Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 30, 31, 32 ... 35, 36, 37  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sceptyczny

Stały Bywalec



Dołączył: 23 Paź 2015
Posty: 101
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Jazz
Piwa: 6/6
Wysłany: Pią 23 Paź 2015, 20:51
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


Tak z ciekawości - jak oceniacie że olej poleciał z jakości albo że jeden olej jest lepszy od drugiego?
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 23 Paź 2015, 21:15
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


sceptyczny napisał:
Tak z ciekawości - jak oceniacie że olej poleciał z jakości albo że jeden olej jest lepszy od drugiego?


Rozumiem sceptycyzm. Odpowiem osobiście. Częściowo opieram się na opiniach specjalistów oraz innych zaufanych osób. Ponadto przy zmianie oleju zawsze coś tam widać, ew. mechanik zmieniający olej coś tam powie o barwie... Przyznaję, że wymieniając co 20k i pół roku (głównie trasa), nigdy nie miałem jakichś negatywnych informacji zwrotnych co do Mobilia 5W50, a zmieniłem go pewno z 4x. Potem przerzuciłem się na Amsoila 0W30, zimą i wydawało mi się, że rozruch nieco się poprawił - tu chodzi głównie o efekty dźwiękowe jak praca silnika, na zimnym rozruchu i początkowej jeździe. Ponieważ jest to mocno subiektywne (może akurat było cieplej tego dnia itp. itd. więc nie demonizowałbym), choć z drugiej strony było to dość powtarzalne i wydaje mi się, że na zimę lepiej ten Amsoil się sprawdzał. Teraz z tym Millersem 0W20 to czysta ciekawość eksploracyjna. Nie sądzę, żeby to autu zaszkodziło, ale zaspokoję ciekawość. Tyle z mojej strony, ale jak już pisałem nie raz, jestem laikiem i ciągle się uczęSmile Samochodami jeżdże ok. 3 lat więc więcej się nie mądrzę.
Powrót do góry
Malfiq

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecinek/Pomorze Zachodnie
Posiadane auto: Honda Jazz Style 1.4 CVT 2007
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 23 Paź 2015, 21:28
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


kedlaw07 napisał:

PS. @
GR_BKP
ten hondowski jeszcze nie zakupiony, ale być może czyjeś doświadczenia i opinie pomogą w wyborze.


Pytasz może o ten:
http://www.haparts.pl/08798-9037.html ?

Ja na nim jeżdżę od połowy maja o ile dobrze pamiętam. Bardzo sobie chwalę. Zobaczymy jak się będzie zimą Hanka sprawowała, ale latem nie mam mu nic do zarzucenia Wink
_________________
Ale Jazz! Rolling Eyes
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 23 Paź 2015, 23:06
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


Witam,
Malfiq napisał:
kedlaw07 napisał:

PS. @
GR_BKP
ten hondowski jeszcze nie zakupiony, ale być może czyjeś doświadczenia i opinie pomogą w wyborze.


Pytasz może o ten:
http://www.haparts.pl/08798-9037.html ?

Ja na nim jeżdżę od połowy maja o ile dobrze pamiętam. Bardzo sobie chwalę. Zobaczymy jak się będzie zimą Hanka sprawowała, ale latem nie mam mu nic do zarzucenia Wink
Na tym to już 3 lata śmigam i tak jakoś wymiana zawsze przypada na październik / listopad.
Chwalę go sobie. Szybko się wkręca, a silnik szybciej ma smarowanie.
Teraz też nim zaleję.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pon 26 Paź 2015, 11:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


sceptyczny napisał:
Tak z ciekawości - jak oceniacie że olej poleciał z jakości albo że jeden olej jest lepszy od drugiego?


wróżenie z fusów na podstawie karty produktu (TBN, temp płynięcia i inne bzdety) + do tego wieści z innych źródeł co bazy, składu, dodatków+ subiektywne uczucia userów Cool
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 26 Paź 2015, 11:19
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pon 26 Paź 2015, 11:27
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


sstar napisał:
Millers kupiony 277 za 5l w Świdnicy, właściciel miał type era ponoć
http://www.sstarwines.pl/images/00527571.JPG
Z ciekawostek - u dystrybutora drożej, niż w sklepach, np. w Subaraku w Łodzi, po to by nie robić odbiorcom konkurencji, a co ze mną co do Świdnicy zawitał?
PS. Czemu CFS 0w20 nie bardzo na zimę? Miałem zmienić właśnie, ale może przecięgnę Jazza na Amsoilu tak z 9 mies i ok 30 tys w takim razie? Choć wolałbym się trzymać interwału 20 tys., mimo, że głównie trasa...


Analizowalem kiedyś cfs od millersa ale 5w40 i wyszło że tempetatura płynięcia coś <-30 stopni więc ogólnie słabo jak na zimę. Ale sprawdziłem tego cfs 0w20 i jest lepiej niż w 5w40 czyli jakieś -35 stopni. Szału nie ma ale to temperatura dla przyzwoitego oleju w klasie mniej lub bardziej syntetycznej
Poza tym wszyscy co używają cfs swiadomie to wiedzą ze nie jest to olej na długie dystanse. Ale od zimnego startu i palowania na maksa od startu rewelacyjny . Ale jestem ciekawy twoich testów w jazzie Razz Będzie co czytać Razz
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Pon 26 Paź 2015, 15:24
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


sstar napisał:
GR_BKP - rozumiem, że tam rządzi 10W60... racingowy;-)

pudło Wink
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Czw 29 Paź 2015, 16:09
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


pieta napisał:
sstar napisał:
Millers kupiony 277 za 5l w Świdnicy, właściciel miał type era ponoć
http://www.sstarwines.pl/images/00527571.JPG
Z ciekawostek - u dystrybutora drożej, niż w sklepach, np. w Subaraku w Łodzi, po to by nie robić odbiorcom konkurencji, a co ze mną co do Świdnicy zawitał?
PS. Czemu CFS 0w20 nie bardzo na zimę? Miałem zmienić właśnie, ale może przecięgnę Jazza na Amsoilu tak z 9 mies i ok 30 tys w takim razie? Choć wolałbym się trzymać interwału 20 tys., mimo, że głównie trasa...


Analizowalem kiedyś cfs od millersa ale 5w40 i wyszło że tempetatura płynięcia coś <-30 stopni więc ogólnie słabo jak na zimę. Ale sprawdziłem tego cfs 0w20 i jest lepiej niż w 5w40 czyli jakieś -35 stopni. Szału nie ma ale to temperatura dla przyzwoitego oleju w klasie mniej lub bardziej syntetycznej
Poza tym wszyscy co używają cfs swiadomie to wiedzą ze nie jest to olej na długie dystanse. Ale od zimnego startu i palowania na maksa od startu rewelacyjny . Ale jestem ciekawy twoich testów w jazzie Razz Będzie co czytać Razz


I słowo stało się ciałem, a dokładniej to w Jazzie popłynął Millers 0W20. Pierwsze wrażenie pozytywne - kultura i moc, choć to tylko wrażenia, zarówno na przeciągniętej dwójce jak i piątce pod czerwone pole. Od startu. No ale silnik był rozgrzany jak podjechałem więc wrażenie może być mylne, podobnie jak jazda, w jedną stronę na Amsoilu OW30 wszak zużytym. I tu może bardziej na temat i konkretnie. Amsoil 0W30 zdawał się nieco bardziej zdegradowany jeśli o kolor chodziło niż wcześniejszy Mobil 5W50, ale zimą zapewniał jednak lepszy rozruch. Na Amsie przejechałem ok. 20k może ciut więcej, głównie trasa, w ok. 6-7 mies. Teraz Millers, dopisuję do stopki...
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Czw 29 Paź 2015, 18:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


sstar napisał:
Amsoil 0W30 zdawał się nieco bardziej zdegradowany jeśli o kolor chodziło niż wcześniejszy Mobil 5W50, ale zimą zapewniał jednak lepszy rozruch.

Amsoile z tej serii mają bardzo wysoki TBN (powyżej 12), czyli w baaardzo dużym skrócie - dobrze czyszczą silnik. Być może po prostu wypłukał badziewie po poprzednich wynalazkach.
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pią 30 Paź 2015, 00:47
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


@ sstar
zawstydziłeś waldiego z tym cfsem 0w20 Wink

@ sylpete

to samo miałem pisać, widocznie wypłukał pozostałości po wcześniejszych wynalazkach Razz
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 30 Paź 2015, 04:12
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


pieta napisał:
@ sstar
zawstydziłeś waldiego z tym cfsem 0w20 Wink

@ sylpete

to samo miałem pisać, widocznie wypłukał pozostałości po wcześniejszych wynalazkach Razz


Moze i tak, ale poprzednio wielokrotnie stosowany Mobil mial TBN na tym samym poziomie co Amsoil czyli ok. 12, dopiero Millers ma nizszy ten parametr ok. 10. Więc Mobil powininien chyba wcześniej wypłukać całe zło po Aralu, no chyba ze to nie TBN determinuje? Ew. tym badziewem wspomnianym przez Sylpete byl Mobil;-) Gesciejszy jednak.
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 30 Paź 2015, 04:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


sstar napisał:
pieta napisał:
@ sstar
zawstydziłeś waldiego z tym cfsem 0w20 Wink

@ sylpete

to samo miałem pisać, widocznie wypłukał pozostałości po wcześniejszych wynalazkach Razz


Moze i tak, ale poprzednio wielokrotnie stosowany Mobil mial TBN na tym samym poziomie co Amsoil czyli ok. 12, dopiero Millers ma nizszy ten parametr ok. 10. Więc Mobil powininien chyba wcześniej wypłukać całe zło po Aralu, no chyba ze to nie TBN determinuje? Ew. tym badziewem wspomnianym przez Sylpete byl Mobil;-) Gesciejszy jednak. PS. Powiem szczerze, że zawstydzenie Waldiego było pewnym celem, no i pogromienie mitow, przejscie na drugi krag itd itp - w sumie moglbym na zime lac Amsoil, a latem nawet Mobil i pewno byloby git. Nie demonizowalbym wyborow No ale ciekawosc zwyciezyla, plus lzejsze zimowe starty, ktore bywaja krotkie czy to w Lodzi czy Wrocku. Zal jedynie, ze Starlet (moja Pani) nie ma ciezkiej nogi, a ja jednak na ogol bede chyba Fabia pomykal, bo ona nia jezdzic nie chce. No ale czasem sie przejade:-)
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 30 Paź 2015, 10:08
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


Witam,

W temacie zawstydzania przez ssta'a to już 3-ci rok zalewam tym 0w20 hondowskim i na obecną wymianę też chyba pójdzie.
Choć do Mikołaja jeszcze daleko.

I możliwe że tego Amsoila wezmę, bo jak to kiedyś pieta pisał różnica z przesyłką to 4 zł.
Czyli prawie w Opolu 1litr paliwa Wink

@sstar napisał::
Cytat:
Zal jedynie, ze Starlet (moja Pani) nie ma ciezkiej nogi, a ja jednak na ogol bede chyba Fabia pomykal, bo ona nia jezdzic nie chce. No ale czasem sie przejade:-)
Jeżeli masz problem z tą fabią to mogę Ci go pomóc rozwiązać.
Przyjmę ją od Ciebie w spadku i będziesz zarówno Ty jak i ja zadowolony. Laughing
Dobry uczynek zrobisz. Smile
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 30 Paź 2015, 12:28
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


kedlaw07 napisał:
Witam,

W temacie zawstydzania przez ssta'a to już 3-ci rok zalewam tym 0w20 hondowskim i na obecną wymianę też chyba pójdzie.
Choć do Mikołaja jeszcze daleko.

I możliwe że tego Amsoila wezmę, bo jak to kiedyś pieta pisał różnica z przesyłką to 4 zł.
Czyli prawie w Opolu 1litr paliwa Wink

@sstar napisał::
Cytat:
Zal jedynie, ze Starlet (moja Pani) nie ma ciezkiej nogi, a ja jednak na ogol bede chyba Fabia pomykal, bo ona nia jezdzic nie chce. No ale czasem sie przejade:-)
Jeżeli masz problem z tą fabią to mogę Ci go pomóc rozwiązać.
Przyjmę ją od Ciebie w spadku i będziesz zarówno Ty jak i ja zadowolony. Laughing
Dobry uczynek zrobisz. Smile


Problem leży jedynie w sferze mentalnej, bo ciężko będzie mi utrzymać przebiegi roczne 40k w jeździe mieszanej Fabia/Jazz, a miałem ambicje rekordy przebiegu na Jazzie pobić, a tu wygląda na to, że w przyszłym roku do 200k jeszcze się nie dobujam, a tu już niektórzy 200k+ mają na liczniku. Na Fabię szykuję zlewkowy kupaż olejów wszelakich:-) Wtedy zawstydzę nawet sam siebie;-)
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 30 Paź 2015, 13:28
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


sstar napisał:
kedlaw07 napisał:
Witam,

W temacie zawstydzania przez ssta'a to już 3-ci rok zalewam tym 0w20 hondowskim i na obecną wymianę też chyba pójdzie.
Choć do Mikołaja jeszcze daleko.

I możliwe że tego Amsoila wezmę, bo jak to kiedyś pieta pisał różnica z przesyłką to 4 zł.
Czyli prawie w Opolu 1litr paliwa Wink

@sstar napisał::
Cytat:
Zal jedynie, ze Starlet (moja Pani) nie ma ciezkiej nogi, a ja jednak na ogol bede chyba Fabia pomykal, bo ona nia jezdzic nie chce. No ale czasem sie przejade:-)
Jeżeli masz problem z tą fabią to mogę Ci go pomóc rozwiązać.
Przyjmę ją od Ciebie w spadku i będziesz zarówno Ty jak i ja zadowolony. Laughing
Dobry uczynek zrobisz. Smile


Problem leży jedynie w sferze mentalnej, bo ciężko będzie mi utrzymać przebiegi roczne 40k w jeździe mieszanej Fabia/Jazz, a miałem ambicje rekordy przebiegu na Jazzie pobić, a tu wygląda na to, że w przyszłym roku do 200k jeszcze się nie dobujam, a tu już niektórzy 200k+ mają na liczniku. Na Fabię szykuję zlewkowy kupaż olejów wszelakich:-) Wtedy zawstydzę nawet sam siebie;-)
Co do sfery mentalnej i przekonań to co innego. Nie zawsze da się kogoś do czegoś przekonać Wink
Jeżeli chodzi o przebiegi to ja biję chyba rekord przejechaniu ich w kategorii przejechał najmniej Wink
Napisz na kiedy robisz tą mieszankę to dostarczę Ci pozostałości po hondowskich 0w20.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 30, 31, 32 ... 35, 36, 37  Następny
Strona 31 z 37
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

49 900

2014r.

164 995 km

śląskie

HondaHR-V

55 800

2017r.

148 000 km

małopolskie

HondaCivic

34 500

2013r.

236 000 km

śląskie

HondaCR-V

12 990

1998r.

198 000 km

wielkopolskie

HondaHR-V

50 000

2016r.

82 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System