Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Sprzęgło skrzypi, gdzie znaleźć wysprzeglik


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
małgośka

Debiutant



Dołączył: 03 Wrz 2018
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wybrzeże
Posiadane auto: Honda Jazz II 1,4 2002 r
Piwa: 1/3
Wysłany: Pon 03 Wrz 2018, 07:41
Temat postu:

Sprzęgło skrzypi, gdzie znaleźć wysprzeglik


Dzień dobry. Znam się przeciętnie na mechanice pojazdowej więc wybaczcie jak opis będzie infantylny.

Przy operowaniu pedałem sprzęgła trzeszczy i piszczy az obciach na światłach, słychać z daleka. Naczytalam się ile się dało i podobno to wysprzęglik.
Pytanie moje - czy sama się dostanę do wysprzeglika? Gdzie go szukać jeśli jest dostępny spod maski? Prawa czy lewa strona komory silnika?
Czy dam rade sama zdjąć/odsunąć osłonę gumową?
WD40 podobno się nie nadaje, to może olej silnikowy?
Powrót do góry
witek_p

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: JAZZ II 06 1,4
Piwa: 23/1
Wysłany: Pon 03 Wrz 2018, 18:53
Temat postu:

Re: Sprzęgło skrzypi, gdzie znaleźć wysprzeglik


https://allegro.pl/honda-jazz-iii-1-3-1-4-skrzynia-biegow-i7518116577.html#thumb/1

Pierwsze zdjęcie - na samym dole - z gumką jak harmonijka.
Drugie zdjęcie - po prawej stronie.

Skrzynia jest po prawej stronie silnika - patrząc na auto z przodu. Więc wysprzęglik będzie gdzieś pod filtrem powietrza, nie wiem ile masz zapału ale chyba od dołu po ściągnięciu osłon będzie szybszy dostęp.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
małgośka

Debiutant



Dołączył: 03 Wrz 2018
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wybrzeże
Posiadane auto: Honda Jazz II 1,4 2002 r
Piwa: 1/3
Wysłany: Pon 03 Wrz 2018, 19:35
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Sprzęgło skrzypi, gdzie znaleźć wysprzeglik


Bardzo dziękuję za pomoc.
W pocie czoła próbowłam go zlokalizować i tak jak wspominasz nie da sie do wysprzeglika dostać przynajmniej bez demontażu filtra powietrza. Aż taka sprytna to ja nie jestem bo teoretycznie jak bym zdjęła filtr to za duże ryzyko że montując go powtórnie nie popełnię błędu, to raz. A dwa - byłam u mechanika się spytać to dowiedziałam się że nawet po smarowaniu niekoniecznie musi przestać skrzypieć bo być może sam wysprzeglik jest już wypracowany. A być może to nie wysprzęglik tylko coś tam już głebiej w skrzyni.
Muszę się pogodzić z tym wnerwiającym dźwiękiem. Podobno jak się zrobi chłodniej i wilgotniej skrzypienie może się wyciszyć.

Mam pecha do hałasów różnych. Zawieszenie sprawne, sprawdzone i jest niby ok.
Na postoju kręcąc kierownicą - trzeszczy - wnerwia mnie
Wink
Po kupnie okazało sie że cwaniak sprzedający założyl koła na felgach trzynastkach a opony nie były zgodne z parametrami producenta.Musiałam kupić felgi czternastki i odpowiednie opony. Wzięłam wielosezonowe bo niedużo jeżdżę i tylko praktycznie po mieście.
Oponki używane w ładnym stanie ale kurcze głośne Confused
Nic tylko radio włączać głośniej. Smile

Ale za to mam jeden sukces!
Pod nogami kierowcy - mokro, zbiera się woda. Długo testowałam różne drogi i BINGO - blacha nadkola na styku z błotnikiem (od wewnątrz kabiny) puściło fabryczne uszczelnienie - ta biała masa. Uszczelniłam i sucho, sucho. Bardzo się ucieszyłam bo znam ten trud szukania przecieków Very Happy
Powrót do góry
witek_p

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: JAZZ II 06 1,4
Piwa: 23/1
Wysłany: Pon 03 Wrz 2018, 20:01
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Sprzęgło skrzypi, gdzie znaleźć wysprzeglik


małgośka napisał:
...... A być może to nie wysprzęglik tylko coś tam już głebiej w skrzyni. .....

Smarowanie łapy ew samo łożysko oporowe, ja bym jednak obstawiał łapę/ wyprzęglik.
Nagraj jak skrzypi i wstaw.
Kiedy był wymieniany płyn hamulcowy w układzie sprzęgła ? W zbiorniczku wyrównawczym nie masz już czasem go w kolorze czarnym ? Może to po prostu zbyt dużo wody w płynie i słyszysz takie dziwne odgłosy tarcia ? Sprzęgło nie chodzi za ciężko ?

małgośka napisał:
Na postoju kręcąc kierownicą - trzeszczy - wnerwia mnie

Nie kręci się na postoju Razz
Powrót do góry
małgośka

Debiutant



Dołączył: 03 Wrz 2018
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wybrzeże
Posiadane auto: Honda Jazz II 1,4 2002 r
Piwa: 1/3
Wysłany: Pon 03 Wrz 2018, 20:18
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Sprzęgło skrzypi, gdzie znaleźć wysprzeglik


Plyn hamulcowy w układzie sprzęgła. ..hmm Very Happy
Powiem tak - średnio (wcale) mam pojęcie o czym wspominasz hehe..
Płyn wspomagania "czysty" nie ubywa, płyn hamulcowy w normie bez ciemnej barwy, nie ubywa ale czy jest osobny uklad i zbiorniczek w układzie sprzęgła - poddaję się - nie wiem Embarassed
Sprzęgło i zmiana biegów bardzo dobra, precyzyjnie wchodzą wszystkie (no dobra, wsteczny jak to wsteczny). Łożyska oporowego nie słyszę hałas zdaje sie przy puszczonym pedale sprzęgła powinien się wydobywać. Nie ma się czego czepiać.
Hondka kupiona miesiąc temu więc sporo rzeczy to niewuadoma.
Nagram hałas jak tylko dam radę Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 03 Wrz 2018, 20:18
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Pon 03 Wrz 2018, 21:06
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Sprzęgło skrzypi, gdzie znaleźć wysprzeglik


małgośka napisał:
(...) czy jest osobny uklad i zbiorniczek w układzie sprzęgła - poddaję się - nie wiem Embarassed

Spokojnie pani Małgorzato, nie ma wstydu Wink
Ostatnio na przeglądzie powiedziałem że chcę wymienić rzeczony płyn. Mechanik nie wiedział o co biega, drugi przyszedł i drapał się po głowie, potem przydreptał szef i temu konsylium próbowałem wyłożyć sedno. W końcu podniosłem maskę, pokazałem co i jak i już poszło z górki. Nie jest to zły warsztat i mechanicy, po prostu nie mieli wprawy w temacie japońców Razz

Co do skrzypienia sprzęgła może to po prostu taka sprawa:

http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=72055
_________________
man feed machine, machine feed man


Ostatnio zmieniony przez Sylpete dnia Pon 03 Wrz 2018, 22:47, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
witek_p

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: JAZZ II 06 1,4
Piwa: 23/1
Wysłany: Pon 03 Wrz 2018, 21:37
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Sprzęgło skrzypi, gdzie znaleźć wysprzeglik


małgośka napisał:
Plyn hamulcowy w układzie sprzęgła. ..hmm Very Happy
Powiem tak - średnio (wcale) mam pojęcie o czym wspominasz hehe..

....... Płyn wspomagania "czysty" nie ubywa,.....

No wysprzęglik = siłownik hydrauliczny = musi w nim być jakiś płyn Smile
Jak patrzysz z przodu na silnik, to po prawej stronie pod podszybiem są 2 zbiorniczki wyrównawcze, ten z prawej większy jest od płynu hamulcowego w układzie hamulcowym. Ten po lewej mniejszy jest od płynu w układzie wspomagania sprzęgła - też płyn hamulcowy Smile
W tym temacie znajdziesz instrukcję obsługi do swojego Jeża, a w niej na stronie 276 ładny rysunek co i jak:
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=226288&postdays=0&postorder=asc&start=0

Myślę że to może być ten wyżej wspomniany zbiorniczek wspomagania ?
Tak wygląda w Jazz'ie przekładnia wspomagania https://allegro.pl/maglownica-przekladni-wspomaganie-honda-jazz-02-08-i7512535361.html - tylko silniczek elektryczny, brak przewodów do płynu wspomagania Smile

Co do tego że biegi wchodzą dobrze, to ok, ale czy lekko chodzi samo sprzęgło ? Jak zrobi się zimniej (poniżej 0) i zacznie Cię boleć lewa noga w korkach to wymień ten płyn Smile Nie powinna być to droga operacja, myślę że sama wymiana to ok 50-60 zł + 0,25L DOT4, przynajmniej przy okazji jakiejś innej roboty (wymiany oleju/ reg zaworów/ itp itd może to tyle w komplecie kosztować).

Sorki za linki do aledrogo ale nie mam jak kedlaw 1000linków do zdjęć pod ręką Wink
Powrót do góry
małgośka

Debiutant



Dołączył: 03 Wrz 2018
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wybrzeże
Posiadane auto: Honda Jazz II 1,4 2002 r
Piwa: 1/3
Wysłany: Pon 03 Wrz 2018, 22:15
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Sprzęgło skrzypi, gdzie znaleźć wysprzeglik


O Mamna Mia! Ocean nauki mnie czeka a i tak nie wiem czy przebrnę wszakże ja kobieta i pewne ograniczenia myślowe mam do techniki
Embarassed

Sylpete - dziękuję za wsparcie, już myślałam że to takie oczywiste jest że każda gospodyni powinna znać układ wspomagania sprzęgła i muszę świecić przed Wami oczami. Rolling Eyes
Czyli juz "zakułam" - zbiorniczek z prawej to uklad hamulcowy a ten z lewej (mniejszy ) to uklad wspomagania sprzęgła (a ja "blondynka" myślałam ze to zbiorniczek wspomagania ukladu kierowniczego, swoją drogą maglownica nie jest niczym smarowana?..hmm).
W tym zbiorniczku plyn wygląda dość jasno ale to ocena "przez opakowanie czyli bez odkręcania pokrywki zbiorniczka).
Sprzęgło pracuje pewnie i plynnie, opór pedału jest, ale wydaje mi się że nie jakoś wybitnie ciężko - zobaczymy jak będzie zimno czy opór będzie znaczny wg Twojej rady.
Czytania ogrom więc sporo do wkuwania i daję Wam słowo że opanuję instrukcję na 3- lub 2+ Wink
Po kupnie wymienione filtry, olej, tuleje tylne przednich wahaczy, łacznik stabilizatora, regulowane zawory (podobno nie były zbyt rozregulowane) bo sprzedający mało "wiedział" o serwisie bo on jezdził owszem ale samochód był własnością matki i takie tam ble- ble..
Nabita klimatyzacja bo dzuałała ale słabo, a teraz owszem pięknie śmiga ale dopiero jak silnik wejdzie na wyższe obroty, pewnie niedługo padnie a 250 zł poszło na zmarnowanie.
Mam już dziurawe kieszenie heh..

Przyznam się że renowacja starych zegarów jest łatwiejsza jednak.
Składałam i reanimowałam ostatnio takie cudo, rocznik 1890 ale to nijak się ma do mechaniki pojazdowej Smile [/url]
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Pon 03 Wrz 2018, 22:46
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Sprzęgło skrzypi, gdzie znaleźć wysprzeglik


małgośka, to żeby mieć pełen obraz na najbliższym przeglądzie niech diagnosta obejrzy stan przewodów hamulcowych z tyłu (bo lubią przegnić od solanki) no i jak będzie coś trzeszczeć przy kręceniu kierownicą to warto przyjrzeć sie poduszkom przednich amortyzatorów wraz ich łożyskami (normalna część eksploatacyjna, żadna tam niespodziewana awaria!).

Offtop: renowacja starych zegarów? Szacun!
Mój wujek był maniakiem staroci, w domu miał jakieś 15-20 zabytkowych zegarów, od ściennych do wolnostojących. Jak o północy zaczynał ten cały inwentarz dzwonić to przez godzinę cała ulica nie spała... Very Happy Ale retroklimat był!
Honda też lubi jak się jej trochę miłości okaże. W zamian będzie wierna jak pies Wink
_________________
man feed machine, machine feed man
Powrót do góry
małgośka

Debiutant



Dołączył: 03 Wrz 2018
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wybrzeże
Posiadane auto: Honda Jazz II 1,4 2002 r
Piwa: 1/3
Wysłany: Pon 03 Wrz 2018, 22:59
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Sprzęgło skrzypi, gdzie znaleźć wysprzeglik


Sylpete - dzięki wielkie. Zapamiętane - tylne przewody do kontroli Very Happy
Trzeszczy kierownica przy manewrowaniu na parkingu i nic poza tym się nie dzieje, nic nie stuka i nie przeskakuje ale trzeszczenie skądś się bierze. Być może i poduszki kończą žywot. Jak się chce jeździć jsko tako to takie elementy to podstawa, więc będę czujna.
Moje zegary mają poblokowane sekcje gongów i melodyjek bo byśmy oszaleli.
Razz
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 04 Wrz 2018, 08:59
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Sprzęgło skrzypi, gdzie znaleźć wysprzeglik


witek_p napisał:
Sorki za linki do aledrogo ale nie mam jak kedlaw 1000linków do zdjęć pod ręką Wink
Podając link do portalu Allegro, możesz pomóc w zakupie danej części lub zobaczenia jej na fotkach.
Kwestia ceny i sprzedawcy to już inna sprawa.
Jeżeli chodzi o moje linki to już jakiś czas to ogarniam, stąd te zdjęcia.
Natomiast najważniejszy jest w tym wszystkim dobrze działający hosting.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 04 Wrz 2018, 09:44
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Sprzęgło skrzypi, gdzie znaleźć wysprzeglik


Małgorzato, najlepiej zaraz po zakupie zrobić pełną wymianę wszystkich płynów.
Począwszy od:
1. Hamulcowego DOT4 np.
https://m.sklep.intercars.com.pl/szukaj/plyny-hamulcowe-dot-4-30402/
Ja używam ATE.
2. Chłodniczego np:
https://www.iparts.pl/auto-czesci/plyn-chlodniczy,honda,jazz-ii-gd_-ge3-ge2-2001-06-2008-12,1-2-i-dsi-gd5-ge2-78km,45-4838-16816-102205.html
U mnie rządzi Prestone.
3. Olej silnikowy, nie chcę wywołać wojny olejowej Smile ale w tym układzie uważam, że dobrze się sprawdzi np. Shell Helix Ultra 5w30.
Żadnych 10W/XX. Nie daj sobie wmówić, że silnik się zepsuje.
Może z czasem przejdziesz na 0W/20 Wink
Tylko nie zalewają Castrolu.
4. Dobry filtr oleju z zaworem zwrotnym np. Filtron OP575.

5. Filtr powietrza co 40 tys. Km
6. Filtr kabinowy - przeciw pyłkowy - warto poszukać opcji z aktywnym węglem,
7. Regulację zaworów i wymiana świec (8 sztuk) co 40 tys. Km,
8. Wymiana oleju w skrzyni biegów - pierwsza co 100 tys. Km lub 6 lat. Resztę znajdziesz w instrukcji obsługi w wątku o dokumentacji i serwisowki.

Myślę jednak, że punkty 5 - 8 to zostawisz sobie na później.

Jednocześnie podane przeze mnie linki proszę potraktować jako informacyjne o danych produktach.

Natomiast wymieniony przeze mnie asortyment mogę z ręką na sercu polecić.

Do pełni szczęścia brakuje Ci jeszcze darmowych odwiedzin w ASO z okazji akcji serwisowych
1. Problem złączek świateł przednich - potrafią zgasnąć światła,
2. Wymiana napełniacza poduszki powietrznej.
3. Problem ze skrzynią biegów.

Być może Twój jazz podchodzi pod ten punkt.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
yunior81

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Cze 2018
Posty: 199
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piotrków Tryb.
Posiadane auto: Honda City 2009
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 11 Wrz 2018, 21:18
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Sprzęgło skrzypi, gdzie znaleźć wysprzeglik


Trzeszczący "pedał hamulca" załatwia się w 3 minutu w City Wink strzelam, że Honda nic nie kombinowała ivw Jazz'ie jest tak samo, czyli smarujemy białym smarem dźwignię przy pedale sprzegła od strony kabiny.
Powrót do góry
witek_p

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: JAZZ II 06 1,4
Piwa: 23/1
Wysłany: Wto 11 Wrz 2018, 21:29
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Sprzęgło skrzypi, gdzie znaleźć wysprzeglik


Tu też tak może być że od ściany grodziowej to się niesie. Mój też delikatnie niekiedy wyda jakiś dzwięk, jutro spróbuje go spsikać - zobaczymy.
Powrót do góry
yunior81

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Cze 2018
Posty: 199
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piotrków Tryb.
Posiadane auto: Honda City 2009
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 11 Wrz 2018, 21:32
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Sprzęgło skrzypi, gdzie znaleźć wysprzeglik


Czasami z banalnych rzeczy urastają teorie spiskowe Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

69 900

2016r.

227 000 km

mazowieckie

HondaHR-V

55 800

2017r.

148 000 km

małopolskie

HondaAccord

14 900

2004r.

215 316 km

śląskie

HondaFR-V

14 900

2006r.

272 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaCR-V

65 990

2015r.

187 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System