Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Płukanki do silnika.


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
katoga64

Dyskutant



Dołączył: 11 Lis 2011
Posty: 87
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bognor Regis UK
Posiadane auto: Honda Jezz 1,4 SE
Piwa: 2/3
Wysłany: Czw 06 Wrz 2018, 13:28
Temat postu:

Płukanki do silnika.


Szanowni Forumowicze przeszukałem prawie cale Forum i nie natknołem się na temat płukania silnika przy wymianie oleju. Na rynku jest wiele specyfików ale czy to nie jest wydawanie kasy niepotrzebnie. Jaka jest wasza opinia płukać czy nie? Ja osobiście jestem za, ale Wasze opinie będą bezcenne .
Kilka fachowych rad zawsze się przyda . Co o tym myślicie. :roll:
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Czw 06 Wrz 2018, 16:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płukanki do silnika.


Słabo kolega szukał, bo temat cały czas przeplata się w tematach olejowych.

Ja mogę polecić. Szczególnie gdy nie stosujemy olejów najwyższych lotów albo poprzedni właściciel lał jakieś nie-wiadomo-co.
Ewentualnie gdy weszliśmy na wyższy stopień świadomości i skończyliśmy stosować pseudoracingowe, "syntetyczne" grubasy a zaczynamy stosować prawdziwe syntetyki o właściwej lepkości. Wtedy warto zapewnić im dobre warunki pracy pozbywając się tego całego syfu jaki potrafi pozostawić po sobie kiepska oliwa.
_________________
man feed machine, machine feed man
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 07 Wrz 2018, 00:59
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płukanki do silnika.


Kolega katoga64 używa Castrol Edge 5W30 fullsyntetic, być może dlatego pyta ... Laughing
Aczkolwiek mieszka w UK
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
karion

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Lut 2016
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Był jazz jest Yeti 2.0TDI CR 4x4
Piwa: 6/6
Wysłany: Sob 08 Wrz 2018, 02:57
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płukanki do silnika.


Większość niemców leje mobile i castrole mają nadymane więcej km po 5 latach niż niejeden Polak że o jazz maniakach nie wspomnę. Kiedyś było kto ile km robi wątek.

Wymieniać olej należy zgodnie z instrukcją producenta oleju lub producenta samochodów i nie wymyślać.
Jeśli masz stare banany,rodzynki,ktoś naszczał i zdechłe szczury w silniku to bym płukał. Jeśli nie to nie, przy założeniu że jest odpowiednio serwisowane.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sob 08 Wrz 2018, 18:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płukanki do silnika.


karion napisał:
Większość niemców leje mobile i castrole mają nadymane więcej km po 5 latach niż niejeden Polak że o jazz maniakach nie wspomnę. Kiedyś było kto ile km robi wątek.

Wymieniać olej należy zgodnie z instrukcją producenta oleju lub producenta samochodów i nie wymyślać.
Jeśli masz stare banany,rodzynki,ktoś naszczał i zdechłe szczury w silniku to bym płukał. Jeśli nie to nie, przy założeniu że jest odpowiednio serwisowane.
Niemcy leją co im dadzą w ASO, a potem na maksa eksploatują. Kiedy już się nie opłaca naprawiać, lub "wyjezdzą" swoje to Do Turka w komis. On cofa licznik i sprzędaje handlaOwi z Polski. Resztę to już wie każdy co się dzieje z takim autem. Taka prawda o autach z za Odry.

Co do przestrzegania czasu wymiany oleju to jak najbardziej masz rację.

Natomiast co do starych bananów to polecam:
https://poprostupycha.com.pl/bananowe-placuszki/
Ewentualnie to:
https://aniagotuje.pl/przepis/proste-placki-bananowe-dla-dzieci
Sam robiłem i polecam. Smacznego Smile
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 08 Wrz 2018, 18:55
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
katoga64

Dyskutant



Dołączył: 11 Lis 2011
Posty: 87
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bognor Regis UK
Posiadane auto: Honda Jezz 1,4 SE
Piwa: 2/3
Wysłany: Nie 09 Wrz 2018, 23:06
Temat postu:

j/w


Jezza kupilem w kwietniu tego roku. Poprzedni wlasciciel przekazal mi Ksiazke Serwisowa z wszystkimi przegladami technicznymi jakie powinno sie zrobic . Wszystkie sa robione w serwisach HONDY> Olej przynajmniej wymieniany byl na czas . Jesli chodzi o przebieg to jest oryginalny bo to jest wpisywane za kazdym razem w historie badan technicznych co roku i nie jest mozliwe przekrecic licznik w centralnej bazie danych MOT.Nie wiem jak to jest u Niemcow ? Zalewam Castrol bo jest w miare dobrej cenie niz inne badziewne oliwy z Tesco lub Azdy (firmowe) Poprzedni wlasciciel tez zalewal Castrol . A 250 ml srodka czyszczacego dolane do oleju przed wymiana nic nie zaszkodzi taka jest moja opinia.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 10 Wrz 2018, 11:16
Temat postu:

Re: j/w


katoga64 napisał:
Jezza kupilem w kwietniu tego roku. Poprzedni wlasciciel przekazal mi Ksiazke Serwisowa z wszystkimi przegladami technicznymi jakie powinno sie zrobic . Wszystkie sa robione w serwisach HONDY> Olej przynajmniej wymieniany byl na czas . Jesli chodzi o przebieg to jest oryginalny bo to jest wpisywane za kazdym razem w historie badan technicznych co roku i nie jest mozliwe przekrecic licznik w centralnej bazie danych MOT.Nie wiem jak to jest u Niemcow ? Zalewam Castrol bo jest w miare dobrej cenie niz inne badziewne oliwy z Tesco lub Azdy (firmowe) Poprzedni wlasciciel tez zalewal Castrol . A 250 ml srodka czyszczacego dolane do oleju przed wymiana nic nie zaszkodzi taka jest moja opinia.
U niemców to jest masakra oni zalewają 10W40 Laughing
Natomiast co do płynu czyszczącego, to po co tym uzupełniać jak wszystko Ci chodzi dobrze.
Sztuka dla sztuki Laughing
Chyba, że bez tej dolewki autko by się zaczęło psuć.

Proponuję, abyś wlał do silnika coś lepszego niż te 5w/30.
Ewentualnie, jak nie chcesz zmieniać parametrów to zalej Shell'em. Zobaczysz jaki syf Ci wyleci podczas wymiany.
Chyba do innych parametrów Cię nie przekonam, ale wierz mi warto spróbować.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
katoga64

Dyskutant



Dołączył: 11 Lis 2011
Posty: 87
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bognor Regis UK
Posiadane auto: Honda Jezz 1,4 SE
Piwa: 2/3
Wysłany: Pon 10 Wrz 2018, 14:03
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płukanki do silnika.


Żle mnie zrozumialeś. Płyny czyszczące wlewa się przed wymianą oleju a nie dolewa do nowego. .Na rozgrzanym silniku wlewasz preparat do silnika i ok 10-15 minut normalnej pracy silnika na postoju, przystepujesz do wymiany oleju na świeży. PO takim zabiegu to dopiero wylatuje syf z nagarem włącznie . Potem nowy filterek+ olej i smigasz na czyściutkim oleju do następnej wymiany.Zawsze tak robię a miałem już kilka aut w swoim zyciu w dislu i benzynie i żadnemu to nie zaszkodziło. :wink:
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 10 Wrz 2018, 18:35
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płukanki do silnika.


Jeżeli podczas każdej wymiany oleju stosujesz płukankę, to oznacza że olej nie spełnia w pełni swoich założeń.
Powinien chronić silnik i nie pozwolić na powstawanie nagaru bez używania w/w specyfiku.
Dobre właściwości płuczące same w sobie ma właśnie Shell, i stosując go można uzyskać czystość silnika.
Niestety a może stety Castrol mu do pięt pod tym względem nie dorasta.
Także Amsoil, którego używam ma dobre a nawet lepsze właściwości czyszczące niż wspomniany wcześniej Shell oraz odznacza się lepszymi parametrami technicznymi.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
sylwek74

Debiutant



Dołączył: 23 Kwi 2017
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: Honda Jazz II 1,4 i-DSI
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 10 Wrz 2018, 22:23
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płukanki do silnika.


Sam fakt że zalewasz silnik czymś na C. już powoduje że powinienes silnik przepłukac. Przerabiałem to w poprzednim aucie i Jazzie także. Polecam Liqui Moly ale w wersji Proline 2662 0,5 litra. Tylko pozwól silnikowi po wlaniu płukanki popracować 40 minut na wolnych obrotach. Zobaczysz co wypłynie z miski olejowej. A potem zalej porządnym olejem czyli conajmniej Motul X-max 0W40 albo X-cess 5W40.

P. S. Też mi się wydawało że Shell Helux Ultra 5W40 na dobre właściwości czyszczace i że to w ogóle dobrej klasy pełnosyntetyczny olej silnikowy.
Powrót do góry
yunior81

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Cze 2018
Posty: 199
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piotrków Tryb.
Posiadane auto: Honda City 2009
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 11 Wrz 2018, 21:26
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płukanki do silnika.


40 minut ? Skoro instrukcja mówi o 10 ???? Przecież chodzi o to, że płukanka rozrzedza olej i dlatego silnik ma pracować 10 minut na wolnych a nie podczas np. jazdy.
Ja stosuje płukankę Liqui Moly (wymiana oleju we własnym zakresie) i ostatnio podczas montażu LPG i kontroli luzów zaworowych, montażysta stwierdził, że silnik w środku taki czysty jakby go przed chwilą ktoś złożył w fabryce Smile także nie jest źle.....
Powrót do góry
sylwek74

Debiutant



Dołączył: 23 Kwi 2017
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: Honda Jazz II 1,4 i-DSI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Wrz 2018, 21:47
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płukanki do silnika.


Tak. 40 minut. Silnikowy nic nie jest poza tym że się czysci od środka.

Moi mechanicy kilka lat temu przy pierwszym aucie które lata latało na Castrolu i zaczęło zarastac szlamem, brać olej i kopcic tak mi polecili. Zalałem Liqui Moly pół litra i silnik pracował dobrą godzinę na wolnych obrotach. Po 40 minutach pierścionki sie odblokowaly chyba bo silnik przestał kopcic olejem. Po tym płukaniu i przejściu na coś innego niż Castrol żuźycie oleju spadło o połowe do akceptowalnych ilosci. Tak samo jest z moim Jazzem który też w Niemczech jeździł na 10W40 Castrola i jak co kupiłem w Polsce brał 0,35 l/1000 km.
Nic silnikowy nie grozi dopoki pracuje na wolnych obrotach. Zresztą producenci innych plukanek zalecają też godzinę. A Castrol poza niektórymi olejami do diesla to ..... Obecnie podobno tylko Motul, LM ew. Fuchs.
Powrót do góry
yunior81

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Cze 2018
Posty: 199
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piotrków Tryb.
Posiadane auto: Honda City 2009
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 11 Wrz 2018, 21:58
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płukanki do silnika.


Jeśli silnik jest zasyfiony to juz decyzja właściciela jak długo silnik pracuje na płukance. Ja się trzyma instrukcji, która mówi o 10 min.
Olej leję ori z ASO i jak na razie nie widzę nic negatywnego. W poprzednich samochodach lałem tylko Liqui Moly.
Wymianę robię we własnym zakresie i dzięki temu olej do 6/7 tysięcy jest czyściutki.
Powrót do góry
sylwek74

Debiutant



Dołączył: 23 Kwi 2017
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: Honda Jazz II 1,4 i-DSI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Wrz 2018, 22:08
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płukanki do silnika.


Poza LM tylko Valvoline i BG109 ale ta jest nie do kupienia poza ASO i tam płukanie trwa 60 minut. A Motul to jednak jest coś co daje różnicę
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 11 Wrz 2018, 22:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Płukanki do silnika.


yunior81 napisał:
Olej leję ori z ASO...
Jaki to olej oryginalny z ASO masz Question
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

89 900

2016r.

126 000 km

mazowieckie

HondaAccord

29 900

2010r.

288 850 km

lubelskie

HondaCivic

35 500

2013r.

236 000 km

śląskie

HondaCR-V

7 900

1999r.

342 000 km

lubelskie

HondaCivic

43 900

2013r.

164 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System