Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda ) Zakup Hondy Jazz III



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda ) Decyzje zakupowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nemezis24

Czytelnik



Dołączył: 28 Maj 2019
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 28 Maj 2019, 22:58
Temat postu:

Zakup Hondy Jazz III


Witam! Niestety od trzech miesięcy bez sukcesu próbuję kupić auto z roku 2009/2010 z silnikiem 1.4. Mam przeznaczone na en cel 23 tysiące, ewentualnie tysiąc więcej ale niechętnie. Zdołałam się już jednak przekonać, że bardzo ciężko jest coś kupić. Z uwagi na fakt, iż nie jestem ekspertem w dziedzinie motoryzacji, potrzebuję egzemplarza z udokumentowaną historią i niezbyt dużym przebiegiem (maksymalnie do 130 tyś. km). Domyślam się, że z uwagi na wysoką cenę zakupu auta nowego, nieliczni posiadacze samochodu od dealera, wiedząc że mają bezawaryjny i sprawdzony egzemplarz niechętnie go sprzedają. Nieliczne oferty po godzinie od zamieszczenia stają się nieaktualne. Ja natomiast nie mam możliwości, co 30 minut odświeżać wszystkich stron na których znajdują się ogłoszenia aby wyłapać "perełkę" jako pierwsza. Przynajmniej jak dotąd. Drugą opcją są auta sprowadzane, jednak dostępna oferta to wielka niewiadoma i niestety człowiek najczęściej czuje zawód wiedząc co mu obiecano a w jakim stanie faktycznie jest auto po oględzinach i badaniu na stacji. Nie chciałabym być żle zrozumiana, nie mam nic do otarć i zarysowań, mówię u o szpachli na słupku o grubości 1,5 cm, gdzie korozja podwozia była praktycznie wszechobecna, w samochodzie "bezwypadkowym". Pokonywałam już wiele kilometrów przez Polskę aby się o tym móc przekonać. Uparłam się na ten model, ponieważ użytkowałam Hondę Jazz II generacji przez 4 lata i ten samochód nigdy mnie nie zawiódł. Był praktycznie bezobsługowy i przywykłam już do takiego standardu. Wtedy kupiłam go bez większych problemów, auto było z polskiego salonu i sprzedałam go w kilka dni. Myślałam, że z kupnem następnego będzie podobnie. Nic bardziej mylnego.
Przechodzę więc do meritum. Być może ktoś z obecnych na forum chce sprzedać wspomniany model, bądź zna kogoś kto chce to zrobić. Ewentualnie zna i może polecić uczciwego sprzedawcę aut sprowadzanych (tylko bez żadnego spamowania). Będę również wdzięczna za wszelkie uwagi i możliwość poznania doświadczeń innych osób, które mialy podobny problem. Z góry dziękuję!
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 29 Maj 2019, 15:33
Temat postu:

Re: ( Honda ) Zakup Hondy Jazz III


Cześć,

Po takim wstępie dotyczącym zakupu jazza dochodzę do wniosku, że trochę trudno Ci będzie znaleźć twój nowy nabytek.
Natomiast z tym przebiegiem 130 tys. to raczej tylko marzenie. Te silniki mogą mieć większy przebieg i nic im się nie dzieje. Prędzej się nadwozie posypie niż silnik.
Chyba sam to wiesz użytkując poprzednią wersje jazza.

Szkoda, że sprzedałaś tamtego jazza. Nie wiem dlaczego, no ale było minęło.

W Twoim przypadku widzę jedyne i pewne wyjście w sprawie zakupu upragnionego samochodu.

Mam namyśli zlecenie zakupu przez ASO.
W ten sposób szukałem civica ufo.
Pojechałem do nich i powiedziałem co mnie interesuje - przedział wiekowy, wyposażenie, silnik i w miarę cenę.
Po jakimś czasie pan oddzwonił, że jest taki model jaki ja chcę i są gotowi go ściągnąć albo pojechać tam ze mną na miejsce i pomóc w decyzji zakupu.

Niestety wypadł dość nieoczekiwany wydatek, a w związku co z tym idzie niemożność nabycia w/w pojazdu Twisted Evil
Gdyby nie ta sytuacja na pewno bym go kupił.

Obecnie dalej szukam civica przez ASO.

Jedyny minus takiego zakupu, to to, że możne być trochę drożej niż na rynku.
Natomiast na plus to pewne i sprawdzone dokładnie auto pod każdym kątem oraz gwarancja jaką daje ASO.
Te samochody sprzedawane w sieci hondy to najczęściej auta które ktoś zostawił w rozliczeniu kupując nowe.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Nemezis24

Czytelnik



Dołączył: 28 Maj 2019
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 29 Maj 2019, 16:44
Temat postu:

Re: ( Honda ) Zakup Hondy Jazz III


Samochodu nie planowałam sprzedawać, zadecydowały o tym pewne okoliczności. Na poczatku roku ktoś na swiatłach wjechał mi w tył auta. Szkoda nie była wielka, lekko wknieciona klapa tylna i pęknięty błotnik, wystarczylo wyklepać i pomalować. Stanęłam więc przed dylematem, czy inwestować w malowanie i naprawę 13 to letniego auta, czy przenaczyć te środki w całości na zakup kolejnego auta. Uznalam, że inwestowanie w samochód który z każdym rokiem traci na wartości oraz tlumaczenie się przy odsprzedaży, że to nie byl dzwon tylko zwykłe najechanie jest bez sensu a wiarygodniej bedzie sprzedać w obecnym stanie (wymienilam tylko blende którą kupilam używaną za niewielkie pieniądze i wydmuchałam wgniotkę). Przez co niewiele było widać. Zupełnie nie wiedziałam, że tak trudno będzie mi kupić, młodszego i godnego następce. Co do zakupu w Łódzkim ASO to już dzwoniłam w tej sprawie. Pan uświadomił mnie, że od trzech lat, czyli odkąd tam pracuje nie mieli do sprzedania tego modelu w interesującym mnie roczniku, poza tym nie biorą aktualnie już aut w rozliczrniu . Ale podobno łódzki salon Hondy jest na żenująco niskim poziomie. Może zadzwonic do jakiegoś bardziej liczącego się delera, np. w Warszawie. Przepraszam za kolejną długą wypowiedz.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 30 Maj 2019, 11:45
Temat postu:

Re: ( Honda ) Zakup Hondy Jazz III


Nie wiem na ile wycenili Ci tą naprawę oraz jaki podali koszt auta, że postanowiłaś go sprzedać.
Być może po prostu Cię naciągnęli podając cenę, która skutecznie zniechęciła do naprawy jazzika.

Mój jazz z 2006 r., ale kupiłem w 2007 r. miałem już 2 przygody w z udzielam tylnego zderzaka.
W jednym miałem przetarcie - odpadła farba do gołego plastyku. Z tym jeździłem bo to mi nie przeszkadzało. Szczególnie, że nic się nie stało.

Innym razem, gość na parkingu zrobił mi małą wgniotkę tak 10 cm od końca klapy, a w związku z tym popękała też struktura zderzaka.

Jednocześnie kiedyś sam podczas parkowania wgniotłem sobie ten wystający rant w tylnych drzwiach.
Nie stanowiło to też dla mnie problemu w użytkowaniu samochodu.

Jednak po jakimś casie doszedłem do wniosku, że takim autem to mi się już znudziło śmigać Wink
Tak więc, umówiłem się z lakiernikiem na naprawę tych szkód.
Przy okazji rozwiązał mi problem z rudą w kilku miejscach - zagięcia rantów na tylnych dolnych drzwiach.
Jeżeli jesteś ciekawa to poszukaj moich zdjęć na forum.

Za całość zapłaciłem w grudniu 2018 r. ok. 1200 zł.

Nie naprawiałem tylko tego wgniecenia na klapie, gdyż pan powiedział, że to trzeba będzie tam coś rozbierać i na samym dole prostować ect.

Oczywiście można kupić nową dobraną wg. vin'u tylko cena jest na pewno powalająca, ponieważ to jest nówka z ASO.

Natomiast zakup używki (ok. 300 zł), którą należy jeszcze pomalować i przełożyć to raczej się nie opłaca.
Nie wiadomo czy będzie pasować itd.
Dlatego właśnie odpuściłem.
Tak na marginesie to sam zderzak gotowy do założenia w ASO kosztuje 2500 zł.

Jestem zdania, że należy jak najdłużej korzystać z oryginalnych materiałów, gdyż zamienniki nie zawsze dobrze się sprawdzają.

Dlaczego nie ściągnęłaś z ubezpieczenia sprawcy kosztów na naprawy, oraz nie wskazałaś ASO jako miejsce wykonania szkody.

Każdy ubezpieczyciel ma 3 opcje rozwiązania problemu zdarzeń:
1. Pieniądze bierze poszkodowany,
2. Poszkodowany wyznacza warsztat gdzie zostanie naprawiony samochód,
3. Oddaje do ASO, które ma podpisaną umowę o świadczenie tych usług z ubezpieczycielem.
Zazwyczaj każdy serwis to ma, ponieważ są to pewne środki wpływu a oni tak sobie policzą z ubezpieczenia sprawcy, że długo zapamięta to zdarzenie.

Natomiast co do zakupu z rozliczenia to popytaj właśnie w Warszawie - Honda Plaza.
Wiele osób poleca na forum tego dilera jako rzetelną firmę i ASO hondy.
Zadzwoń i powiedz, że poszukujesz takiego jazza jakiego chcesz, w związku z tym chciałabyś zlecić poszukiwanie samochodu, a co za tym idzie jego zakup przez nich dla Ciebie.

PS. Nie pisz ciurkiem, bo trochę się to trudno czyta, jednak sedno wypowiedzi można zrozumieć Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Nemezis24

Czytelnik



Dołączył: 28 Maj 2019
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 10 Cze 2019, 13:53
Temat postu:

Re: ( Honda ) Zakup Hondy Jazz III


Witam! Chciałam tylko się pochwalić, że po długich poszukiwaniach, udało mi się kupić sprawdzony egzemplarz Hondy Jazz III. Kupiłam auto od delera Hondy, samochód krajowy, od pierwszego właściciela, serwisowany w ASO. Oczywiście cena przez to też była odpowiednio wyższa. Ale nie żałuje. Z auta jestem bardzo zadowolona, dostałam całą historię serwisową, wydruk z badania technicznego przed zakupem, samochód miał wymienione wszystkie płyny, odgrzybioną i nabitą klimatyzację. Obecnie nie wymaga absolutnie żadnego wkładu finansowego. Tylko wsiadać i jechać. Dziękuję za wszystkie trafne porady i wyczerpujące odpowiedzi.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 10 Cze 2019, 13:53
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 11 Cze 2019, 09:09
Temat postu:

Re: ( Honda ) Zakup Hondy Jazz III


W takim razie nie pozostaje mi nic innego jak pogratulować zakupu i życzyć Ci szerokości.

Widzisz, że może lepiej dopłacić i mieć serducho na miejscu, niż śmigać z duszą na ramieniu z myślą czy coś zaraz nie odpadnie.

Pochwal się swoim zakupem. Kilka fotem mile widzianych.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda ) Decyzje zakupowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda ) Decyzje zakupowe


HondaCivic

54 900

2014r.

195 412 km

warmińsko-mazurskie

HondaCR-V

23 900

2009r.

275 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaCivic

49 900

2014r.

164 995 km

śląskie

HondaCivic

7 900

2002r.

204 323 km

mazowieckie

HondaCivic

78 000

2018r.

90 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System