Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda ) Zakup pierwszego auta-Honda Jazz III.Automat czy manual?LPG?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda ) Decyzje zakupowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
slivka

Czytelnik



Dołączył: 17 Kwi 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 17 Kwi 2018, 09:36
Temat postu:

Zakup pierwszego auta-Honda Jazz III.Automat czy manual?LPG?


Witam Smile jak w temacie, chciałabym kupić swój pierwszy samochód. Wybór padł na Hondę Jazz III. Podoba mi się jej wygląd i względna kompaktowość w połączeniu z pojemnością (której potrzebuję, wożę ze sobą mały zwierzyniec Smile).

Niestety, niekoniecznie znam się na skrzyniach automatycznych. Wpadła mi w oko ostatnio Honda Jazz III z 2010r., z automatyczną, klasyczną skrzynią biegów oraz instalacją LPG. Mój ojciec ma możliwość obejrzenia jej w mojej rodzinnej miejscowości. Pytanie brzmi - na co zwrócić uwagę? Czy lepiej szukać ze skrzynią manualną? I co z instalacjami LPG (gdzieś wyczytałam, że nie zawsze dobrze współpracują z silnikiem Jazza)? Może macie jeszcze jakieś wskazówki przy zakupie? Smile

Bardzo proszę o pomoc, jestem raczej zielona w tym temacie Smile pozdrawiam!

P.S. mogę wstawić też konkretne ogłoszenie, które oglądam, jeżeli potrzeba Smile
Powrót do góry
karion

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Lut 2016
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Był jazz jest Yeti 2.0TDI CR 4x4
Piwa: 6/6
Wysłany: Wto 24 Kwi 2018, 03:59
Temat postu:

Re: ( Honda ) Zakup pierwszego auta-Honda Jazz III.Automat czy manual?LPG?


Skrzynia w jazz 3 manualna jest świetna. Bardzo dobrze chodzą biegi mam wrażenie że po przejściu kawałka drogi same jakby wskakują dalej użytkuje jeszcze 2 inne auta z segmentu wyżej z podobnego rocznika i jazz pod tym względem wypada bardzo dobrze.
O automacie niewiele powiem bo nie jechałem jazzem.
Lpg też mnie nie bardzo interesuje mój 100 koni pali 5,2-6 litrów więc nie widzę najmniejszego sensu. Jeśli ktoś montował lpg to możliwe że może mieć znaczący przebieg a jeśli nie ma to wtedy sprawia wymaga zastanowienia czemu.

No i kup wersje 100 koni bo ona jeszcze jakoś się toczy na pograniczu wolniej to już tylko muly a 11,5 jak na segment i brak turbo to jeszcze w miarę rozsądnie.

Obejrzeć to za mało trzeba się znać dość dobrze i wszystko sprawdzić inaczej pewniak jest iż trafi się na badziew. Najlepiej do mechanika oddać na przegląd. Nie wiem tylko co znaczy obejrzeć u ciebie dlatego potraktuj to jako asekurację co napisałem. Na co zwrócić uwagę głównie blacha, wypadkowość, serwisowane w aso czy u kazia ilu właścicieli jak długo w sprzedaży lub po sprowadzeniu stoi do sprzedaży itd itd. można by książki pisać...

A autko fla kobiety idealne i faktycznie pakowne.Jak typ zobaczył wózek sanki z oparciem i inne graty w bagażniku na przeglądzie w momencie wyciągania butli to powiedział że spory kufer.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda ) Decyzje zakupowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda ) Decyzje zakupowe


HondaAccord

14 900

2004r.

215 316 km

śląskie

HondaFR-V

14 900

2006r.

272 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaCR-V

23 900

2009r.

275 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaCivic

19 900

2007r.

303 500 km

kujawsko-pomorskie

HondaCR-V

58 000

2015r.

142 700 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System