Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda ) Zakup pierwszego auta-Honda Jazz III.Automat czy manual?LPG?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda ) Decyzje zakupowe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
slivka

Czytelnik



Dołączył: 17 Kwi 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 17 Kwi 2018, 09:36
Temat postu:

Zakup pierwszego auta-Honda Jazz III.Automat czy manual?LPG?


Witam Smile jak w temacie, chciałabym kupić swój pierwszy samochód. Wybór padł na Hondę Jazz III. Podoba mi się jej wygląd i względna kompaktowość w połączeniu z pojemnością (której potrzebuję, wożę ze sobą mały zwierzyniec Smile).

Niestety, niekoniecznie znam się na skrzyniach automatycznych. Wpadła mi w oko ostatnio Honda Jazz III z 2010r., z automatyczną, klasyczną skrzynią biegów oraz instalacją LPG. Mój ojciec ma możliwość obejrzenia jej w mojej rodzinnej miejscowości. Pytanie brzmi - na co zwrócić uwagę? Czy lepiej szukać ze skrzynią manualną? I co z instalacjami LPG (gdzieś wyczytałam, że nie zawsze dobrze współpracują z silnikiem Jazza)? Może macie jeszcze jakieś wskazówki przy zakupie? Smile

Bardzo proszę o pomoc, jestem raczej zielona w tym temacie Smile pozdrawiam!

P.S. mogę wstawić też konkretne ogłoszenie, które oglądam, jeżeli potrzeba Smile
Powrót do góry
karion

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Lut 2016
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Był jazz jest Yeti 2.0TDI CR 4x4
Piwa: 6/6
Wysłany: Wto 24 Kwi 2018, 03:59
Temat postu:

Re: ( Honda ) Zakup pierwszego auta-Honda Jazz III.Automat czy manual?LPG?


Skrzynia w jazz 3 manualna jest świetna. Bardzo dobrze chodzą biegi mam wrażenie że po przejściu kawałka drogi same jakby wskakują dalej użytkuje jeszcze 2 inne auta z segmentu wyżej z podobnego rocznika i jazz pod tym względem wypada bardzo dobrze.
O automacie niewiele powiem bo nie jechałem jazzem.
Lpg też mnie nie bardzo interesuje mój 100 koni pali 5,2-6 litrów więc nie widzę najmniejszego sensu. Jeśli ktoś montował lpg to możliwe że może mieć znaczący przebieg a jeśli nie ma to wtedy sprawia wymaga zastanowienia czemu.

No i kup wersje 100 koni bo ona jeszcze jakoś się toczy na pograniczu wolniej to już tylko muly a 11,5 jak na segment i brak turbo to jeszcze w miarę rozsądnie.

Obejrzeć to za mało trzeba się znać dość dobrze i wszystko sprawdzić inaczej pewniak jest iż trafi się na badziew. Najlepiej do mechanika oddać na przegląd. Nie wiem tylko co znaczy obejrzeć u ciebie dlatego potraktuj to jako asekurację co napisałem. Na co zwrócić uwagę głównie blacha, wypadkowość, serwisowane w aso czy u kazia ilu właścicieli jak długo w sprzedaży lub po sprowadzeniu stoi do sprzedaży itd itd. można by książki pisać...

A autko fla kobiety idealne i faktycznie pakowne.Jak typ zobaczył wózek sanki z oparciem i inne graty w bagażniku na przeglądzie w momencie wyciągania butli to powiedział że spory kufer.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda ) Decyzje zakupowe Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda ) Decyzje zakupowe


HondaCivic

7 300

2000r.

176 000 km

śląskie

HondaAccord

37 900

2012r.

262 000 km

mazowieckie

HondaJazz

25 900

2009r.

94 062 km

śląskie

HondaCivic

17 900

2008r.

178 000 km

małopolskie

HondaCivic

34 500

2013r.

236 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System