Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 07 Lip 2017, 12:15
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


sebastian88 napisał:
i co żadnej płukanki nie robić? a tragedia ogólnie sie stanie jeśli dalej bedzie lany 10w40?Smile jeśli 10w40 to jaki dokładnie?
myślałem bardzie nad 5w40
wydaje mi sie ze 5w30 na taki przebieg i wiek auta będzie ryzykowny.
Przejrzałe cała ksiązkę serwisową ale przyznam szczerze że nie nie znalazlem.
Chodzi mi o coś takiego, że jakiego i ile płynu wchodzi do układu chłodniczego, jaki olej do przekładni i ile, jaki płyn hamulcowy i ile, i tego nie widze
chciałem znalezc dokłądną specyfikacje jaki olej silnikowy jest lany ale nie moge nigdzie a3b4 taka jest?


W instrukcji obsługi tej białej nie ma ?


Tutaj masz inny diagram:


Płukankę możesz zrobić, jednak jak zalejesz Shellem to on sam Ci ten syf wypłucze.
Nic się nie stanie z silnikiem.
Silnik jest bardzo ciasno spasowany.
Na forum są koledzy, którzy śmigają na 0w20 i robią bardzo duże przebiegi. Tak więc spokojnie.

Zastanawiałeś się jakie jest tarcie przy tym 10w40 Question
W zimie to przecież lepik Wink

W sprawie płynów itd.:

Odpalasz serwisówckę i teraz;
Dane techniczne -> Wartości nominalne i dopuszczalne
Poszukaj w tych zakładkach. Tam znajdziesz wszystko, oprócz ilości płynu hamulcowego Sad
dlatego też przeczytaj wątek:
( Honda Jazz ) klocki hamulcowe
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=8258
to tylko 22 strony.

Jak czegoś nie będziesz wiedział to napisz, pomogę. Jednak wykaż też trochę kreatywności.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
KrzTy

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Cze 2016
Posty: 110
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Jazz 1.4 2005
Piwa: 1/6
Wysłany: Pią 14 Lip 2017, 13:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


sstar napisał:
Sylpete napisał:
Tylko nie piłuj zimnego silnika bo to barbarzyństwo i wstyd...
Co do Millersa: cieszy, że cieszy Wink


start zwykle na biegu ledwo muskam gaz szczególnie zimą i we Wrocławiu gdzie jadę czujnie przez gęsto zaparkowana ulice.[/list]


Taka podpowiedź a propos zimnego silnika z łańcuchem, b. dobry znajomy (mechanik okrętowy i miłośnik japońskich aut, wspominałem już o nim) ostatnio mi podpowiedział, żeby po uruchomieniu zimnego silnika dać mu te 10-15 sekund popracować na jałowym, żeby łańcuch ładnie obszedł olejem.
Powrót do góry
Sanction

Debiutant



Dołączył: 29 Lip 2017
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Jazz/ Accord
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 24 Paź 2017, 20:09
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


Koledzy u mnie wyglądało to tak
Przy 1000 tyś km był zalany olejem 5w40, następny przegląd przy 16 tyś i wtedy również 5w40 ( marki nie ma podanej )
Obecnie kupiłem Valvoline 0w30 C3 i właśnie te C3 trochę mnie niepokoi, bo wszystkie wątki olejowe które tu czytam, to w większości zalecają A3/B3. Ma to jakieś większe znaczenie czy wleje C3 czy A3/B3 ?
Przebieg teraz to 19 tyś
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Wto 24 Paź 2017, 20:55
Temat postu:

Info


http://www.e-autonaprawa.pl/artykuly/3516/niskopopiolowe-oleje-silnikowe.html
_________________
SstarWines
Powrót do góry
Sanction

Debiutant



Dołączył: 29 Lip 2017
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Jazz/ Accord
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 25 Paź 2017, 18:47
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


W sumie to mam mętlik z tego artykułu. Wleje ten C3 i już. Silnik nie wybuchnie
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 25 Paź 2017, 18:47
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Wto 31 Paź 2017, 20:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


Czołem,
Tak jak gdzieś pisałem że będzie ams 0w40 i jest ams 0w40. Specjalnie różnicy nie zauważyłem między 0w20, no może że na zimnym jest jakby mniej chętnie wkręcał się na obroty ale po kilku przejechanych kilometrach różnica nie jest zauważalna. Testy autostradowego nie przeprowadziłem bo nie jeżdżę tym autem w trasy. W każdym bądź razie silnik ciszej pracuje na tym 0w40 niż na 5w40 full saps którego też miałem kiedyś zalanego.
Tyle ode mnie. Przebieg 130k aktualnie. Do zobaczenia za rok Smile
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 06 Lis 2017, 12:58
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


Nadeszła sobota i olej został wymieniony z AMSOIL 0W20 na taki sam Wink
Olej podczas zlewania, czarny. Żadnych mazi itp.
Natomiast w trakcie wlewania przepiękny kolor złocistego miodu.

Filtr Hondy.

Gdzieś znalazłem informację w sieci o filtrach posiadających dwa zawory.

Stan na liczniku 99875 km.

@pieta od kiedy przeszedłeś z 0W20 na wyższy olej Question
Jak tam twój akumulator Question
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Sro 22 Lis 2017, 21:49
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


Chciałem spróbować czegoś nowego. A akumulator ciągle fabryczny. Pisałem zresztą o tym w wątku o przebiegu Cool
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 23 Lis 2017, 13:20
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


pieta napisał:
Chciałem spróbować czegoś nowego. A akumulator ciągle fabryczny. Pisałem zresztą o tym w wątku o przebiegu Cool
Osobiście to też mojemu mogłem dać szansę na dłuższą żywotność, tym bardziej, że nigdy go nie musiałem ładować.
Niestety padłem ofiarą promocji, i dałem się podejść w ASO.

Zmienił się kierownik i od tego czasu mam z ASO układ wręcz małżeński Wink

Dlatego sobie ich chwalę, zarówno za podejście do klienta jak i informację o naprawach.

Natomiast wracając do oleju to już po zmianie zrobiłem 2 tys. km i żadnych problemów nie mam.
Następny również 0W20 Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
qendq

Czytelnik



Dołączył: 20 Mar 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ożarów Mazowiecki
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1339 2004
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 20 Mar 2018, 20:07
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


W naszych warunkach klimatycznych raczej powinien być 5W-20

Honda Motor Oil is the preferred 5W-20 lubricant for your vehicle. It is highly recommended that you use Honda Motor Oil in your vehicle for optimum engine protection. Make sure the API Certification Seal says ‘‘For Gasoline Engines.’’
The oil viscosity or weight is provided on the container’s label. 5W-20 oil is formulated for year- round protection of your vehicle to improve cold weather starting and fuel economy.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 20 Mar 2018, 21:13
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


Dopisałbym jeszcze tłumaczenie:
Cytat:
Preferowany jest olej silnikowy Honda Smar 5W-20 do Twojego pojazdu. To jest wysoce zalecane, że używasz Olej silnikowy Honda w twoim pojeździe dla optymalna ochrona silnika. Robić upewnij się, że pieczęć certyfikacji API mówi "Dla silników benzynowych." Lepkość lub waga oleju podana na etykiecie pojemnika. Olej 5W-20 jest formułowany na rok okrągła ochrona twojego pojazdu do poprawa uruchamiania zimnej pogody i oszczędność paliwa. Olej jest głównym czynnikiem przyczyniającym się do Twojego wydajność silnika i długowieczność. Zawsze używaj najwyższej jakości 5W-20 olej detergentowy wyświetlający API Pieczęć certyfikacji. Ta pieczęć wskazuje olej chroni energię, i to spotyka się z American Petroleum Najnowsze wymagania Instytutu.

Jak kto woli. Używam 0W20 i na razie nie mam zamiaru go zmieniać.
Czym masz zalany swój silnik Question

PS. W innym wątku olejowym też napisałeś tekst bez tłumaczenia. Dlatego go tam również przetłumaczyłem Laughing
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
karion

Stały Bywalec



Dołączył: 09 Lut 2016
Posty: 197
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Był jazz jest Yeti 2.0TDI CR 4x4
Piwa: 6/6
Wysłany: Sro 21 Mar 2018, 12:34
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


Chwalisz sobie nowy olej a jak jeździłeś na starym to gdzieś pisałeś inaczej o starych olejach na tym forum?
Pomijając ten racing shella bo to w tej hondzie raczej nieporozumienie.

Masz taki młyn olejowy w stopce że nie uwierzę że nie masz zamiaru go zmieniać Wink zmienisz jeszcze nie raz a na końcu wrócisz do tego którego poleca ci producent chyba że sprzedasz wcześniej auto co jest też bardzo realnym wariantem.

Oleju nie ma uniwersalnego można tylko pół środki wybierać każdy użytkuje w innych warunkach czy to garaż czy jego brak, inny styl jazdy jak i częstotliwość wsiadania codziennie lub raz na tydzień.

Nie potraktuj tego jako zaczepki bo już nie raz gadaliśmy ale taki już jestem że zwracam uwagę na wszystkie szczegóły bo są niekiedy one są dla mnie też kryterium wyboru.

Ja sie tylko dziwie że temat oleju jest bardziej na topie niż temat blacharki która to jest o wiele większą bolączką w hondzie niż silnik.Wystarczy popatrzeć na własne podwozie lub inne sztuki na allegro jak wyglądają. Dobrze było by by pisać prawdę że honda ma dobre i niekapryśne silniki bo ktoś trafi z zewnątrz na ten post i się przestraszy temu ten olej nie pasuje w hondzie innemu silnik gorzej chodzi itd itd. Idzie wiosna to może warto było by zadbać o konserwacje nadwozia i podwozia i pojechać w urokliwe miejsce jazzem Wink

Pozdrawiam
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 22 Mar 2018, 17:57
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


karion napisał:
Chwalisz sobie nowy olej a jak jeździłeś na starym to gdzieś pisałeś inaczej o starych olejach na tym forum?
Pomijając ten racing shella bo to w tej hondzie raczej nieporozumienie.
Dlaczego nie porozumienie Question
Chciałem sprawdzić jak na tym oleju będzie się zachowywać jazzik.
Oprócz tego śmigałem na wielu innych.

Cytat:
Masz taki młyn olejowy w stopce że nie uwierzę że nie masz zamiaru go zmieniać Wink zmienisz jeszcze nie raz a na końcu wrócisz do tego którego poleca ci producent chyba że sprzedasz wcześniej auto co jest też bardzo realnym wariantem.
Niestety muszę Cię zmartwić, ponieważ mam zamiar tym samochodem śmigać ile się da.
Obecnie cena rynkowa jest bardzo niska względem tego co zapłaciłem za niego. Mam go od nowości i wiem co w nim siedzi.

Cytat:
Oleju nie ma uniwersalnego można tylko pół środki wybierać każdy użytkuje w innych warunkach czy to garaż czy jego brak, inny styl jazdy jak i częstotliwość wsiadania codziennie lub raz na tydzień.
Oprócz tego co napisałeś można jeszcze dorzucić pewne priorytety danych osób.

Cytat:
Nie potraktuj tego jako zaczepki bo już nie raz gadaliśmy ale taki już jestem że zwracam uwagę na wszystkie szczegóły bo są niekiedy one są dla mnie też kryterium wyboru.
Nie traktuję tego jako zaczepki, tylko jako wolność wypowiedzi.

Cytat:
Ja sie tylko dziwie że temat oleju jest bardziej na topie niż temat blacharki która to jest o wiele większą bolączką w hondzie niż silnik.Wystarczy popatrzeć na własne podwozie lub inne sztuki na allegro jak wyglądają. Dobrze było by by pisać prawdę że honda ma dobre i niekapryśne silniki bo ktoś trafi z zewnątrz na ten post i się przestraszy temu ten olej nie pasuje w hondzie innemu silnik gorzej chodzi itd itd. Idzie wiosna to może warto było by zadbać o konserwacje nadwozia i podwozia i pojechać w urokliwe miejsce jazzem Wink
Dlatego najpierw ludzie dbają o silnik, serce auta Wink
Co Ci przyjdzie z samochodu, który jest wypolerowany oraz wypucowany, skoro nie można nim jeździć lub są z nim problemy.

Inną rzaczą jest to że do serwisówki dla jazza II nie ma blacharki natomiast do jazza III już jest.
Może stąd ten problem.

Masz rację z tą konserwacją samochodu wszak wiosna i ciepłe dni się zbliżaja.
W sprawie rudej to mam z nią przyjemność się spotykać Sad siedzi mi na zagięciu dwóch tylnych drzwi na dole. Gdzieś na forum są fotki.

Na obecną chwilkę nie mam czasu, aby zająć się opisami napraw blacharskich oraz ich zabezpieczeń.
Jednakże proponuję Ci abyś umieścił jakiś wątek poświęcony w/w zagadnieniu.
Na pewno skorzystam, i dorzucę coś od siebie.

PS. Jak uraziłem Cię swoją wypowiedzią to przepraszam.

Pozdrawiam i szerokości życzę
kedlaw z Mruczkiem
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
pszczółka73

Czytelnik



Dołączył: 17 Kwi 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Węgorzewo
Posiadane auto: Honda jazz style 1,3 2007
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 17 Kwi 2018, 17:00
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


Ja w swoim Jazzie kupionym 6 marca 2018 roku i sprowadzonym z Niemiec miałem olej MUTUL EXPERT LL 5 W 30. Chiałem wymienić na taki sam, ale nigdzie już go nie można kupić, więc wybrałem również olej firmy MUTUL 5 W 30.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 18 Kwi 2018, 08:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


pszczółka73 napisał:
Ja w swoim Jazzie kupionym 6 marca 2018 roku i sprowadzonym z Niemiec miałem olej MUTUL EXPERT LL 5 W 30. Chiałem wymienić na taki sam, ale nigdzie już go nie można kupić, więc wybrałem również olej firmy MUTUL 5 W 30.

Jak autko z niemcowni to może tylko tam do zdobycia Wink
Jeżeli masz jakąś etykietę, z opisem to wrzuć na forum.
Być może komuś się rzuci w oczy podczas jakiś poszukiwań części i da znać gdzie jest w/w olej do zdobycia.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37  Następny
Strona 33 z 37
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

25 900

2008r.

193 000 km

mazowieckie

HondaJazz

25 900

2009r.

94 062 km

śląskie

HondaHR-V

55 800

2017r.

148 000 km

małopolskie

HondaCivic

81 900

2017r.

77 300 km

śląskie

HondaCR-V

33 500

2008r.

200 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System