Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Zamienniki łożysk w skrzyni biegów



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
qendq

Czytelnik



Dołączył: 20 Mar 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ożarów Mazowiecki
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1339 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 20 Mar 2018, 20:55
Temat postu:

Zamienniki łożysk w skrzyni biegów


Hej, zbliża się czas wymiany łożysk w skrzyni stąd moje pytanie o zamienniki łożysk w skrzyni manualnej. Większość warsztatów polecanych na forum preferuje zamienniki kupione w Hondzie po ok 1200 zł za komplet. Wydaje mi się to trochę fanaberią żeby stosować za tyle kasy łożyska do leciwego auta w moim przypadku, oczywiście bogatemu wszystko wolno Smile a mając doświadczenie z ASO wiem że ceny na części są tam w wielu przypadkach x 100% bo płacimy za znaczek. W instrukcji obsługi jest napisane wymiana co 120 tys, ale jest też ale... w wysokich temp 35 st. i przy dużych prędkościach olej powinien być wymieniany co 80 tys albo 5 lat, później co 60 tys lub 4 lata. Podejrzewam, że te 120 tys, to jest główna przyczyna padających łożysk. Proszę was o swoje doświadczenia w stosowaniu łożysk innych firm, ew. gdzie kupić łożyska w ori żeby nie przepłacać. Jeśli zamiennik wytrzyma 100 tys. km, to przy średnich przebiegach jest to 5-10 lat.
Powrót do góry
tomazi78

Czytelnik



Dołączył: 20 Lut 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bełchatów
Posiadane auto: Honda Jazz II
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 21 Mar 2018, 08:42
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zamienniki łożysk w skrzyni biegów


W popularnym serwisie w polsce, wpisz hasło "komplet łożysk jazz" - wyskoczy Ci sprzedawca który ma różne opcje sprzedaży (z uszczelniaczami i bez nich).
Nie mam interesu w tym żeby kierować na to ogłoszenie. Sam kupiłem ten komplet i przynajmniej nie trzeba szukać po sklepach różnych modeli łożysk. Czy są dobre - nie wiem. Z napisów po pudełkach wychodzi że tak, bo łożyska NTN są na pierwszy montaż dawane. Nawet jeśli Ci powiem że wymieniłem miesiąc temu to też nic to nie pomoże, bo za krótki okres żeby coś powiedzieć.
Tutaj z kolei wszystko łopatologicznie rozpisane łącznie ze zdjęciami, a nawet w opisie znajdziesz numery łożysk niezbędne.
http://1kalkulator.blogspot.com/2016/02/zakup-czesci.html
Powrót do góry
qendq

Czytelnik



Dołączył: 20 Mar 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ożarów Mazowiecki
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1339 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 21 Mar 2018, 20:49
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zamienniki łożysk w skrzyni biegów


Widziałem ten blog, ale czy wersja 1,2 ma taką samą skrzynię jak 1.3 czy 1.4? Aukcję też widziałem, ciekawe czy te łożyska są rzeczywiście oryginalne, obecna cena 5 łożysk i uszczelniacze 260 zł, natomiast w jednym ze sklepów na szybko podliczając ten zestaw z tego bloga, to ponad 400 zł z uszczelniaczem z Hondy. W zestawie są uszczelniacze Corteco, ciekawe jakich używa Honda.
Powrót do góry
tomazi78

Czytelnik



Dołączył: 20 Lut 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bełchatów
Posiadane auto: Honda Jazz II
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 22 Mar 2018, 08:43
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Zamienniki łożysk w skrzyni biegów


Łożyska są prawdopodobnie te same. W opisie masz info że do każdej wersji silnikowej - zadzwoń, spytaj i będziesz wiedział, ewentualnie zaznacz przy kupnie że chcesz do konkretnego silnika, albo podaj nawet model skrzyni. Jeśli nie masz zaufania do uszczelniacza Corteco, to kup OEM (NOK) ten na wałku skrzyni od silnika, aczkolwiek nie przesadzałbym z tym gdybaniem i wątpliwościami. Auto przejeździło już 14 lat, więc na nowych niech przejeździ połowe z tego to i tak powinno ci wystarczyć z nawiązką. Uszczelniacze na półosiach są na wierzchu, więc ewentualna wymiana nie jest trudna i problemowa.
Raczej bym wymienił już wszystkie łożyska, bo w accordzie te na dyferencjale też padają. Różnica w cenie już nie powala, a masz spokój że już tam nie zaglądasz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

69 950

2017r.

155 100 km

wielkopolskie

HondaHR-V

66 900

2015r.

76 000 km

wielkopolskie

HondaAccord

37 900

2012r.

262 000 km

mazowieckie

HondaCR-V

59 850

2015r.

142 700 km

wielkopolskie

HondaCivic

7 900

2002r.

204 323 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System