Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) [Jazz 2004 1.4] ślady otarć/uderzeń na łańcuchu rozrządu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zimmer

Czytelnik



Dołączył: 24 Maj 2019
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Jazz 1.4 2004 przedlift
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 15 Sty 2020, 17:20
Temat postu:

[Jazz 2004 1.4] ślady otarć/uderzeń na łańcuchu rozrządu


Po zakupie Jazza i wymianie oleju stwierdziłem, że silnik niezdrowo, metalicznie "grzechocze". Postanowiłem zacząć od regulacji zaworów. Po zdjęciu pokrywy moje wątpliwości wzbudził stan łańcucha:





(kliknijcie w zdjęcia, można je jeszcze sporo powiększyć)

Na zdjęciach widać dobrze, że łańcuch ma "na grzbiecie" jakieś uszkodzenia - na niektórych ogniwach są wyraźne ślady otarć (uderzeń ?).

Nie miałem wcześniej do czynienia z silnikami na łańcuchu i nie wiem czy takie ślady są efektem normalnej współpracy łańcucha z napinaczem, czy może raczej takie "obicie" świadczy o awarii (np. uszkodzonym napinaczu). Zawsze wydawało mi się że napinacz jest zrobiony z jakiegoś tworzywa i nie jest w stanie tak "poharatać" łańcucha. Te otarcia u mnie na łańcuchu wyglądają raczej jakby metal uderzał o metal.

Prośba do tych, którzy na własne oczy widzieli łańcuch w Jazzie - czy u was też to tak wygląda ?

Pacjent to Jazz 2004 1.4, samochód jest krajowy i ma nieduży przebieg: raptem sto tysięcy km, udokumentowane. Pod pokrywą zaworów bardzo czysto, żadnego nagaru ani nawet nalotu - więc olej raczej nie był "przeciągany".
Powrót do góry
Lecha

Dyskutant



Dołączył: 20 Gru 2018
Posty: 85
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sącz
Posiadane auto: Honda Jazz III 1.2 V-TEC
Piwa: 7/0
Wysłany: Sro 15 Sty 2020, 21:41
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) [Jazz 2004 1.4] ślady otarć/uderzeń na łańcuchu rozrządu


Na pewno nie jest to normalne, że łańcuch ma ślady otarć po zewnętrznej stronie. Łańcuch pracuje na dwóch ślizgach (tak jak piszesz) plastikowy czy z jakiegoś specjalnego tworzywa ale pod tym tworzywem jest metal, który jest także napinaczem (zobacz na fotkach w sieci) i być może elementy plastikowe zużyły się wytarły popękały?? (ale przy takim przebiegu nie powinno nic takiego występować) i chyba? łańcuch pracując gdzieś obciera o te elementy metalowe ślizgów. To tylko przypuszczenia być może błędne. Ale nie mniej jednak radzę Ci zdemontować obudowę rozrządu i sprawę dokładnie zweryfikować aby przypadkiem nie doszło do poważniejszej usterki silnika. Szczególnie te dźwięki są niepokojące o, których piszesz.

A przebieg na 100% prawdziwy?? jesteś pewny?

Ja w swojej Hondzie mam przebieg prawie 120 tyś przy 100 tyś regulowałem zawory i nic takiego nie zauważyłem. Chodzi cichutko bez żadnych niepokojących dźwięków także czyściutki wewnątrz bez żadnych nalotów czy nagarów.

Bardzo dziwnie wszystko to wygląda wręcz niemożliwe (przy takim przebiegu) w lecie ubiegłego roku regulowałem koledze zawory (w Jazzie) z przebiegiem ponad 200 tyś km i silnik u niego chodził bardzo cicho. No ale cóż "złośliwość rzeczy martwych" może się zdarzyć.
Powrót do góry
zimmer

Czytelnik



Dołączył: 24 Maj 2019
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Jazz 1.4 2004 przedlift
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 17 Sty 2020, 13:36
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) [Jazz 2004 1.4] ślady otarć/uderzeń na łańcuchu rozrządu


Dzięki za odpowiedź !

Czy w praktyce jest możliwe zdjęcie pokrywy łańcucha bez wyjmowania silnika z auta ? Może ławiej byłoby zajrzeć tam jakąś kamerą od góry, ale jak sobie pomyślę że trzeba by znowu zdejmowac kolektor ssący żeby tam się dostać... Ech :/ Auto krótkie i pakowne, ale przez to dostęp do silnika kiepski. Zakładałem, że niczego nie będę musiał przy nim robić Smile Zanim coś zacznę rozbierać to zmierzę jeszcze ciśnienie oleju, może jest za niskie dla poprawnej pracy napinacza.

Przebieg jest "średnio pewny" - pełna historia ASO po pierwszym właścicielu, po drugim właścicielu już tylko przebiegi z przeglądów, ja jestem trzeci. Ale stopień zużycia auta nie wskazuje na to by przebieg był skręcony. No, tylko ten grzechoczący silnik... Smile

No dobra, na razie zgłosiła się jedna osoba. Czy jeszcze ktoś z naocznych świadków może potwierdzić że na swoim łańcuchu nie widział takich uszkodzeń (albo widział, a mimo to silnik w żaden sposób nie hałasował) ?
Powrót do góry
yunior81

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Cze 2018
Posty: 199
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piotrków Tryb.
Posiadane auto: Honda City 2009
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 18 Sty 2020, 10:18
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) [Jazz 2004 1.4] ślady otarć/uderzeń na łańcuchu rozrządu


Tak się jednak składa, że właśnie zewnętrzną stroną łańcuch chodzi po ślizgach.
Olej zalałeś zgodny z normą i SAE producenta ?

Natomiast czystość w silnikach Hondy jest oczywista i jest ona spowodowana przedostawaniem się niewielkich ilości benzyny do oleju. Tą "wadą" są dotknięte wszystkie silniki benzynowe, dlatego osoby, które jeżdżą na lpg, nieświadomie poprawiają kondycję/smarowanie silnika.
Powrót do góry
Siny83

Czytelnik



Dołączył: 11 Wrz 2007
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wadowice
Posiadane auto: civic,jazz
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Mar 2020, 09:26
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) [Jazz 2004 1.4] ślady otarć/uderzeń na łańcuchu rozrządu


że cooo? pierwszy raz czytam coś takiego, a czytam fora hond od 2012 roku i raczej wszystkim ubywa oleju niż przybywa, hehe

oczywiście tym co mają dojechane silniki bo u mnie juz trzeci egzemplarz trzyma stan.

a jeśli chodzi o ślady otarć ogniw to mam mam podobne na co którymś ogniwie i nic nie puka, nic nie stuka, silnik czysty olej 5w40 co 10tyś a mam obecnie 143kkm.
_________________
->Tico 0.8 LPG(-)->Tico 0.8(-)->Corsa 1.0(-)->Corsa1.4 LPG(-)->Civic 1.4 LPG(-)->206 1.1 LPG(-)->Jazz 1.4 LPG(+)->Civic 2.0 LPG(+)
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 03 Mar 2020, 09:26
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
zimmer

Czytelnik



Dołączył: 24 Maj 2019
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Jazz 1.4 2004 przedlift
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 10 Mar 2020, 15:08
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) [Jazz 2004 1.4] ślady otarć/uderzeń na łańcuchu rozrządu


Siny83 napisał:

a jeśli chodzi o ślady otarć ogniw to mam mam podobne na co którymś ogniwie i nic nie puka, nic nie stuka


Dzięki za odpowiedź ! Potrzebne mi właśnie wskazówki od ludzi, którzy widzieli coś takiego na własne oczy w samochodzie, którym mieli też okazję pojeździć. Jeśli u ciebie silnik z podobnie "poobijanym" łańcuchem nie stuka, to poszukiwania muszę skierować w inną stronę... Postaram się w końcu nagrać te klekoty i założyć do tego osobny wątek.

Od czasu założenia tego wątku zmieniło się tylko tyle, że wzbogaciłem się o miernik ciśnienia oleju - dla pełnego obrazu zrobię na dniach pomiar i podzielę się tu wynikami.

Co do zużycia oleju - u mnie od wymiany stan na bagnecie się nie zmienił, a przejechałem w tym czasie 6 tysięcy km. Zalane mam 5w30, ale jak już zmierzę ciśnienie oleju to zrobię zmianę na 5w40, zobaczymy czy będzie jakaś różnica. Niestety mam świadomość, że cudownego zaniknięcia stuków nie ma się co spodziewać, bo ludzie na tym forum jeździli już na wszystkim od 0w20 do 10w60 i nic nie stukało Smile
Powrót do góry
zimmer

Czytelnik



Dołączył: 24 Maj 2019
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Jazz 1.4 2004 przedlift
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 16 Maj 2020, 11:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) [Jazz 2004 1.4] ślady otarć/uderzeń na łańcuchu rozrządu


Czy ktoś może polecić warsztat we Wrocławiu albo okolicach, który ma pojęcie o przekładaniu silnika w Jazz II ? Smile Szukam czegoś bliżej niż Checker pod Poznaniem, bo to dla mnie prawie 200 kilometrów.

Nic innego mi już chyba nie pozostaje. Gdy pisałem tu ostatnim razem (w marcu) to w silniku coś stukało/grzechotało a olej był 5w-30 (kupiony z pewnego źródła i zmieniony osobiście, więc wszystko pewne). Teraz wymieniłem na taki sam (Valvoline Synpower) ale 5w-40 z nadzieją, że na rozgrzanym silniku będzie choć trochę ciszej. A tymczasem klekocze jeszcze głośniej Very Happy Nie mam już ochoty na osłuchiwanie, diagnozowanie i zastanawianie się czy motor na trasie się rozleci - szkoda na to czasu, lepiej zrobić przekładkę.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

58 900

2013r.

233 217 km

mazowieckie

HondaJazz

12 800

2006r.

169 957 km

pomorskie

HondaHR-V

73 900

2016r.

117 800 km

świętokrzyskie

HondaCivic

7 900

2002r.

204 323 km

mazowieckie

HondaCR-V

39 300

2008r.

169 822 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System