Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 19, 20, 21  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Czw 20 Cze 2013, 16:49
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Sorki, ale nie czytałem całego wątku. Embarassed
Mam pytanko do Jazzman Czy ja dobrze rozumiem, że twoja Chinka jak dotąd nie cierpi na dolegliwość omawianą w tym wątku?
EDIT: po przejrzeniu wątku stwierdzam, że Twoje autko nie cieknie. Przynajmniej nic nie piszesz na ten temat..Smile
Swoją drogą Honda mogłaby ogłosić jakąś akcję serwisową w tym temacie...
Wówczas użytkownicy Jazzów z tą wadą, przynajmniej nie ponosiliby z tytułu naprawy żadnych kosztów-dobre i to.
Gdyby potwierdziła się teza, że ciekną tylko Japończyki (może da się zasięgnąć opinii na ten temat w ASO?), to po akcji ze złączkami byłoby już 2-0 dla Chińczyków. Razz
Z tego co pamiętam to są jeszcze Jazzy z Wielkiej Brytanii, ale nie wiem, czy jeżdzą one po naszych drogach. Jak chodzi o jakość wykonania to właśnie one mają najgorszą opinię wśród użytkowników.
PS. Ja tam się swojego Chińczyka (Chinki Question ) w kolorze silver storm, również nie wstydzę. Smile
Powrót do góry
zelazo

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Gru 2013
Posty: 136
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siewierz
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 17 Mar 2014, 19:57
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Witam
Borykam się również z tym koszmarnym problemem wody we wnęce koła zapasowego. Zdejmowałem środkowy próg w bagażniku i próbowałem coś kleić silikonem zasadowym( ma taki kolor biały) jest trochę mniej wody lecz nadal leci. Zdjąłem uszczelki dachowe i w okolicy tych czarnych mocowań po lewej jaki po prawej stronie zauważyłem pęknięcia lecz naprawdę niewielkie nałożyłem owy silikon i czekam aż wyschnie. Moim pytaniem jest: czy są może jeszcze jakieś miejsca lub pęknięcia gdzie może dostawać się woda?
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 17 Mar 2014, 23:42
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Witam,

a plastykowe boczki ściągałeś ? Tam poszukaj. Woda dostaje się poprzez pęknięcia na górze i wypływa pod czarnym plastykiem na dole. U mnie wypływała z lewej strony oraz spod tej czarnej "belki" która graniczy z uszczelką.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
zelazo

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Gru 2013
Posty: 136
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siewierz
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 18 Mar 2014, 19:28
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Boczków nie ściągałem, ale z tego co zauważyłem to jest dokładnie jak mówisz, woda z góry płynie i wypływa pod boczkami. Narazie zaklejone zobaczymy co się stanie jak przyjdzie deszcz, mam nadzieję że nie będzie ciekło.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 19 Mar 2014, 12:18
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Witam,


zelazo napisał:
Cytat:
Boczków nie ściągałem, ale z tego co zauważyłem to jest dokładnie jak mówisz, woda z góry płynie i wypływa pod boczkami.
Tutaj masz opisany też przypadek taki jak twój link: http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=37024 Są fotki i dokładny opis jak należy temu problemowi zaradzić. Ja też miałem ten przypadek. Z tego co widać na forum to "japończyki" tak maja a "chińczyki" nie. Laughing Mój ten pierwszy.

Powodzenia

PS. Porób fotki. Może przydadzą się następnym forumowiczom do celów pokazowych.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 19 Mar 2014, 12:18
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bartezbujal

Debiutant



Dołączył: 26 Maj 2013
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2003
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 19 Mar 2014, 16:37
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Powiem wam tak - Jazz jest naprawdę spoko samochodem ale problem z wodą w bagażniku powoduje że nie zdecydowałbym się drugi raz na to auto. W moim roczniku jeszcze jestem w stanie to zrozumieć ale jak można wypuścić taką lipę w rocznikach 2005 i nowszych?!! lipa na całego
Powrót do góry
zelazo

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Gru 2013
Posty: 136
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siewierz
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 19 Mar 2014, 20:34
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Postaram się wrzucić foki na dniach, a co do mojego łatania to trzyma świetnie, nawet przy bardzo obfitym deszczu jest suchutko. Jedynie może troszkę nieestetycznie to wygląda bo mam czarne auto a silikon jest biały, ale widać to tylko przy otwartej klapie bagażnika i jest to w rogach także aż tak w oczy się nie rzuca.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 20 Mar 2014, 10:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Witam,

Nie maluj tego silikonu. Ja też nie malowałem, ale mi dobrali pod kolor nadwozia. Zrobili to w ASO za free, przy jakiejś okazji kiedy ich odwiedziłem.

Na obecną chwilę bez farby jest on elastyczny. Gdy pomalujesz to będziesz miał "sztywne połączenie". Problem wody w bagażniku polega na tym, że te blachy cały czas pracują i muszą być elastyczne. Inaczej znów popękają i będzie ciekło. Ot takie rozwiązanie.


PS. Fotkę autka też wrzuć i się pochwal nim. Jest taki wątek galeria naszych jazzow, czy jakoś tak.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
bartezbujal

Debiutant



Dołączył: 26 Maj 2013
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2003
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 17 Maj 2014, 18:15
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Panowie potrzebuję pomocy i waszej fachowej opinii

Wczoraj nad Zamościem przeszła nawałnica i gradobicie - niestety dla mnie zostawiła po sobie ślad w moim jazzie. Mianowicie mam mokry dywanik za siedzeniem kierowcy i kawałeczek za siedzeniem pasażera zaraz przy plastikowym progu przy drzwiach.

Macie jakiś pomysł skąd się może lać - zaznaczam że w bagażniku suchutko - ponad rok temu było to uszczelnione i jest ok. Dywaniki z przodu auta suchutkie

Według mnie może to być wina uszczelek w drzwiach, bo wygląda to tak, że deszczówka przelewa się dołem po plastikowym progu. Zamówiłem uszczelki a do tego wyreguluję drzwi i zobaczę czy coś to da.

edit. właśnie wróciłem z myjki ręcznej - woda przedostaje się do auta w momencie kiedy kieruję strumień wody w szczelinę między progiem auta a dolnym rantem drzwi. Woda przelewa się przez uszczelkę w jednym miejscu. Czy wymiana uszczelki i ewentualna poprawa docisku drzwi rozwiążą problem?
Powrót do góry
morda77

Debiutant



Dołączył: 09 Paź 2013
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków N-H
Posiadane auto: Honda Jazz Live 1.2 2005
Piwa: 2/3
Wysłany: Sob 17 Maj 2014, 20:47
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


@bartezbujal

Kedlaw już chyba wcześniej o tym wspomniał, zajrzyj też tutaj http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?p=908240&highlight=#908240
Powrót do góry
balek

Debiutant



Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 01 Sie 2014, 22:28
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


przeczytałem cały wątek i wiem już co muszę mniej więcej zrobić aby pozbyć się wody z bagażnika

mam jednak prośbę, bo nigdy nie wykonywałem tego typu prac,
czy ktoś mógłby mi napisać krok po kroku jak przygotować (jak wyczyścić, odtłuścić i czym) te miejsca w których będę łatał pęknięcia?
i druga kwestia mógłby ktoś wrzucić fotki jak to wygląda u niego już po zrobieniu (będę chyba używał masy poliuretanowej)
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Nie 03 Sie 2014, 00:24
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Witam,

@balek
przeczytaj dokładnie opisy w linkach, oraz przyjrzyj się fotką.
Tutaj
http://75684.file4u.pl/download/3339604/Honda_Jazz_Fit_ESM.7z
masz serwisówke a w niej opisane wszystko jak ściągnąć boczki i całą tapicerkę.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
balek

Debiutant



Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 03 Sie 2014, 21:32
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Mam może głupie pytanie, bo nigdy nie demontowałem tapicerki, czy te spinki (zaczepy mocujące) to trzeba jakoś na siłę wyciągnąć? I co później użyć nowych, czy nie zniszczą się przy wyciąganiu?
I druga sprawa wymontować tylko dolną część tapicerki bagażnika, czy górę aż po sufit też?

A jeszcze takie pytanie teoretyczne, czy zdarzyło się komuś, że woda do bagażnika lała się przez inne miejsce, niż przez mikropęknięcia blachy?

I czy od tej wody (wilgoci) w komorze na koło zapasowe też zrobiła się wam jakaś pleśń (grzyb) ?
Powrót do góry
balek

Debiutant



Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 04 Sie 2014, 23:05
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


Póki, co nie zdemontowałem jeszcze całej tapicerki bagażnika, tylko samą listwę nad zderzakiem i po każdej ze stron odkryłem, że spod takiej metalowej nakładki (która częściowo jest pod listwą środkową a częściowo pod listwą boczną) wyciekają po trzy źródełka wody (w każdym z tych miejsc powstał pionowy słupek rdzy - w sumie jest ich sześć)
Nie wiem mi to nie wygląda na przeciek od mikropęknięć blachy za zakończeniu dachu.
Zresztą zdemontowałem taką zaślepkę z bocznej ścianki bagażnika (wielkości dłoni), wsadziłem tam rękę i jest sucho. Tak jakby gdzieś uszczelka na dole nie trzymała albo nie odprowadzała wody ale jakby klapa za słabo przylegała do uszczelki. Nie wiem!
Może ktoś napisać, którędy płynęła u niego woda, która dostawała się do samochodu przez mikropęknięcia blachy?

I tak to właśnie wygląda






Powrót do góry
mitex01

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 667
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Honda jazz 1.3 2018r.CVT Suzuki swift 2015r
Piwa: 28/9
Wysłany: Wto 05 Sie 2014, 01:05
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Woda w bagażniku Honda Jazz


balek oto fotki które Ci pomogą .
http://www.beardmorebros.co.uk/website%20pages/jazz_leak.html
Poczytaj ten temat od początku są tu opisane metody na usunięcie tej wady.
Powrót do góry
skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 19, 20, 21  Następny
Strona 9 z 21
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

49 900

2014r.

164 995 km

śląskie

HondaCivic

19 900

2008r.

178 000 km

małopolskie

HondaCivic

81 900

2017r.

77 300 km

śląskie

HondaJazz

12 800

2006r.

169 957 km

pomorskie

HondaCR-V

37 900

2007r.

237 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System