdy wyjechał tylko z ASO.

Wiem, że fotki trochę duże ale to dla pokazania tematu - inaczej nie mogę zrobić zdjęcia tą swoją komórką.




prawy tył



lewarek rdza



środek miejsce lewarka - tyl



mazianie lewa



mazianie lewy bok



PS. Tak przy okazji, jak ju te fotki wgrywam to tez od jakiegoś czasu macie Question Pytam, bo kiedyś ten układ klawiszy inaczej wyglądał. Moim zdaniem lepiej.


_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 05 Paź 2014, 21:55
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Pon 06 Paź 2014, 08:43
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Przy siedzeniu mam tak samo, a po bokach tego maziania nie kojarzę, pójdę dzisiaj sprawdzić. Na pewno nie mam takiego rdzawego nalotu.
Układ ikonek mam taki sam jak Ty i pewnie wszyscy. Faktycznie wcześniej to wyglądało lepiej, buttony były w jednym rzędzie. Ktoś zwiększył wartość "padding" w stylu css.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 06 Paź 2014, 10:31
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Witam

Vespa napisał:
Cytat:
Przy siedzeniu mam tak samo,
Ja mam te mazidła na około od lewej do prawej tak jak na fotkach. Jak otworzysz drzwi bagażnika, a potem tą klapkę - z materiału to na wprost żadnych mazideł nie mam.
Cytat:
Na pewno nie mam takiego rdzawego nalotu.
To lepiej sprawdź, jeżeli miałeś wodę. U mnie tamtędy ciekła. Wcześniej jak wyciągałem lewarek to żadnej rdzy na nim ani w miejscu jego mocowania nie było. W sobotę wyciągnąłem tak sobie i zobaczyłem. Na obecną chwilkę nic nie będę robił, bo autko jedzie do ASO i poprosiłem żeby dokładnie to mi przejrzeli i naprawili. Jak pod malują to będzie ok, (mam nadzieję że nie policzą 300 zł bo po tyle chodzi malowanie jednego elementu) a jak nie to sam coś wymyślę.

Na pewno nie położę "hamerajda", bo to nic nie daje tylko pogarsza sprawę.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
balek

Debiutant



Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 06 Paź 2014, 19:08
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


ja mam dokładnie takie same "mazidła" dookoła
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 06 Paź 2014, 21:09
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Witam,

Czyli z tymi mazidłami to chyba normalne, ale może ktoś się jeszcze wypowie w tej sprawie.

W sobotę była woda to ją wytarłem i było sucho.
Dzisiaj pojechałem na myjnie (przed chwilą wróciłem) sprawdzam na około nigdzie nie czuć wody lub zawilgocenia.
Wody lałem ile się dało, bo autko takie trochę "przy brudnawe" było.

Jednym słowem sucho Exclamation
Cud się stał Exclamation

Dla pełnego ogłoszenia tego zjawiska poczekam kilka dni. Być może gdzieś tam powoli ta woda spływa.

PS. Jeden już ostatnio widziałem Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
balek

Debiutant



Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Paź 2014, 00:02
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Nie licz na cudy, bo one w przyrodzie nie występują.
Musi być jakaś inna teoria na wodę, która dostała się do twojego bagażnika. Tylko po prostu trzeba ją odkryć Smile
Możliwe, że podwinęła się np. jakaś uszczelka, powiedzmy od tylniej klapy i woda dostawała się do bagażnika aż do czasu ponownego otwarcia klapy. No ale to możliwe tylko w przypadku gdy klapa była nie otwierana przez dłuższy czas (tym bardziej że ta korozja na środku nie zrobiła się zapewne w kilka dni). To taki przykład tylko.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 07 Paź 2014, 09:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Witam,

balek napisał:
Cytat:
Nie licz na cudy, bo one w przyrodzie nie występują.
Występują, tylko my ich nie dostrzegamy. Przykład rudej w bagażniku, nie obserwowałem a się stał cud Wink
Cytat:
Musi być jakaś inna teoria na wodę, która dostała się do twojego bagażnika. Tylko po prostu trzeba ją odkryć Smile
Teoria jest taka że za pierwszym razem jak zakleili i pomalowali to po jakimś czasie ciekło. Za drugim zakleili i nie pomalowali i już nie ciekło. Do teraz.
Muszę jednak sprawdzić czy coś już przez noc się nie zebrało.
Cytat:
Możliwe, że podwinęła się np. jakaś uszczelka, powiedzmy od tylniej klapy i woda dostawała się do bagażnika aż do czasu ponownego otwarcia klapy. No ale to możliwe tylko w przypadku gdy klapa była nie otwierana przez dłuższy czas (tym bardziej że ta korozja na środku nie zrobiła się zapewne w kilka dni). To taki przykład tylko.
Ta uszczelka to od razu został poprawiona - "dokręciłem drzwi na zawiasach". co do rudej to dopiero teraz takie cudo wyszło.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 08 Paź 2014, 09:14
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Witam,

sprawdziłem dzisiaj rano o 6 tj. 08.10.2014 przed wyjazdem do pracy czy gdzieś ta woda się pokazała, ale jej nie widzę Very Happy
co prawda koła nie odkręcałem ale myślę że tam tez jest sucho. Po południu tam zerknę i dam odpowiedź.

Napiszcie jak macie z tym mazidłem Question
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
edbor

Debiutant



Dołączył: 22 Gru 2013
Posty: 26
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skierniewice
Posiadane auto: honda jazz 1,2 S 2004
Piwa: 1/0
Wysłany: Sro 08 Paź 2014, 18:54
Temat postu:

woda w bagażniku Honda Jazz


Jazz zakupiony w salonie. Aktualnie ma ponad 10 lat i ok. 80 000 km przebiegu. Masa uszczelniająca położona tak jak na fotkach zamieszczonych przez Kedlawa. Po bokach i z przodu paski ok. 1,5 cm, zaś na tylnej ściance wnęki koła zapasowego tak troszkę rozmazana. Ani śladu rdzy, ani nawet wilgoci. Na dnie wnęki kilka ziarenek piachu. Dodam, że nigdzie do wnętrza nie przecieka woda, ani przy drzwiach, ani w żadnym innym miejscu. Samochód dość często myty i eksploatowany w każdych warunkach pogodowych. Kiedyś kierowca "zawodowy" powiedział, że przecieki mogą mieć miejsce w przypadku mikropęknięć spowodowanych kolizją, zderzeniem, itp..
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 09 Paź 2014, 09:47
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Witam,

balek napisał:
Cytat:
Póki, co nie zdemontowałem jeszcze całej tapicerki bagażnika, tylko samą listwę nad zderzakiem i po każdej ze stron odkryłem, że spod takiej metalowej nakładki (która częściowo jest pod listwą środkową a częściowo pod listwą boczną) wyciekają po trzy źródełka wody (w każdym z tych miejsc powstał pionowy słupek rdzy - w sumie jest ich sześć)
Nie wiem mi to nie wygląda na przeciek od mikropęknięć blachy za zakończeniu dachu.
Zresztą zdemontowałem taką zaślepkę z bocznej ścianki bagażnika (wielkości dłoni), wsadziłem tam rękę i jest sucho. Tak jakby gdzieś uszczelka na dole nie trzymała albo nie odprowadzała wody ale jakby klapa za słabo przylegała do uszczelki. Nie wiem!
Może ktoś napisać, którędy płynęła u niego woda, która dostawała się do samochodu przez mikropęknięcia blachy?
Tuaj link:
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=37024&postdays=0&postorder=asc&start=120

podajesz pokazujesz fotki swoich zniszczeń. Patrząc na twoje fotki i opis którędy woda dostaje się do bagażnika na wysokości - środka tablicy rejestracyjnej powoli zaczynam się bać, że u mnie też tak wygląda bagażnik pod tym plastykiem. Jak pojadę do ASO to im pokaże wydrukowane twoje fotki i powiem żeby tam sprawdzili, wszystko rozebrali.

Zapłacę (zrobię sobie przyśpieszony prezent mikołajkowy, a na olej to poczekam do gwiazdki), ale niech to będzie dobrze zrobione a ja będę miał spokoje sny.

edbor napisał:
Cytat:
Jazz zakupiony w salonie. Aktualnie ma ponad 10 lat i ok. 80 000 km przebiegu.
Moj kupiony w ASO w polsce i mam przejechane 8 lat 62 tys. jak tak dalej pójdzie to przy mojej jeździe na 10-lecie też dojdzie do 80tys.

Cytat:
Masa uszczelniająca położona tak jak na fotkach zamieszczonych przez Kedlawa. Po bokach i z przodu paski ok. 1,5 cm, zaś na tylnej ściance wnęki koła zapasowego tak troszkę rozmazana.

Czyli wygląda na to że każdy jazz ma tak fabrycznie.

Cytat:
Ani śladu rdzy, ani nawet wilgoci. Na dnie wnęki kilka ziarenek piachu. Dodam, że nigdzie do wnętrza nie przecieka woda, ani przy drzwiach, ani w żadnym innym miejscu. Samochód dość często my

To może lepiej sprawdź. Ja też na początku nie miałem wody jak sprawdzałem i byłem przekonany że to mnie nie dotyczy aż pewnego dnia tak od niechcenia zaglądnąłem. Co do piasku to też miałem tak samo jak ty, czyli były ziarenka piachu. Trochę się nad tym zastanawiałem, ale potem jakoś zapominałem.
W ASO 2 razy naprawiali i doszli do wniosku razem ze mną że woda przecieka gdzieś po środku. Moje sprawdzenie czy woda jest w bagażniku polegało na odkręceniu koła i przekonaniu się czy tam zagościła. Kilka razy wyciągałem lewarek, ale żadnej rdzy nie stwierdzałem.

Cytat:
Samochód dość często myty i eksploatowany w każdych warunkach pogodowych.
Autko cały czas parkuje pod chmurką i jeździ cały rok. Z myciem to bywało różnie. Na pewno nie co 2 tygodnie a w zimie właściwie wcale poza kilkoma.

Cytat:
Kiedyś kierowca "zawodowy" powiedział, że przecieki mogą mieć miejsce w przypadku mikropęknięć spowodowanych kolizją, zderzeniem, itp.
Żadnych zdarzeń drogowych nie miałem, poza ostatnim gdzie gość mi dojechał pod tylny zderzak i go zarysował na szerokości całej tablicy rejestracyjnej na skrzyżowaniu. Na podnośniku dokładnie widać że cały dolny pas jest nie ruszony.
Owszem po tym zdarzeniu sprawdziłem i woda się pokazała, ale wcześniej nie padało Sad W związku z tym postanowiłem pojechać na myjnie i go porządnie umyć bo był trochę "przybrudnawy". Zaraz po umyciu sprawdziłem i się okazało że wody nie ma. Za kilka dni też sprawdziłem jak sugerował jeden z użytkowników forum że wida może dostawać się poprzez zawinięte uszczelki, wody nadal nie stwierdzono. Dzisiaj znów zobaczę a przy okazji zabiorę się za ten spód lewarka, i potraktuję go papierem ściernym a potem czymś tam "maźnę" żeby było bardzo artystycznie.

Użytkownik Krzakoo też ma jazza z 2002 taki ciemno zielony i jemu woda przeciekała. Opisał swoją walkę z nią i uwiecznił ją fotkami. są dostępne na forum. Możesz porównać.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Czw 09 Paź 2014, 15:05
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Obiecałem sprawdzić i w końcu to zrobiłem. Teraz dopiero zauważyłem, że zdjęcia Kedlawa były robione w stronę klapy. Nie wyciągałem lewarka ale pod nim jest czysto. Poniżej foto:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 19, 20, 21  Następny
Strona 10 z 21
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

85 990

2021r.

16 000 km

śląskie

HondaHR-V

50 000

2016r.

82 000 km

lubelskie

Hondae

115 000

2022r.

6 500 km

małopolskie

HondaHR-V

74 990

2018r.

52 000 km

śląskie

Hondae

86 800

2021r.

20 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System