Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Jazz 2003 - koszt naprawy klimatyzacji


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chomik325

Dyskutant



Dołączył: 17 Lis 2017
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Honda Jazz - 2003r / 1.4 DSi
Piwa: 0/4
Wysłany: Sro 25 Lip 2018, 20:01
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz 2003 - koszt naprawy klimatyzacji


Odkopuję temat, ponieważ ruszyłem naprawę mojej klimatyzacji. Smile

Pojechałem do drugiego serwisu w mieście po drugą opinię. Już na start było lepiej, bo przede wszystkim wszystko zostało wykonane przy mnie. Na start oczywiście chłopak sprawdził czy po włączeniu rzeczywiście nic się nie załącza - no niestety. Sprawdził śrubokrętem przyciskając w otwór węża czy jest jakieś ciśnienie - no jest, i nawet coś ucieka. No to podłącza całą tą stacje do klimatyzacji - gazu tyle co nic prawie, no ale coś jest. Robi próżnie, żeby sprawdzić czy są przecieki. Czekamy 20 minut, próżnia zrobiona - komputer w stacji mówi, że układ szczelny. Nasłuchuje, sprawdza czy gdzieś słychać jednak syczenie - no nic. Proponuje po prostu napełnienie 300g (sprawdził, że wchodzi 450g, ale mówi ze na start bez sensu całość). Po napełnieniu mówi, że okaże się czy gdzieś czynnik wycieka. Czekamy chwile - czynnik uzupełniony, odłączył stacje i znów słuchamy. Szuka z latarką UV czy gdzieś leci - no nic nie widać i nie słychać. Mówi żebym odpalił samochód i klime na max - tak też zrobiłem. Kompresor się załączył (wow! pierwszy raz usłyszałem! Wink ), klima działa. Przykładam rękę do tej rurki najbardziej na zewnątrz, no rzeczywiście zimna jak lód. Dalej szuka latarką czy gdzieś coś wycieka - nic. Wtedy przyznałem mu się, że wcześniej byłem w innym serwisie i chcieli mi już skraplacz wymieniać, bo niby dziurawy, a same koszta powyżej 1000 zł. Od razu zaczął też przyglądać się skraplaczowi, mówi żebyśmy zostawili autko na 5-10 minut. Przy okazji pogadałem o sprawdzeniu luzów zaworowych. Minęło, w samochodzie lodówka a on znów szuka po całym układzie - nigdzie nic się nie "świeci" od latarki. Wygląda jakby był szczelny. Smile
Zaproponował żebym jeszcze jutro wpadł to jeszcze raz przeleci lampą i poszukamy ubytków, ale skoro nic nie zobaczył, komputer powiedział że szczelne - no to raczej szczelne.

Nawiasem - nawet nie wiedziałem, że klima tak obciąża silnik. Wink Od razu z 1 trudniej ruszyć. Razz
Powrót do góry
witek_p

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: JAZZ II 06 1,4
Piwa: 23/1
Wysłany: Sro 25 Lip 2018, 22:12
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz 2003 - koszt naprawy klimatyzacji


Od początku to dziwne było ..... takie sprawdzenie nie trwa 5-10 min, tylko zapięcie sprzętu + próby to się tak gada ale ok 1h schodzi. Ciesz się ale ..... teraz jak klima zacznie pracować to może się okazać że coś strzeli jak długo nie pracowała, obyś miał jednak szczęście a nie jak ja włożył 2kPLN bo po kolei wszystko leciało w odstępach 1,5 do 3 tyg (w innym aucie oczywiście) Laughing
Powrót do góry
chomik325

Dyskutant



Dołączył: 17 Lis 2017
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Honda Jazz - 2003r / 1.4 DSi
Piwa: 0/4
Wysłany: Sro 25 Lip 2018, 22:17
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz 2003 - koszt naprawy klimatyzacji


Pierwsze oznaki są obiecujące: sprężarka nie brzmi jakoś strasznie - nie jest jakoś przesadnie głośna czy klekocząca...po prostu działa. Smile Nie czuć też żadnego smrodu czy grzyba, co oznacza że musiała być wcześniej używana. Ojciec w swoim Nissanie Primierze ostatnio robił cokolwiek z klimą bodaj 3-4 lata temu, to smród już jak ze starej lodówki. Dziś chodziła łącznie z 30-40 minut.

Ktoś zna przypadki spuszczania gazu w auto-handlach czy przez jakiś pośredników [tym bardziej autek sprowadzanych]? Bo skoro układ szczelny, a brak gazu...to to mi wygląda na jedyne wyjaśnienie.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 25 Lip 2018, 22:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz 2003 - koszt naprawy klimatyzacji


witek_p napisał:
Od początku to dziwne było ..... takie sprawdzenie nie trwa 5-10 min, tylko zapięcie sprzętu + próby to się tak gada ale ok 1h schodzi.
Chłopak robił to szybko ale dokładnie.
Chyba lepiej niż wolno a niedbale.
Cytat:
Ciesz się ale ..... teraz jak klima zacznie pracować to może się okazać że coś strzeli jak długo nie pracowała, obyś miał jednak szczęście a nie jak ja włożył 2kPLN bo po kolei wszystko leciało w odstępach 1,5 do 3 tyg (w innym aucie oczywiście) Laughing
Nie bądź takim pesymistą. Wszystkie problemy zostały już wyczerpane.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 25 Lip 2018, 23:15
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz 2003 - koszt naprawy klimatyzacji


chomik325 napisał:
Zaproponował żebym jeszcze jutro wpadł to jeszcze raz przeleci lampą i poszukamy ubytków, ale skoro nic nie zobaczył, komputer powiedział że szczelne - no to raczej szczelne.
Pojechać i posprawdzać.
Wprowadzić tyle czynnika ile jest zalecane, oraz przeprowadzić pełną procedurę jego uzupełnienia.
Nie rozumiem tego postępowania, aby napełnić tylko do 300. Układ ma być całkowicie wypełniony czynnikiem z olejem, ponieważ to właśnie powoduje że jest tam ciśnienie.
Zapytaj go proszę o to jak podchodzi do tego zagadnienia. Ściema o cenie czynnika to ....

Trochę może pospieszyłeś się z tą informacją o innym zakładzie.
Oni wszyscy znają się bardzo dobrze, poniewaz jak czegoś nie wiedzą to dzwonią do siebie.
Miejmy jednak nadzieję, że oni się nie znają.
Ale co tam. Najważniejsze żeby posprawdzać, a wynik był pozytywny czyli wszystko Ok.
Być może to będzie Twój mechanik.
Jeżeli jest tak jak mówisz "obcykany".
Powiedz mu że jak trzeba będzie to postarasz się o serwisówkę.
Cytat:
- nawet nie wiedziałem, że klima tak obciąża silnik. Wink Od razu z 1 trudniej ruszyć. Razz
Osobiście nie zauważyłem tego.
Zawsze najpierw wietrzę autko, potem odpalam i po przejechaniu ok 10 metrów włączam klimę.
To, że masz włączoną klimatyzację odczujesz:
- podczas wyprzedzania - wolniej się zbiera,
- na stacji benzynowej - około 1 litr podnosi się spalanie.
Dlatego u mnie w lecie w mieście 6.1 a na trasie 5. Z groszem.
Zobacz w wątku poświęconemu spalaniu naszych jazzie.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 25 Lip 2018, 23:15
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
chomik325

Dyskutant



Dołączył: 17 Lis 2017
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Honda Jazz - 2003r / 1.4 DSi
Piwa: 0/4
Wysłany: Czw 26 Lip 2018, 06:39
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz 2003 - koszt naprawy klimatyzacji


kedlaw07 napisał:
witek_p napisał:
Od początku to dziwne było ..... takie sprawdzenie nie trwa 5-10 min, tylko zapięcie sprzętu + próby to się tak gada ale ok 1h schodzi.

Chłopak robił to szybko ale dokładnie.
Chyba lepiej niż wolno a niedbale.

W sumie nie wiem co tu można robić dłużej. Wink Stworzenie próżni przez maszynkę to było 20 minut, nabicie to wręcz parę chwil. Ogólne oględziny przed i po...łącznie max 30-40 minut, chyba że doliczyć same te...organizacyjne sprawy. Smile Bo owszem, wyjechałem stamtąd mniej więcej po godzinie od przyjazdu.

Jeżeli chodzi o te 300g - nie chodziło na pewno o cenę czy coś takiego. Smile Po prostu aby odpalić układ i sprawdzić czy działa.

Z tą informacją o innym zakładzie - poczekałem do samego końca prawie. Wink Przyjechałem jak zielony, że nie wiem czemu nie działa, o co chodzi itd. On zaczął mówić pewnie, że układ szczelny i nie widzi wycieków. Wtedy powiedziałem o innej diagnozie więc zaczął się przyglądać i zaproponował żebym dziś przyjechał na tą kontrolę.

Czy może być mój - cóż, dobrze byłoby takiego mieć. Razz Na pewno wielkie plusy za bezpośrednie podejście, i że robił wszystko przy mnie też mi tłumacząc co teraz robi, co teraz sprawdza itd. Umówię się na sprawdzenie i regulację tych luzów, zobaczymy jak będzie. Gdzieś w końcu to muszę zrobić - autko mam już ładne ponad pół roku, a na zimnym i przy niskich obrotach coś tam jakby charczy i klekocze w silniku.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Nie 29 Lip 2018, 23:03
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz 2003 - koszt naprawy klimatyzacji


Napisałeś że chłopak, tak więc zdobywa doświadczenie.
Miejmy nadzieję że posiada nowoczesne podejście do napraw samochodów.
Jednak nie myślę tylko o diagnostyce przez komputer, ale również o podstawowym posługiwaniu się narzędziami stosowanymi w naprawach.

Ps. To teraz zbieraj kasę na regulację zaworów.
Powodzenia i chłodu w kabinie auto podczas gorących i upalnych dni.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
chomik325

Dyskutant



Dołączył: 17 Lis 2017
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Honda Jazz - 2003r / 1.4 DSi
Piwa: 0/4
Wysłany: Czw 11 Paź 2018, 08:41
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz 2003 - koszt naprawy klimatyzacji


Temat klimy wrócił...niestety. ;(

Od tygodnia czy dwóch, kiedy przyszły zimne dni i rano podczas jazdy do pracy para już pojawia się na szybach...klima się dusi. Odpalam guziczek, klima się załącza...i po kilku sekundach czuję że sprężarka się wyłącza. Po minucie czy dwóch powtórka - odpali się, chwile pochodzi i znów gaśnie. Nawet, jeżeli ustawię pokrętło temperatury na najzimniejsze. Inaczej pomyślałbym że się wyłącza bo właśnie temperatura jest wystarczająca.

Cóż, znając już temat objawów problemów z klimą - jestem niemal pewien, że jednak mam dziurę w skraplaczu (kilka postów wcześniej opisywałem, gdzie w jednym serwisie mi zdiagnozowali dziurę w nim). Ilość czynnika pewnie już jest za mała i brakuje ciśnienia - więc się wyłącza.
Bardzo mnie irytuje ten temat już, a sprawna klima w takie dni jest dla mnie ważniejsza niż w lato. Na zaparowane szyby nie pomaga sam nawiew, a na pewno nie w takim tempie jak odpalenie klimy, gdzie parę sekund i cała przednia szyba jest czysta. Wink

I teraz moje pytanie - ktoś się orientuje jak jest z cenami w ASO? Choćby samej diagnozy? Nie chcę jeździć po kolejnych nieznanych mi mechanikach. "Mój", który jest w porządku na drobne mechaniczne sprawy, wyraźnie nie ma dużego pojęcia na temat serwisowania klimatyzacji. Wolę utopić nieco więcej pieniędzy ale mieć dobrze zdiagnozowaną i naprawioną klimę, bez obawy gdy np. nadejdą jakieś ulewy, to będę jechał jak przez mgłę bo klima znów wysiadła.

PS. Jeżeli chodzi o regulacje zaworów. Very Happy Luzy były, ale małe. I wymieniona uszczelka na głowicy, także mechanik mi mówił, że ktoś już musiał regulować jakiś czas temu.
Powrót do góry
der_profi

Dyskutant



Dołączył: 04 Sie 2016
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice/Kraków
Posiadane auto: Jazz 1,4x2+W169
Piwa: 5/0
Wysłany: Czw 11 Paź 2018, 10:03
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz 2003 - koszt naprawy klimatyzacji


Przecież dostałeś diagnozę w podobno najbardziej renomowanym zakładzie w mieście ! Czego więcej szukasz ? Jeśli jesteś prawie pewny, że to skraplacz to po prostu go wymień.
Kombinujesz jak za przeproszeniem nastolatka z testem ciążowym (może to jednak plaster na odciski).
No i chyba masz za dużo kasy do wydania. Diagnoza w ASO to 150-200 zł i dalej będziesz wiedział to samo co do tej pory.
Powrót do góry
chomik325

Dyskutant



Dołączył: 17 Lis 2017
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Honda Jazz - 2003r / 1.4 DSi
Piwa: 0/4
Wysłany: Czw 11 Paź 2018, 14:15
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz 2003 - koszt naprawy klimatyzacji


Ale nie jestem pewny. Nie ufam opinii jednego serwisu, który mi nie podał żadnych konkretnych szczegółów tej diagnozy, a od razu wycenił koszt naprawy na minimum 1000 zł (dając łaskawe 50 zł zniżki), i też nie gwarantując czy to będzie wszystko.

I nie mam za dużo kasy, ale wole po prostu wydać nieco więcej, a mieć pewność co do zrobionych napraw.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 11 Paź 2018, 19:54
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz 2003 - koszt naprawy klimatyzacji


Jak chcesz zrobić to w ASO i mieć pewność to daj do nich.
W końcu to oni się na tym najlepiej znają.
Jak zrobią będziesz miał gwarancję na wykonaną usługę.
U zwykłego mechanika czegoś takiego nie otrzymasz.
Gdyby coś poszło nie tak to zawsze szybciej zadziałają, jak postraszysz mediami.

Osobiście wyznaje zasadę że w sprawie bezpieczeństwa nie należy oszczędzać.

W sprawie cen to zadzwoń do kilku ASO i zapytaj ile ta impreza będzie cię kosztować.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
yunior81

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Cze 2018
Posty: 199
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piotrków Tryb.
Posiadane auto: Honda City 2009
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 14 Paź 2018, 12:14
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz 2003 - koszt naprawy klimatyzacji


chomik325 napisał:
Ale nie jestem pewny. Nie ufam opinii jednego serwisu, który mi nie podał żadnych konkretnych szczegółów tej diagnozy,


Proponuje się skontaktować z warsztatem www.tech-mot.com.pl - serwisy ASO powinny się od nich uczyć.
Z uwagi na odległość raczej nie dojedziesz Wink, natomiast powinni pomóc lub naprowadzić gdzie szukać.
Powrót do góry
witek_p

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: JAZZ II 06 1,4
Piwa: 23/1
Wysłany: Nie 14 Paź 2018, 14:42
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz 2003 - koszt naprawy klimatyzacji


chomik325 napisał:
.............. Cóż, znając już temat objawów problemów z klimą - jestem niemal pewien, że jednak mam dziurę w skraplaczu (kilka postów wcześniej opisywałem, gdzie w jednym serwisie mi zdiagnozowali dziurę w nim). Ilość czynnika pewnie już jest za mała i brakuje ciśnienia - więc się wyłącza..........

Ja myślę że gdyby to był skraplacz to parę odpaleń klimy i nie masz czynnika - oczywiście mogę się też mylić.

Jeżeli klima była ostatnio nabita z czynnikiem UV a nie nabija się inaczej jak przyjeżdża klient i mówi o nieszczelności to musisz jechać do warsztatu i niech szukają. Jeżeli nigdzie nie znajdą nieszczelności w tym co widać to należało by zrzucić zderzak/ wiatrak klimy i obejrzeć pod UV skraplacz, jeżeli jest dziurawy to na bank będą na nim znaki. Czym dłużej będziesz czekał z pojechaniem do serwisu tym więcej barwnika się zmyje.
Pamiętaj żeby przy szukaniu wypiąć też wtyczki z czujników bo często czujniki puszczają środkiem i nie widać tego na zewnątrz.

Jak nie wierzysz w serwisy to pozostaje kupno latarki UV i szukanie na własną rękę - skomplikowane to nie jest, zrzucenie zderzaka to też kilka minut, więc ....
Powrót do góry
chomik325

Dyskutant



Dołączył: 17 Lis 2017
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Honda Jazz - 2003r / 1.4 DSi
Piwa: 0/4
Wysłany: Pon 15 Paź 2018, 18:13
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz 2003 - koszt naprawy klimatyzacji


Sprawa się trochę komplikuje. Wink Nie odpalałem jej ostatnie dni (a jak, to na chwilę i nawet nie sprawdzałem czy działa). Dziś jednak wracałem z moją lubą, i tak stojąc na czerwonym - pomyślałem, że odpalę. Czuje, że sprężarka się załączyła - no i działa. Ruszyłem, jadę...czuję, że ciągle działa, bo i na zmianie biegu się wolniej zbiera. Razz I jehcałem tak z ładne 5 minut najmniej - cały czas działała. Ustawiłem na najchłodniejszy stopień, to Syberia jak się patrzy. Zaparkowałem pod domem, i nie zgasiłem - zacząłem się bawić temperaturą, obrotami nawiewu. Ciągle działa. Wyłączyłem guzikiem. Włączyłem - znów isę załączyła, poczekałem kilkanaście sekund i ciągle działa...

No więc - czemu wcześniej nie działało? Będę ją włączał w następne dni i zobacze jak będzie. Ktoś ma pomysły, czemu w takim razie wcześniej nawet po kilku sekundach padała?
Powrót do góry
witek_p

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: JAZZ II 06 1,4
Piwa: 23/1
Wysłany: Wto 16 Paź 2018, 08:21
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz 2003 - koszt naprawy klimatyzacji


Masz klimatronika czy manual ?

Manual chyba ma blokadę (ale mogę mylić z innym autem, trzeba w instrukcji sprawdzić) że poniżej +4stC klima się nie odpali, może byłeś na granicy ? Chociaż chyba nie było jeszcze tak chłodno ....

Może masz problem z czujnikiem/ elektryką od czujnika albo z samym sprzęgłem na sprężarce.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

7 900

2002r.

204 323 km

mazowieckie

HondaCivic

72 500

2018r.

90 000 km

śląskie

HondaHR-V

74 990

2018r.

52 000 km

śląskie

HondaJazz

13 800

2006r.

96 000 km

śląskie

HondaCivic

28 900

2011r.

149 218 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System