Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Jazz II - nie działa otwieranie szyb.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kwiecien

Debiutant



Dołączył: 29 Mar 2017
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bidziny
Posiadane auto: Jazz 1.4 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 16 Lip 2018, 20:35
Temat postu:

Jazz II - nie działa otwieranie szyb.


Witam. Byłem sobie dziś rano oglądać coś w następstwie mojej Hondy no i stał się psikus. Przestała się podnosić przednia szyba od kierowcy. No to wio na forum i się okazało że przełączniki się często sypią więc zamówiłem nowy. No ale szybę trzeba jakoś podnieść do czasu aż nie przyjdzie paczka. Ja mądra głowa zacząłem kombinować i zrobiłem niechcący zwarcie między masą we wtyczce a zielonym kabelkiem. Coś strzeliło (tak jakby bezpiecznik) i od tej pory nie działa żadna szyba. Brak napięcia na bezpieczniku numer 17, sam bezpiecznik cały. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki miernikiem - sprawne. Co mogło paść ? I jeszcze pytanie - które kable muszę złączyć na krótko żeby zamknąć szybę ? Jutro żona rano jedzie do lekarza z dzieckiem a ja jestem w czarnej d... To pierwsza usterka mojej hondy odkąd ją mam (półtora roku).
Powrót do góry
witek_p

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: JAZZ II 06 1,4
Piwa: 23/1
Wysłany: Pon 16 Lip 2018, 21:23
Temat postu:

Re: Jazz II - nie działa otwieranie szyb.


Zasilanie do szyb idzie - skrzynka bezp przy aku bezp F1 > bezp F6 (pewnie on padł) > skrzynka w nogach pasażera F17 na szybę pasażera z przodu > F29 na moduł szyb ale jego zwarciem na przełączniku nie spalisz Smile

Jak odepniesz wyłącznik, to od jego kostki odchodzi przewód czerwony i czerwony z czarnym paskiem, podając na nie naprzemiennie + i - szyba pójdzie w górę lub w dół. Tzn najprawdopodobniej czerwony + a czerwony z czarnym to - dla podnoszenia ale mogę się mylić i może być na odwrót Wink

Te 2 przewody idą bezpośrednio na silnik więc podepnij + z zapalniczki a masę z jakiej śrubki i dasz radę ja podnieść.

tylko na wypiętym przełączniku szyb z kostki !
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

44 900

2009r.

74 588 km

mazowieckie

HondaAccord

14 900

2004r.

215 316 km

śląskie

HondaCivic

34 500

2013r.

236 000 km

śląskie

HondaAccord

37 900

2012r.

262 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

33 500

2008r.

200 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System