Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda CR-V ) Honda Cr-V 2005r 2.2 i-cdti 140 ps problemy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda CR-V ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kalejdoskop

Debiutant



Dołączył: 24 Sie 2017
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Honda CR-V II 2.2 icdti 2005r
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 26 Cze 2020, 12:52
Temat postu:

Honda Cr-V 2005r 2.2 i-cdti 140 ps problemy


Witam. Od razu powiem ze dużo mojej w tym winy ale kupując to auto półtora roku temu nie wiedzialem ze zmienię pracę od około roku do której będę miał tylko 2.5km w jedną stronę SadSad no i zaczynają się już lekkie problemy. Pierwszy objaw 2 miesiące temu na 5 biegu w palnik od około 2 tys obr i po jakiś 5 sekundach brak mocy , zatrzymałem się zgasiłem auto i po odpaleniu było ok, kupiłem kabel xhorse i razem z nim program hds 3.102. 054. Sprawdziłem błąd i wyszło p1236. Czułem że to będzie zapiekają a się zmienna w turbo. Minął miesiąc i znów ten sam błąd przy takiej samej jeździe. Mam kolegę co ma manometr to sprawdzania sztangi, niby powiedział że się nie zacina ale dokładnie palcem też się sprawdzi. Więc zrobiłem hds test cisnienia doładowania turbosprężarki i wyskoczyło że ok. Robiłem dalej wszystkie testy które w hds i wyszły ok poza jednym test cisnienia paliwa w listwie paliwowej, a mianowicie na 3 poziomie silnik zaczął nie równo pracować i tak kreska pojawiła się na czerwono a dokładniej była minimalnie poniżej progu i wyskoczyło że testu nie przeszło, zrobiłem jeszcze dwa takie same testy i już wyszły pozytywnie ale też na 3 poziomie silnik pracował nierówno ale mieścił się w tych progach i dlatego pewnie wyszły pozytywnie. Mam teraz pytanko czyżby się kończyła pompa wysokiego ciśnienia a może zawór ciśnienia paliwa bo w sumie mam też takie objawy że auto powyżej 3500tys czasami ma słabsza moc ale jak wezmę wcisnę sprzęgło i na luzie przegazuje parę razy do 4500tys obr tu coś tam się przedmucha i później idzie równo do 4500 a za kilka dni zwykłej jazdy po 2km do pracy znów coś się przytyka i tak w koło Macieju.korekty wtryskiwaczy mam licząc od 1 cylunda - 0,9 - 0.4 1,2 0,0 na rozgrzanym zilniku. I moje pytanie brzmi do was niech ktoś mi podpowie jakie zrobię testy pod obciążeniem w hds żeby ktoś mi podpowiedział co mam nie tak. Wiem napewno że musi być czujnik map, ciśnienie w listwie paliwowej, i co jeszcze wrzucic i jak się dokładnie przeprowadza taki test tzn na jakim biegu i od ilu obr. Dziękuję za pomoc
Powrót do góry
Andrzej cr-VIII

Czytelnik



Dołączył: 14 Mar 2021
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sącz
Posiadane auto: Honda CR-V III 2.2i-cdti
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 31 Mar 2021, 19:21
Temat postu:

Honda Cr-V 2005r 2.2 i-cdti 140 ps brak mocy gaśnięcie


Jeśli doładowanie działa poprawnie to jedną z przyczyn mogą być niepoprawne odczyty czujnika ciśnienia paliwa na listwie CR. Jego trwałość jest szacowana przez Boscha na 150tyś km. Nieprawidłowy odczyt ciśnienia na listwie powoduje że sterownik próbuje zmniejszyć ciśnienie poprzez odpowiednie wysterowanie zaworu regulacji ciśnienia który jest wbudowany w pompę wysokiego ciśnienia. Obniżenie ciśnienia na listwie powoduje mniejszą dawkę paliwa wtryśniętego przy zadanym czasie otwarcia wtryskiwacza. W skrajnym przypadku spadek ciśnienia jest tak duży że samochód gaśnie, po mimo że rozruch silnika odbywa się poprawnie. W momencie rozruchu, w pierwszych 2 sekundach sterownik nie bierze pod uwagę wskazań czujnika ciśnienia na listwie.
Powrót do góry
kalejdoskop

Debiutant



Dołączył: 24 Sie 2017
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Honda CR-V II 2.2 icdti 2005r
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 02 Kwi 2021, 11:50
Temat postu:

Re: Honda Cr-V 2005r 2.2 i-cdti 140 ps brak mocy gaśnięcie


Andrzej cr-VIII napisał:
Jeśli doładowanie działa poprawnie to jedną z przyczyn mogą być niepoprawne odczyty czujnika ciśnienia paliwa na listwie CR. Jego trwałość jest szacowana przez Boscha na 150tyś km. Nieprawidłowy odczyt ciśnienia na listwie powoduje że sterownik próbuje zmniejszyć ciśnienie poprzez odpowiednie wysterowanie zaworu regulacji ciśnienia który jest wbudowany w pompę wysokiego ciśnienia. Obniżenie ciśnienia na listwie powoduje mniejszą dawkę paliwa wtryśniętego przy zadanym czasie otwarcia wtryskiwacza. W skrajnym przypadku spadek ciśnienia jest tak duży że samochód gaśnie, po mimo że rozruch silnika odbywa się poprawnie. W momencie rozruchu, w pierwszych 2 sekundach sterownik nie bierze pod uwagę wskazań czujnika ciśnienia na listwie.


A teraz doszedł następny problem, mocne wibracje podczas przyspieszania a najlepsze jest to że teraz przyszło ciepło i wibracje praktycznie ustąpiły ale jak były duże mrozy to na zimnym silniku nie mogłem przyspieszyć bo tak trzęsło, jak się auto rozgrzało to wibracje ustępowały w jakimś stopniu, przeguby wewnętrzne i zewnętrzne sprawdzałem i są ok ale i tak można je wykluczyć bo ich działanie ze zmianą temperatury nie powinno mieć miejsca, obstawiam dwumase lub układ paliwowy, może wtryskiwacze, pompa wysokiego ciśnienia lub zawór regulacji, mkze ktoś ma jakieś pomysły albo już miał podobne dolegliwości.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda CR-V ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda CR-V ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

81 900

2017r.

77 300 km

śląskie

HondaCivic

34 900

2011r.

174 000 km

mazowieckie

HondaAccord

29 900

2010r.

288 850 km

lubelskie

HondaCivic

67 900

2017r.

133 000 km

mazowieckie

HondaJazz

13 800

2006r.

96 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System