Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Akumulator


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Pon 29 Gru 2014, 14:00
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


Podjedź do elektromechanika, niech zmierzy jakie masz ładowanie. Zrobi to od ręki za friko albo jakąś symboliczną opłatę. Kwestia podłączenia miernika.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 30 Gru 2014, 23:37
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


Witam,

Vespa napisał:
Cytat:
Podjedź do elektromechanika, niech zmierzy jakie masz ładowanie. Zrobi to od ręki za friko albo jakąś symboliczną opłatę. Kwestia podłączenia miernika.
Może lepiej jak sprawdzi to testetem a nie miernikiem.
Ja swój akumulator miałem sprawdzany testerem podobnym do tego jak na filmie:
https://www.youtube.com/watch?v=Vh0hUVtr_Xk

Samemu mozna tak:
https://www.youtube.com/watch?v=uqTD1vPnOkE
pod warunkiem że ten miernik to nie jakaś tam plastykowa trzeszcząca skrzyneczka. Made in China, P.R.C , ChRL , CRL czy R.P.C. Wink

Wartość spoczynkowa napięcia (a więc przy wyjętym kluczyku ze stacyjki, najlepiej mierzona po nocnym postoju) powinna wynosić przynajmniej 12,4 V. Niższe wartości oznaczają niedoładowanie. Przy okazji stwierdzenia niedoładowania warto również sprawdzić napięcie ładowania, a więc występujące po włączeniu silnika. Jego wartość nie może być niższa od 13,8 V ani wyższa od 14,8 V. Wszelkie odchyłki wskazują na uszkodzenie obwodu ładowania (np. awarię regulatora napięcia alternatora). Bardzo często to właśnie z niesprawności obwodu ładowania lub korozji połączeń elektrycznych biorą się niedomagania akumulatora, który sam z siebie funkcjonowałby poprawnie.

Czytaj więcej na:
http://www.magazynauto.pl/porady/eksploatacja/elektronika-elektryka-2861/news-kiedy-trzeba-wymienic-akumulator,nId,764870#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Proponuję też ten artykuł:
http://www.stanczyk.pl/webpage/akumulator-jak-dbac-o-niego-jak-rozpoznac-jego-smierc.html
wszystko fajnie zwarte i dobrze opisane o akumulatorach. Jednym słowem vademekum o akumulatorach.

Flik77 posmaruj klemy akumulatora smarem miedziowym (do nabycia w Castoramie) jest lepszy niż wazelina. Ja cały czas go stosuję.


PS. Można jeszcze nabyć sobie na allegro taki gadżet:
TESTER AKUMULATORA VOLTOMIERZ MIERNIK PRÓBNIK
http://allegro.pl/tester-akumulatora-voltomierz-miernik-probnik-i4946654142.html
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 20 Lut 2015, 21:35
Temat postu:

aku


Dziś udało mi się rozładować akumulator - wystarczyła lampka nie wyłączona przez ok. dobę.
Odpaliliśmy z kabli, przy czym plus do plusa, minus do minusa gościu podłączył, a tu mi kobita
głowę suszy, że powinien nam do masy podłączyć, a nie do minusa? No ale nie o tym chciałem,
po jeździe ok. 80km - udało się podładować do ok. 13,15, po chwili 13, 12 odnotowaliśmy. Kiedyś
ale po 3 godzinach miałem ok. 12,35. Ciekawe jak będzie jutro? Tuż po zaparkowaniu, dla próby
wyłączyłem i udało się odpalić. Pytanie co jutro? Czy to odpalanie mogło zaszkodzić i czym ew. to
by się objawiło? Jak sądzicie wymieniać czy jeździć dalej. W niedzielę pewno do Wrocka, więc trasa,
jutro powrót z Rawy Mazowieckiej do Łodzi, ok. 70km.
_________________
SstarWines
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pią 20 Lut 2015, 21:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


Chyba sprawię sobie ten tester o którym mówił któryś z poprzedników Smile

Mój akumulator po prawie 2 tygodniowym bezruchu odpalił dziśð bez problemu. Pojeździłem sobie trochę by go podładować (50-60 km). Na razie nie mam czynm zmierzyć napięcia, ale chyba jest już ok u mnie nie czepiał bym się.
Trochę niepokoją mnie dwie sprawy:

1. Przy ruszaniu do przodu przy niedużej prędkości coś mi delikatnie huczy przez chwilę. Nie zawsze, ale jednak...Nie potrafię powiedzieć: tył, czy przód. Czy to możliwe, że to przez ten bezruch?
Zdarzało mi się to obserwować też nieco wcześniej.
2. Jakoś dziwnie zachowuje mi się kontrolka oleju. Nie zawsze zapala się po przekręceniu kluczyka, ale po odpaleniu pierwszym razem, zapaliła się. Ponoć przy małych dystansach i częstym gaszeniu/zapalaniu silnika tak może być. Tak mi powiedział kiedyś mój mechanik. Czy ma rację?
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Pią 20 Lut 2015, 22:21
Temat postu:

Re: aku


sstar napisał:
Jak sądzicie wymieniać czy jeździć dalej.

Sądzę, że najpierw to się ładuje porządnie aku prostownikiem, ewentualnie podjechać gdzieś zweryfikować jego sprawność, a dopiero potem myśleć o wymianie na nowy...
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 20 Lut 2015, 22:21
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Pią 20 Lut 2015, 22:23
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


Flik77 napisał:
1. Przy ruszaniu do przodu przy niedużej prędkości coś mi delikatnie huczy przez chwilę. Nie zawsze, ale jednak...Nie potrafię powiedzieć: tył, czy przód. Czy to możliwe, że to przez ten bezruch?
Zdarzało mi się to obserwować też nieco wcześniej.

A nie pisaliśmy już, że pewnie hamulce Ci przyłapują?
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Sob 21 Lut 2015, 15:53
Temat postu:

aku


12.8 nad ranem (zabezpieczony scierka) i poszedł jak burza:-) pamietajcie o lampkach i ogrodach;-)
_________________
SstarWines
Powrót do góry
peterekxx

Czytelnik



Dołączył: 25 Mar 2015
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Witkowo
Posiadane auto: Honda
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 26 Mar 2015, 10:09
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


No a co to masz za Hondę, w której akumulator tygodnia nie wytrzymuje?
Jeśli w tak krótkim czasie Ci by się rozładował, to nie wiem czy byś nie musiał myśleć nad nowym.
Ja do pracy jeżdżę z kumplem na zmianę i jak bym musiał co tydzień wyciągać swój akumulator to bym chyba ocipiał.
Zwłaszcza, że na motointegrator często pojawiają się wybrane modele w dobrych cenach. Zamawiając przez neta należy go odebrać w warsztacie partnerskim - bo wg obecnych przepisów stary należy zwrócić, w przeciwnym razie trzeba dopłacić 30 zł.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 26 Mar 2015, 10:46
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


Witam,

peterekxx napisał:
Cytat:
No a co to masz za Hondę, w której akumulator tygodnia nie wytrzymuje?
Czyżbyś nie wiedział w jaki dziale forum pisał i jakim modelom aut jest on poświęcony Question Laughing
Cytat:
eśli w tak krótkim czasie Ci by się rozładował, to nie wiem czy byś nie musiał myśleć nad nowym.
Jak ktoś ma dużo pieniążków to jak najbardziej.
Jak ktoś ma na zbyciu to chętnie przyjmę na karmę dla kota Wink
Natomiast wcześniej należałoby sprawdzić obwód ładowania, alternator i całą elektrykę. Od tego bym zaczął.
Cytat:
Ja do pracy jeżdżę z kumplem na zmianę i jak bym musiał co tydzień wyciągać swój akumulator to bym chyba ocipiał.
no cóż, każdy inaczej zareaguje na dręczące go problemy.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Czw 26 Mar 2015, 13:53
Temat postu:

wygląda jakby nie z tego osiedla był


peterekxx napisał:
Cytat:
No a co to masz za Hondę, w której akumulator tygodnia nie wytrzymuje?


kedlaw07 napisał:
Czyżbyś nie wiedział w jaki dziale forum pisał i jakim modelom aut jest on poświęcony Question Laughing


Chyba nie wie, bo on z innego osiedla jest, a zowie się ono motointegrator, dwa wpisy - dwa nawiązania do ww;-)
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 26 Mar 2015, 13:56
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


peterekxx napisał:
No a co to masz za Hondę, w której akumulator tygodnia nie wytrzymuje?
Jeśli w tak krótkim czasie Ci by się rozładował, to nie wiem czy byś nie musiał myśleć nad nowym.
Ja do pracy jeżdżę z kumplem na zmianę i jak bym musiał co tydzień wyciągać swój akumulator to bym chyba ocipiał.
Zwłaszcza, że na motointegrator często pojawiają się wybrane modele w dobrych cenach. Zamawiając przez neta należy go odebrać w warsztacie partnerskim - bo wg obecnych przepisów stary należy zwrócić, w przeciwnym razie trzeba dopłacić 30 zł.


Znowu ukryta reklama motointegratora. Troche to irytujące. Ale żeby nie było ze jestem paranoicznym poszukiwaczem teorii spiskowych to jazz ciagle na fabrycznym działa i już 9 rok już idzie Razz
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 26 Mar 2015, 14:21
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


Witam,

sstar napisał:
Cytat:
Chyba nie wie, bo on z innego osiedla jest, a zowie się ono motointegrator, dwa wpisy - dwa nawiązania do ww;-)
Wiesz u mnie to osiedle nazywa się intercars Wink ale ja lojalnie uprzedzam, że dana część pochodzi z tego czy innego źródła. Oprócz tego znamy jeszcze kilka innych pięknych budowli na danym osiedlu Wink
A wystarczyłoby dopisać nie reklama ale pomoc.

pieta napisał:
Cytat:
Znowu ukryta reklama motointegratora. Troche to irytujące.
No cóż takie życie. Dobrze że banera na stronę nie wstawił Laughing Myślę, że po tych moich słowach tego jednak nie zrobi Wink
Cytat:
Ale żeby nie było ze jestem paranoicznym poszukiwaczem teorii spiskowych to jazz ciagle na fabrycznym działa i już 9 rok już idzie
Mój jazzik dalej to być może śmigałby z fabrycznym, ale być mało jeździłem żeby go alternator doładował.
Inną rzeczą jest, to że nie chciało mi się nieść akumulatora do domu i podłączać do prostownika.
Tak więc była okazja to wymieniłem.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
jazzu

Stały Bywalec



Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 139
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sosnowiec
Posiadane auto: honda jazz 1,2 2006
Piwa: 10/0
Wysłany: Nie 29 Mar 2015, 17:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


Mój oryginał (Furukawa) wytrzymał 8 sezonów, w styczniu wymieniłem baterię na Yuasę.
Montaż bezproblemowy, wymiarowo identyczny ze starą baterią.
Oryginał pomimo reanimacji ładowarką (elektroniczną) nie pracował już tak dobrze na mrozach jak poprzedniej zimy.
Przy -5C ledwo ledwo kręcił. Ps. kupiłem w dobrym, lokalnym sklepie - warsztacie, to odnośnie nachalnej reklamy jednego ze sprzedawców w tym wątku.
Powrót do góry
jurand55

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 109
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazury
Posiadane auto: Honda CR-V, 2,0 rocznik 2013
Piwa: 2/4
Wysłany: Wto 08 Wrz 2015, 14:25
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


Chyba przyszła pora na akumulatory bo mój w poniedziałek padł. Nie wiem ile miał lat bo auto kupione w marcu tego roku ,sprowadzone. Zaraz jadę odebrać ze sklepu bosch s4 40Ah 330A , zobaczę jak będzie się ta marka sprawować opinie są różne. Cena około 200 zł.
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Wto 08 Wrz 2015, 15:12
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Akumulator


bosh silver jest sredni, sam miałem dwa. Ale te 24 miesiące powinien wytrzymać co jest gwarancja Razz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 4 z 10
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

78 000

2018r.

90 000 km

śląskie

HondaJazz

25 900

2009r.

94 062 km

śląskie

HondaCivic

54 900

2014r.

195 412 km

warmińsko-mazurskie

HondaHR-V

55 800

2017r.

148 000 km

małopolskie

Hondae

115 000

2022r.

6 500 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System