Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Demontaż wkładki stacyjki/stacyjki



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pat_mat

Czytelnik



Dołączył: 20 Kwi 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Honda Jazz II, 1,2, 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 20 Kwi 2019, 19:14
Temat postu:

Demontaż wkładki stacyjki/stacyjki


Witam
zwracam się z prośbą do bardziej doświadczonych ode mnie Smile Wczoraj nie mogłem przekręcić kluczyka w stacyjce tym samym nie mogę odpalić auta. Stwierdziłem, że zdemontuję najpierw wkładkę stacyjki a jeśli to nie pomoże to całą stacyjkę. Problem w tym, że nie wiem jak to zrobić. Wszystko rozkręciłem i nie wiem jak wyciągnąć wkładkę. Czy ktoś mógłby mnie wspomóc w tej kwestii? Czy jest tam jakieś zabezpieczenie, które należy zdjąć ? Dopatrzyłem, że stacyjka jest przykręcona obejmą do "rury" Smile wychodzącej z kierownicy na śruby zrywalne. Między innymi z tego względu chciałbym uniknąć demontażu całej stacyjki i chciałem najpierw wymontować wkładkę i zawieźć do naprawy.
Chciałem jeszcze zapytać o następującą kwestię. Jeżeli kupiłbym stacyjkę używaną na allegro z kluczykiem to czy w zestawie jest też immobilizer ? Czy trzeba coś na nowo kodować ? Czy komputer w samochodzie musi w jakiś sposób zostać przeprogramowany pod nowy immobilizer czy jest to tylko kwestia komunikacji kluczyka z immobilazerem ?
Jest to tylko pytanie dodatkowe najbardziej zależy mi na demontażu wkładki Smile

Jeszcze pytanie techniczne czy można załączać foty na formu? Mam kilka zdjęć dotyczących problemu, które mógłbym załączyć tylko nie widzę tutaj takiej możliwości.
Auto: Honda Jazz II, 1,2, rok 2004
Pozdrawiam
Powrót do góry
SundayUser83

Debiutant



Dołączył: 14 Mar 2019
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Jazz GD 2003, Civic 2001 EP1
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 23 Kwi 2019, 09:44
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Demontaż wkładki stacyjki/stacyjki


Cześć. Do zdjęć używaj serwisów hostingowych i wklejaj link z komentarzem "img"

Co do stacyjki to nie ma tak, że sobie wyciągniesz samą wkładkę ot tak. Bo to było by za łatwe dla potencjalnego złodzieja.
Trzeba zmierzyć się z śrubami zrywalnymi i wymienić stacyjkę na drugą.
Ale to nie problem.
Problem będziesz miał z Immo, bo nowy kluczyk musi być zgrany z puszką immo i sterownikiem silnika.
Czyli nowy kluczyk trzeba zakodować.
Można zrobić też w sposób doraźny/tymczasowy - Zmieniasz stacyjkę i zostawiasz stary kluczyk na stałe w pętli immo (W jakiejś maździe tak kiedyś robiłem) , a nowym kluczykiem bez problemu odpalasz. NIE POLECAM TEJ METODY, ponieważ dla potencjalnego złodzieja pozostaje jedynie zerwanie blokady

Generalnie jeśli nie czujesz się z tym na siłach, to nie polecam samemu tego robić.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 25 Kwi 2019, 09:14
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Demontaż wkładki stacyjki/stacyjki


W sprawie wgrywania fotek to polecam portal www.fotosik.pl

Tutaj link do pliczku instrukcja-fotek.pdf - 14 MB w którym zawarłem pełną dokumentację wgrywania zdjęć na w/w hosting. Począwszy od założenia konta do wysłania kodu zdjęcia na forum.
http://hostuje.net/file.php?id=5e467057b19088e960ee1218a7b7fab2

Wiem, że waży, ale chciałem zrobić w jak najlepszej rozdzielczości.
W razie uwag proszę o kontakt.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 25 Kwi 2019, 10:07
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Demontaż wkładki stacyjki/stacyjki


Czy jak wkładasz kluczyk do stacyjki to kierownicę masz zablokowaną Question
Jeżeli jest zablokowana to kluczyk się nie przekręci w stacyjce, jednak wystarczy tylko nią trochę poruszać i wtedy kluczyk będzie się obracał. Być może to jest podstawowy problem i od tego trzeba było zacząć.

SundayUser83 napisał:
Trzeba zmierzyć się z śrubami zrywalnymi i wymienić stacyjkę na drugą.
Ale to nie problem.
Problem będziesz miał z Immo, bo nowy kluczyk musi być zgrany z puszką immo i sterownikiem silnika.
Czyli nowy kluczyk trzeba zakodować.

Nic nie musi kodować i żadnego problemu z immobilaiserem nie będzie miał. Wystarczy tylko "wydrapać" transponder z obecnego kluczyka i włożyć go do nowego.

Przeczytaj ten mój post - moja historia - dokładnie będziesz wiedział o co chodzi z tym dorabianiem kluczyka:

( Honda Jazz ) Problem komunikacji pilota z centralnym zamkiem - Jazz 2011r
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=255568&postdays=0&postorder=asc&start=0

Gdzieś na forum umieściłem nawet systemy i typy kodowań kluczyków Wink Jednak nie mogą odnaleźć wątku. Sad
Gdybyś znalazł to wklej linka.

Poniżej cała reszta wpisów również powiązana z tematem, który Cię interesuje.

( Honda Jazz ) Kluczyk zamek centralny, kodowany immobilaiser czy to pasuje
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=252748

( Honda Jazz ) Problem z wymiana kluczyka
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=262203
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
andrzejw1

Czytelnik



Dołączył: 05 Lip 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podwale
Posiadane auto: Jazz 1,2 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 05 Lip 2019, 15:54
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Demontaż wkładki stacyjki/stacyjki


Sundaj zapodaj ten łatwy sposób na demontaż śrub zrywalnych, immo będę się martwił jak założę zrobioną stacyjkę Confused
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 05 Lip 2019, 15:54
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaHR-V

66 900

2015r.

76 000 km

wielkopolskie

HondaCR-V

44 900

2009r.

74 588 km

mazowieckie

HondaAccord

14 900

2004r.

215 316 km

śląskie

HondaCivic

17 900

2008r.

178 000 km

małopolskie

HondaCivic

85 990

2021r.

16 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System