Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda CR-V ) Informacje na temat ładowania Honda CRV 2009rok



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda CR-V ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
schocker

Debiutant



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): seat cordoba 1.6 1999r.

Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Wrz 2011, 00:08
Temat postu:

Informacje na temat ładowania Honda CRV 2009rok


Potrzebuje informacji na temat ładowania w Hondzie CRV 2009 rok.
Problem polega na tym że w tej hondzie ładowanie wygląda tak:
-samochód zimny i wszystkie odbiorniki wyłączone ładowanie w granicach 14.2V
-samochód zimny i włączony który kolwiek z odbiorników (światła, klima , radio) ładowanie w granicach 14.2V
-samochód po nagrzaniu (temp. 80-90C) odbiorniki wyłączone ładowanie 12.6V
I tu teraż ciekawostka
-samochód po nagrzaniu i wystarczy uruchmienie jakiego kolwiek odbiornika (światła, radio itp.) ładowanie momentalnie rośnie z 12.6V na 14.2V. ponowne wyłączenie danego odbiornika powoduje spadek napięcia do 12.6V i tak można bawić się w kółko.
Kontaktowałem się z serwisem w celu zasięgnięcia informacji czy tak może być. Akurat mieli na warsztacie takie auto i poszli to sprawdzić bo troche też ich to zaskoczyło. Okazało się że ładowanie utrzymuje się na poziomie 14.2V ale silnik był zimny.Więc tak jak u mnie na zimnym jest OK dopiero po nagrzaniu pojawia się spadek napięcia.
Oczywiście jakiś czas temu odwiedziłem serwis. Panowie po sprawdzeniu wszystkiego stwierdzili że nie widzą żadnych niedomagań i jedyne co to mogą zaproponować mi wymiane alternatora.
Auto znalazło się też w warsztacie gdzie wymieniono mi regulator napięcia ale problem pozostał a doszła dodatkowo zapalająca się kontrolka od ładowania, więc powrócono do orginalnego regulatora.

Mam prośbę jeżeli ktoś posiada takie auto to czy może sprawdzić jakie jest ładowanie w nim na zimnym i ciepłym silniku po włączeniu odbiorników i bez ich włączania.
Ostatnio usłyszłem diagnoze że tak w tym aucie jest z tym ładowaniem ale nie chce mi się w to wierzyć.
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Wto 27 Wrz 2011, 20:23
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Informacje na temat ładowania Honda CRV 2009rok


Nawet w serwisie nie wiedzą, a to matoły???? Wszystko jest ok. wszystkie nowsze civic,crv, frv,accord mają kontrolę poboru prądu przez auto i regulator napięcia sterowany z ECU silnika. Silnik zimny więc dopiero odpalony(praca rozrusznika itp), napięcie ładowania podniesione, żeby szybko wyrównać poziom naładowania akumulatora, następnie ECU zmniejsza poziom ładowania bo jest niewielki pobór i zapotrzebowanie na prąd przez auto. Po włączeniu odbiornika system kontroli poboru prądu (ELD) daje informację do ECU a ten zwiększa napięcie ładowania z alternatora.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
schocker

Debiutant



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): seat cordoba 1.6 1999r.

Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 27 Wrz 2011, 20:39
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Informacje na temat ładowania Honda CRV 2009rok


No tak ale czy zmiany napięcia miedzy uruchomieniem odbiornika a jego wyłączeniem powinny być tak znaczne (od 12,6 do 14,2).
Rozumiem takie wachania w granicach powiedzmy 13.8 a 14 z kawałkiem. Przecież 12.6 V to praktycznie z bateri. Chyba że system nie pozwala na zmniejszenie napięcia poniżej 12.6V (lub okolice tego). Z drugiej strony jeżeli w krajach w których naprzykład nie jeździ się na światłach to ładowanie akumulatora wynosiłoby cały czas 12.6.
Czy posiadasz taką honde i sprawdzałeś to u siebie.
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Sro 28 Wrz 2011, 15:50
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Informacje na temat ładowania Honda CRV 2009rok


Tak jest w moim accordzie i we wszystkich nowych modelach (poza jazzem), w których grzebię. Co z tego, że światła wyłączone, pozostaje jeszcze klima i chlodzenie silnika(wentylatory) oraz sporo innych odbiorników zasilanych okresowo
Powrót do góry
schocker

Debiutant



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): seat cordoba 1.6 1999r.

Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 28 Wrz 2011, 18:09
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Informacje na temat ładowania Honda CRV 2009rok


Ok. Dzięki wszystkim za zainteresowanie. Znalazłem stronke gdzie jest troche opisane o tych nowych systemach i faktycznie tak jest. Ale nie napisałem najważniejszego jak się dowiedziałem że jest niby brak ładowania( bez załączonych odbiorników). Zainstalowałem światła do jazdy dziennej i kiedy na nich jeździłem to gasły i zapalały się ponieważ zapalają się one w momencie zwiększenia napięcia (min 13.5V)Jeżeli jest poniżej tej granicy światła do jazdy dziennej gasną. Tak było u mnie. Swiatła zapalały się i gasły. Musiałem je niestety zdemontować. Ale zastanawiam się czy jest jakaś możliwość podłączenia ich w tym modelu żeby działały poprawnie.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 28 Wrz 2011, 18:09
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Gululek

Debiutant



Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: CR-V III
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 03 Paź 2011, 21:45
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Informacje na temat ładowania Honda CRV 2009rok


Witaj! W mojej CR-V 07 zainstalowałem światła do jazdy dziennej i działają bez problemów. Wydaje mi się, że wszystko zależy od typu zakupionych led'ów. W moim przypadku jest to Philips, jeśli będziesz zainteresowany, to sprawdzę jaki to model. Podłączenie wykonał serwis z uwagi na fakt, że chciałem aby współpracowały z czujnikiem zmierzchu. Na chwilę obecną wszystko działa bez zarzutu.
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Pon 03 Paź 2011, 21:50
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Informacje na temat ładowania Honda CRV 2009rok


Bo dzienne autora posiadają układ wykrywający wzrost napięcia po rozpoczęciu ładowania i stąd wyłączają się po spadku napięcia. Wystarczy dołożyć włącznik czasowy i ominąć kontrolę napięcia w dziennych aby działały bez problemu, po włączeniu zapłonu włączą się same po 5-6sekundach
Powrót do góry
schocker

Debiutant



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): seat cordoba 1.6 1999r.

Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Paź 2011, 09:06
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Informacje na temat ładowania Honda CRV 2009rok


U mnie świateł nie montował serwis ale jak byłem autem w serwisie to nie mieli zielonego pojęcia dlaczego tak się dzieje ale mniejsza o to. Interesuje mnie gdzie znajde tą kontrolkę napięcia w dziennych. Jeżeli mógłbyś mi przybliżyć to rozwiązanie to byłbym wdzięczny.
Powrót do góry
schocker

Debiutant



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): seat cordoba 1.6 1999r.

Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Paź 2011, 10:30
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Informacje na temat ładowania Honda CRV 2009rok


mała poprawka nie kontrolkę a kontrole Shocked
Powrót do góry
milejow

Auto Maniak



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 6209
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mętów pod Lublinem
Posiadane auto: A sprzedałem wszystko wpi.....zdu!
Piwa: 426/11
Wysłany: Wto 04 Paź 2011, 17:35
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Informacje na temat ładowania Honda CRV 2009rok


Niestety nie wiem gdzie, ja nawet nie widziałem Twoich dziennych. Może jest w korpusie którejś lampy, może to osobny moduł. Dobry elektryk poradzi sobie z tym bez problemu
Powrót do góry
schocker

Debiutant



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): seat cordoba 1.6 1999r.

Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 05 Paź 2011, 11:28
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Informacje na temat ładowania Honda CRV 2009rok


GULULEK czy możesz mi podesłać model tych ledów philipsa jkie zamontowałeś
Powrót do góry
Gululek

Debiutant



Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żywiec
Posiadane auto: CR-V III
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 05 Paź 2011, 22:42
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Informacje na temat ładowania Honda CRV 2009rok


Zamontowałem Philips Daylight 5 LED; poniżej przykładowy link z allegro, ale poszukaj na necie bo na pewno znajdziesz gdzieś taniej.

http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dziennej-philips-daylight-5-led-i1855669432.html
Powrót do góry
brozanski

Czytelnik



Dołączył: 01 Paź 2012
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kozienice
Posiadane auto: Honda CRV 2
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 01 Paź 2012, 08:02
Temat postu:

podłaczenie led do CRV 2009r


Koledzy,
prośba o pomoc w podłaczeniu świateł led do jazdy dziennej .
Światła led posiadają 3 kable :
- czarny do "-" akumulator - ok
- biały do postojówek - ok
- czerwony do prądu do stacyjki - tak aby było załaczone po rozruchu silnika ! ale który to bezpiecznik ?? gdzie się znajduje? Prośba o pomoc !!
Pilnie proszę o pomoc !
Powrót do góry
sinpli

Czytelnik



Dołączył: 28 Gru 2012
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Białystok
Posiadane auto: Honda Jazz 1,2 2004
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 05 Mar 2019, 12:43
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) Informacje na temat ładowania Honda CRV 2009rok


O jak dobrze że trafiłem na ten artykuł.
Auto Jazz 2004 alternator z przyłączem na 4 piny, z tego co wydedukowalem po schematach to wpiety regulator do ECU, a najgorzej że tak zabudowany że nie mogę szybko odłączyć wtyczki i pokombinować, a do tego regulator napięcia w środku alternatora.
Tydzień wcześniej walczyłem z toyota żony gdzie po dwóch tygodniach padał akumulator i po wymianie regulatora dalej miałem napięcie ładowania około 12v. Tu okazało się że masa padła. Tam było wszystko proste jak w rzeźni.
Wracajac do Jazz'a. Nigdy nie miałem problemów z akumulatorem ale od kiedy kupiłem ładowarkę do telefonu która wyświetla napięcie wejściowe zaczęło się. Od 12 do 14.5v. Po obserwacjach wszystko identycznie jak u schockera w pierwszym poście w Hondzie CRV 2009. Tylko zauważyłem że na postoju z 12,5 wskakuje do 14.4 i jak tu grzebać. Zaczynam jechać znów 12.5. Odpalam światła 14.4 i tak cały tydzień. Schmety servisowe, budowy i zasady działania alternator ów ale to wszystko co znalazłem to przedpotopowe. Czekałem tylko żeby się ocieplilo by to rozebrać, a tu co za szczęście że trafiłem na ten artykuł.
I to mi się podoba. Dzięki MILEJOW
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda CR-V ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda CR-V ) Porady, problemy techniczne


HondaJazz

13 800

2006r.

96 000 km

śląskie

HondaCR-V

69 950

2017r.

155 100 km

wielkopolskie

HondaCivic

34 900

2011r.

174 000 km

mazowieckie

HondaCivic

17 900

2008r.

178 000 km

małopolskie

HondaJazz

31 900

2014r.

139 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System