Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda HR-V ) Zakup Hrv. (I)


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda HR-V ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marc120

Debiutant



Dołączył: 05 Maj 2018
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: Corolla E11
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 05 Maj 2018, 08:34
Temat postu:

Zakup Hrv. (I)


Witam,
jestem tu nowy. Postanowiłem się zarejestrować na tym forum ponieważ ze względu na trudny dojazd do domu zastanawiam się nad zakupem czegoś z napędem na cztery koła ( może być dołączany). Tak na prawdę chciałbym kupić Subaru Legancy, Imprezę albo Hondę Hrv, względnie Crv. Ze podanych powyżej najbardziej podoba mi się Hrv-ka (w pierwszej wersji). Trochę czytałem o tym modelu i wiem, że jest trochę kłopot z silnikami, zarówno ten 105-konny, jak i V-tec nie zawsze wytrzymują w tym modelu, zdarza się, że padają albo mają problem z nadmiernym pobieraniem oleju.
Dlatego chciałem zapytać Was, jako użytkowników, co o tym myślicie, jak to w praktyce wygląda? A drugie moje pytanie, czy może ktoś się orientuje czy do Hrv-ki pasuje jakiś inny silnik, od innego modelu Hondy (np. Crv), czy można taki założyć bez większych przeróbek?.
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
Powrót do góry
jungu

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 193
Skąd jesteś (miejscowość / region): Turek
Posiadane auto: Chevy Orlando 1.8 B+G
Piwa: 24/0
Wysłany: Wto 08 Maj 2018, 14:02
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Zakup Hrv. (I)


Miałem to auto siedem lat i pierwszy raz się spotkałem z twierdzeniem że silnik jest awaryjny!. Owszem branie oleju to jego bolączka, ale jeśli się o tym pamięta to nie stanowi problemu. Prędzej wadą HR-Vek to korozja nadkoli, ale z tego co wiem trzeba szukać modelu produkowanego np. w skandynawi bo tam miały lepszą ochronę antykorozyjną - niestety również wychodziły tam w wersji bez klimy.

Ja sprzedałem swoją jak miała najechane 400.000km i klient pojechał ją na Ukrainę. Silniki bardzo czułe i zrywne, idealne na miasto i np. wypad na ryby. Ale na trasie tylko wersja V-tec, bo w wersji 105KM to czasem aby wyprzedzić z włączona klimą trzeba redukować na trójkę.
Powrót do góry
marc120

Debiutant



Dołączył: 05 Maj 2018
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: Corolla E11
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Maj 2018, 15:04
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Zakup Hrv. (I)


A po czym poznać, ze to wersja na Skandynawię?
Powrót do góry
jungu

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 193
Skąd jesteś (miejscowość / region): Turek
Posiadane auto: Chevy Orlando 1.8 B+G
Piwa: 24/0
Wysłany: Wto 08 Maj 2018, 16:37
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Zakup Hrv. (I)


Ciężko będzie. Na Skandynawię szły modele produkowane w Japonii, ale te kupowane w salonie u nich były dodatkowo konserwowane.
Prawdopodobnie mogły też mieć opcję podgrzewania silnika (CR-V tak miały).
11 cyfra w VINie jest oznaczenie miejsca produkcji auta - "S", "M" oznacza Japonię
Pytaj sprzedających skąd sprowadzili, nie kupuj z Włoch, Hiszpanii itp.
Powrót do góry
marc120

Debiutant



Dołączył: 05 Maj 2018
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: Corolla E11
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 12 Maj 2018, 01:31
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Zakup Hrv. (I)


Ja myślałem, że Hrv-ki były tylko w Japonii produkowane.
A czemu nie kupować tych z Włoch i Hiszpanii?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 12 Maj 2018, 01:31
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
forever1234

Debiutant



Dołączył: 18 Sie 2015
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: honda hrv
Piwa: 4/0
Wysłany: Sob 12 Maj 2018, 11:11
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Zakup Hrv. (I)


No właśnie, czemu nie z Włoch? Mam taką 8 lat. Na liczniku obecnie 280tys.km. Gdy kupiłem 170tys.km.. Rdzy nie ma. Za wyjątkiem podłogi pod nogami kierowcy, gdzie wspawałem "bezśladowo" łatkę 5cm x 15cm (lała się woda z podszybia), nie ma żadnej innej ingerencji w blachę. Konserwację zrobiłem sam, od razu po zakupie. I założyłem nadkola z tyłu. W czym jest gorsza od innych?
Powrót do góry
jungu

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 193
Skąd jesteś (miejscowość / region): Turek
Posiadane auto: Chevy Orlando 1.8 B+G
Piwa: 24/0
Wysłany: Pon 14 Maj 2018, 10:54
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Zakup Hrv. (I)


HR-Vki z Hiszpanii i Włoch mają właśnie tendencje do przeciekania podwozia, często nie wiadomo skąd jest woda pod dywanikami pasażera i tyłu za nim. Włosi lubią "rozpychać" się na parkingach i bardzo często auta mają wgniotki, które później nasi nieudolni handlarze usuwają "na szybko" przed sprzedażą.

forever1234 napisał:
Konserwację zrobiłem sam, od razu po zakupie.


I dlatego pewnie jeszcze nie masz oznak korozji na nadkolach, jednak dam sobie rękę uciąć że jeśli do konserwacji nie zdjąłeś progów i tam nie zakonserwowałeś to na tylnej części już tam ruda grasuje.
Prawie pełnoletnie włoskie auta tak mają, że u nich klimat suchszy przez co rdza dużo wolniej postępuje, ale odpryski na podwoziu pojawiają się równie często jak u nas, więc jeśli sprowadzimy stamtąd auto to rdza szybko się pojawi na nieosłoniętych elementach więc pierwszym krokiem powinna być konserwacja.
Nie znam rocznika Twojej HR-Vki, podobno po 2003r już nie przeciekały przez co może były lepiej konserwowane/spawane.
Powrót do góry
marc120

Debiutant



Dołączył: 05 Maj 2018
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: Corolla E11
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 16 Maj 2018, 19:57
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Zakup Hrv. (I)


A w twojej Forever1234 Hrv, jak silnik się sprawuje?
Masz ten słabszy silnik, czy z V-tecem?
Dużo bierze oleju?
Powrót do góry
forever1234

Debiutant



Dołączył: 18 Sie 2015
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: honda hrv
Piwa: 4/0
Wysłany: Sro 16 Maj 2018, 20:49
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Zakup Hrv. (I)


Silnik jest ok, nawet na autostradę (o ile jedziesz sam, bez obciążenia). Olej oczywiście bierze, jak każda honda. Raz przeszedłem na 5w30, ale dosyć szybko znikał właśnie po jeździe autostradowej. Wróciłem do 10w40 i jest znośnie. Zależnie od stylu jazdy i rodzaju oleju połyka między 1 a 3 litry na 12tys.km. Najmniej pił Motula 6100, najwięcej brał Elfa. Jeśli nie jeździsz do 6tys. RPM to wystarczy sprawdzać stan oleju. W zeszłym roku chciałem nawet wymienić profilaktycznie uszczelniacze zaworowe, ale sprawdziłem, że są wciąż mięciutkie i odpuściłem. Chociaż pewnie mnie to będzie czekać w niedługim czasie. Wiadomo, że podany przebieg jest tylko licznikowy i w każdym silniku wygląda to inaczej. Nie wiem na ile mój jest prawdziwy. Chociaż z przodu wciąż mam amortyzatory OEM (czyli fabryczne) i mają sprawność na poziomie 62-64%, więc może nie jest tak źle. Przejechałem nią 100tys.km na gazie i wciąż działa.

A teoria Jungu o samochodach z Włoch jest naprawdę ciekawa Smile HRV ogólnie przecieka w 2 miejscach - z tyłu przez otwory kabli od ABS i z przodu z łączenia podszybia i grodzi - bez względu na kraj pochodzenia. Ja dodam tylko, że szukając HRV brałem pod uwagę wyłącznie wersję z Włoch. Właśnie ze względu na brak korozji. Każda inna opcja już wtedy miała zaawansowaną rdzę. Najgorsze były 5 drzwiowe po lifcie. Odnośnie progów - tak, zdejmowałem nakładki. Tak samo jak wewnętrzną tapicerkę, boczki bagażnika, przedni i tylny zderzak z osłonami, nadkola przednie itp. Ostatnio właśnie w zeszłym roku, gdy odnawiałem konserwację profili. I żeby nie skłamać, oprócz podłogi rdzę miałem jeszcze w zagnieceniach dolnych krawędzi drzwi i tylnej klapy, ale tylko dlatego, że nie chciałem ich na początku lepić ML'em. Ale ogólnie każdy odprysk lakieru jest zawsze oczyszczany z rdzy i malowany pędzelkiem. Najwięcej tych "plam" mam na masce i dolnych częściach tylnych błotników (taka aerodynamika HRV, że zaciąga tam piach i drobne okruchy). Z jakiegoś powodu w końcu umieścili tam te naklejki z grubej folii. Naprawdę dużo dały samodzielnie dorobione nadkola na tył. Ten, kto ich nie ma, ma wieczne błoto w kieszeni zostawionej przez konstruktora w nakładce progu. I rdzę.
Powrót do góry
marc120

Debiutant



Dołączył: 05 Maj 2018
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: Corolla E11
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 17 Maj 2018, 08:49
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Zakup Hrv. (I)


Ale to ten 105 konny silnik czy 124?
Powrót do góry
jungu

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 193
Skąd jesteś (miejscowość / region): Turek
Posiadane auto: Chevy Orlando 1.8 B+G
Piwa: 24/0
Wysłany: Pią 18 Maj 2018, 10:15
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Zakup Hrv. (I)


forever1234 napisał:
Silnik jest ok, nawet na autostradę

Zależy kto czego oczekuje, w tej chwili mam silnik 3,5l 248KM i czuć różnicę. Z moją Hanią wcześniej jak jeździłem po trasie to czasem musiałem redukować do trzeciego biegu bo inaczej długość i czas wyprzedzania wyciągała się na tyle że stawało się to niebezpieczne.
O dziwo Hania jak na 18 letnie wtedy auto, po remoncie silnika prawie zamykała licznik.


forever1234 napisał:
A teoria Jungu o samochodach z Włoch jest naprawdę ciekawa Smile

Zgadza się i jest prawdziwa, tylko jest jedno ale:
Watro kupić auto sprowadzone z Włoch tylko wtedy, kiedy jest świeżo sprowadzone i wtedy od razu zrobić konserwację - te egzemplarze które jeżdżą u nas bez konserwacji po ok. 3 latach już mają ładne ogniska korozji.


forever1234 napisał:
Naprawdę dużo dały samodzielnie dorobione nadkola na tył. Ten, kto ich nie ma, ma wieczne błoto w kieszeni zostawionej przez konstruktora w nakładce progu. I rdzę.


No właśnie - przez to u mnie już przed samą sprzedażą próg był już znacznie skorodowany, tym bardziej że często jeździłem po błocie - plus był taki że pod plastikową osłoną nie było tego mocno widać.
Powrót do góry
marc120

Debiutant



Dołączył: 05 Maj 2018
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: Corolla E11
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 23 Maj 2018, 07:09
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Zakup Hrv. (I)


Kurcze powiem szczerze, że liczyłem na to, że trochę wieksza liczba osób zechce się podzielić spostrzeżeniami i wiedzą na temat tego samochodu.
Powrót do góry
wydech1

Debiutant



Dołączył: 15 Wrz 2016
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): kujawsko pomorskie
Posiadane auto: HRV 4x4 124 KM
Piwa: 1/2
Wysłany: Pią 25 Maj 2018, 19:36
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Zakup Hrv. (I)


Jest to moja pierwsza Honda i bardzo mi się podoba. Auto świetnie się prowadzi, układ kierowniczy działa poprawnie,
krawężniki, dziury i inne miejskie przeszkody nie robią na nim wrażenia. Jeżeli chodzi o właściwości terenowe to zrobiłem kilka kółek po dawnej żwirowni i dało rade, w lekkim ternie i głębokim śniegu też daje radę. Przed zakupem czytałem że powyżej 100 jest głośno a im szybciej tym gorzej w moim aucie jest cicho można podróżować z prędkości ok 140 i rozmawiać bez podnoszenia głosu czy słuchać radia. Miałem przyjemność przejechać się wersją 105 KM i jest dużo głośniejsza. Jeżeli chodzi o dynamikę to niestety do ok 2-2,5 ty obrotów nic się nie dziej a naprawdę zaczyna jechać od 4 tyś obrotów. Jeżeli ktoś liczy na spalanie jak w kompakcie to mocno się zawiedzie przy spokojnej jeździe trzeba liczyć na średnio ok 8,5 litra, a przy ciężkiej nodze spalanie szybko wzrasta. Po 10 tyś km założyłem instalacje gazowa, która spowodowała że teraz na stacje podjeżdżam z uśmiechem spalanie gazu przy spokojnej jeździe w przedziale 9-9,6 l, a jak się spieszy na trasie to wychodzi miedzy 10-10,6 litra ( prędkość miedzy 120-140 km ),
Przejechałem od zakupu prawie 80 tyś km, części eksploatacyjny są w przyzwoitych cenach, sporym wyzwaniem w tych samochodach jest ruda, ale wszystkie japońce tak mają. Na pewno kupiłbym ją drugi raz, fajne wygodne auto Very Happy
_________________
pozdrawiam
wydech
Powrót do góry
skype status
marc120

Debiutant



Dołączył: 05 Maj 2018
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubelskie
Posiadane auto: Corolla E11
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 27 Maj 2018, 22:50
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Zakup Hrv. (I)


To prawda, jak na SUV'a spalanie nie jest wysokie.
A to wersja 3, czy 5-cio drzwiowa?
Powrót do góry
wydech1

Debiutant



Dołączył: 15 Wrz 2016
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): kujawsko pomorskie
Posiadane auto: HRV 4x4 124 KM
Piwa: 1/2
Wysłany: Pon 28 Maj 2018, 10:57
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Zakup Hrv. (I)


wersja 5 D,
_________________
pozdrawiam
wydech
Powrót do góry
skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda HR-V ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda HR-V ) Porady, problemy techniczne


HondaJazz

25 900

2009r.

94 062 km

śląskie

HondaCivic

19 900

2007r.

303 500 km

kujawsko-pomorskie

HondaCivic

78 000

2018r.

90 000 km

śląskie

HondaCivic

85 990

2021r.

16 000 km

śląskie

HondaCR-V

89 900

2016r.

126 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System