Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Jazz II - nie działa otwieranie szyb.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kwiecien

Debiutant



Dołączył: 29 Mar 2017
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bidziny
Posiadane auto: Jazz 1.4 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 16 Lip 2018, 20:35
Temat postu:

Jazz II - nie działa otwieranie szyb.


Witam. Byłem sobie dziś rano oglądać coś w następstwie mojej Hondy no i stał się psikus. Przestała się podnosić przednia szyba od kierowcy. No to wio na forum i się okazało że przełączniki się często sypią więc zamówiłem nowy. No ale szybę trzeba jakoś podnieść do czasu aż nie przyjdzie paczka. Ja mądra głowa zacząłem kombinować i zrobiłem niechcący zwarcie między masą we wtyczce a zielonym kabelkiem. Coś strzeliło (tak jakby bezpiecznik) i od tej pory nie działa żadna szyba. Brak napięcia na bezpieczniku numer 17, sam bezpiecznik cały. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki miernikiem - sprawne. Co mogło paść ? I jeszcze pytanie - które kable muszę złączyć na krótko żeby zamknąć szybę ? Jutro żona rano jedzie do lekarza z dzieckiem a ja jestem w czarnej d... To pierwsza usterka mojej hondy odkąd ją mam (półtora roku).
Powrót do góry
witek_p

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: JAZZ II 06 1,4
Piwa: 23/1
Wysłany: Pon 16 Lip 2018, 21:23
Temat postu:

Re: Jazz II - nie działa otwieranie szyb.


Zasilanie do szyb idzie - skrzynka bezp przy aku bezp F1 > bezp F6 (pewnie on padł) > skrzynka w nogach pasażera F17 na szybę pasażera z przodu > F29 na moduł szyb ale jego zwarciem na przełączniku nie spalisz Smile

Jak odepniesz wyłącznik, to od jego kostki odchodzi przewód czerwony i czerwony z czarnym paskiem, podając na nie naprzemiennie + i - szyba pójdzie w górę lub w dół. Tzn najprawdopodobniej czerwony + a czerwony z czarnym to - dla podnoszenia ale mogę się mylić i może być na odwrót Wink

Te 2 przewody idą bezpośrednio na silnik więc podepnij + z zapalniczki a masę z jakiej śrubki i dasz radę ja podnieść.

tylko na wypiętym przełączniku szyb z kostki !
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaHR-V

66 900

2015r.

76 000 km

wielkopolskie

HondaCR-V

7 900

1999r.

342 000 km

lubelskie

HondaCR-V

44 900

2009r.

74 588 km

mazowieckie

HondaCR-V

69 900

2016r.

227 000 km

mazowieckie

HondaHR-V

55 800

2017r.

148 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System