Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda HR-V ) Klimatyzacja, wyciek, parownik



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda HR-V ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Wojdusz

Debiutant



Dołączył: 24 Sty 2018
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Honda HRV 2005, 1.6, 124KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 14 Kwi 2018, 13:04
Temat postu:

Klimatyzacja, wyciek, parownik


Witam,

byłem na sprawdzeniu szczelności klimatyzacji no i niestety jest wyciek. Wyciek ma miejsce w części parownika. Dziwna jakaś bulwa/spulchnienie wyskoczyło no i wycieka. Próbowali wężyk trochę zjechać fleksem, żeby nie dochodził do tej bulwy, ale dalej jest wyciek. Mówią, że parownik do wymiany. Niestety nie mogę znaleźć takiego, ponieważ mój ma końcówkę do przyłączenia węży prostopadłą do całego elementu, a gdzie szukam to wszystkie są równoległe. Czy może ktoś się orientuje gdzie mogę taki parownik dostać? Albo może ktoś ma jakiś pomysł niewymagający wymiany parownika, aby zachować szczelność? Czy może sam zawór rozprężny kupić, wyjąć parownik, tamten odciąć i przyspawać nowy? Czy to za dużo zachodu i lepiej parownik cały kupic? Dokładanie uszczelek nic również nie dało Sad Załączam zdjęcia w którym miejscu jest wyciek i zdjęcie tej bulwy w otworze.


[/img]
Powrót do góry
wydech1

Debiutant



Dołączył: 15 Wrz 2016
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): kujawsko pomorskie
Posiadane auto: HRV 4x4 124 KM
Piwa: 1/2
Wysłany: Pon 16 Kwi 2018, 18:15
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Klimatyzacja, wyciek, parownik


sprawdź czy nie mają tutaj http://haparts.pl/
_________________
pozdrawiam
wydech
Powrót do góry
skype status
broksio

Debiutant



Dołączył: 20 Gru 2010
Posty: 27
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: C5 2,0HDI 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 02 Maj 2018, 10:34
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Klimatyzacja, wyciek, parownik


Kolego mam ten sam problem. U mnie jednak wystąpił na tej cienkiej rurce. Ponieważ takich zgrubień było kilka i były umiejscowione bliżej wejścia, przy demontażu urwała się część rurki. Ta która jest wewnątrz.Po zdemontowaniu Parownika okazało się że są na nim takie male czarne punkciki. Jest to taki rak aluminium i jak zaatakuje niema ratunku. Jestem w trakcie szukania nowego parownika i nowej rurki wysokiego ciśnienia...
Sam parownik demontuje się bardzo łatwo. Pod maską należy odłączyć obydwie rurki aluminiowe wysokiego i niskiego ciśnienia. Następnie we wnętrzu samochodu demontujemy schowek( dwie śruby ot dołu) Odłączmy wtyczkę ot silniczka klapy powietrza i demontujemy sam silniczek(trzy wkręty na śrubokręt krzyżakowy). Od dołu bloku parownika należy odłączyć wężyk na skropliny. Następnie kluczem nasadowym 10 na przedłużce odkręcamy 4 śruby mocujące blok parownika. Dwie są na ścianie grodziowej poniżej bloku i dwie nad blokiem. Ta górna z lewej strony może być trudno zauważalna ale jak się poświeci latarką to widać. I pozostaje tylko wysunąć cały blok, najpierw prawą stroną w dół i jak wysunie się ze złącza doprowadzającego powietrze całość przesunąć w prawo i blok zjedzie w dół na podłogę.
Zostaje wyjąć filtry i rozebrać sam blok. Możesz wtedy sprawdzić jaki jest stan twojego parownika Jeśli parownik jest zdrowy to poszukać takiego złącza na szrocie i zanieść do specjalisty żeby wymienił . Ja jednak szukam nowego parownika.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wojdusz

Debiutant



Dołączył: 24 Sty 2018
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Honda HRV 2005, 1.6, 124KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 02 Maj 2018, 15:22
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Klimatyzacja, wyciek, parownik


Dwa tygodnie temu kupiłem używany parownik i wymieniłem. Fakt, demenotaż dość prosty. Teraz klima chodzi luks. U mnie poszedł tylko ten zawór, więc jakbyś nie znalazł całego parownika to mam ten mój na sprzedaż Smile
Powrót do góry
Promento41

Czytelnik



Dołączył: 10 Lip 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda HR-V
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 10 Lip 2018, 10:42
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Klimatyzacja, wyciek, parownik


Troche off-topic, ale planuje odgrzybić parownik w mojej HR-V z 2017 roku. Jak się do tego parownika dostać?
Wymieniłem już filtr przeciwpyłkowy, do którego dostałem się ze schowka przy miejscu pasażera. Nie umiem zlokalizować parownika (a w instrukcji też nie umiem nic na ten temat znaleźć).

Dziękuję.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 10 Lip 2018, 10:42
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda HR-V ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda HR-V ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

54 900

2014r.

195 412 km

warmińsko-mazurskie

HondaHR-V

74 990

2018r.

52 000 km

śląskie

HondaCR-V

23 900

2009r.

275 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaAccord

37 900

2012r.

262 000 km

mazowieckie

HondaFR-V

14 900

2006r.

272 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System