Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Honda --szarpnięcie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jarrzep

Czytelnik



Dołączył: 03 Lis 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowiecki
Posiadane auto: honda, city ,1,4,2007,
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 04 Lis 2013, 16:08
Temat postu:

Honda --szarpnięcie


Potrzebuje porady honda city 2007,silnik 1,4(1339cm3) taki sam jak w Jazz
Od kilku dni mam problem -- gdy silnik uzyska właściwą temperaturę ,ruszam bieg 1 ,2 i przy ok.2500 obrotów jest pojedyńcze szarpnięcie potem
ok.Ogólnie wada powstaje jak dodaje więcej gazu.Przy delikatnej jeździe czyli przy łagodnym wciskaniu pedał gazu nie ma problemu???Nie palą się
żadne błędy ,więc podłączenie pod komputer nic nie wykaże.Czy to elektryka
świece,kable,cewki....prośba o pomoc,sugestie
pozdr
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pon 04 Lis 2013, 16:23
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda --szarpnięcie


Może zawór EGR? Tylko, że wtedy raczej check engine by się palił...
Czy jak np zabierasz nogę z gazu to też masz szarpnięcie, albo w trakcie nieco dłuższej/ostrzejszej jazdy objaw ustępuje?
W swoim Jazzie miałem jakiś czas temu podobnie. Zastosowałem STP formuła do czyszczenia wtryskiwaczy i na dość długo pozbyłem się swoich objawów.
Możesz też wlać STP formuła do benzyny (chyba czerwona butelka)
Ostatnio u mnie znów jakby szarpanie powróciło-choć już nie w takim stopniu jak kiedyś.
Mam wrażenie, że w moim wypadku jest to związane z wilgocią w powietrzu-podczas deszczu objaw u mnie nasilał się (może coś zamaka/ew. woda w paliwie).
Mi to pomogło, ale niekoniecznie pomoże u ciebie-w tym momencie jest to jak wróżenie z fusów.
Powrót do góry
jarrzep

Czytelnik



Dołączył: 03 Lis 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowiecki
Posiadane auto: honda, city ,1,4,2007,
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 04 Lis 2013, 16:43
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda --szarpnięcie


witam
Jak puszczam gaz to nic się nie dzieje.Obroty nie skaczą,silnik pracuje równo
Zastanawiające jest ,że problem występuje jak silnik osiągnie temperaturę.
Na forum znalazłem że może to być cewka lub czujnik położenia wału???
Może cewka dostaje przebicia gdy się nagrzeje(spalenizna)a co do czujnika wału to chyba jak by był uszkodzony to całkowicie auto było nie do jazdy.
A tak usterka powstaje gdy przyspieszam....
Powrót do góry
bartezbujal

Debiutant



Dołączył: 26 Maj 2013
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zamość
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2003
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 04 Lis 2013, 20:50
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda --szarpnięcie


U mnie był to czujnik położenia wału - Auto szarpało początkowo sporadycznie, potem częściej. Jeździłem nim cały czas (zero błędów), byłem we Władysławowie, Krakowie - aż pewnego pięknego dnia bum i auto zgasło po czym wywaliło ikonkę silnika - po podpięciu pod kompa wszystko się wyjaśniło. Świece, cewka, zawór lub czujnik - innej możliwości nie ma.

Dolewanie jakiegoś specyfiku do benzyny i czekanie aż szarpanie zniknie jest dla mnie śmieszne! No ale jak kto woli
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
cyberbrat

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 251
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2005 + LPG
Piwa: 10/8
Wysłany: Wto 05 Lis 2013, 09:35
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda --szarpnięcie


bartezbujal napisał:


Dolewanie jakiegoś specyfiku do benzyny i czekanie aż szarpanie zniknie jest dla mnie śmieszne! No ale jak kto woli


może i śmieszne ale u mnie zadziałało. każdy następny mechanik u którego byłem mówił o innej rzeczy do wymiany jak bym ich posłuchał wymienił bym pół silnika i wydał z 10 tyś zł

zalałem benzyny 100 oktanowej i do tego czerwone STP. zaraz podniesie się larum o te 100 oktanów ale cóż sam zdecydowałem.

efekt się liczy .. po kilku dniach wykasowałem błędy i do dziś jeżdżę bez problemów .. jakieś 14tyś km w rok i 2 miesiące. po drodze 2 x podpinałem kompa aby sprawdzić czy nic nowego się w błędach nie pojawiło.

a jeszcze jedna rzecz o której nie usłyszysz od wiekszości mechaników, mam LPG i wymieniłem świece na takie które mają odstęp elektrody 0,9mm z 1,1mm niby nic a różnica w pracy silnika kolosalna.
_________________
http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 05 Lis 2013, 09:35
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Wto 05 Lis 2013, 10:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda --szarpnięcie


U mnie też w sumie zadziałało. Nie konsultowałem się wcześniej z żadnym mechanikiem w tej sprawie.
W pewnym momencie myślałem, że taka jest specyfika AT u Jazza.Razz
PS. Czy ktoś mógłby jakoś skomentować to:
"Mam wrażenie, że w moim wypadku jest to związane z wilgocią w powietrzu-podczas deszczu objaw u mnie nasilał się (może coś zamaka/ew. woda w paliwie). "
Czy to jest możliwe?
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Wto 05 Lis 2013, 12:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda --szarpnięcie


jak masz automat to moze zwiastowac pewnie problemy ze skrzynia, ale nie jestem wrozka zeby diagnozowac na odleglosc Razz
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Wto 05 Lis 2013, 17:22
Temat postu:

Re: Honda --szarpnięcie


jarrzep napisał:
Potrzebuje porady honda city 2007,silnik 1,4(1339cm3) taki sam jak w Jazz
Od kilku dni mam problem -- gdy silnik uzyska właściwą temperaturę ,ruszam bieg 1 ,2 i przy ok.2500 obrotów jest pojedyńcze szarpnięcie potem
ok.Ogólnie wada powstaje jak dodaje więcej gazu.Przy delikatnej jeździe czyli przy łagodnym wciskaniu pedał gazu nie ma problemu???Nie palą się
żadne błędy ,więc podłączenie pod komputer nic nie wykaże.Czy to elektryka
świece,kable,cewki....prośba o pomoc,sugestie
pozdr

Ostatnio mialem podobny przypadek. Po 3 dniach postoju i przejechaniu 50m mam chopke wiec hamulec i po jej pokonaniu i dodaniu gazu(zimny silnik-ssanie) delikatne pojedyncze szarpniecie tak jakby na pol sekundy brak reakcji na gaz po glebszym wcisnieciu gazu auto rusza ochoczo zmiana biegu na 2 i znow powtorka potem juz wszystko ok. Odrazu mysl paliwo albo wtryski. Akurat mialem jechac zatankowac wiec pomyslalem ze raz na jakis czas moge zatankowac inne niz zwykle 95 wybor padl na nitro+. Zalem tez STP do wtryskow. Od tamtej pory minelo kilka dni i nie ma tych objawow. Stp stosuje profilaktycznie juz od kilku lat w kilku autach zwlaszcza w warunkach jesienno zimowych nie szkodzi a czasem pomaga. Kiedys za czasow fso 1500 lalo sie kieliszek denaturatu i tez dobrze wiazal wode do Hanki wole Stp.
Z usterkami a wlasciwie z ich odpowiednia diagnoza jest trudniej jesli brak info z check engine a jak wiemy czesto sie tak dzieje np. Przy szarpaniu czy hustaniu obrotow albo gdy usterka jest w poczatkowej fazie. Przyczyny moga byc rozne ale najlepiej zaczac od rzeczy ktore najmniej kosztuja i tu np. Stp moze pomoc - koszt b.maly. jesli to nie da rady to pozostaje droga eliminacji innych rzeczy najlepiej zaczac od najtanszych i najmniej pracochlonnych. Polecam poczytac watek z zujnikiem walu, przepustnica czy gryzonie gdyby wspomniiany specyfik nie pomogl.
Flik 77 woda w paliwie moze byc przyczyna ale jesli twierdzisz ze to nasila sie podczas wilgotnych dni to raczej celowalbym w polaczenia przy swiecach, jakis czujnik lub elementy zwiazane z zaplonem.
A nie myles ostatnio czasem silnika?
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Wto 05 Lis 2013, 18:07
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda --szarpnięcie


JazzmanSilnika w ogóle nie myłem odkąd mam auto. Faktycznie nasila/nasilało się to w deszczowe/wilgotne dni, ale też nie jest tak, że podczas każdego deszczu mam ten objaw. Zresztą teraz dużo mniej daje mi się to we znaki niż przed zalaniem STP po raz pierwszy (zresztą za Twoją wskazówką). Spory czas było ok. Dopiero jak nastały wilgotniejsze dni te objawy są u mnie nieco częstsze-takie szarpnięcie jakby z chwilową utratą mocy silnika . U mnie to jednak zanika przy nieco dłuższej jeździe i chyba nieco dłuższy postój auta również ma u mnie znaczenie..
Mam jeszcze pytanie do Ciebie jeżeli tu zajrzysz: czy używasz STP tylko tego brązowego, czy również w czerwonej buteleczce? Przed zimą chciałem jeszcze raz STP zalać do baku i trochę się waham teraz które byłoby lepiej zastosować?
Za pierwszym razem (czyli u mnie wiosną) była to formuła do czyszczenia wtryskiwaczy. Teraz myślałem o STP czerwonym, ale w sumie nie wiem...
Powrót do góry
jarrzep

Czytelnik



Dołączył: 03 Lis 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowiecki
Posiadane auto: honda, city ,1,4,2007,
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 06 Lis 2013, 12:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda --szarpnięcie


Nie wiem czy środki chemiczne pomagają na forum są różne zdania,więcej
negatywnych Więc czy to nie jest tania reklama??Usterka z ,,szarpaniem,,
to to 90% elektryka i czekam ,że ktoś miał podobne przypadki..
Powrót do góry
cyberbrat

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 251
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2005 + LPG
Piwa: 10/8
Wysłany: Sro 06 Lis 2013, 13:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda --szarpnięcie


jarrzep napisał:
czekam ,że ktoś miał podobne przypadki..


właśnie ja miałem.
szarpanie lekkie bo lekkie ale było. komunikaty check engine oraz nie równa praca silnika.

mechanicy mówili że:

świece do wymiany
cewki do wymiany
rozrząd do wymiany
nastawnik czy jakoś tak do wymiany
i kilka innych których już nie wymienię z nazwy

byłem chyba u 5 mechaników i 2 elektryków
i skończyło się czerwonym STP i PB 100 oktanów.

teraz co pół roku leje taką benzynę i czerwone STP

problemów nie mam a zrobiłem już 14tyś km od kiedy miałem problemy. Choć obroty raz na jakiś czas falują tak od 650 do 900 jak stoję na światłach. w sumie zdarza się to raz na 3-4 tyg.

jak bym posłuchał wszystkich którzy mi doradzali wymianę czegokolwiek wymienił bym pół silnika i wydał masę kasy.
_________________
http://japancars.ru/index.php?route=catalog/honda
Powrót do góry
Biker-123

Czytelnik



Dołączył: 29 Mar 2019
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: Honda city 1339cc. 83km. Idsi 2006r
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 31 Mar 2019, 21:28
Temat postu:

Honda city 2006r.


Witam was. Pojedyńcze szarpniecie może być spowodowane gdy regulator napięcia w alternatorze szwankuje. Diagnostyka pokaże. Zakladajac oczywiście ze swiece i cewki są ok. Wykluczyć można wypadanie zapłonu.

Dziękuję. Pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

7 900

1999r.

342 000 km

lubelskie

HondaCivic

81 900

2017r.

77 300 km

śląskie

HondaCR-V

69 950

2017r.

155 100 km

wielkopolskie

HondaJazz

25 900

2009r.

94 062 km

śląskie

HondaAccord

14 900

2004r.

215 316 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System