Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Problem z zamkiem bagażnika, klapą bardzo dziwny objaw



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ciachociasteczko

Czytelnik



Dołączył: 19 Paź 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lesko
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 2009 rok
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 11 Sty 2019, 20:21
Temat postu:

Problem z zamkiem bagażnika, klapą bardzo dziwny objaw


Witam wszystkich mam problem z honda 1,4 2009 rok auto stoi pod chmurka teraz mrozy i wilgoć i zaczął sie problem podczas jazdy czy postoju jak włączę tylną wycieraczkę na desce zaswieca się za każdym razem symbol otwartej klapy i jak wycieraczka chodzi cyklicznie tak samo cyklicznie wyskakuje otwarcie tylnej klapy. Zaznaczę że pogrzebałem troszkę po internecie ale nie znalazłem nic co miałoby wspólnego z wycieraczką. Ten problem jest taki że świeci się cały czas światło w bagazniku i nie mogę zamknąć auta z pilota bo system widzi cały czas klapę otwartą. Mój mechanik twierdzi że jest gdzieś problem albo w kablach lub moduł komfortu, dziś sprawdził kable przy klapie i przy zamku i jest wszystko ok, on twierdzi że napewno nie jest to wina zamka w klapie bo wyłącznik krańcowy jest sprawny, Dziwny jest ten objaw gdyż dziś kilka razy auto udało się zamknąć i było wszystko ok a za 10 min już nie można zamknąc auta wszystko zaczyna się od nowa.
Moje pytanie jest takie czy może być to wina zamka centralnego w klapie, czy można to jakoś rozebrać i przeczyścić czy problem tkwi gdzieś indziej a jest uciążliwy.
Prosiłbym o jakieś porady wiem że był podobny temat poruszany ale nie znalazłem powiązania z tylną wycieraczką.
Pozdrawiam forumowiczów
Powrót do góry
zelazo

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Gru 2013
Posty: 136
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siewierz
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 12 Sty 2019, 17:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem z zamkiem bagażnika, klapą bardzo dziwny objaw


Mam podobny problem. Uszkodzony jest zamek klapy bagażnika, a dokładniej jego czujnik. U mnie normalnie mechanicznie zamyka tylko nie pokazuje otwartego bagażnika, po otwarciu auta i tylko bagażnika bez drzwi rygluje samochód jeśli nie otworze drzwi i nie świeci lampka bagażnika. Zamek jest nierozbieralny, musisz szukać nowego albo raczej używki, ja już długo z tym jeżdżę, może kiedyś naprawię.
Powrót do góry
ciachociasteczko

Czytelnik



Dołączył: 19 Paź 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lesko
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 2009 rok
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 12 Sty 2019, 17:23
Temat postu:

klapa bagażnika


Wszystko ok tylko czemu to się dzieje gdy włączę wycieraczkę tylną i pokazuje że klapa otwarta a jak nie używam wycieraczki to i tak świeci się światło w bagażniku i nie zamknę centralką, muszę wiedzieć że to na 100 % jest wina zamka tylko że mechanik twierdzi że zamek na bank jest sprawny, a nie chcę robić sobie kosztów.
Powrót do góry
witek_p

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: JAZZ II 06 1,4
Piwa: 23/1
Wysłany: Nie 13 Sty 2019, 19:36
Temat postu:

Re: Problem z zamkiem bagażnika, klapą bardzo dziwny objaw


ciachociasteczko napisał:
....... Mój mechanik twierdzi że jest gdzieś problem albo w kablach lub moduł komfortu, dziś sprawdził kable przy klapie i przy zamku i jest wszystko ok, on twierdzi że napewno nie jest to wina zamka w klapie bo wyłącznik krańcowy jest sprawny, Dziwny jest ten objaw gdyż dziś kilka razy auto udało się zamknąć i było wszystko ok a za 10 min już nie można zamknąc auta wszystko zaczyna się od nowa......

Moim zdaniem masz dalej problem z kablami w klapie, tzn w tej przelotce pomiędzy budą a klapą. Sprawdź to sam dokładnie, czy jakieś 2 kable nie są poprzerywane i się nie stykają. Wystarczy wyciągnąć przelotkę z klapy/ nadwozia i troszkę przewodami po kolei ciągnąć.
Powrót do góry
ciachociasteczko

Czytelnik



Dołączył: 19 Paź 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lesko
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 2009 rok
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 15 Sty 2019, 21:08
Temat postu:

problem


Póki co okazało się że moduł komfortu zawilgocony był wszystko trzeba było wysuszyć i narazie działa. Wszystkie kable są ok od klapy aż do bezpieczników. Mechanik twierdzi że może pomoże a jak nie to trzeba szukać przyczyny wilgoci, bagażnik suchy jest i dywaniki też.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 15 Sty 2019, 21:08
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
witek_p

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: JAZZ II 06 1,4
Piwa: 23/1
Wysłany: Wto 15 Sty 2019, 21:51
Temat postu:

Re: problem


Aaa, Ty masz III a nie II, to nie czytaj mojego poprzedniego posta.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

54 900

2014r.

195 412 km

warmińsko-mazurskie

HondaCivic

76 000

2018r.

90 000 km

śląskie

Hondae

79 800

2021r.

20 000 km

mazowieckie

HondaCivic

22 900

2008r.

248 000 km

mazowieckie

HondaCivic

24 900

2008r.

193 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System