Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Problem z zamkiem bagażnika, klapą bardzo dziwny objaw



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ciachociasteczko

Czytelnik



Dołączył: 19 Paź 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lesko
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 2009 rok
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 11 Sty 2019, 20:21
Temat postu:

Problem z zamkiem bagażnika, klapą bardzo dziwny objaw


Witam wszystkich mam problem z honda 1,4 2009 rok auto stoi pod chmurka teraz mrozy i wilgoć i zaczął sie problem podczas jazdy czy postoju jak włączę tylną wycieraczkę na desce zaswieca się za każdym razem symbol otwartej klapy i jak wycieraczka chodzi cyklicznie tak samo cyklicznie wyskakuje otwarcie tylnej klapy. Zaznaczę że pogrzebałem troszkę po internecie ale nie znalazłem nic co miałoby wspólnego z wycieraczką. Ten problem jest taki że świeci się cały czas światło w bagazniku i nie mogę zamknąć auta z pilota bo system widzi cały czas klapę otwartą. Mój mechanik twierdzi że jest gdzieś problem albo w kablach lub moduł komfortu, dziś sprawdził kable przy klapie i przy zamku i jest wszystko ok, on twierdzi że napewno nie jest to wina zamka w klapie bo wyłącznik krańcowy jest sprawny, Dziwny jest ten objaw gdyż dziś kilka razy auto udało się zamknąć i było wszystko ok a za 10 min już nie można zamknąc auta wszystko zaczyna się od nowa.
Moje pytanie jest takie czy może być to wina zamka centralnego w klapie, czy można to jakoś rozebrać i przeczyścić czy problem tkwi gdzieś indziej a jest uciążliwy.
Prosiłbym o jakieś porady wiem że był podobny temat poruszany ale nie znalazłem powiązania z tylną wycieraczką.
Pozdrawiam forumowiczów
Powrót do góry
zelazo

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Gru 2013
Posty: 136
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siewierz
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 12 Sty 2019, 17:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Problem z zamkiem bagażnika, klapą bardzo dziwny objaw


Mam podobny problem. Uszkodzony jest zamek klapy bagażnika, a dokładniej jego czujnik. U mnie normalnie mechanicznie zamyka tylko nie pokazuje otwartego bagażnika, po otwarciu auta i tylko bagażnika bez drzwi rygluje samochód jeśli nie otworze drzwi i nie świeci lampka bagażnika. Zamek jest nierozbieralny, musisz szukać nowego albo raczej używki, ja już długo z tym jeżdżę, może kiedyś naprawię.
Powrót do góry
ciachociasteczko

Czytelnik



Dołączył: 19 Paź 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lesko
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 2009 rok
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 12 Sty 2019, 17:23
Temat postu:

klapa bagażnika


Wszystko ok tylko czemu to się dzieje gdy włączę wycieraczkę tylną i pokazuje że klapa otwarta a jak nie używam wycieraczki to i tak świeci się światło w bagażniku i nie zamknę centralką, muszę wiedzieć że to na 100 % jest wina zamka tylko że mechanik twierdzi że zamek na bank jest sprawny, a nie chcę robić sobie kosztów.
Powrót do góry
witek_p

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: JAZZ II 06 1,4
Piwa: 23/1
Wysłany: Nie 13 Sty 2019, 19:36
Temat postu:

Re: Problem z zamkiem bagażnika, klapą bardzo dziwny objaw


ciachociasteczko napisał:
....... Mój mechanik twierdzi że jest gdzieś problem albo w kablach lub moduł komfortu, dziś sprawdził kable przy klapie i przy zamku i jest wszystko ok, on twierdzi że napewno nie jest to wina zamka w klapie bo wyłącznik krańcowy jest sprawny, Dziwny jest ten objaw gdyż dziś kilka razy auto udało się zamknąć i było wszystko ok a za 10 min już nie można zamknąc auta wszystko zaczyna się od nowa......

Moim zdaniem masz dalej problem z kablami w klapie, tzn w tej przelotce pomiędzy budą a klapą. Sprawdź to sam dokładnie, czy jakieś 2 kable nie są poprzerywane i się nie stykają. Wystarczy wyciągnąć przelotkę z klapy/ nadwozia i troszkę przewodami po kolei ciągnąć.
Powrót do góry
ciachociasteczko

Czytelnik



Dołączył: 19 Paź 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lesko
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 2009 rok
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 15 Sty 2019, 21:08
Temat postu:

problem


Póki co okazało się że moduł komfortu zawilgocony był wszystko trzeba było wysuszyć i narazie działa. Wszystkie kable są ok od klapy aż do bezpieczników. Mechanik twierdzi że może pomoże a jak nie to trzeba szukać przyczyny wilgoci, bagażnik suchy jest i dywaniki też.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 15 Sty 2019, 21:08
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
witek_p

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: JAZZ II 06 1,4
Piwa: 23/1
Wysłany: Wto 15 Sty 2019, 21:51
Temat postu:

Re: problem


Aaa, Ty masz III a nie II, to nie czytaj mojego poprzedniego posta.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

7 900

2002r.

204 323 km

mazowieckie

HondaCR-V

67 800

2013r.

167 000 km

warmińsko-mazurskie

HondaAccord

14 900

2004r.

215 316 km

śląskie

HondaHR-V

17 900

2001r.

76 000 km

mazowieckie

HondaCivic

7 300

2000r.

176 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System