Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda HR-V ) Dziwne zjawisko - nie odpala



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda HR-V ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hrv99

Czytelnik



Dołączył: 12 Paź 2018
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Opel Vectra GT 1989 C20NE
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 12 Paź 2018, 18:48
Temat postu:

Dziwne zjawisko - nie odpala


Witam.
Od sierpnia jestem posiadaczem Hondy HR-V. Wersja kombi, rocznik 1999 z silnikiem 1.6B. Bez VTECa.
Ale mam z nim mały problem.
Czasami nie odpala.
Dzieje się to tylko wtedy, kiedy ilość paliwa w baku jest mniejsza lub równa połowie. Zaraz po odpaleniu obroty lecą w dół i gaśnie, chyba że zdążę nadepnąć na gaz, wtedy jakoś się stabilizuje i niby jedzie, ale jest taka jakaś przymulona. Zdarza się to głównie na ciepłym silniku kiedy obroty w spoczynku nie są aż tak wysokie jak na zimnym. Gdy jest zimny i kręci ok. 2k rpm to nie gaśnie.
Sprawdzałem akumulator, wszystko okej, rozrusznik i pompa paliwa też.
Nie wiem co robić.
Z góry dzięki za pomoc.


Ostatnio zmieniony przez hrv99 dnia Czw 13 Cze 2019, 17:52, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
forever1234

Debiutant



Dołączył: 18 Sie 2015
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: honda hrv
Piwa: 4/0
Wysłany: Sob 13 Paź 2018, 22:44
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Dziwne zjawisko - nie odpala


To wymień jeszcze filtr paliwa na ścianie grodziowej - a potem go przetnij brzeszczotem na pół i zajrzyj co było w środku. Ale to raczej nie jest powód braku możliwości odpalenia. Sądzę, że odpowietrzenie baku przestało działać poprawnie. Sprawdzisz to przy nalewaniu benzyny, jeśli co chwilę wyłącza dystrybutor, a przy odkręcaniu korka jest duży "syk". Nowa pompa na początku miała więcej mocy by uciągnąć paliwo z baku, z nieprzewidzianym "podciśnieniem". Stąd chwilowe polepszenie działania. Trzeba wyciągnąć cały zespół rur od wlewu i się temu przyjrzeć.
Powrót do góry
jungu

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 193
Skąd jesteś (miejscowość / region): Turek
Posiadane auto: Chevy Orlando 1.8 B+G
Piwa: 24/0
Wysłany: Wto 16 Paź 2018, 15:16
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Dziwne zjawisko - nie odpala


Ja obstawiam filtr powietrza, przepustnicę. albo przewody wysokiego napięcia/świece.
Powrót do góry
hrv99

Czytelnik



Dołączył: 12 Paź 2018
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Opel Vectra GT 1989 C20NE
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 19 Paź 2018, 22:20
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Dziwne zjawisko - nie odpala


forever1234 napisał:
To wymień jeszcze filtr paliwa na ścianie grodziowej - a potem go przetnij brzeszczotem na pół i zajrzyj co było w środku. Ale to raczej nie jest powód braku możliwości odpalenia. Sądzę, że odpowietrzenie baku przestało działać poprawnie. Sprawdzisz to przy nalewaniu benzyny, jeśli co chwilę wyłącza dystrybutor, a przy odkręcaniu korka jest duży "syk". Nowa pompa na początku miała więcej mocy by uciągnąć paliwo z baku, z nieprzewidzianym "podciśnieniem". Stąd chwilowe polepszenie działania. Trzeba wyciągnąć cały zespół rur od wlewu i się temu przyjrzeć.


jungu napisał:
Ja obstawiam filtr powietrza, przepustnicę. albo przewody wysokiego napięcia/świece.


Okej, wymieniony olej, filtr paliwa i filtr powietrza. Nie miałem okazji jeszcze sprawdzić czy dalej nie odpala, bo lecę na pełnym baku ale zauważyłem, że teraz po odkręceniu korka od baku zaczęło syczeć tak jak tam na górze pisał forever1234. To dobrze czy źle?

@EDIT
Chciałbym dodać, że może zawsze tak syczało (na 90% nie), ale nigdy nie odkręcałem korka przy ponad 3/4 baku paliwa. Żadne kontrolki mi się na tablicy nie świecą, może teraz się coś zacznie Razz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda HR-V ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda HR-V ) Porady, problemy techniczne


HondaAccord

39 900

2010r.

159 000 km

wielkopolskie

HondaCR-V

58 000

2015r.

142 700 km

wielkopolskie

HondaCivic

25 900

2008r.

193 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

12 990

1998r.

198 000 km

wielkopolskie

HondaCivic

85 990

2021r.

16 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System