Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Akumulator


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lewik7

Czytelnik



Dołączył: 08 Sty 2016
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 09 Sty 2016, 11:07
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


Miałeś rację, zamek po prostu zamarzł, kupiłem jakiś środek "gerwazy" bodajże i samochód otworzyłem, miałem jeszcze problem żeby zamknąć bagażnik, ale z tym też w końcu sobie poradziłem. Dziś po pracy włożę aku i mam nadzieje wyruszę na podbój warszawskich tras Razz
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sob 09 Sty 2016, 17:25
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


Witam,

Czyli wszystko w porządku Very Happy
Sprawdziłem specyfikację tego odmrażacza który użyłeś, maksymalna temperatura wynosi -60 °C, błyskawicznie odmraża, likwiduje oblodzenia, smaruje i konserwuje oraz zapobiega ponownemu tworzeniu się lodu w zamku. Posiada właściwości antykorozyjne. Małe poręczne opakowanie ułatwia aplikację środka).
Tak więc na kolejną zimę jesteś przygotowany Wink

Ja pozostanę przy płynie do chłodnic Wink

Natomiast wracając do wątku, to napisz jaki akumulator masz w autku oraz jak Ci się on sprawuje.

PS. Życzę miłych podbojów Warszawy.
Gdybyś jeszcze opisał model auta w swoim profilu to byłoby bardzo ładnie z Twojej strony.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sob 20 Lut 2016, 16:13
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


Opiszę co się dziś zdarzyło mojej Hani, chociaż to raczej nie akumulator jest winny, ale nie wiem w jakim topicu to umieścić.

Mojemu autku zdarzył się ok 2-3 tygodniowy postój. Dziś Hania wogóle nie zareagowała na próby otwarcia z pilota (nawet kierunki nie zamrugały). Myślę niedobrze... Smile Otwieram z klucza. Zanim uruchamiam auto sprawdzam światło w podsufitce-brak reakcji, to samo przy oświetleniu osobistym. Przy przekręceniu klucza brak reakcji ze strony kontrolek. Nie muszę pisać, że rozrusznik nawet się nie odezwał-, martwa cisza. Z jazdy nici. Myśłę o doładowaniu akumulatora...

Zabrałem się za wymianę filtra kabinowego http://www.iparts.pl/czesc/filtr-kabinowy-ashika-21h0h05,honda,jazz-ii-gd-2002-03-2008-12,1-4-83km,45-4838-16317-100263-0-257-21h0h05.html Jakoś nie bardzo chciał pasować, ale w końcu wcisnąłem.

Posiedziałem w autku jeszcze ok 5-10 minut. Nagle widzę mam światło w podsufitce... Autko odpaliło bez większych problemów praktycznie na dotyk, chociaż po tym postoju przez pierwszy kilometr jakoś dziwnie się jechało (huczało coś przy hamowaniu-może to moje zimówki). Zabrałem Jazza na ok 100 km przejaźdżkę.

Czy ktoś spotkał się z czymś takim w swoich autkach? Czy to zaśniedziałe styki/klemy, czy coś innego? Skąd ten nagły, ale chwilowy całkowity brak prądu?
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Nie 21 Lut 2016, 00:58
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


Hej,
Czasem akumulator tak ma że przy duzych mrozach jak stoi pod chmurka to trzeba dać mu chwilę żeby zaskoczył poprzez obciązenie małym prądem jakim podbiera np zarówka kabinowa.
Widocznie ten patent zadziałał też w jazie. Ja to bym pewnie juz dzwonił po assistance zeby mi odpalili auto Razz

Profilaktycznie trzeba w jazza raz w tygodniu po te 20-30 minut przegonić bo akumulator ma jednak mała pojemność.
Ale nie mam co narzekać, u mnie ciągle fabryczny Razz
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Nie 21 Lut 2016, 02:34
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


Pewnie masz racje. Też gdzieś o tym słyszałem.
Nadmienię tylko, że ostatniej nocy i wczoraj u mnie mrozu nie było-temperatura lekko powyżej 0. W czasie tego postoju autka i owszem zdarzały się mrozy.

U mnie jak rozładowuje się akumulator to jest tak, że przynajmniej swiatła i kontrolki się palą. Tym razem nie było nic. Jakby ktoś zabrał mi cały prąd Razz

Jeszcze tylko dodam, że jak autko odpaliło to okazało się, że radio zgubiło nastawy stacji, zegarek też należało nastawić od nowa. Czyli w sumie tak jak po wyładowaniu akumulatora.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 21 Lut 2016, 02:34
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 23 Lut 2016, 14:09
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


Witam,

Flik77 napisał:
Cytat:
Też gdzieś o tym słyszałem.
Podobnie jak i Ty gdzieś czytałem o takim "myku". Jednak logicznie myśląc nie powinno to dać żadnych efektów, ponieważ w ten sposób nastąpiłoby całkowite rozładowanie akumulatora.

Cytat:
Jeszcze tylko dodam, że jak autko odpaliło to okazało się, że radio zgubiło nastawy stacji, zegarek też należało nastawić od nowa. Czyli w sumie tak jak po wyładowaniu akumulatora.
Wymienione przez Ciebie rzeczy należy nastawić po odłączeniu akumulatora.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Kiełekg

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 296
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Jazz 1.4 2010
Piwa: 24/2
Wysłany: Wto 23 Lut 2016, 15:07
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


Wzbudzenie akumulatora jest powszechnym zabiegiem przy mrozach. Włączamy na kilka sekund światła (tylko nie 5W żarówkę wewnątrz auta), wyłączmy, odpalamy auto. W przypadku diesli wzbudzanie "organizują" świece żarowe.
_________________
Kiełek
Powrót do góry
gadu-gadu
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 23 Lut 2016, 20:06
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


Witam,

Kiełekg napisał:
Wzbudzenie akumulatora jest powszechnym zabiegiem przy mrozach. Włączamy na kilka sekund światła (tylko nie 5W żarówkę wewnątrz auta), wyłączmy, odpalamy auto. W przypadku diesli wzbudzanie "organizują" świece żarowe.
Dziękuję za wyjaśnienie, rozwiałeś moje wątpliwości o których pisałem wcześniej.

Możesz wyjaśnić dlaczego nie włączamy żarówki 5W Question
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sro 24 Lut 2016, 01:26
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


kedlaw07 napisał:
Witam,
Możesz wyjaśnić dlaczego nie włączamy żarówki 5W Question


I jeszcze o co chodzi z tym wzbudzaniem, skoro bateria w sumie posiada ilość energii wystarczającą do uruchomienia auta? Tu nie chodzi przecież o doładowanie jej poprzez zapalenie światła.


Ostatnio zmieniony przez Flik77 dnia Pon 29 Lut 2016, 19:24, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pon 29 Lut 2016, 19:18
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


No i mój Bosch chyba padł ostatecznie. Myk z zapaleniem żarówki tym razem nie zadziałał. Kontrolki nawet nie mrugnęły.
Teraz już wiem, że jazda Jazzem raz w tygodniu to jednak zbyt rzadko. (fakt, że ostatnio dość rzadko jeżdżę) Smile
Ale z drugiej strony ten akumulator miał tylko 2 lata, czy to jednak nie za krótko? Sąsiad stwierdził, że dzisiejsze baterie tyle żyją, a ten mój już raczej zdechł. Najprawdopodobniej nie będzie już trzymał prądu.

Jutro będę próbował czyścić klemy i ładować, ale raczej nie mam już nadziei... Chyba zapoznam się z wątkiem akumulatorowym i rozglądnę się za jakąś Yuasą.

Kurczę..w ciągu pięciu lat uśmierciłem 2 akumulatory samochodowe.Smile

Mam jeszcze pytanie: Zalecenia są takie by przed zimą doładowywać akumulator (szczególnie jak się mało jeździ). Ja tego nie robiłem.

Dwóch znajomych powiedziało, że ładowanie akumulatora gdy auto odpala jest bez sensu. Co o tym myślicie?
Powrót do góry
Kiełekg

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 296
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wawa
Posiadane auto: Jazz 1.4 2010
Piwa: 24/2
Wysłany: Pon 29 Lut 2016, 21:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


A Bosch nie daje przypadkiem trzech lat gwarancji? Akurat w tydzień ja rozpatrzą.
_________________
Kiełek
Powrót do góry
gadu-gadu
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Wto 01 Mar 2016, 02:18
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


Szczerze mówiąc nie mam pojęcia. Tak się jednak jakoś u mnie wydarzyło, że nie mam dowodu zakupu.
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Wto 01 Mar 2016, 10:35
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


Czołem,
też kiedyś wykończylem dwa bosche, każdy padał równo chwila po dwuletniej gwarancji. Teraz chyba coś pozmieniali i dają 3 lata:

https://www.motointegrator.pl/produkty/300648-akumulator-bosch-silver-s4-018-40ah-330a-p-montaz-w-cenie-przy-odbiorze-w-warsztacie

Jak nie masz paragonu to dawaj do mechaniora który Ci to zmieniał, niech on to reklamuje Razz

Poza tym +1 do yuasy

Nie chce mi się szukać po necie ale tutaj ktoś ostro pojechał z ceną:

http://www.akumulatory24.pl/httpwwwakumulatory24plyuasa-40ah-340a-honda-jazz-city-p-12html-p-12.html

W takim układzie polecam ASO albo haparts.pl

ewentualnie yuase ale już nie w wersji OEM Hondy:

http://sklep.uruchom.com/akumulator-yuasa-12v-36ah-330a-p-honda-jazz-city-p-37.html

jest dwa razy taniej Razz
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Wto 01 Mar 2016, 11:53
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


Dzięki za linki. Very Happy
Ta czarna Yuasa też już wczoraj wpadła mi w oko

Czyli potwierdza się to co ktoś pisal na forum, że Bosch robi raczej słabe akumulatory. Chyba sami zdają sobie z tego sprawę skoro przedłużyli okres gwarancyjny.

U mnie do padu akumulatora na pewno przyczyniły się przestoje auta. Po prostu nie używam go codziennie. Tak dla ścisłości u mnie chyba nawet nie przepracował tych dwóch lat. Jeszcze spróbujemy go ratować ze znajomym, ale raczej czarno to widzę.
Ze względu na stan zdrowia nie pracuje, więc u mnie odpada coś takiego jak codzienne dojazdy do pracy.

PS. Stawiam piwko. Very Happy
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 01 Mar 2016, 23:53
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


Witam,

Ja swój wymieniłem w ASO za 240 zł na taki sam jakli miałem wcześniej czyli 36Ah.

Pieta, zauważ że to są dwa różne akumulatory. Mam na myśli pojemność oraz prąd rozruchowy.
Tak więc różnica w cenie jest, tylko moim zdaniem trochę za wysoka ...
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 6 z 10
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

69 900

2016r.

227 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

69 950

2017r.

155 100 km

wielkopolskie

HondaCR-V

33 500

2008r.

200 000 km

śląskie

HondaCivic

81 900

2017r.

77 300 km

śląskie

HondaJazz

25 900

2009r.

94 062 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System