Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Ciągle pracujący wentylator skraplacza klimy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pczarny4

Czytelnik



Dołączył: 13 Cze 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kutno
Posiadane auto: Honda, Jazz II, 1,4, 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 14 Cze 2018, 10:17
Temat postu:

Ciągle pracujący wentylator skraplacza klimy


Jestem świeżym użytkownikiem Jazz i mam pytanie do starych bywalców. Czy u Was też tak jest, że jak przekręcicie kluczyk bez odpalania silnika ( np do zamknięcia szyb ) i wciśniecie przycisk klimy to od razu rusza wentylator skraplacza klimy. Rozumiem że może tak być przy włączonym silniku ale nie przy wyłączonym, chyba że ten typ tak ma. Poza tym mam wrażenie że się w ogóle nie wyłącza podczas jazdy z klimą. Wygląda to tak jakby przyciskiem AC włączało się klimę i ten wentylator na stałe. Klima sprawna, czynnik uzupełniony. Czy koś spotkał się z takim zachowaniem ?
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 14 Cze 2018, 18:45
Temat postu:

Re: Ciągle pracujący wentylator skraplacza klimy


pczarny4 napisał:
Jestem świeżym użytkownikiem Jazz i mam pytanie do starych bywalców. Czy u Was też tak jest, że jak przekręcicie kluczyk bez odpalania silnika ( np do zamknięcia szyb ) i wciśniecie przycisk klimy to od razu rusza wentylator skraplacza klimy. Rozumiem że może tak być przy włączonym silniku ale nie przy wyłączonym, chyba że ten typ tak ma. Poza tym mam wrażenie że się w ogóle nie wyłącza podczas jazdy z klimą. Wygląda to tak jakby przyciskiem AC włączało się klimę i ten wentylator na stałe. Klima sprawna, czynnik uzupełniony. Czy koś spotkał się z takim zachowaniem ?
U mnie jest tak, przekręcam kluczyk :
- zapalają się kontrolki;
- uruchamiam dmuchawę i mam nawiew;
- wciskam guzik A/C i zaczyna działać klimatyzacja . Wnioskuję to po zapaleniu się żaróweczki w przycisku klimatyzacji jednak sprężarka się nie urchamia. Nie słychać specyficznego odgłosu.
To wszystko mam na wyłączonym silniku.
Wentylator włącza się jak silnik jest uruchomiony, lecz po jakimś czasie i nie od razu. Trochę silniczek musi się zagrzac
Może ktoś ma jeszcze tak ja lub podobnie niech napisze.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pczarny4

Czytelnik



Dołączył: 13 Cze 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kutno
Posiadane auto: Honda, Jazz II, 1,4, 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 14 Cze 2018, 22:22
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Ciągle pracujący wentylator skraplacza klimy


Czyli u ciebie jest prawidłowo. A ja dzisiaj jeszcze raz na spokojnie podszedłem do tematu, poświeciłem sobie latarką ( bo bardzo jest ciasno w przedziale silnikowym ) i zauważyłem że włącza się nie tylko wentylator klimy ale też wentylator chłodnicy. Będę musiał chyba sprawdzić ciśnieniowy wyłącznik A/C ale ale tylko elektrycznie bez wykręcania go bo musiałbym spuścić czynnik chłodniczy z klimy.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 15 Cze 2018, 10:08
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Ciągle pracujący wentylator skraplacza klimy


Nie wiem czy czasami nie ma tam jakiegoś czujnika.
Diagnoza komputerowa mogłaby coś pomóc.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


Hondae

86 800

2021r.

20 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

39 300

2008r.

169 822 km

podkarpackie

HondaCR-V

65 990

2015r.

187 000 km

śląskie

HondaAccord

39 900

2010r.

159 000 km

wielkopolskie

HondaHR-V

50 000

2016r.

82 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System