Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Skoki napięcia przy niskich obrotach + klimie, ogrzewaniu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chomik325

Dyskutant



Dołączył: 17 Lis 2017
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Honda Jazz - 2003r / 1.4 DSi
Piwa: 0/4
Wysłany: Czw 08 Lis 2018, 09:49
Temat postu:

Skoki napięcia przy niskich obrotach + klimie, ogrzewaniu


Odkąd jeżdże moim Jazzem, tj. rok równo, to widzę częste skoki napięcia w układzie elektrycznym. Nie są oczywiście losowe i znikąd - np. przy ciężkim ruszaniu gdzie dodam za mało gazu, albo jadę 2-ką przy 10-15kmh i obrotów ok. 1000-1500, to aż przednie lampy na chwilę gorzej świecą. Do tego mam miernik napiecia ciągle w zapalniczce (posiadam takie cudo) i widzę, że w tch momentach z normalnych 14,0-14,4V spada do nawet 12,0-12,5V na te 2-3s. To samo się dzieje gdy odpalam klimę czy ogrzewanie tylnej szyby - spada na chwile napięcie ale po tej sekundzie-dwóch wraca do około 14V.

Czyżby akumulator padał? Może inna przyczyna? W ostatnią zimę raz z rana mi niestety nie ruszył, a kilka razy wyraźnie rozruch był "wymęczony". Razz

Dodam, że przed odpaleniem silnika (zapłon na 1 stopnień) - miernik pokazał mi dziś rano 12,1V, zaś przy drugim stopniu zapłonu - włącza się radio, komputer itd - 11,6V.

Zastanawiam się tez, czy nie jest to jakoś powiązane z moim problemem z klimatyzacją? Jak było lato, działała bez problemu. Jednak jak nadeszły zimne noce, to z rana często odpala się tylko na kilka sekund, i sprężarka się wyłącza (guzik oczywiście ciągle włączony i się świeci). Innym razem potrafi działać bez problemu kilka minut pod rząd (ale z reguły właśnie po południu, po np. porannym dojeździe do pracy).


Ostatnio zmieniony przez chomik325 dnia Pią 09 Lis 2018, 16:35, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 08 Lis 2018, 14:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Skoki napięcia przy niskich obrotach + klimie, ogrzewaniu


Sprawdź stan ładowania alternatora w podanych przez Ciebie przypadkach.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
chomik325

Dyskutant



Dołączył: 17 Lis 2017
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Honda Jazz - 2003r / 1.4 DSi
Piwa: 0/4
Wysłany: Czw 08 Lis 2018, 14:26
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Skoki napięcia przy niskich obrotach + klimie, ogrzewaniu


Jak? Smile I masz na myśli np. podczas włączania klimy/ogrzewania?

Taka ciekawostka: świeżo po powrocie z pracy, sprawdziłem napięcia - 12,8 na pierwszym stopniu, 12,6 na drugim. Także te 11,8V wygląda trochę nieciekawie jak po jednej nocy w jednak dodatniej temperaturze?
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 08 Lis 2018, 23:13
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Skoki napięcia przy niskich obrotach + klimie, ogrzewaniu


Sprawdzić miernikiem.
Natomiast odczyty z gniazda zapalniczki to sobie podaruj.
Wynik jest nie adekwatny do rzeczywistości.
Pomiaru zawsze dokonujemy najbliżej źródła.
Możesz też podjechać do jakiegoś mechanika, żeby Ci sprawdził takim miernikiem które pokazuje stan zużycia akumulatora.

Mi rodzinny mechanik tym zmierzył akumulator podczas stanu spoczynku, ponieważ nie byłem pewien jego właściwości.
Niestety na wyswietlaczu oraz na wydruku pokazał się komunikat, zużyty w 40% wymień na nowy.

Mam jeszcze inne pytanko, próbowałeś ładować ten akumulator prostownikiem.
Jeżeli nie to może warto spróbować, ale niskim prądem w długim czasie.
To, że widzisz zielone oczko, weź z przymrużeniem oka. Liczą się wyniki z przeprowadzonych pomiarów.

Filmiki instruktażowe:
https://m.youtube.com/watch?v=0JKYCArwITY
https://m.youtube.com/watch?v=yTq52EF7ABE
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

69 950

2017r.

155 100 km

wielkopolskie

HondaCR-V

69 900

2016r.

227 000 km

mazowieckie

HondaCivic

17 900

2008r.

178 000 km

małopolskie

HondaCivic

49 900

2014r.

164 995 km

śląskie

HondaCivic

19 900

2007r.

303 500 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System