Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda ) Honda CRV IV 2013 rok - wymiana radia na multimedia z Chin


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gc21

Czytelnik



Dołączył: 18 Maj 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kobyłka

Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 18 Maj 2018, 23:35
Temat postu:

Honda CRV IV 2013 rok - wymiana radia na multimedia z Chin


Witam,

Na początek chciałbym powitać wszystkich forumowiczów Smile .. to mój pierwszy post (mam nadzieję, że nie popełnię żadnych proceduralnych/regulaminowych baboli Smile itp).

Całkiem niedawno zostałem posiadaczem Hondy CRV 2013 rocznik. Zacząłem ją sobie trochę upiększać i na pierwszy ogień poszło radio. Zdecydowałem się na chińskie DVD/Navi Ownice C500+ (radio na androidzie) . Dziś zostało zamontowane w jednym z punktów CarAudio i niestety pojawił się problem. Nie ma żadnego dźwięku Sad . Na fabrycznym wszystko ok a na chińczyku cisza. Specjalista CarAudio powiedział że po stronie podłączeń wszystko jest ok.. w sumie trudno się nie zgodzić.. kostki pasują idealnie. Wg teorii CarAudio problem leży po stronie kostki CANBUS która nie włącza wzmacniacza w Hondzie albo w samum radiu trzeba włączyć odpowiednią funkcję (może z jakiegoś ukrytego menu) która będzie powodowała że wzmacniacz będzie działał.
Wysłałem zapytanie do Chińczyków , ale obawiam się, że to będzie jakaś parodia z odpowiedziami typu zrobić głośniej itp.
Czy może ktoś z forumowiczów spotkał się z podobnym problemem ? lub jest biegły w sprawach car audio?

Z góry wielkie dzięki za jakiekolwiek informacje
Pozdrawiam
Powrót do góry
adam.h

Czytelnik



Dołączył: 09 Kwi 2019
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Honda CRV IV
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 09 Kwi 2019, 13:13
Temat postu:

Re: Honda CRV IV 2013 rok - wymiana radia na multimedia z Chin


gc21 napisał:
Specjalista CarAudio powiedział że po stronie podłączeń wszystko jest ok.. w sumie trudno się nie zgodzić.. kostki pasują idealnie. Wg teorii CarAudio problem leży po stronie kostki CANBUS która nie włącza wzmacniacza w Hondzie
Słabo to świadczy o panu "specjaliście" - kilkuminotowe guglowanie daje informacje, że w modelu Hondy ze wzmacniaczem stereo wzmacniacz musi zostać uruchomiony przez sygnał starujący, wystarczy sprawdzić jakie sygnały są przenoszone z radia chińskiego na oryginalną kostkę. W moim przypadku trzeba było zlutować kabelek "AMP-CON" od chińskiego radia z kabelkiem z oryginalnej kostki przenoszącym sterowanie do wzmacniacza.

Przy okazji tych poszukiwań rozkminiłem też jak uruchomić klawisze "telefoniczne" na kierownicy (reszta sterowania z kierownicy leci po CanBusie i jest poprawnie odczytywana przez radio). Te klawisze od sterowania telefonem są podpiete bezposrednio do modułu bluetooth Hondy, dlatego radio ich nie widzi. Trzeba spiąć kabel "Key1" z radia z kablem od klawiszy dochądzącym do modułu bluetooth i przypisać im w radiu funkcje odbierania połączenia itd.

Generalnie jestem bardzo zadowolony z nowego radia (a właściwie tabletu androidowego zintegrowanego z systemem audio samochodu). Zostały mi po tym eksperymencie dwa kabelki wczepiane do gniazdka od wyswietlacza iMID - jeden umożliwia podłączenie niefabrycznej kamery cofania a drugi odwrotnie, duplikuje sygnał fabrycznej kamery, tak że można go wyświetlać w zarówno w radiu jak i na iMID. Nie montowałem ich, bo przestawiłem radio tak, że nie wyswietla sygnału z kamery cofania (wystarczy mi obraz na iMID). Jeśli ktoś jest zainteresowany to mogę wysłać link do aukcj Allegro do tych kabelków.
Powrót do góry
Bischof

Debiutant



Dołączył: 21 Sie 2014
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: honda hrv i crv
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Maj 2019, 00:07
Temat postu:

Re: ( Honda ) Honda CRV IV 2013 rok - wymiana radia na multimedia z Chin


Zgadza się, tak połączyłem kable i wzmacniacz został włączony.
Mam teraz problem z podłączeniem kabli kay1 i key2 . Nie wiem jak znaleźć kable , które są odpowiednie do takiego połączenia aby sterowanie z kierownicy było możliwe.
Powrót do góry
adam.h

Czytelnik



Dołączył: 09 Kwi 2019
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Honda CRV IV
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Maj 2019, 01:10
Temat postu:

Re: ( Honda ) Honda CRV IV 2013 rok - wymiana radia na multimedia z Chin


Bischof napisał:
Mam teraz problem z podłączeniem kabli kay1 i key2 . Nie wiem jak znaleźć kable , które są odpowiednie do takiego połączenia aby sterowanie z kierownicy było możliwe.
Wystarczy uzyć Key1, bo po nim polecą sygnały od 3 klawiszy "telefonicznych" na kierownicy - każdy podaje inne napięcie i dlatego trzeba potem w radiu przypisać im odpowiednie funkcje w menu systemowym.
Key1 z radia łączysz z kablem, który oryginalnie wchodzi do pinu nr 15 w 32-pinowej wtyczce modułu HFT - sygnał nazywa się "HFT/NAVI_REMOTE_SW", oczywiście odcinasz ten kabel od HFT. Potem już tylko w konfiguracji radia trzeba przypisać klawisze wiszące na tym sygnale z odpowiednimi funkcjami (Answer, Hangup, Talk)
Powrót do góry
Bischof

Debiutant



Dołączył: 21 Sie 2014
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: honda hrv i crv
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Maj 2019, 12:59
Temat postu:

Re: ( Honda ) Honda CRV IV 2013 rok - wymiana radia na multimedia z Chin


Ale u mnie wtyczka ma tylko 24 pin-y.
Jak mam Ciebie rozumieć. W tym linku jest opis tych pin-ów.
Np. A21 jest od wzmacniacza. Taki jak Ty piszesz nie znalazłem.
http://pokazywarka.pl/y29zb1/
http://pokazywarka.pl/n09skl/
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 30 Maj 2019, 12:59
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
adam.h

Czytelnik



Dołączył: 09 Kwi 2019
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Honda CRV IV
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Maj 2019, 13:15
Temat postu:

Re: ( Honda ) Honda CRV IV 2013 rok - wymiana radia na multimedia z Chin


Bischof napisał:
Ale u mnie wtyczka ma tylko 24 pin-y.
Jak mam Ciebie rozumieć. W tym linku jest opis tych pin-ów.
Np. A21 jest od wzmacniacza.
To o czym mówisz to są piny do uruchomienia wzmacniacza, zgadadza się, A21 łączysz z AMP-CON z radia i śmiga.

Ale napisałeś, że już to zrobiłeś i teraz masz pytanie o Key1, to napisałem jak trzeba Key1 połączyć żebyś miał sterowanie klawiszy "telefonicznych" z kierownicy - trzeba szukać kabli przy wtyku do HFT (handsfreelink, moduł bluetooth), który ma wtyczkę 32-pinową.
Powrót do góry
Bischof

Debiutant



Dołączył: 21 Sie 2014
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: honda hrv i crv
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Maj 2019, 14:05
Temat postu:

Re: ( Honda ) Honda CRV IV 2013 rok - wymiana radia na multimedia z Chin


Gdzie ma szukać tej wtyczki 32 pin, pod kierownicą, tam gdzie wtyczki do radia?
Poza tym z kierownicy nie działa nawet sterowanie radia „ + ”, „ - ” a nawet ustawienie zegara na małym ekranie nie funkcjonuje. Kupiłam dwa radia, tanie ze słabym procesorem i droższe i szybsze.
W tym tańszym działa sterowanie radia i pokazuje się ikona informująca o otwartych drzwiach.
Ale w tym lepszym radiu niestety nie i z tym muszę się uporać, aby radio było można sterować z kierownicy.
Powrót do góry
adam.h

Czytelnik



Dołączył: 09 Kwi 2019
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Honda CRV IV
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Maj 2019, 18:09
Temat postu:

Re: ( Honda ) Honda CRV IV 2013 rok - wymiana radia na multimedia z Chin


Bischof napisał:
Poza tym z kierownicy nie działa nawet sterowanie radia „ + ”, „ - ”
Sterowanie klawiszy "telefonicznych" załatwiane jest przez odpowiednie podpiecie Key1. Sterowanie +/- (głośniej/ciszej) i Lewo/Prawo (przełączenie kanału albo piosenki) odbywa się po CanBusie, więc albo masz nieodpowiedni dekoder CanBusa albo zły setup CanBusa w opcjach systemowych radia.
Powrót do góry
Bischof

Debiutant



Dołączył: 21 Sie 2014
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: honda hrv i crv
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Maj 2019, 18:41
Temat postu:

Re: ( Honda ) Honda CRV IV 2013 rok - wymiana radia na multimedia z Chin


Kabel key1 i key2 nie jest podłączony. Nie wiem gdzie podłączyć. Napisałem do Seicane zapytanie, gdzie mam podłączyć i odpisali mi, że trzeba te kable odpowiednio podłączyć. Ale nie napisali gdzie podłączyć. Zadali mi dziwne, pytanie, jakie okablowanie idzie mi od kierownicy. Odpisałem, że oryginalne i że nic nie zmieniałem. Ciekawe, co mi odpiszą. Instrukcja jest bardzo ogólna i tam nie ma szczegółów. Może ktoś tu na forum wie gdzie key1 i key2 podłączyć?
Powrót do góry
adam.h

Czytelnik



Dołączył: 09 Kwi 2019
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Honda CRV IV
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Maj 2019, 18:44
Temat postu:

Re: ( Honda ) Honda CRV IV 2013 rok - wymiana radia na multimedia z Chin


sorki, ale chyba nie rozumiesz po polsku? - przejrzyj jeszcze raz poprzednie wpisy Very Happy
Powrót do góry
Bischof

Debiutant



Dołączył: 21 Sie 2014
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: honda hrv i crv
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Maj 2019, 18:55
Temat postu:

Re: ( Honda ) Honda CRV IV 2013 rok - wymiana radia na multimedia z Chin


Rozumię. Napisałeś dokładnie co trzeba zrobić . „Key1 połączyć żebyś miał sterowanie klawiszy "telefonicznych" z kierownicy - trzeba szukać kabli przy wtyku do HFT (handsfreelink, moduł bluetooth), który ma wtyczkę 32-pinową.”
Ja poprosiłem o typ, w jakim miejscu mam szukać.
Question
Do dyspozycji mam tylko http://pokazywarka.pl/cufig1/
Powrót do góry
adam.h

Czytelnik



Dołączył: 09 Kwi 2019
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Honda CRV IV
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 30 Maj 2019, 23:52
Temat postu:

Re: ( Honda ) Honda CRV IV 2013 rok - wymiana radia na multimedia z Chin


HFT jest zainstalowany w kolumnie, pod radiem, jak wyciągniesz oryginalne radio to będziesz widział poniżej moduł HFT.
https://www.crvownersclub.com/threads/where-is-the-hft-unit-in-a-mk3-crv.193075/

Ale z tego co piszesz to masz problem ze sterowaniem głośnością a do tego nie musisz nic robic z HFT, klawisze glośnosci i zmiany kanału są obsługiwane nie przez HFT tylko bezposrednio przez radio poprzez szynę CanBus - tak jak pisałem, radio ma problem z dekodowaniem sygnału z CanBusa.
Powrót do góry
adam.h

Czytelnik



Dołączył: 09 Kwi 2019
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Honda CRV IV
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 31 Maj 2019, 00:19
Temat postu:

Re: ( Honda ) Honda CRV IV 2013 rok - wymiana radia na multimedia z Chin


Opis 32-pinowego gniazda HFT, gdyby komus się przydało: https://www.9thgencivic.com/forum/audio-video-navigation/142601-hft-module.html
Powrót do góry
Bischof

Debiutant



Dołączył: 21 Sie 2014
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: honda hrv i crv
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 31 Maj 2019, 09:32
Temat postu:

Re: ( Honda ) Honda CRV IV 2013 rok - wymiana radia na multimedia z Chin


Dzięki. Teraz jest wszystko jasne.
Powrót do góry
Bischof

Debiutant



Dołączył: 21 Sie 2014
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: honda hrv i crv
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 31 Maj 2019, 23:22
Temat postu:

Re: ( Honda ) Honda CRV IV 2013 rok - wymiana radia na multimedia z Chin


Dostałem odpowiedź od Seicane. Pytałem o CAN BUS i key1 i key2 kable.
Z tej odpowiedzi wynika, że jest Menu w radiu gdzie można dokonywać zmian ustawień w CAN BUS-ie.
Czy to się zgadza?
Pokazywał mi ikonę auta, jeśli jakieś dziwi były otwarte, ale z nieznanych mi powodów nie pokazuje już więcej. Czy te funkcje są do ustawienia w Can-Busie ?
Odpowiedź:
1. Does your car have amp? If yes, pls connect 19 to your car's amp cable, connect 21 to 10 or 12, connect 22 to 11 or 13 as the below pic
2. You could set in the Settings- canbus settings
3. You should connect key1 and key2 to to your car's steering controls cables, then study the wheel steering controls
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery

11) AUX »

HondaCR-V

58 900

2013r.

233 217 km

mazowieckie

HondaJazz

29 800

2011r.

122 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

69 950

2017r.

155 100 km

wielkopolskie

HondaCivic

19 800

2008r.

196 000 km

mazowieckie

HondaCivic

28 900

2011r.

149 218 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System