Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Akumulator


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chris.6

Debiutant



Dołączył: 03 Wrz 2008
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: honda jazz 1,4 2004
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 18 Sty 2009, 13:32
Temat postu:

Akumulator


Mam pytanie-ponieważ musiałem porzucic pod domem moją Hondeczkę na ponad tydzień,wywalił się akumulator i tu rodzi się pytanie-czy mogę go wyjąc i zanieśc do domu do ładowania(nie mam garażu a okna po drugiej stronie)czy lepiej nie wyciągac go z auta boooo.....?
Powrót do góry
RR1

Czytelnik



Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 6

Posiadane auto: civic hb eg4
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 19 Sty 2009, 06:25
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


witam,możesz go nawet ładować w stodole,tylko zadzwoń do dobrego warsztatu lub serwisu hondy czy wyciągając aku nie ropzrogramujesz kompa
Powrót do góry
Rene18

Czytelnik



Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 1


Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 19 Sty 2009, 10:01
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


Witam.
Moja honde jak kupiłem to aku nawet nie mrygnał. Nawet dioda sie nie palila. Naladowalem przez 10 h i oki tylko problem z pilotem. Jeśli masz alarm to prawdopodobnie Ci się rozprogramuje.
_________________
Jazz 2003 144 tys
Powrót do góry
kof

Debiutant



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 37


Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 20 Sty 2009, 13:29
Temat postu:

akumulator - pilot


moim zdaniem , będziesz musiał się pofatygować do serwisu
żeby zakodować pilota
chociaż to dziwne , bo mnie nic takiego się nie dzieje i alarm działa Smile
p.s.
są też zakłady rzemieślnicze które są w stanie to zrobić Wink
Powrót do góry
chris.6

Debiutant



Dołączył: 03 Wrz 2008
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: honda jazz 1,4 2004
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 20 Sty 2009, 19:23
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


Ja już po zabiegu.Najpierw odłączyłem,,+"potem,,-" zaniosłem do domu i ładowałem.Dziś(trzymając kluczyki w kieszeni a nie w stacyjce!)podłączyłem aku i wyłączywszy wszystkie odbiorniki,nie używając dmuchawy itepe odpaliłem(bez gazowania!)auto na 15 min do czasu aż się nagrzeje silnik(i z tego co mówiono-ustawi się komputer)popyrkał sobie a potem go zgasiłem.Pilot działa Very Happy
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 20 Sty 2009, 19:23
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kof

Debiutant



Dołączył: 16 Lis 2007
Posty: 37


Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 21 Sty 2009, 17:53
Temat postu:

akumulator - pilot


no to fajnie - strachy na lachy - mały sposobik i już
jak pisałem poprzednio u mnie nic się nie działo -
no bo byłoby głupotą gdyby nie można było wyjąć aku ,
no tak chłopski rozum
pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
tomko04

Dyskutant



Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 58
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp.
Posiadane auto: Jazz 1.2 SX COOL 2006
Piwa: 3/19
Wysłany: Pią 02 Paź 2009, 22:42
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


a ja mam dylemat..
dziś czytałem,że w nowoczesnych autach nie odłącza się akumulatorów, gdyż to powoduje rozprogramowanie komputera lub centralki!!
Mój akumulator ma już 4 lata i w zeszłym roku,zimą podczas odpalania rano odzywał się na 1 sekundę alarm.W serwisie mówili,że to może być słaby akumulator. I co teraz? wyciągać i ładować czy lepiej nie ruszać.A zima się zbliża..co radzicie?
Powrót do góry
gepard007

Stały Bywalec



Dołączył: 28 Gru 2007
Posty: 234
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Mitsubishi Outlander 3.0 v6
Piwa: 24/1
Wysłany: Nie 04 Paź 2009, 14:23
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


Witam. Panowie litości. Komputer samochodu nie pada po odłączeniu akumulatora! Resetuje się do ustawień pierwotnych. To tak jak z kompem jak go odłączysz z prądu a nawet jak wyjmiesz baterie z płyty głównej to po włączeniu/włożeniu baterii odpala normalnie co najwyżej data się nie zgadza. I tak jest z samochodem. Resetuje się radio [wywala zaprogramowane stacje] możne resetować zamek centralny jeżeli jest to seryjny i który ma możliwość ustawiania częstotliwości bo każdy inny jest podpięty na sztywno i nawet nie zauważy wymiany aku czy baterii w pilocie. Tak, że bez stresu, można wyjmować i ładować akumulatory a mało tego nawet ładując w aucie dobrze jest zdjąć minusową klemę. Pozdrawiam i miłego ładowania.
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
chris.6

Debiutant



Dołączył: 03 Wrz 2008
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: honda jazz 1,4 2004
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 07 Paź 2009, 21:34
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


Ja dziś wymieniłem na nowy i nie wiedziec czemu przestało mi działac automatyczne opuszczanie okna kierowcy-nie wystarczy raz nacisnąc zjeżdża/wjeżdża, tylko muszę trzymac cały czas przycisk Sad natomiast jaki typ i co i jak- piszę w wątku kupno aku...
Powrót do góry
Marc

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 240
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tuż za Krakowem
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4iLS 2004
Piwa: 9/7
Wysłany: Czw 08 Paź 2009, 02:28
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


Mi po kilku dniach nieobecności akumulatora komputer zresetował radio, natomiast zachował ustawienia bieżącego przebiegu (od ostatniego tankowania) i średniego spalania.

@chris.6:

z szybą zrób tak: opuść ją do końca i kiedy się cała opuści nie zwalniaj przycisku jeszcze przez kilka sekund - to powinno pomóc i przywrócić poprzednie ustawienia.

Pozdrawiam,
Marek
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
chris.6

Debiutant



Dołączył: 03 Wrz 2008
Posty: 46
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: honda jazz 1,4 2004
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 11 Paź 2009, 16:54
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


Marc-podziałało Very Happy ! Dzięki Smile
Powrót do góry
tomko04

Dyskutant



Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 58
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp.
Posiadane auto: Jazz 1.2 SX COOL 2006
Piwa: 3/19
Wysłany: Sob 17 Paź 2009, 17:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


dziś wyjąłem akumulator i ładuję.Rozłączyłem tylko syrenę,żeby nie wyła.Jutro idę podłączyć go.
Faktycznie rozprogramuje się tylko radio i szyby-tak twierdzą w serwisie.
Powrót do góry
tomko04

Dyskutant



Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 58
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp.
Posiadane auto: Jazz 1.2 SX COOL 2006
Piwa: 3/19
Wysłany: Pon 19 Paź 2009, 21:11
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


no i po strachu.. Smile
trzeba było tylko radio nastawić od nowa,lewa szyba też do regulacji i to wszystko!! Możecie spokojnie ładować swoje a właściwie jazzikowe akumulatory.
pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
jazz-man

Debiutant



Dołączył: 24 Gru 2009
Posty: 31
Skąd jesteś (miejscowość / region): małopolska
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4/2005
Piwa: 3/3
Wysłany: Nie 10 Sty 2010, 19:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


Witam. Czy ktoś się orientuje co do żywotności akumulatora w Jazz-zie ?
Ja mam od nowości samochodu cztery i pół roku, przejechane około 90 tyś. Nie dawno robiłem test urządzeniem diagnostycznym do aku, i wyszło mi wszystko O.K. Co prawda działa bez zastrzeżeń, ale nie wiem na ile można jemu "ufać". Ciekaw jestem Waszych opinii.
Powrót do góry
umszlak

Debiutant



Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 40
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: jazz 1,4 comfort '11
Piwa: 2/2
Wysłany: Pon 11 Sty 2010, 18:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


witam
Żywotność dobrego akumulatora w samochodach z silnikami benzynowymi, jet średnio na poziomie 6 lat. Zdarza się że wytrzymują ponad 7 lat, a niekiedy krócej - ok 5 l. Przy zakupie nowego proponuję dołożyć i kupić dobre ako np. Centrę, bo marketowe "no-name" bardzo często kończą żywot po 2-3 latach.
pozdrawiam
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
aws1

Debiutant



Dołączył: 27 Sie 2009
Posty: 38
Skąd jesteś (miejscowość / region): kresy
Posiadane auto: Jazz 1.2 2005
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 11 Sty 2010, 21:02
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


1,2 2005 - wymiana w grudniu ub. roku - opad masy czynnej na skrajnych celach ( a oczko zielone )
Powrót do góry
lesioc

Czytelnik



Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gliwice
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 03 Lut 2010, 15:44
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


jazz-man napisał:
Witam. Czy ktoś się orientuje co do żywotności akumulatora w Jazz-zie ?


U mnie padł orginalny akumulator po nieco ponad 4 latach. Teraz w stczniu przy mrozach sięgających -20 rano rozrusznik nie miał siły zakręcić. Zagrzałem nieco aku, podjechałem do sklepu gdzie sprawdzili na testerze i okazało się, że jest na granicy wydajności, więc przy dużych mrozach nie uciągnał.
Samochód ma przejechane nieco ponad 60tyś km, jeżdżony głownie na któtkich trasach (~15km) i to nie zawsze co dziennie. Dłuższe trasy tylko sporadycznie.

Aha.. oczko mimo kiepskiego stanu pokazywało prawidłowo - niebieska kropke z czerwoną otoczką (czy tam odwrotnei z tymi kolorami - nie pamiętam dokładnie).

Wymieniłem na niebieskiego Panasonica... cena 230 za technologię Ca-Ca i elektrody domieszkowane srebrem. Podobny aku od Bosha jest w cenie 215zł. W takich cenach to można spokojnie zmieniać proflaktycznie nawet co 4 lata Wink.
Powrót do góry
gadu-gadu
ABC-Honda

Debiutant



Dołączył: 03 Mar 2013
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia-Berlin
Posiadane auto: Honda Jazz III 1.4 i Comfort 2009
Piwa: 0/4
Wysłany: Pią 05 Kwi 2013, 10:38
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


Wyjąłem aku do ładowania na noc. Ponieważ nie mam garażu samochód stoi na parkingu. Jak zamknąć klapę bagażnika-jest otwarta(brak blokady z powodu braku aku) ?
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 05 Kwi 2013, 11:50
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


Witam,

ABC-Honda napisał:
Cytat:
Wyjąłem aku do ładowania na noc. Ponieważ nie mam garażu samochód stoi na parkingu. Jak zamknąć klapę bagażnika-jest otwarta(brak blokady z powodu braku aku) ?

Zobacz pod tym linkiem http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=172918&start=45
co napisał mitex01
Cytat:
Otwierasz przednią maskę luzujesz klemę i zamykasz auto z pilota , bez alarmu lub kluczykiem.Ściągasz klemę (wyjmujesz aku ) i zamykasz maskę .
Autko całkowicie zamknięte ,otwierasz kluczykiem .
- piąty post od dołu.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
ABC-Honda

Debiutant



Dołączył: 03 Mar 2013
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia-Berlin
Posiadane auto: Honda Jazz III 1.4 i Comfort 2009
Piwa: 0/4
Wysłany: Pią 05 Kwi 2013, 21:07
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


Dzięki kolego "kedlaw07" Laughing
Jeszcze nie wypróbowałem sposobu zamknięcia klapy bagażnika,ale na pewno się przyda przy następnym wyjęciu aku.
Szczęśliwości.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sob 06 Kwi 2013, 22:25
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


Witam,

ABC-Honda napisał:
Cytat:
Jeszcze nie wypróbowałem sposobu zamknięcia klapy bagażnika,ale na pewno się przyda przy następnym wyjęciu aku.
Ja swojego nigdy nie ładowałem. (W starym TICO 1998 jako pierwszy właściciel to miałem od nowości akumulator 7 Lat wytrzymał. A podobno to Koreański i Daewoo i BE, a silniczek z suzuki marutii)

Kiedyś w zeszłym roku pojechałem do ASO zapytać się o tę akcję promocją na części do Hondy. Wytłumaczono mi jakie części i jakie usługi ona obejmuje np. oleje, smary, akumulatory, płyny itp. Pan mechanik zwrócił mi uwagę że na wiek mojego autka może by warto było się zastanowić nad wymianą akumulatora na nowy. Szczególnie że teraz są w promocji. Powiedziałem że się zastanowię i pojechałem do domu.

Po kilku dniach wróciłem do ASO i powiedziałem, że może kupię ten akumulator. Proszę jednak pokazać i mnie przekonać dlaczego należy go wymienić powiedziałem.

Pan poprosił mnie żebym wjechał do hali. Podłączyli mi akumulator pod jakieś urządzenie i testowali w różnych opcjach działania samochodu. Przetestowali chyba całą elektrykę Wink Na koniec stwierdzono że teraz w tym roku to już mu - mojemu Jazzikowi - będzie bardzo ciężko odpalać (auto ma 6 lat) - szczególnie że mało jeżdżę. A zima się zbliżała dużymi krokami i co widać to jeszcze będzie kilka ładnych dni.

Teraz ja zmierzyłem się z zawartością mojej sakiewki Wink I kupiłem nowy akumulator, a stary zostawiłem. I tak sobie myślę, że mam gwarancję na akumulator 4lata i pod blokiem się mój mały Jazzik nie męczy. Wszak czego się nie robi dla swojego przyjaciela małego Jezzika Wink

Za oryginalny akumulator Yuasa 35AH/20HR dedykowany do mojego jazza zapłaciłem chyba 240zł z montażem i i sprawdzeniem oraz poustawianiem wszystkich rzeczy. Począwszy od Auto Szyby po stacje radiowe. Tak więc chyba nie tak drogo jak to jest w innych sklepach.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
ser kruchy

Dyskutant



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 97
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Honda Jazz 2003r
Piwa: 2/5
Wysłany: Pią 24 Sty 2014, 20:39
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


Witam
dziś mi padl ako, i mam pytanie będę pierwszy raz go wymontowywał, i moje pytanie czy sa jakies trudności i jakie klucze są potrzebne?? i jak z tymi szybami??
_________________
Kruchy
Powrót do góry
gadu-gadu
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pią 24 Sty 2014, 21:07
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


"z szybą zrób tak: opuść ją do końca i kiedy się cała opuści nie zwalniaj przycisku jeszcze przez kilka sekund - to powinno pomóc i przywrócić poprzednie ustawienia. " Słowa usera Marc i to działa...

Tydzień temu mi również padł akumulator. Nie był wyjmowany, ale jak którejś poprzedniej zimy padł to wyjąłem go. Uważam, że ta druga opcja jest bezpieczniejsza...Podobno w trakcie ładowanie może się zdarzyć, że aku wybucha-nie wiem na ile jest to prawdą i jak często to się zdarza i czy dotyczy to teraźniejszych baterii.

Mój Jazzik też ma obecnie dłuższą przerwę w eksploatacji. Akumulator jest pełny więc może nie odbije się to na nim negatywnie.
Powrót do góry
ser kruchy

Dyskutant



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 97
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Honda Jazz 2003r
Piwa: 2/5
Wysłany: Pią 24 Sty 2014, 21:15
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


Flik77 napisał:
"z szybą zrób tak: opuść ją do końca i kiedy się cała opuści nie zwalniaj przycisku jeszcze przez kilka sekund - to powinno pomóc i przywrócić poprzednie ustawienia. " Słowa usera Marc i to działa...

Tydzień temu mi również padł akumulator. Nie był wyjmowany, ale jak którejś poprzedniej zimy padł to wyjąłem go. Uważam, że ta druga opcja jest bezpieczniejsza...Podobno w trakcie ładowanie może się zdarzyć, że aku wybucha-nie wiem na ile jest to prawdą i jak często to się zdarza i czy dotyczy to teraźniejszych baterii.

Mój Jazzik też ma obecnie dłuższą przerwę w eksploatacji. Akumulator jest pełny więc może nie odbije się to na nim negatywnie.

ok dzieki z ainfo a z wyciagniexiem nie ma problemu??
_________________
Kruchy
Powrót do góry
gadu-gadu
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pią 24 Sty 2014, 21:20
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


Nie powinno być problemów, a klucz to chyba 10, ale zastrzegam, że mogę źle pamiętać.

Może inni pomogą bardziej.
Powrót do góry
annamaria97

Debiutant



Dołączył: 08 Sty 2011
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 LS
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 24 Sty 2014, 21:51
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


Klucz pewne 10. niema żadnych problemów. Dziś ładuję w domu, jutro montuję. Pamiętaj o kolejności podłączeń przewodów.
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Sob 29 Lis 2014, 16:25
Temat postu:

aku


Bez odlaczanią klem. 12.36-35V po trzech godzinach od jazdy, temp -2, co sądzicie? trzy razy chechla zanim zapali, ale póki co za pierwszym razem odpala. W zeszłym roku bywało ze za drugim przekreceniem kluczyka przy -10 odpalam.[/u]
_________________
SstarWines
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sob 29 Lis 2014, 16:48
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


Skoro już ktos wywołał temat akumulatora to i ja o cos zapytam. Smile

Czy odpalanie auta przy pomocy kabli rozruchowych może zabić akumulator (zakładając, że wszystko robione zgodnie ze sztuką)? Myślę tutaj o akumulatorze Jazza. Mam wrażenie, że być może to uśmierciło moją poprzednią Centrę.
Kilka tygodni po takim rozruchu moje autko trafiło do mechanika. Powodem nie były problemy z baterią. Autko stało u niego ok 2 tygodnie bez odpalania silnika. Autko już później mi nie odpaliło, a akumulator nie dał się naładować. Byłoby to jego 2-3 ładowanie, więc chyba nie aż tak wiele. Teraz mam Boscha, o nieco większych parametrach, co przy niedużej ilości jazdy chyba też nie jest najlepszym wyjściem.
Moja bateria to obecnie BOSCH 0 092 S40 200 (45Ah/330A).
Powrót do góry
PeeLeN

Stały Bywalec



Dołączył: 05 Maj 2011
Posty: 194
Skąd jesteś (miejscowość / region): WWA
Posiadane auto: VW Jetta
Piwa: 4/0
Wysłany: Nie 30 Lis 2014, 00:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


No jak robisz tylko b. krótkie trasy, to kupowanie jakiegoś zbyt mocnego czy w ogóle droższego nie jest za bardzo opłacalne. Zniszczy się szybko. Równie dobrze jakiś tańszy polski można wziąć i na jedno wyjdzie.
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pon 01 Gru 2014, 09:51
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


Flik77 napisał:
Skoro już ktos wywołał temat akumulatora to i ja o cos zapytam. Smile

Czy odpalanie auta przy pomocy kabli rozruchowych może zabić akumulator (zakładając, że wszystko robione zgodnie ze sztuką)? Myślę tutaj o akumulatorze Jazza. Mam wrażenie, że być może to uśmierciło moją poprzednią Centrę.
Kilka tygodni po takim rozruchu moje autko trafiło do mechanika. Powodem nie były problemy z baterią. Autko stało u niego ok 2 tygodnie bez odpalania silnika. Autko już później mi nie odpaliło, a akumulator nie dał się naładować. Byłoby to jego 2-3 ładowanie, więc chyba nie aż tak wiele. Teraz mam Boscha, o nieco większych parametrach, co przy niedużej ilości jazdy chyba też nie jest najlepszym wyjściem.
Moja bateria to obecnie BOSCH 0 092 S40 200 (45Ah/330A).


miałem centre i po jedbyn rozładowaniu nie dalo się jej już zreanimowac, bosch silver s4 jedno przezyłale drugiego nie. Obydwa były swiezo po gwarancji. Do jazza polecam jedak japońskie części. Czasem się uda ustrzelić oryginalna yuase w aso za 240-260 zl (w promocji 30% zniżki) i 3 lata gwarancji wiec IMO żadne varty, bosche czy inne centry nie maja do niej startu Razz

Na allegro trzeba poszukać

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=yuasa+honda+jazz&bmatch=seng-v6-1-default-1106

ewentualnie haparts zaczepić, ostatnio mieli.
Poza tytm roznica 36 czy 45Ah nie jest jakas dramamatyczna i mysle ze alternator jazza i tado doladuje zwlaszczcza ze w podstawie jest jakas smieszna wartość w standardzie, 28 Ah ? Niech mnie ktoś poprawi jakby co Razz

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=yuasa+honda+jazz&bmatch=seng-v6-1-default-1106
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 01 Gru 2014, 13:26
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


Witam,

U mnie od nowości była yuasa 35 Ah przez 6 lat, co prawda w instrukcji pisze że jest 28 Ah

ale ja miałem taki o którym wspomniałem wcześniej, czyli 35 Ah.

Obecnie mam już na drugi taki sam zakupiony podczas promocji na akumulatory, części, filtry oleje itp.
Zapłaciłem 260zł w ASO z wyciągnięciem, włożeniem ustawieniem radia na tych kanałach jakie miałem oraz ustawień szyby. Wink

W akumulatorach ważna jest oprócz pojemności siła rozruchowa.
Dla przykładu, lepiej kupić akumulator o pojemności 40 Ah i prądem rozruchowym 360
http://amt1.pl/linia-standard/60-akumulator-yuasa-ybx3102-40ah-360a.html

Niż jego odpowiednik 40 Ah o niższym prąndzie rozruchowym.
http://sklep.prostowniki-akumulatory.pl/akumulator-tuborg-japan-40ah-330a-l-matiz-p-1903.html

Tak więc większy prąd rozruchowy akumulatora zapewnia dostarczenie większej mocy do rozrusznika, a tym samym łatwiejsze odpalanie auta, zwłaszcza w okresie zimowym

Podobnie rzecz się ma z akumulatorami o większej pojemności.

Warto jednak zaznaczyć w tej całej bajce o akumulatorach że:
1. Rozrusznik jest zbudowany aby pobierać dane natężenie prądu przy danym napięciu. Czy źródło zasilania da większy prąd rozruchowy niż potrzebuje rozrusznik o 50, 100 czy 500A to bez znaczenia bo nie zwiększy to mocy rozrusznika. Jeśli rozrusznik został zbudowany tak aby np. pobierać 200A to będzie pobierał max 200A
2. w tym przypadku kupowanie większej baterii mija się z celem;
3. akumulator jest doładowywany alternatorem do pewnego momentu, taki jaki został określony przez producenta - trudno sobie wyobrazić żeby naładował w 100% baterię 100 Ah w jazzie Wink
4. Napięcie akumulatora jest stałe średnio 12V i jest takie samo niezależnie od wsadzonego akumulatora o pojemności 40Ah czy też 60Ah
5. Czyli wielkość akumulatora nie ma zbyt dużego wpływu na moc akumulatora.

Tutaj wszystkie porady dotyczące używania i obchodzenia się z akumulatorami:
http://www.yuasa.com.pl/index.php/porady
oryginalna strona yuasy:
http://www.yuasa.com.pl/index.php


http://www.akumulator.pl/produkty/eb456

Edixe 35 Ah dedykowany do hondy Jazz - dobry odpowiednik Yuasy:
http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3131351714340-EB356-O16816-akumulator.html
lepszy niż centra czy bosch
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Wto 02 Gru 2014, 16:37
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


Dzięki Panowie za linkii i wykład. Smile Jednak ja już mam nową baterię. Ten Bosch to w sumie był pomysł mechanika. Nie protestowałem. Liczy sobie kilka miesięcy pracy u mnie (nie codziennej)
Dziś po tygodniu stania pod chmurką miałem lekkie obawy, ale rozrusznik raz zachechłał i się udało (temp-1,-2C). Smile

Coś musi być nie tak z tym odpalaniem na kable. Ta sama historia z siostrą (inne auto i większy akumulator). Jakiś tydzień temu była potrzeba odpalenia jej VW przy pomocy kabli rozruchowych. Operacja się nie udała -podobno z powodu bardzo rozładowanej baterii. Po godzinnym ładowaniu prostownikiem garbus pali bez problemu. Autko pognało na trasę ok 160km. Dziś jej bateria również padła. Nie wiem ile wiosen liczył sobie ten akumulator.
Moja Centra liczyła sobie niecałe 4 lata i mam wrażenie, że rozruch przy pomocy kabli ją dobił.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 03 Gru 2014, 14:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


Witam,

Flik77 napisał:
Cytat:
Coś musi być nie tak z tym odpalaniem na kable. Ta sama historia z siostrą (inne auto i większy akumulator). Jakiś tydzień temu była potrzeba odpalenia jej VW przy pomocy kabli rozruchowych. Operacja się nie udała -podobno z powodu bardzo rozładowanej baterii.
Prąd pobierany jest od drugiego zewnętrznego akumulatora o dużym napięciu i czasami jeżeli w drugiej baterii nie ma odpowiedniej mocy potrzebnej dla rozrusznika autko nie odpali. Może wtedy się też stać, że zabierze ci również resztki twojej mocy prądu rozruchowego.
Tak obrazowo:
- jedno auto ma akumulator 60 Ah i prąd rozruchowy 500A,
- drugie auto ma akumulator 40 Ah i prąd rozruchowy 360A
podłączasz na kable i auto numer jeden którego rozrusznik jest ustawiony na pobór 400 A pobiera całą moc z drugiego autka a co za tym idzie "wyssie całą moc" i akumulator nadaje się tylko do recycklingu.

Cytat:
Autko pognało na trasę ok 160km. Dziś jej bateria również padła. Nie wiem ile wiosen liczył sobie ten akumulator.
Zależy jakiego typu ten akumulatora jest. obsługowy bezobsługowy Wink
Tak zanim go jeszcze wyrzucisz to sprawdź ładowanie alternatora oraz jakie jest napięcie po naładowaniu akumulatora, a jakie po przebyciu danej trasy. Może coś tutaj jeszcze da się go uratować.
Cytat:
Moja Centra liczyła sobie niecałe 4 lata i mam wrażenie, że rozruch przy pomocy kabli ją dobił.
Ja miałem yuase fabryczną i po 6 latach wymieniłem na nową.
Muszę jednak dodać że go nie wyciągałem żeby go naładować ani nie pożyczałem komuś prądu, oraz nie był podpięty do rozrusznika (dla przykładu)
http://www.gotexbudowlane.pl/index.php?p414,generator-pradu-7000-3-trojfazowy-7-kw-rozrusznik-elektryczny
przy pomocy którego prosto z niego uruchamia się dany pojazd Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Sro 03 Gru 2014, 16:21
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


Nowe akumulatory sa bardzo wrażliwe na rozładowanie. Stad może wlasnie problem z reanimacja. Ja moja youase chyba z 3 razy już do cna rozładowałem. Ale po strzale z bustera wstala i podladowalem trochę jezdzac i nadal dziala. Zreszta teraz na wszystkim oszczedzaja wiec i na aku tez. Rzekomo kiedyś w accordzie i 15 lat potrafil na oryginale przejechać. Ale to se ne vrati Sad
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Sro 03 Gru 2014, 21:04
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


kedlaw07 napisał:

Warto jednak zaznaczyć w tej całej bajce o akumulatorach że:

3. akumulator jest doładowywany alternatorem do pewnego momentu, taki jaki został określony przez producenta - trudno sobie wyobrazić żeby naładował w 100% baterię 100 Ah w jazzie Wink
4. Napięcie akumulatora jest stałe średnio 12V i jest takie samo niezależnie od wsadzonego akumulatora o pojemności 40Ah czy też 60Ah
5. Czyli wielkość akumulatora nie ma zbyt dużego wpływu na moc akumulatora.


Nie rozumiem punktu 3. Twoim zdaniem co decyduje o zakończeniu ładowania?
Odnośnie punktu 5 - wystarczy przejść się do sklepu, by zauważyć, że coraz "mocniejsze" akumulatory są coraz większe Smile
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 04 Gru 2014, 00:14
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


Witam,

3. akumulator jest doładowywany alternatorem do pewnego momentu, taki jaki został określony przez producenta - trudno sobie wyobrazić żeby naładował w 100% baterię 100 Ah w jazzie
przempo napisał:
Cytat:
Nie rozumiem punktu 3. Twoim zdaniem co decyduje o zakończeniu ładowania?

Chodzi o to że alternator ładuje akumulator tylko do pewnej wartości pojemności akumulatora. Czyli jeżeli alternator ma ładować do wartości 200A to będzie to robił cały czas podczas jego pracy, ale nie przekroczy w/w wartości i nie naładuje np. 250A dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór akumulatora.

5. Czyli wielkość akumulatora nie ma zbyt dużego wpływu na moc akumulatora.
Cytat:
Odnośnie punktu 5 - wystarczy przejść się do sklepu, by zauważyć, że coraz "mocniejsze" akumulatory są coraz większe
Wiesz dobrze ze to był skrót myślowy Wink - Mruczek chodził i miałczał, a co za tym idzie nie dał mi się skupić Laughing

W tym kontekście powinno się użyć słowa: pojemność.
Wyobraź sobie w jazzie akumulator o pojemności 100Ah Question Jak to się będzie miało do rzeczywistości Question
1. Będzie niedoładowany;
2. Zwiększenie pojemności też nic nie da bo nie będzie tyle potrzebował do normalnej pracy;
3. Przez jakiś czas żywotności akumulatora będzie miał dostępny wyższy prąd rozruchowy

W maluchu 600 mieliśmy kiedyś zwykły taki fabryczny akumulator.
Kiedy padł to udało mi się kupić taki - 100 Ah od Stara. Wink Takie czasy były - młodzi nie pamiętają. Wyciłagnąłem przednie koło zapasowe i w jego miejsce go włożyłem, a zapasówka leżała po środku bagażnika.
Montaż takiego akumulatora niewiele pomógł, ponieważ nie był on w pełni wykorzystywany i z racji nie doładowania niestety zakończył swój żywot.

Niestety czekał mnie w związku z tym kolejny dodatkowy wydatek oprócz ceny która znajdowała się na półce. Tak było.
Dałeś miałeś, nie dałeś nie miałeś Laughing
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Czw 04 Gru 2014, 22:23
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


kedlaw07 napisał:
Witam,

3. akumulator jest doładowywany alternatorem do pewnego momentu, taki jaki został określony przez producenta - trudno sobie wyobrazić żeby naładował w 100% baterię 100 Ah w jazzie


Nadal nie rozumiem co chcesz przekazać. Nie wiem ile A ma alternator w Jazzie, ale nawet gdyby miał 10A, to spokojnie naładuje akumulator 100Ah o ile ten jest sprawny. Nie sądzę, by jakiś układ w aucie badał pojemność akumulatora, pomiar dotyczy napięcia a za to odpowiada regulator napięcia. Napięcie jak już się pewnie domyślasz nie ma nic wspólnego z pojemnością. To tylko moje "przemyślenia na logikę" nie jestem elektronikiem i mogę być w błędzie.
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pią 05 Gru 2014, 01:12
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


[quote="przempo"]
kedlaw07 napisał:
Witam,

3. akumulator jest doładowywany alternatorem do pewnego momentu, taki jaki został określony przez producenta - trudno sobie wyobrazić żeby naładował w 100% baterię 100 Ah w jazzie


Słyszałem kiedyś podobną opinię tzn: alternator nigdy nie naładuje akumulatora do pełna. Nie pamiętam, czy dotyczyło to baterii nowej, czy już lekko przechodzonej, ale jeszcze sprawnej. Nie wiem ile w tym prawdy.

Czy akumulator w trakcie eksploatacji traci swoją pojemność? Czy to 100 Ah z przykładu zawsze będzie wartością stałą?
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pią 05 Gru 2014, 09:36
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


[quote="Flik77"]
przempo napisał:
kedlaw07 napisał:
Witam,

3. akumulator jest doładowywany alternatorem do pewnego momentu, taki jaki został określony przez producenta - trudno sobie wyobrazić żeby naładował w 100% baterię 100 Ah w jazzie


Słyszałem kiedyś podobną opinię tzn: alternator nigdy nie naładuje akumulatora do pełna. Nie pamiętam, czy dotyczyło to baterii nowej, czy już lekko przechodzonej, ale jeszcze sprawnej. Nie wiem ile w tym prawdy.

Czy akumulator w trakcie eksploatacji traci swoją pojemność? Czy to 100 Ah z przykładu zawsze będzie wartością stałą?


Zawsze traci pojemność z czasem. Po prostu się zużywa w trakcie eksploatacji Cool
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 05 Gru 2014, 10:08
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


Witam,

Flik77 napisał:
Cytat:
Czy akumulator w trakcie eksploatacji traci swoją pojemność? Czy to 100 Ah z przykładu zawsze będzie wartością stałą?

pieta napisał:
Cytat:
Zawsze traci pojemność z czasem. Po prostu się zużywa w trakcie eksploatacji

Oczywiście że traci. Inaczej firmu je produkujące by zbankrutowały oraz nie byłoby w tym kierunku żadnego postępu technologicznego.
Chciałem odpowiedzieć wczoraj, ale już nie dałem rady.ledwo widziałem.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Pią 05 Gru 2014, 17:09
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


Alternator w zasadzie niczym nie różni się od prostownika, dlatego uważam, że skoro maleńki prostownik jest w stanie naładować spory akumulator to i alternator da radę. Alternator oczywiście musi sprostać wyższym wymaganiom niż prostownik, ponieważ musi zapewnić jeszcze prąd dla innych urządzeń odbiorczych. Alternator, tak mi się przynajmniej wydaje projektuje się pod całkowity pobór mocy wszystkich urządzeń a nie pod pojemność akumulatora.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 05 Gru 2014, 18:41
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


Witam,

przempo napisał:
Cytat:
Alternator w zasadzie niczym nie różni się od prostownika, dlatego uważam, że skoro maleńki prostownik jest w stanie naładować spory akumulator to i alternator da radę.
Tak w uproszczeniu to mozna to tak zinterpretować. natomiast co do ładowania to już jesteś w bęłdzie, ponieważ nie do końca da się naładować akumulator prostownikiem. Chociażby z racji zużycia akumulatora.
Cytat:
Alternator oczywiście musi sprostać wyższym wymaganiom niż prostownik, ponieważ musi zapewnić jeszcze prąd dla innych urządzeń odbiorczych.
Oczywiście, dalej się zgadzamy w tej kwestii.

Cytat:
Alternator, tak mi się przynajmniej wydaje projektuje się pod całkowity pobór mocy wszystkich urządzeń a nie pod pojemność akumulatora
Tak, ale jeżeli nie korzystasz z danego urządzenie np. radia to i tak nastepuje podzial na poszczególne urządzenia w tym na ładowanie akumulatora. Dlatego jeżeli się chce naładować akumulator to wyłącza się np. radio, oraz inne źródła poboru prądu. Wtedy szybciej zostanie on naładowany.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Nie 28 Gru 2014, 19:11
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


Moje autko stało od wtorku pod chmurką (od tej przygody z przegrzanym silnikiem). Wczoraj było odpalone na 15 minut w celu podładowania aku. W sumie nie wiem, czy takie postępowanie ma sens, ale radzili tak zrobić to zrobiłem...Smile
Dziś było trochę jazdy po mieście. Moje opony zimowe po raz pierwszy w tym roku widziały biały puch.., ale w sumie pierwszy śnieg spadł u mnie dopiero drugiego dnia Swiąt...

Trochę się martwię, bo mój kilkumiesięczny nowy aku odpalił z trudem, przy zaledwie -6 stopniach..., ale tak mi przyszło do głowy, że to może olej zgęstnial i to też ma swój wpływ na zimowe rozruchy.
Jazda z klimą i spalanie poszybowało w górę z 7,8 do 8,0...
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 29 Gru 2014, 01:41
Temat postu:

Re: Akumulator


Witam,

Flik77 napisał:
Cytat:
Moje autko stało od wtorku pod chmurką (od tej przygody z przegrzanym silnikiem).
Czyli jest jakaś sprawa na rzeczy z tym płynem chłodniczym o czym piszesz w innym wątku.

Cytat:
Wczoraj było odpalone na 15 minut w celu podładowania aku. W sumie nie wiem, czy takie postępowanie ma sens, ale radzili tak zrobić to zrobiłem...Smile
Też znam taką teorie. Swego czasu była dyskusja na temat "postojowego uruchamiania samochodu".
Jedni twierdzili, ze nic się nie stanie silnikowi, a inni mówili że to już nie te silniki które trzeba było przed jazdą w zimie rozgrzać.
Ja skłaniam się ku tej pierwszej opcji, czyli że nic się nie stanie.
Cytat:
Dziś było trochę jazdy po mieście.
To dobrze. A tak z ciekawości to ile przejechałeś bo ja też muszę swoim się trochę poruszać.
W końcu po to autko jest.
Jeżeli się przewiduje dłuższy postój to warto się zapoznać z instrukcją obsługi. Jest tam rozdział poświęcony temu zagadnieniu.
Cytat:
Moje opony zimowe po raz pierwszy w tym roku widziały biały puch.., ale w sumie pierwszy śnieg spadł u mnie dopiero drugiego dnia Swiąt...
O opony to ty się nie bój, jak dobre masz lub kupiłeś to wszystko ok. Moje mają już 8lat piękne Pirelli Winter 175/65/R14 i wszystko ok Wink
Cytat:
Trochę się martwię, bo mój kilkumiesięczny nowy aku odpalił z trudem, przy zaledwie -6 stopniach...,
Oj widzisz, trzeba było kupić coś dobrego a nie takiego bez urazy "Boscha".
W moim jazzie już od 2 lat gości druga Yuasa 36Ah zakupiona w ASO, podczas akcji promocyjnej i bez żadnego problemu odpala.
Oryginalna pierwsza może dałaby i rade do teraz, ale wolałem nie ryzykować.
Cytat:
ale tak mi przyszło do głowy, że to może olej zgęstnial i to też ma swój wpływ na zimowe rozruchy.
Nie wiem co masz wlane, ale te -6 stopnia to nie Syberia, żebyś miał problem z olejem. U mnie jest 0w20 Wink
Był czas że miałem 10W60 i spokojnie jezzik dawał rade w zimie. Laughing
Cytat:
Jazda z klimą i spalanie poszybowało w górę z 7,8 do 8,0...
Czym się martwisz, u mnie to samo. Nawet przy większych mrozach utrzyma ci się taki wynik. Jak dojdzie do 10 to można trochę podumać.

Reasumując:
Nie szukaj dziury w całym. Autkiem do mechanika i sprawdź ten płyn chłodniczy, a potem trochę pojeździć i akumulator podładujesz.
Nie martw się wszystko będzie ok.
Jazza przecież kupiłeś żeby jeździć, a nie żeby na niego chuchać jak mój sąsiad który tak dbał o malucha że cały lakier starł Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
-Miles-

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Gru 2010
Posty: 308
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Civic Tourer FL 2015
Piwa: 7/7
Wysłany: Pon 29 Gru 2014, 12:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


Flik77 napisał:
Moje autko stało od wtorku pod chmurką (od tej przygody z przegrzanym silnikiem). Wczoraj było odpalone na 15 minut w celu podładowania aku. W sumie nie wiem, czy takie postępowanie ma sens, ale radzili tak zrobić to zrobiłem...Smile
Dziś było trochę jazdy po mieście. Moje opony zimowe po raz pierwszy w tym roku widziały biały puch.., ale w sumie pierwszy śnieg spadł u mnie dopiero drugiego dnia Swiąt...

Trochę się martwię, bo mój kilkumiesięczny nowy aku odpalił z trudem, przy zaledwie -6 stopniach..., ale tak mi przyszło do głowy, że to może olej zgęstnial i to też ma swój wpływ na zimowe rozruchy.
Jazda z klimą i spalanie poszybowało w górę z 7,8 do 8,0...


A ilu kilometrowe odcinki robisz? Jeśli są zbyt krótkie, to i nowy akumulator nie pomoże - po prostu nie ma się jak naładować. Może być tak, że więcej z akumulatora prądu jest pobierane, niż oddawane. Kiedyś w ASO Fiata od elektromechanika usłyszałem, że typowy rozruch silnika bierze z akumulatora tyle prądu, że potrzeba ok 15 minut jazdy by zwrócić tą energię. Wyraźnie zostało zaznaczone "jazdy", gdzie silnik napędza alternator większymi obrotami, niż tymi z biegu jałowego.
Uruchomienie silnika celem podładowania akumulatora ma sens, jednak są pewne "ale":
- alternator przy niskich obrotach silnika ma niską moc, dlatego takie ładowanie jest słabe, a więc dobrze podbić obroty;
- obroty "biegu jałowego" nie służą silnikowi. Nie zapewniają optymalnego smarowania silnika i dlatego powinno się ich na dłuższą metę unikać, czyli znów najlepiej podnieść obroty.

Jeśli jednak jeździsz niemało "na raz", to pozostaje sprawdzić instalację elektryczną. Może być zbyt duży upływ prądu w trakcie postoju, albo zaśniedziałe styki, połączenia.
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Pon 29 Gru 2014, 14:00
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


Podjedź do elektromechanika, niech zmierzy jakie masz ładowanie. Zrobi to od ręki za friko albo jakąś symboliczną opłatę. Kwestia podłączenia miernika.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 30 Gru 2014, 23:37
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


Witam,

Vespa napisał:
Cytat:
Podjedź do elektromechanika, niech zmierzy jakie masz ładowanie. Zrobi to od ręki za friko albo jakąś symboliczną opłatę. Kwestia podłączenia miernika.
Może lepiej jak sprawdzi to testetem a nie miernikiem.
Ja swój akumulator miałem sprawdzany testerem podobnym do tego jak na filmie:
https://www.youtube.com/watch?v=Vh0hUVtr_Xk

Samemu mozna tak:
https://www.youtube.com/watch?v=uqTD1vPnOkE
pod warunkiem że ten miernik to nie jakaś tam plastykowa trzeszcząca skrzyneczka. Made in China, P.R.C , ChRL , CRL czy R.P.C. Wink

Wartość spoczynkowa napięcia (a więc przy wyjętym kluczyku ze stacyjki, najlepiej mierzona po nocnym postoju) powinna wynosić przynajmniej 12,4 V. Niższe wartości oznaczają niedoładowanie. Przy okazji stwierdzenia niedoładowania warto również sprawdzić napięcie ładowania, a więc występujące po włączeniu silnika. Jego wartość nie może być niższa od 13,8 V ani wyższa od 14,8 V. Wszelkie odchyłki wskazują na uszkodzenie obwodu ładowania (np. awarię regulatora napięcia alternatora). Bardzo często to właśnie z niesprawności obwodu ładowania lub korozji połączeń elektrycznych biorą się niedomagania akumulatora, który sam z siebie funkcjonowałby poprawnie.

Czytaj więcej na:
http://www.magazynauto.pl/porady/eksploatacja/elektronika-elektryka-2861/news-kiedy-trzeba-wymienic-akumulator,nId,764870#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Proponuję też ten artykuł:
http://www.stanczyk.pl/webpage/akumulator-jak-dbac-o-niego-jak-rozpoznac-jego-smierc.html
wszystko fajnie zwarte i dobrze opisane o akumulatorach. Jednym słowem vademekum o akumulatorach.

Flik77 posmaruj klemy akumulatora smarem miedziowym (do nabycia w Castoramie) jest lepszy niż wazelina. Ja cały czas go stosuję.


PS. Można jeszcze nabyć sobie na allegro taki gadżet:
TESTER AKUMULATORA VOLTOMIERZ MIERNIK PRÓBNIK
http://allegro.pl/tester-akumulatora-voltomierz-miernik-probnik-i4946654142.html
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 20 Lut 2015, 21:35
Temat postu:

aku


Dziś udało mi się rozładować akumulator - wystarczyła lampka nie wyłączona przez ok. dobę.
Odpaliliśmy z kabli, przy czym plus do plusa, minus do minusa gościu podłączył, a tu mi kobita
głowę suszy, że powinien nam do masy podłączyć, a nie do minusa? No ale nie o tym chciałem,
po jeździe ok. 80km - udało się podładować do ok. 13,15, po chwili 13, 12 odnotowaliśmy. Kiedyś
ale po 3 godzinach miałem ok. 12,35. Ciekawe jak będzie jutro? Tuż po zaparkowaniu, dla próby
wyłączyłem i udało się odpalić. Pytanie co jutro? Czy to odpalanie mogło zaszkodzić i czym ew. to
by się objawiło? Jak sądzicie wymieniać czy jeździć dalej. W niedzielę pewno do Wrocka, więc trasa,
jutro powrót z Rawy Mazowieckiej do Łodzi, ok. 70km.
_________________
SstarWines
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pią 20 Lut 2015, 21:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


Chyba sprawię sobie ten tester o którym mówił któryś z poprzedników Smile

Mój akumulator po prawie 2 tygodniowym bezruchu odpalił dziśð bez problemu. Pojeździłem sobie trochę by go podładować (50-60 km). Na razie nie mam czynm zmierzyć napięcia, ale chyba jest już ok u mnie nie czepiał bym się.
Trochę niepokoją mnie dwie sprawy:

1. Przy ruszaniu do przodu przy niedużej prędkości coś mi delikatnie huczy przez chwilę. Nie zawsze, ale jednak...Nie potrafię powiedzieć: tył, czy przód. Czy to możliwe, że to przez ten bezruch?
Zdarzało mi się to obserwować też nieco wcześniej.
2. Jakoś dziwnie zachowuje mi się kontrolka oleju. Nie zawsze zapala się po przekręceniu kluczyka, ale po odpaleniu pierwszym razem, zapaliła się. Ponoć przy małych dystansach i częstym gaszeniu/zapalaniu silnika tak może być. Tak mi powiedział kiedyś mój mechanik. Czy ma rację?
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Pią 20 Lut 2015, 22:21
Temat postu:

Re: aku


sstar napisał:
Jak sądzicie wymieniać czy jeździć dalej.

Sądzę, że najpierw to się ładuje porządnie aku prostownikiem, ewentualnie podjechać gdzieś zweryfikować jego sprawność, a dopiero potem myśleć o wymianie na nowy...
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaAccord

14 900

2004r.

215 316 km

śląskie

HondaCivic

49 900

2014r.

164 995 km

śląskie

HondaJazz

25 900

2009r.

94 062 km

śląskie

HondaCR-V

65 990

2015r.

187 000 km

śląskie

HondaHR-V

17 900

2001r.

76 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System