Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Problem szyba po stronie pasażera



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
inkboch

Debiutant



Dołączył: 01 Paź 2017
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: Honda Jazz II 1.2,rok 2009
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 24 Cze 2019, 16:28
Temat postu:

Problem szyba po stronie pasażera


Mam Jazz city 1.2 2009
Mam elektryczne szyby i nie otwiera sie szyba po stronie pasazera zarowno gdy probuje otworzyc od drzwi przy kierowcy jak i pasazera.
Powrót do góry
witek_p

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: JAZZ II 06 1,4
Piwa: 23/1
Wysłany: Pon 24 Cze 2019, 22:00
Temat postu:

Re: Problem szyba po stronie pasażera


Musisz zrzucić boczek i dostać się do złączki przy silniku szyby. Jak ją wypniesz to w zaciski podepnij na krótko żarówkę na 12V. Jak zaświeci to silnik do wymiany, jak nie to skupił bym sie na przelotce pomiędzy nadwoziem a drzwiami, tam bardzo często przerywają się kable - w zasadzie można od tego zacząć ....
Powrót do góry
mitex01

Auto Maniak



Dołączył: 04 Cze 2009
Posty: 667
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: Honda jazz 1.3 2018r.CVT Suzuki swift 2015r
Piwa: 28/9
Wysłany: Pon 24 Cze 2019, 22:14
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem szyba po stronie pasażera


A wcześniej zobacz czy przez przypadek nie wcisnąłeś
blokady prawej szyby.Panel na lewych drzwiach.
Powrót do góry
skype status
Searcher

Stały Bywalec



Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 188
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Jazz
Piwa: 12/4
Wysłany: Wto 25 Cze 2019, 07:58
Temat postu:

Re: Problem szyba po stronie pasażera


witek_p napisał:
Musisz zrzucić boczek i dostać się do złączki przy silniku szyby. Jak ją wypniesz to w zaciski podepnij na krótko żarówkę na 12V. Jak zaświeci to silnik do wymiany, jak nie to skupił bym sie na przelotce pomiędzy nadwoziem a drzwiami, tam bardzo często przerywają się kable - w zasadzie można od tego zacząć ....


Oj tam zaraz do wymiany, rozebrać silnik, przeczyscic i może ruszy. U mnie bylo to samo, troche troski i dziala do dzis.
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pon 14 Paź 2019, 12:43
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem szyba po stronie pasażera


Mialem tak samo jak autor watku. Przez rok tego nie ruszalem. U mnie to sie naprawilo samo. Czy wiecie Panowie czemu tak?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 14 Paź 2019, 12:43
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pią 08 Lis 2019, 15:37
Temat postu:

Re: Problem szyba po stronie pasażera


Searcher napisał:
witek_p napisał:
Musisz zrzucić boczek i dostać się do złączki przy silniku szyby. Jak ją wypniesz to w zaciski podepnij na krótko żarówkę na 12V. Jak zaświeci to silnik do wymiany, jak nie to skupił bym sie na przelotce pomiędzy nadwoziem a drzwiami, tam bardzo często przerywają się kable - w zasadzie można od tego zacząć ....


Oj tam zaraz do wymiany, rozebrać silnik, przeczyscic i może ruszy. U mnie bylo to samo, troche troski i dziala do dzis.


No i u mnie wczoraj padło na Amen. Żeby było ciekawiej to w pozycji szyby opuszczonej mniej więcej do połowy w dół. Wink

Z tego co się dowiedziałem, to nie wszystkie silniczki dadzą się rozebrać (nie wiem, czy mechanik nie wciskał mi kitu, ale w sumie nie mam

powodu by mu nie wierzyć). Mój akurat jest podobno nierozbieralny, a linki są całe.

Z tego co się orientowałem, to ceny u.zywanego elementu wahają się od 50-120 zł. Po numerze OEM konsultant w sklepie zaproponował mi to: https://www.iparts.pl/czesc/podnosnik-szyby-blue-print-adh21361,0-350-adh21361-867420.html?utm_source=pdf&utm_medium=referral&utm_campaign=podnosnik-szyby-blue-print-adh21361&utm_content=sprawdz-szczegoly-montowane_w#montowane-w-autach.

Nie wydam ponad 600 zł na silniczek do szyby. Kieruje się w strone Alle...Tak wygląda ten element: https://allegro.pl/oferta/podnosnik-szyby-honda-jazz-02-08-prawy-przod-2-pin-7760468835

Może faktycznie wystarczyłoby przeczyszczenie, gdyby dało się rozebrać.

U mnie wysuwanie szyby także nie działa z klawiszy po obu stronach. Po stronie kierowcy też mam jakiś dziwny objaw. Czasem jest tak,

że po naciśnięciu klawisza szyba wysuwa się 1-2 cm i się chowa, znów wysuwa i znów się chowa. Za którymś razem załapie.

Na razie mam wyjęty silniczek z całym tym ustrojstwem i szybę zablokowaną na sztywno. Całość zajęła ok pół godziny.

EDIT: oglądałem ten swój silniczek. Jestem może troche mało techniczny, ale powiem Wam, że jak na mój rozumek to tego nie da sie

rozebrać (u mnie). Nie wykluczam, że są wersje rozbieralne.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Nie 10 Lis 2019, 23:04
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem szyba po stronie pasażera


Z tego co widać na tej fotce to ten silniczek jest częścią nierozbieralną.
Jednakże aby mieć dokłaną wiedzę w tej sprawie należałoby sprawdzić to w katalogach.
Gdzieś na stronie forum jest link internetowej bazy części, w formie hot linków do części.

Lista części poniżej, do wyboru jeżeli chodzi o cenę:
https://allegro.pl/kategoria/wyposazenie-elektryczne-podnosniki-szyb-256182?string=HONDA%20JAZZ%20PODNO%C5%9ANIK%20SZYBY&bmatch=baseline-cl-dict42-aut-1-4-1024

Można jeszcze sprawdzić, cy nie przerwał, przetarł ci się kabelek w koszulce, albo w kostce.
Być może wystarczy go tylko połączyć i będzie ok.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sro 04 Gru 2019, 22:09
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem szyba po stronie pasażera


Mała porada ode mnie: zanim spiszecie swój podnośnik na straty sprawdźcie poprawność jego działania.

U mnie bez porządnego sprawdzenia mechanik orzekł, że jest do wyrzucenia. Kupiłem drugi, orzeczenie takie samo.

Inny mechanik porządnie go sprawdził i moja szyba znów działa. Już miał negatyw iść za sprzedanie niesprawnego podzespołu.

Być może niepotrzebnie wywaliłem poprzedni sprawny elektryczny silnik do szyby. Twisted Evil

Musiałem się wyżalić.. Sad

Kedlaw: Masz spóźnione piwko ode mnie. Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

34 500

2013r.

236 000 km

śląskie

HondaCivic

49 900

2014r.

164 995 km

śląskie

HondaHR-V

50 000

2016r.

82 000 km

lubelskie

HondaCivic

81 900

2017r.

77 300 km

śląskie

HondaCR-V

59 850

2015r.

142 700 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System