Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda HR-V ) HRV I - 2001r. - 4x4 - 105km



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda HR-V ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Laptor

Czytelnik



Dołączył: 30 Lis 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: HRV 2001 4x4
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 30 Lis 2019, 18:33
Temat postu:

HRV I - 2001r. - 4x4 - 105km


Hej, w rodzinie 6 lat, ja osobiście użytkuje ten samochód od lat 3.

Jeżeli miałbym ocenić ten samochód... Wystawiłbym mu ogólną notę 3/10. Dlaczego?
Moja Hrvka jest z gazową instalacją o ww silniku i mocy... Rozpędza się do setki w ponad 12 sekund, czyli prawie wcale. Silnik jest malutki, ale pali jak smok. Dlaczego? Ehh. Benzyny ciągnie trochę mniej niż V6, 10 litrów czy w mieście czy na trasie (żadnej różnicy). Natomiast gazu pali 10-11 litrów. Ale to też tylko do 120km/h. Rok temu jechałem do Zakopca 150km/h. Przy tej prędkości stałej, na autostradzie zrobiłem 190km, a normalnie robię 380-400km, więc różnicę obliczcie sami Wink

Samochód bardzo biedny, zresztą nawet "najbogatsza" wersja jest biedna. Ot co, zwykły wiejski samochód, plastikowy i z najniższej jakości w środku. Fotele z czasem się wytrą a wypełnienie się zgniecie. Plastik trzeszczy, puka, stuka i jest niedopasowany.

Jedyną, powtarzam JEDYNĄ zaletą tego samochodu to jego pancerność. Nigdy nie mieliśmy takiego samochodu, nawet W124 był pod tym względem gorszy. Trochę, ale jednak. Jak wspomniałem w rodzinie od lat 6. W samochodzie, oprócz wymiany żarówek, olei, filtrów było robione:
- Hamulce (to chyba normalne xd jak oleje)
- Skrzynia biegów (Coś chyba nie pykło poprzedniemu właścicielowi w dbaniu o nią)
- Sprzęgło (Uczyłem się ja a potem narzeczona, jeździć tym autem, więc wiadomo...)
- Za tydzień do wymiany przednie zawieszenie (tuleje i łączniki stabilizatora), po 9 latach użytkowania Very Happy Poprzedni właściciel zmienił coś w zawieszeniu po 2009 roku.

Samochód niedługo będę zmieniał, zresztą prawdę powiedziawszy przejeździł 2 lata na budowie, gdy budowaliśmy dom. Woził materiały i inne takie rzeczy. Przez to lakier ma dość sporo wad (przerysowania, rysy, uderzenie na tylnym zderzaku lekkie), dodatkowo 2 lata temu pojawiły się pierwsze oznaki korozji Sad. Drugiego takiego niezawodnego raczej nie zdobędę (samochodu, nie modelu), ale zdecydowałem się na coś większego i dynamiczniejszego.
Powrót do góry
karion

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Lut 2016
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Był jazz jest Yeti 2.0TDI CR 4x4
Piwa: 6/6
Wysłany: Pon 02 Gru 2019, 02:11
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) HRV I - 2001r. - 4x4 - 105km


Na pocieszenie mogę ci powiedzieć że przestałem swoim jazzem jeździć w trasie 140-150km/h w stosunku do 110km/h rośnie drastycznie spalanie. Jest to nieopłacalne nawet kosztem zyskanego czasu. Nie inaczej u ciebie przy tym silniku a biorąc pod uwagę wymiary budy będzie to większa różnica i do tego 4x4 który w trasie przy normalnych warunkach nie jest potrzebne.
Powrót do góry
jungu

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 193
Skąd jesteś (miejscowość / region): Turek
Posiadane auto: Chevy Orlando 1.8 B+G
Piwa: 24/0
Wysłany: Pon 02 Gru 2019, 20:10
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) HRV I - 2001r. - 4x4 - 105km


Czy uważasz że 10-11l gazu to dużo. Przy tak mało opływowej budzie spalanie jest adekwatne do pojemności. Znajdź mi diesla suva którym byś taniej jeździł niż 20-22zl/100km. Mialem murano z50, 3,5 v6, ktory palił srednio 17l gazu, a i tak się cieszyłem ze jeżdżę taniej niż suvy które pala 10l ropy.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda HR-V ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda HR-V ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


HondaCR-V

86 900

2016r.

126 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

23 900

2009r.

275 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaJazz

25 900

2009r.

94 062 km

śląskie

HondaCivic

85 990

2021r.

16 000 km

śląskie

HondaCR-V

37 900

2007r.

237 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System