Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda FR-V ) Problem ze wspomaganiem



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda FR-V ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fistach1975

Czytelnik



Dołączył: 22 Sty 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): 62-600 Koło wielkopolska
Posiadane auto: HONDA FR-V 2.0 I-VTEC 16V 155KM 2006
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 22 Sty 2019, 01:33
Temat postu:

Problem ze wspomaganiem


Witam. Jestem posiadaczem Hondy FR-V 2.0 16 V z 2006 roku. W ubiegłym roku wymieniłem pompę wspomagania ponieważ zamontowana w aucie zaczęła wyć przy skręcaniu. Kupiłem pompę od firmy regenerującej taki sprzęt. Przed zamontowaniem układ przepłukany , żeby jakieś nieczystości nie zakłócały pracy pompy. Następnie zalane oryginalnym PSF-S. Wspomaganie czasami potrafiło się zablokować w czasie parkowania na bardzo krótki okres tzn 1-3 minuty i wszystko wracało do normy. Takie zdarzenia mogły pojawić się raz może dwa razy w miesiącu. W ostatnim tygodniu zablokowało się konkretnie, przynajmniej tak myślałem. Kilka dni jeżdziłem bez wspomagania. Sprawdziłem czy w zbiorniczku na płyn są bąble, ale plyn stoi w miejscu, a wspomagania brak. Znajomy mechanik lekko odkręcił przewód z góry i pompka wypchnęła przewód, więc jakieś ciśnienie generowała. Kilka dni (4-5 dni) wspomaganie nie działało. Na postoju obroty silnika zwiększały sie do ok. 1500 ale to nic nie dawało i było brak wspomagania. W ostatnią niedzielę przymroziło ok 5 stopni na minusie, musiałem skorzystać z auta i nagle jak ręką odjął wszystko wróciło do normy idziała bez zarzutu. Kupiłem w tym czasie pompę na podmianę bo kilku mechaników obstawiało , że to wina pompy, być może daje zbyt małe ciśnienie. Ponieważ regenerowana pompa jest jeszcze na gwarancji planowałem ją odesłać do sprawdzenia , a ponieważ potrzebuję auta zakupiłem na allegro używkę na podmianę. Gdzieś na forach doczytałem , że może blokować się zawór zwrotny pompy. Z firmy od której zakupiłem pompę otrzymałem informację , że gdyby to pompa się zablokowała to tylko po rozebraniu można ją odblokować, a ta samoczynnie się odblokowała. Nie mam koncepcji co może być przyczyną. Może ktoś z Was miał podobny problem. Proszę o jakies sugestie , podpowiedzi.
Powrót do góry
Emiś

Junior admin


Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 7671
Skąd jesteś (miejscowość / region): Dolny Śląsk.(ok.Lubina|)
Posiadane auto: Citroen C5 Kombi 2.0 16v LPG,,Renault Scenic 2,016v Lpg BRC 2006
Piwa: 209/71
Wysłany: Wto 22 Sty 2019, 02:35
Temat postu:

Re: ( Honda FR-V ) Problem ze wspomaganiem


Uzupełnij profil,bo za każdym razem pisząc post będziesz musiał podawać dane auta,
_________________
Nie znam się,kobietą jestem ...Wink

(zpa 1256585)
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda FR-V ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda FR-V »

Opinie o samochodach Honda FR-V - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda FR-V ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

33 500

2008r.

200 000 km

śląskie

HondaAccord

39 900

2010r.

159 000 km

wielkopolskie

Hondae

86 800

2021r.

20 000 km

mazowieckie

HondaAccord

29 900

2010r.

288 850 km

lubelskie

HondaCivic

54 900

2014r.

195 412 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System