Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 35, 36, 37  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cosmo-pl

Dyskutant



Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Civic
Piwa: 3/6
Wysłany: Nie 19 Paź 2014, 00:15
Temat postu:

Re: zmiana


Ja wam tylko powiem tyle, ilość bzdur na cm2 mnie przeraża. A już najśmieszniejesz jest dobieranie oleju, pod względem "[cenzura]ści" pourpoint. No dołsownie @pieta - olejowy bohaterze i znawco HC wszelakich - pojedziesz se na Antakrtydę, to Ci nie zamarznie. Very Happy szkoda że nie ma ikonki brawo


@sstar

Nie chce mi się tracić czasu aby Ci tłumaczyć co i jak. Jakości oleju nie określa się na podstawie danych z karty charakterystyki czy MSDS. M. in. za sprawą idiotów piszących na bobstheoilguy, AMS robi z olejami to co robi. Bo oni się tam jarają UOA z blackstone i TBNami oraz pourpointami. Po tym poznają "prawdziwą jakość". Niestety społeczeństwo Amerykanów, to w dużej mierze społeczeństwo idiotów na usługach korporacji i u nas tak to również powoli zaczyna wyglądać w Polsce. UOA to se można zrobić na statku albo w ciężarówce flotowej i w ten sposób określić, czy olej jest wykorzystywany optymalnie, czy nie i jak przeprowadzić wymianę - całościową - częściową, nie wymieniać. Można też badać właściwości oleju, co do zużycia np po zawartości żelaza w próbkach w funkcji czasu. Wtedy najczęściej, do ciężarówek podobnych, leje się olej, określa ich ładunek i puszcza przez kraj. Potem z 5 czy 10 zbiera się dane przez załóżmy kilka przejazdów (zależy od metodologii). Problem w tym, że zawsze istnieje błąd i ciężarówki muszą śmigać pod mniej więcej stałym obciążeniem. W ten sposób porównywano m. in., w książce, którą przytoczyłem właściwości olejów PAO/Ester vs gr. III+, co pokazało, że te drugie są znacznie bardziej trwałe i zużycie silnika jest niższe. Wyniki badań były zaskakujące, ale nie, nie do przewidzenia. Jest natomiast jeden problem z autami użytkowanymi "na co dzień" - wyniki zawsze będą z doopy wysrane, bo wystarczy trochę więcej zimnych rozruchów, zmiana temperatury itd, a wyniki już będą niemiarodajne. Stąd oleje dla silników samochodów osobowych, bada się najlepiej na hamowni w silniku wzorcowym. Wtedy UOA sobie można robić i wyciągać wnioski. To tyle.

@pieta

No comment. W sumie już wszystko powiedziałem na ten temat. Dalej powielasz bzdury, więc pewnie masz to w doopie. Stąd ja mam w doopie co piszesz, z tym że to stek bzdur. Wink Jak jesteś rozsądny, to sam, na podstawie tego co napisałem do tego dojdziesz. Jak nie, to niestety, niektórym nie jest dane spojrzeć na drugą stronę medalu. Głupi nie jesteś, informacje w necie masz. Jeżeli masz jakieś wyższe techniczne, to sobie poradzisz. Jeżeli nie, to charakter Ci nie pozwoli Wink W myśl zasady - mądry człowiek, któremu zwróci się uwagę, że się myli, będzie Ci wdzięczny, głupiec stanie się Twoim zagorzałym wrogiem. Powodzenia.

@kedlaw

Oleje Eneos to oleje pochodzące z Japonii. Można sporo na temat firmy w necie znaleźć. Olej, jak olej. W Polsce też masz Lotos, w Malezji Petronas, w Japonii Idemitsu czy Eneos, jeden pies. Są to oleje, jak każde petrochemiczne - popularne i mają też dobre strzały. Każdy na świecie się jara olejami pochodzenia europejskiego, a my importujemy jakieś g.., bo taka moda - to moje zdanie. Rynek japoński zaadaptował u siebie API i te normy. Normy ACEA są znacznie lepsze i bardziej wymagające. To chyba na tyle w temacie wyboru ogólnego oleju. Szkoda kasy na UOA. W USA jest to niezły biznes, ale jak będziesz miał 30 ciężarówek, to można się zastanowić, bo dla Twojej wiedzy, olej który masz w misce, spokojnie wystarcza na przebieg, który robisz Wink Jak masz za dużo kasy, to daj na biednych - większy pożytek Wink

I jeszcze na koniec debilizmów - ze stron polecanych przez pieta (już wiemy skąd ciągnie wiedzę) Smile - AR9100 jest jak balsam dla silnika

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy dobrze, że nie wazelina, bo by ktoś się jeszcze nasmarował

Tym samym dobrej nocy, do zobaczenia za tydzień i nie dajcie się głupotom! W dzisiejszym świecie to niełatwe, ale Archoli, produkowany zapewne ze skóry dinozaura, nie ma żadnych badań przeprowadzonych przez jakąś renomowaną instytucję, zgodnie z metodologią ASTM, na certyfikowanych urządzeniach. TO TYLE! Smile
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Nie 19 Paź 2014, 01:08
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


Łukaszek, jak Ci nerwy puszczają to grzmotnij sobie podwójną meliskę i popatrz na coś zielonego zamiast rzucać bluzgami, bo w końcu zaliczysz kolejnego bana.
Aha, wpisz sobie w sygnaturkę "Motul, Motul uber alles" - oszczędzisz sobie klepania dlugaśkich postów a i reszta forumowiczów zapewne powita to z ulgą.
Cytat:
TO TYLE
Zachowaj się honorowo i dotrzymaj słowa.
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pon 20 Paź 2014, 09:27
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


@ cosmo-pl

miałem cos więcej odpisać, ale szkoda sensu. Poza tym jak braknie argumentów to jak widać zawsze wycieczki personalne zostają...
Tyle z mojej strony, nie pozdrawiam
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 20 Paź 2014, 10:47
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


Witam,

cosmo-pl napisał;
Cytat:
Oleje Eneos to oleje pochodzące z Japonii. Można sporo na temat firmy w necie znaleźć. Olej, jak olej. W Polsce też masz Lotos, w Malezji Petronas, w Japonii Idemitsu czy Eneos, jeden pies.
Jeżeli są popularne to dlaczego nie których nie można kupić Question
Cytat:
Są to oleje, jak każde petrochemiczne - popularne i mają też dobre strzały.
Z tego co wiem to strzały mieli ludy pierwotne i nie tylko ...

Cytat:
Każdy na świecie się jara olejami pochodzenia europejskiego, a my importujemy jakieś g.., bo taka moda - to moje zdanie.
Tutaj widzę sprzeczność, bo albo się "jaramy" europejskimi albo inne importujemy. coś tu nie halo Laughing
Cytat:
W USA jest to niezły biznes, ale jak będziesz miał 30 ciężarówek, to można się zastanowić
,Na obecną chwilkę mnie nie stać na zakup tylu ciężarówek, chociaż są gry które na to pozwalają Laughing
Cytat:
bo dla Twojej wiedzy, olej który masz w misce, spokojnie wystarcza na przebieg, który robisz
Dlatego taki 0w20 zalewam Wink
Cytat:
Jak masz za dużo kasy, to daj na biednych - większy pożytek
Niestety za dużo pieniędzy, ale gdybym wygrał w totka to na pewno nie omieszkam sobie przypomnieć o twoich słowach, a i tobie się dostanie olej w promocji.
wtedy pójdę ci na rękę i kupię ci nawet ten twój Motul drogi Łukaszku Wink

Serdeczne pozdrowienia dla całej olejowej braci przesyła Mruczek Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
bratbartka

Dyskutant



Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 86
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 2004
Piwa: 3/1
Wysłany: Pon 20 Paź 2014, 11:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


the best of cosmo-pl (made in 19.10.2014)

"ilość bzdur na cm2 mnie przeraża"
"Nie chce mi się tracić czasu aby Ci tłumaczyć co i jak"
"za sprawą idiotów piszących na bobstheoilguy"
"wyniki zawsze będą z doopy wysrane"
"Dalej powielasz bzdury, więc pewnie masz to w doopie"
"Stąd ja mam w doopie co piszesz, z tym że to stek bzdur"
"I jeszcze na koniec debilizmów"

jak zwykle rzeczowo i merytorycznie
(PS jak tak dalej bedziecie pisac brednie i powielac glupoty to mu ta żyłka w pupce pęknie)
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 20 Paź 2014, 11:30
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 20 Paź 2014, 13:47
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


Witam,

bratbartka napisał:
Cytat:
PS jak tak dalej bedziecie pisac brednie i powielac glupoty to mu ta żyłka w pupce pęknie
Pęknie i nie będzie mógł siedzieć przy komputerze, pod warunkiem że ma hemoroidy Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Pią 16 Sty 2015, 14:07
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


Nie wiem co tam wcześniej wypisywaliście, w każdym razie zrobiłem już zakupy.

Stuknęło 10 tys. km bezproblemowej jazdy od ostatniej wymiany oleju, więc Hondzia zasłużyła na coś dobrego Wink Pełen syntetyk, płukanka i modyfikator tarcia. A w weekend własnoręczna wymiana. Będzie śmigać

Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pią 16 Sty 2015, 14:47
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


Niezle + modyfikator tarcia z kosci dinozaura =100 do szacunki na dzielni Wink
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 16 Sty 2015, 15:01
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


Witam,

Vespa napisał:
Cytat:
Pełen syntetyk,
Oleje wskazane. Mogło być 0w20 a nie 0w30 Wink
Napisz z jakiego będziesz przechodził na ten obecny Amsoil i przy jakim stanie przejechanych kilometrów.
Cytat:
płukanka i modyfikator tarcia.
Ok, ale co to jest ten modyfikator tarcia, bo nazwa taka jakaś jak z wiedzy tajemnej Question
Cytat:
A w weekend własnoręczna wymiana. Będzie śmigać
Sam pod blokiem czy gdzieś u znajomego na kanale/podnośniku Question
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Pią 16 Sty 2015, 15:17
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


Archoil AR9200 to nanotechnologiczny modyfikator tarcia, który m.in. obniża ilość energii potrzebną do działania silnika. Obniża temperaturę pracy silnika. Poprawia parametry oleju.

Tu masz kartę charakterystyki produktu.

Będę wymieniał na jednym z kilku, dostępnych w mieście, podjazdów. Bywają takie w każdym mieście przy parkingach osiedlowych.

Zdecydowanie bardziej wolę 0w30 niż 0w20, który latem, w naszych warunkach klimatycznych jest przeciętny. Przedkładam lepszą ochronę silnika ponad ekonomikę jazdy. Wcześniej miałem HC 5w40 Shell Helix Ultra.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 16 Sty 2015, 15:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


Witam

Vespa napisał:
Cytat:
Archoil AR9200 to nanotechnologiczny modyfikator tarcia, który m.in. obniża ilość energii potrzebną do działania silnika. Obniża temperaturę pracy silnika. Poprawia parametry oleju.

Tu masz kartę charakterystyki produktu.
Czyli najpierw płukanka a potem zalejesz olejem i do niego wlejesz ten specyfik Question

Cytat:
Będę wymieniał na jednym z kilku, dostępnych w mieście, podjazdów. Bywają takie w każdym mieście przy parkingach osiedlowych.
A wiem o co chodzi, w niektórych to są nawet przydatne narzędzia. W takich miejscach to nie tylko olej, ale inne rzeczy też można zrobić.
Mam nadzieję że będzie ciepło wtedy łatwiej wymienić olej.

Cytat:
Zdecydowanie bardziej wolę 0w30 niż 0w20, który latem, w naszych warunkach klimatycznych jest przeciętny. Przedkładam lepszą ochronę silnika ponad ekonomikę jazdy. Wcześniej miałem HC 5w40 Shell Helix Ultra.
Jak widze to robisz przejście prawie tak jak ja. Tyle tylko że ja od razu na 0w20 a ty na 0w30.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Pią 16 Sty 2015, 18:25
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


kedlaw07 napisał:
Czyli najpierw płukanka a potem zalejesz olejem i do niego wlejesz ten specyfik Question

Tak.
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Sob 17 Sty 2015, 01:24
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


archoil to ostatni hicior dla olejowych inaczej Wink

http://najlepszysyntetyk.pl/shop/archoil-ar9100-nanoboranowy-modyfikator-tarcia/

sprzedają tez w promocji z penritem 5w40 (tez ostatni hicior w zakresie 5w40 od lipca zeszłego roku) albo amsem 5w30 ael Razz

http://najlepszysyntetyk.pl/shop/ael-european-car-formula-5w-30-low-saps-synthetic-motor-oil-5l/

http://najlepszysyntetyk.pl/shop/penrite-enviro-5w-40-c3/

archoil ma tez fajna plukanke dla smigajacych po hajlejach , ale to bardziej dla sstara bo trzeba dluzsze trasy robic a nie po miescie jazza meczyc Wink

http://najlepszysyntetyk.pl/shop/archoil-ar2300-pro-fluid-system-cleaner/
http://archoil.pl/wp-content/uploads/2013/05/ARCHOIL-AR2300-Karta-Charakterystyki-Produktu-PL.pdf
Powrót do góry
Vespa

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Mar 2014
Posty: 420
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sz-ły
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-dsi 2005 r.
Piwa: 7/3
Wysłany: Sob 17 Sty 2015, 10:18
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


Ja kupiłem płukankę Archoil AR2820. Wystarczy na dwa użycia.
Też się naczytałem zachwytów nad Archoilem i Amsoilem, dlatego taki wybór.
Cena za Amsoil Signature Series 0w30 jest nieco niższa do Honda OEM...''

EDIT:

Po robocie Smile Filtr oleju stawiał zacięty opór ale ustąpił pod łańcuchem, kiedy nauczyłem się go używać Twisted Evil



Na razie za wcześnie na dzielenie się wrażeniami.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Nie 18 Sty 2015, 22:56
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


Witam,

Vespa napisał:
Cytat:
Cena za Amsoil Signature Series 0w30 jest nieco niższa do Honda OEM...''
Masz jakiś link do tych danych Question

Cytat:
Po robocie Smile Filtr oleju stawiał zacięty opór ale ustąpił pod łańcuchem, kiedy nauczyłem się go używać Twisted Evil
Możesz to wytłumaczyć o co chodzi z tym oporem Question

U mnie na bagnecie podczas sprawdzenia poziomu oleju pokazuje się taki obrazek:



PS. A gdzie zgubiłeś czarną osłonę spod maski Question
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 35, 36, 37  Następny
Strona 8 z 37
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

67 800

2013r.

167 000 km

warmińsko-mazurskie

HondaCivic

25 900

2008r.

193 000 km

mazowieckie

Hondae

115 000

2022r.

6 500 km

małopolskie

HondaCR-V

7 900

1999r.

342 000 km

lubelskie

HondaCR-V

89 900

2016r.

126 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System