Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Civic ) Civic 2009 1.3 Hybryda hałas przy sprężarce klimatyzacji



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Civic ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mlody982

Czytelnik



Dołączył: 27 Cze 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Honda Civic 2009 1.3 Hybrid
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Cze 2018, 22:03
Temat postu:

Civic 2009 1.3 Hybryda hałas przy sprężarce klimatyzacji


Witam, kupiłem Honde Civic VIII gen 2009r 1.3 Hybrydę (aktualny, dzisiejszy przebieg ok. 81 tys km) we wrześniu 2017 roku. Samochód był sprawny i wszystko działo bez zarzutów. Około 1,5 miesiąca temu podczas jazdy doszedł do mnie dźwięk z przedniej części samochodu. Jestem w 100% pewny, że wcześniej go nie było.
Taki jak na filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=rEJotwYNMb0
Dźwięk jest słyszalny tylko podczas pracy klimatyzacji (po wyłączeniu A/C guzikiem na desce rozdzielczej i działania zwykłego nawiewu dźwięku nie ma). Podczas postoju na zmianę słychać: wentylator, później załącza się sprężarka, która wydaje taki dźwięk i ostatecznie załącza się sprzęgło od klimatyzacji i sprężarkę napędza pasek obrotami z silnika (wtedy hałasu już nie ma). Gdy odpalam samochód po kilku godzinnym przestoju i nie zmieniam zadanej temperatury przez kilka minut sprężarka chodzi cicho, jeżeli od razu zmienię temperaturę - pojawia się hałas. Zawsze występuje podczas jazdy. Jeżeli to ważne - mam wrażenie, że hałas jest zależny od obrotów silnika, jeżeli hamuje - hałas cichnie, jeżeli przyspieszam - również jest głośniej.
Pierwsze o czym pomyślałem to brak czynnika chłodniczego - umówiłem się więc w ASO na napełnienie układu i diagnostykę, napełnili układ (brakowało połowy czynnika), ale stwierdzili, że żadnego hałasu nie słyszeli i użyli odpowiedniego oleju do układów hybrydowych.
Jednak po jednym dniu hałas powrócił. Umówiłem się ponownie w ASO, aby namierzyli źródło dźwięku (podczas oględzin dźwięk oczywiście ustał, lecz po ok 10 minutach wrócił). Po oględzinach samochodu serwis wydał wyrok - to sprężarka jest źródłem hałasu i czeka mnie wymiana na nową (ok. 4700 zł z montażem w ASO) jednocześnie podkreślili, że to nie wina sprzęgła od sprężarki. W swojej okolicy nie znalazłem żadnego zakładu, który regenerowałby sprężarki z samochodów hybrydowych. W jednym warsztacie uznali, że to łożysko od rolki, która jest podłączona do sprężarki, niestety po wymianie dźwięk nie ustał (jednak łożysko było wyrobione i gdy ruszałem nim w ręce było czuć lekkie stukanie i wibracje)
I tutaj pojawia się moje pytanie: Czy ktoś już spotkał się z podobnym hałasem i wie jak to naprawić? W załączonym linku dźwięk jest identyczny, a auto nie jest hybrydowe, więc logicznie myśląc to nie problem z elektrycznym silnikiem wewnątrz kompresora. Bardzo proszę o pomoc. Postarałem się opisać wszystkie objawy uwzględniając zależności między nimi, jeżeli o czymś zapomniałem lub pominąłem - jestem do dyspozycji. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Sprężarka mimo hałasu działa w 100% chłodzi, grzeje płynnie i bez zarzutów
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Civic ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Civic »

Opinie o samochodach Honda Civic - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Civic ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

33 500

2008r.

200 000 km

śląskie

HondaCivic

49 900

2014r.

164 995 km

śląskie

HondaHR-V

66 900

2015r.

76 000 km

wielkopolskie

HondaCivic

7 900

2002r.

204 323 km

mazowieckie

HondaJazz

25 900

2009r.

94 062 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System