Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Odyssey ) Problem z nieówną pracą silnika (Engine Check) - Trójmiasto



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Odyssey ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
perkoz44

Czytelnik



Dołączył: 25 Paź 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: Honda Odyssey 2015
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 25 Paź 2019, 12:19
Temat postu:

Problem z nieówną pracą silnika (Engine Check) - Trójmiasto


Witam, jestem nowy na forum i od niedawna użytkuję Hondę Odyssey 2015 (LPG), 3.5 L.

Poszukuję pomocy i warsztatu, który zna się na Odyssey w Trójmieście (najlepiej Gdańsk).

Problem dotyczy nierównej pracy silnika i kontrolki Engine Check + Kontrola trakcji. Ok. 10 000 km temu robiłem regulację luzów zaworowych (wtedy również objawy były podobne - po regulacji silnik pracował równo, a kontrolki się nie świeciły) oraz regulację instalacji gazowej (zakładana ok. 20 tys. km temu).
Wydaje mi się, że 10 000 km to zbyt niski przebieg, żeby ten sam problem powrócił. Rozmawiałem z kilkoma osobami i sugerowały, że powodem mogą być świece (ale wymieniałem 10 tys. km temu, co prawda na jakieś amerykańskie) albo konieczność wymiany uszczelki pod kolektorem (takiej 6-otworowej).

Podpinałem się komputerem, błąd Engine Check dotyczy wypadania zapłonu na kilku cylindrach.

Będę wdzięczny za pomoc i odesłanie mnie do jakiegoś warsztatu, który pomoże (nie ASO, bo ceny zbyt wysokie).

Pozdrawiam,
Bartek
Powrót do góry
yunior81

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Cze 2018
Posty: 199
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piotrków Tryb.
Posiadane auto: Honda City 2009
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 05 Lis 2019, 07:38
Temat postu:

Re: ( Honda Odyssey ) Problem z nieówną pracą silnika (Engine Check) - Trójmiasto


@Perkoz, problem masz z instalacja lpg i to od niej trzeba zacząć sprawdzanie. Jakie masz podzespoły, gdzie była zakładana itd. ?
Powrót do góry
perkoz44

Czytelnik



Dołączył: 25 Paź 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Trójmiasto
Posiadane auto: Honda Odyssey 2015
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 20 Lut 2020, 17:50
Temat postu:

Re: ( Honda Odyssey ) Problem z nieówną pracą silnika (Engine Check) - Trójmiasto


Okazało się, że przyczyną były źle wyregulowane luzy zaworowe. Co ciekawe regulowane były w ASO Hondy w Gdyni (od początku miałem przeczucie, że silnik w Odyssey jest im obcy) i dopiero po wizycie u polecanego mechanika od Hondy okazało się, że problemem były luzy zaworowe... Po regulacji silnik chodzi równo i bez problemów.
Powrót do góry
szybcioch

Czytelnik



Dołączył: 12 Kwi 2019
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Odyssey 2015 EXL, 3,5l
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 17 Mar 2020, 21:06
Temat postu:

Re: Problem z nieówną pracą silnika (Engine Check) - Trójmiasto


Mam to samo, też HO 2015 (LPG). Udało Ci się naprawić błąd? U mnie poszło w regulację zaworów. Jutro odbieram autko, ale nie jestem optymistą...


perkoz44 napisał:
Witam, jestem nowy na forum i od niedawna użytkuję Hondę Odyssey 2015 (LPG), 3.5 L.

Poszukuję pomocy i warsztatu, który zna się na Odyssey w Trójmieście (najlepiej Gdańsk).

Problem dotyczy nierównej pracy silnika i kontrolki Engine Check + Kontrola trakcji. Ok. 10 000 km temu robiłem regulację luzów zaworowych (wtedy również objawy były podobne - po regulacji silnik pracował równo, a kontrolki się nie świeciły) oraz regulację instalacji gazowej (zakładana ok. 20 tys. km temu).
Wydaje mi się, że 10 000 km to zbyt niski przebieg, żeby ten sam problem powrócił. Rozmawiałem z kilkoma osobami i sugerowały, że powodem mogą być świece (ale wymieniałem 10 tys. km temu, co prawda na jakieś amerykańskie) albo konieczność wymiany uszczelki pod kolektorem (takiej 6-otworowej).

Podpinałem się komputerem, błąd Engine Check dotyczy wypadania zapłonu na kilku cylindrach.

Będę wdzięczny za pomoc i odesłanie mnie do jakiegoś warsztatu, który pomoże (nie ASO, bo ceny zbyt wysokie).

Pozdrawiam,
Bartek
Powrót do góry
kalka

Czytelnik



Dołączył: 24 Maj 2020
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Elbląg
Posiadane auto: Honda Odyssey Touring 3,5 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 24 Maj 2020, 23:11
Temat postu:

kontakt do mechanika


perkoz44 napisał:
Okazało się, że przyczyną były źle wyregulowane luzy zaworowe. Co ciekawe regulowane były w ASO Hondy w Gdyni (od początku miałem przeczucie, że silnik w Odyssey jest im obcy) i dopiero po wizycie u polecanego mechanika od Hondy okazało się, że problemem były luzy zaworowe... Po regulacji silnik chodzi równo i bez problemów.


Cześć
@perkoz44 a czy mógłbyś podać namairy na tego polecanego mechanika od hondy w trójmieście?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 24 Maj 2020, 23:11
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Jaroslaw Sz.

Czytelnik



Dołączył: 17 Wrz 2021
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Honda Odyssey 2016
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 18 Wrz 2021, 11:26
Temat postu:

Re: kontakt do mechanika


kalka napisał:
perkoz44 napisał:
Okazało się, że przyczyną były źle wyregulowane luzy zaworowe. Co ciekawe regulowane były w ASO Hondy w Gdyni (od początku miałem przeczucie, że silnik w Odyssey jest im obcy) i dopiero po wizycie u polecanego mechanika od Hondy okazało się, że problemem były luzy zaworowe... Po regulacji silnik chodzi równo i bez problemów.


Cześć
@perkoz44 a czy mógłbyś podać namairy na tego polecanego mechanika od hondy w trójmieście?


Hej

Czy ktoś może poradzić w tym temacie? Też szukam dobrego mechanika jak na razie nikt nie chce się podjąć regulacji zaworów ....

Pozdrawiam,
Jarek
Powrót do góry
Jaroslaw Sz.

Czytelnik



Dołączył: 17 Wrz 2021
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Honda Odyssey 2016
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 18 Paź 2021, 15:51
Temat postu:

Re: kontakt do mechanika


cześć,

no widzę że mało aktywne forum... ale nic to...

skończyło się u mnie regulacją zaworów w ASO koło szadułek - jak do tej pory wszystko OK no może rzeczywiste cena wysoka, tym bardziej że akurat kolega oddaje do LARGO (banino) i zaśpiewali połowę... zobaczymy jak z jakością, ale może to być ciekawe miejsce do napraw...

przy okazji wspomnę może komuś w Gdańku się przyda:
gaz robiłem u Auto Gaz Elektronika Stanisław Buczak - wszystko śmiga od roku wiec polecam,
dorabianie kluczyków: klucze olech (wrzeszcz)
przednia szyba - tu proszę na priv

Pozdrawiam,
jarek
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Odyssey ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Odyssey »

Opinie o samochodach Honda Odyssey - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Odyssey ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

7 900

2002r.

204 323 km

mazowieckie

HondaCivic

49 900

2015r.

164 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

65 990

2015r.

187 000 km

śląskie

HondaAccord

14 900

2004r.

215 316 km

śląskie

HondaCR-V

39 300

2008r.

169 822 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System