Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 35, 36, 37  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
toolpusher

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Kwi 2011
Posty: 143
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jasło
Posiadane auto: Cr-V III Executive 2.2 I-DTEC 2010; Jazz Com Plus 1.4VTEC 2012
Piwa: 2/7
Wysłany: Sro 27 Sie 2014, 17:50
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


Ten wątek przeglądałem już dość dawno bo o czytaniu nie może być mowy - 450 stron. Zagłębiłem się w temat i do I-DTEC potrzebny jest olej co najmniej ACEA C2/C3 - oleje mid SAPS lub C4 olej low SAPS.
Zakładając, że chicałbym 0W30 to znalazłem w klasie C2/C3:
Shell Hellix ECT
Motul 8100 Eco-nergy
Castrol Edge Prof
Mobil One ESP
Total Quartz
Honda HFE-C2
Jeszcze nie zagłębiłem się w temat aby powiedzieć które z nich są pełnymi syntetykami a które HC. Na pewno Motul i Honda.
Co do wątku na HAKP temat silnika I-DTEC to 4-5 wpisów tak że nie za bogato. Większość pytań o I-DTEC bez odpowiedzi.
_________________
--
Pozdrawiam
Piotr
Powrót do góry
ricco1

Debiutant



Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: honda jazz 2004r. - 1.4.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Sie 2014, 18:00
Temat postu:

mobil


Witam, od tygodnia i ja posiadam drugie autko (w zasadzie żona) ktorym jest jazz z 2004r. silnik 1.4. Ponieważ kupiliśmy sprowadzonego i nie wiadomo było na jakim oleju było jeżdżone, to po rozmowie z moim znajomym z serwisu hondy powiedział tak: jeśli auto jeździło na sysntetyku to jak wlejesz półsyntetyk to nie bedzie dobrze, ale jesli jezdzilo na polsyntetyku i zalejesz syntetykiem to nic sie nie stanie. Zatem, skoro nie wiedzialem jaki był poprzednio olej, wlalem polsyntetyk Mobil 1 - 10W40. A przejechane ma 160 tys. km. Póki co wsio jest ok. Coś mi tylko nie łączy żarówka od prawego przedniego kierunku, bo raz działa, a raz nie...jak pukne w klosz to działaSmile)) Czytalem forum i z wymianą tych żarówek niezłe jajca sąSmile)
Powrót do góry
balek

Debiutant



Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Sie 2014, 00:04
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


ricco1 trochę nielogiczna jest twoja wypowiedź, bo piszesz, że mechanik ci powiedział, że:
"jeśli auto jeździło na sysntetyku to jak wlejesz półsyntetyk to nie bedzie dobrze, ale jesli jezdzilo na polsyntetyku i zalejesz syntetykiem to nic sie nie stanie",
z czego wynikałoby, że najbezpieczniej i najlepiej byłoby zalać pełnym syntetykiem ... a tymczasem ty zalałeś półsyntetykiem

czegoś tu nie rozumiem albo coś pomieszałeś?
dociekam, bo i ja mam ten sam dylemat
Powrót do góry
ricco1

Debiutant



Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: honda jazz 2004r. - 1.4.
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Sie 2014, 08:59
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


sorry balek namieszałem prze pomyłkęSmile mechanik z ASO hondy powiedział, że jak jeździła na systetyku i wleję półsyntetyk to nic się nie stanie:) Gdyby było odwrotnie to byłaby kiszka dla silnika. Dlatego też zalałem półsyntetykiem i jeżdżę. W innym wątku o spalaniu napisałem dzisiaj jak to u mnie wygląda obecnie, ale dokladne info będzie za tydzień niecały jak zrobię z 500 km i zaleję znowu do pełna:) Ciekawe czy komputer pokazuje prawdę spalania, bo zrobiłem 300 km dotychczas i pokazuje mi 6,1 litra:) oczywiscie jeżdzę na zmianę z żoną, więc jak ja jeździłem sam parę dni to miałem 5,6 - 5,7 litra:)
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Czw 28 Sie 2014, 15:55
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


ricco1 napisał:
sorry balek namieszałem prze pomyłkę:) mechanik z ASO hondy powiedział, że jak jeździła na systetyku i wleję półsyntetyk to nic się nie stanie:) Gdyby było odwrotnie to byłaby kiszka dla silnika. Dlatego też zalałem półsyntetykiem i jeżdżę. W innym wątku o spalaniu napisałem dzisiaj jak to u mnie wygląda obecnie, ale dokladne info będzie za tydzień niecały jak zrobię z 500 km i zaleję znowu do pełna:) Ciekawe czy komputer pokazuje prawdę spalania, bo zrobiłem 300 km dotychczas i pokazuje mi 6,1 litra:) oczywiscie jeżdzę na zmianę z żoną, więc jak ja jeździłem sam parę dni to miałem 5,6 - 5,7 litra:)


Co to znaczy kiszka dla silnika? W większości argumentów przeciw pełnemu syntetykowi występuje teza o rzekomym rozszczelnieniu silnika.
Nie wiedząc co było lane zrobiłbym płukankę i zalał pełny syntetyk.
Przy półsyntetyku autko będzie trochę słabsze, trochę więcej paliło a jeśli w zimie nie garażowane to podczas dużych mrozów mogą wystąpić problemy z porannym rozruchem

PS co do komputera u mnie na 95pb średnio zaniża 0,2L na 100km
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 28 Sie 2014, 15:55
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
balek

Debiutant



Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 28 Sie 2014, 16:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


A jak się jeszcze ma do tego kwestia sposobu użytkowania samochodu, tzn. chodzi mi o to, że przez cały rok jeżdżę tylko na króciutkich odcinkach, tj. 3-5 km. W ciągu jednego dnia robię od dwóch do kilkunastu takich krótkich odcinków (przez cały rok, łącznie z zimą). Dłuższe odcinki kilkunastokilometrowe, do 30 km max, robię raz w tygodniu, raz na dwa tygodnie. Dłuższe trasy (wyjazdy) raz - dwa razy do roku.
Jeden mechanik podpowiedział mi, że do tych warunków najlepiej będzie zalać półsyntetyk (10W40). Zwłaszcza, że nie wiadomo, co było zalane. Auto niegarażowane, stoi pod blokiem.
Powrót do góry
Jazzman

Auto Maniak



Dołączył: 05 Paź 2010
Posty: 750
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz 1.3 i-dsi 83km 2008
Piwa: 41/19
Wysłany: Pią 29 Sie 2014, 09:20
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


balek napisał:
A jak się jeszcze ma do tego kwestia sposobu użytkowania samochodu, tzn. chodzi mi o to, że przez cały rok jeżdżę tylko na króciutkich odcinkach, tj. 3-5 km. W ciągu jednego dnia robię od dwóch do kilkunastu takich krótkich odcinków (przez cały rok, łącznie z zimą). Dłuższe odcinki kilkunastokilometrowe, do 30 km max, robię raz w tygodniu, raz na dwa tygodnie. Dłuższe trasy (wyjazdy) raz - dwa razy do roku.
Jeden mechanik podpowiedział mi, że do tych warunków najlepiej będzie zalać półsyntetyk (10W40). Zwłaszcza, że nie wiadomo, co było zalane. Auto niegarażowane, stoi pod blokiem.


Przede wszystkim pełny syntetyk (prawdziwy nie HC) jest olejem trwalszym, w tym sensie że jego stopień degradacji postępuje wolniej niż w półsyntetyku ( co nie oznacza że możesz sobie nie zmieniać go przez parę lat ). Co do jazdy w mieście na krótkich odcinkach, należy ją zaliczyć do raczej trudnych warunków więc należałoby skrócić interwał wymiany do powiedzmy 10-12kkm. Na krótkich odcinkach przez pierwsze minuty silnik pracuje na wzbogaconej mieszance i resztki niespalonego paliwa przenikają po ściankach cylindrów do miski olejowej, jeśli resztki nie odparują bo silnik nie zdąży nabrać optymalnej temperatury pracy co zajmuje kilka lub nawet naście km to rozrzedza się olej. Jeśli upierasz się przy lepkości … W40 to zamiast 10W40 lepiej zastosować 5w40 a jeszcze lepiej 0w40. Jeśli zastosujesz ...W30 i mniej to przy tak krótkich odcinkach skróciłbym czas wymiany do max 10kkm a jeśli w danym roku nie przejedziesz tego dystansu wówczas wymiana co rok. Jeszcze jedna mała kwestia - na mniej lepkich wartościach silnik szybciej nabierze temperatury roboczej więc co ważne zwłaszcza zimą szybciej się nagrzeje i w związku z tym prędzej w kabinie zagości ciepełko. Jeśli o mnie chodzi to w sprawnym silniku Jazza nigdy nie zastosowałbym półsyntetyka.
Powrót do góry
ricco1

Debiutant



Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): mazowieckie
Posiadane auto: honda jazz 2004r. - 1.4.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Sie 2014, 09:26
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


no nic...ja zalałem półsyntetykiem i zobaczymy....narazie jeździ:) a co do spalania czy mocy to ciężko mi powiedzieć....nie odczuwam jakiejś zbytniej różnicy po zmianie oleju......dziś w końcu zaleję do pełna ponownie i sprawdzę faktyczne spalanie. komputer dziś pokazuje 6,1 a jeźdzę 30 km do pracy i w korku i chwila prostej, więc mieszanka.
Powrót do góry
balek

Debiutant



Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Honda Jazz 1.4 2002
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 29 Sie 2014, 21:22
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


Jazzman napisał:

Jeśli upierasz się przy lepkości … W40 to zamiast 10W40 lepiej zastosować 5w40 a jeszcze lepiej 0w40. Jeśli zastosujesz ...W30 i mniej to przy tak krótkich odcinkach skróciłbym czas wymiany do max 10kkm a jeśli w danym roku nie przejedziesz tego dystansu wówczas wymiana co rok. Jeszcze jedna mała kwestia - na mniej lepkich wartościach silnik szybciej nabierze temperatury roboczej więc co ważne zwłaszcza zimą szybciej się nagrzeje i w związku z tym prędzej w kabinie zagości ciepełko. Jeśli o mnie chodzi to w sprawnym silniku Jazza nigdy nie zastosowałbym półsyntetyka.


nigdy nie robię rocznie więcej niż 10kkm, więc i tak co rok musiałbym wymieniać olej a może jeszcze częściej?
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pią 29 Sie 2014, 21:49
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


n0rek napisał:
Panowie a co polecicie do wyzszych przebiegow?

Moj jazz ma 180 000km i poki co robilem dwie wymiany, 5w30 i 10w40 i kazdego auto bralo ok 1,5-2l od wymiany do wymiany, mechanik mowil ze przy tym przebiegu to 0w20 sie nie powinno stosowac.


nie wiem jakie oleje lales z tych dwóch wymienonych ale jak silnik slabo zdrowy to szkoda 0w20 (chyba ze masz sklonnosc do testow)

to może 10w40 od amsoila dla zmeczonych zżyciem jednostek Razz

http://www.zmienolej.pl/oferta/oleje-silnikowe/amsoil-10w40-100-synthetic-premium-protection-motor-oil-0-946l-detail

prawdziwy syntetyk żeby nie było Razz
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pią 29 Sie 2014, 21:50
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


kedlaw07 napisał:
Witam,

Czyli przy jakich przebiegach olej wlewamy Question

Znowu jakieś teorie mają koledzy, bo ja spotkałem się z informacją że od 100 tys to półsyntetyk, a 170 to mineralny. Ot taka ciekawostka którą preferują jeszcze mechanicy w niektórych warsztatach.

Mój jazzik ma przejechane 62 tys. obecnie na 0w20 i nadal będę go zalewał tym olejem.


Nie ma jak madrosci mechanikow Laughing o 0w20 tez pewnie nie słyszeli a plukanka silnika to po co ? Razz
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pią 29 Sie 2014, 22:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


toolpusher napisał:
Koledzy duzy offtop - liczę na miłosierdzie.
pieta napisał:

3) masz już w domu jednego ropniaka wiec nie będziesz się zastanawial co zrobił z olejem nadmiarowym, to co nie wejdzie za jednym razem do jazza to dasz to CRV i odwrotnie. Niby to problem maly ale nie wiadomo co z zrobić z ta odrobinka oleju która zostaje po wymianie. Teoretycznie po roku od otwarcia nie można już do uzywac bo się utlenia a wylac szkoda Wink

@ Pieta - zasiałeś ziarno w moim umyśle. Co z tego wyjdzie jeszcze nie wiem. Ale nigdy by mi nie przyszło d0 głowy zalać CRV Amsoilem. W tej chwili jeżdżę na Shell 5W30 low saps. Pewnie wkrótce bym się przerzucił na proponowanego przez Ciebie Shell'a 5W30 ECT ale o 0W30 bym nie pomyślał. Rozumiem że dla DPF nie będzie różnicy?
Z drugiej strony jak pomyślę, że prawie dwa galony idą na wymianę to już nie jest tak różowo. Jaka myślisz by była różnica na spalaniu?


Przepraszam, ale trochę mnie nie było bo mam ciezki projekt na glowie a tu widać sytuacja powazna. Ale po kolei Razz

Wiec po pierwsze przepraszam za wprowadzenie w blad. Ams 0w30 niestety nie nadaje się do diesli z dpf. Dla twojego rocznika crv z dpf honda zaleca oleje co najmniej mid saps (5w30 lub 5w40) Amsoil 0w30 ma co prawda niski poziom fosforu co pozytywnie wpływa na katalizator trojdrozny w jazzie III generacji ale dla dpf to jednak za mało.

Z 5w30 to idealny bylby taki dla Ciebie

http://www.zmienolej.pl/oferta/oleje-silnikowe/amsoil-5w30-european-car-formula-100-synthetic-motor-oil-5l-detail
ten jest akurat low saps

z innego zrodla to masz:

http://najlepszysyntetyk.pl/shop/ael-european-car-formula-5w-30-low-saps-synthetic-motor-oil/

http://allegro.pl/amsoil-ael-5w30-5l-mokotow-wysylka-gratis-gratisy-i4505153133.html

w 5w40 amsoila masz mid saps

http://najlepszysyntetyk.pl/shop/afl-european-car-formula-5w-40-mid-saps-synthetic-motor-oil/

ale teraz absolutnym hitem jest penrite 5w40+ archoil

http://najlepszysyntetyk.pl/shop/penrite-enviro-5w-40-c3/

to crv jak znalazł z 2009 roku a przy tym ten duet ma lepsze parametry niż sam amsoil 5w30 ael lub 5w40 afl.

Tyle z mojej strony i przepraszam za zamieszanie z 0w30 do dpf Razz
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Sob 30 Sie 2014, 11:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


Errata,
Przed zalaniel archoila trzeba zrobić plukanke silnika z sadzy. Ams flush to bardzo dobra plukanka, ale w sumie kazda markowa lub millers czy motul się nada Razz
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sob 30 Sie 2014, 21:36
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


Witam,

pieta napisał:
Cytat:
Nie ma jak madrosci mechanikow Laughing o 0w20 tez pewnie nie słyszeli a plukanka silnika to po co ? Razz
Co do mądrości mechaników to można by było pisać książki.
Natomiast nie którzy słyszeli o płukance, ale twierdzili że silnik się rozszczelni lub należy ją robić wtedy gdy auto robi duże przebiegi miedzy wymianami oleju.

Jeżeli chodzi o 0w20 to jak powiedziałem że czymś takim zalewam to panowie tak trochę dziwnie spoglądali po sobie, a na mnie patrzyli jak na osobę niespełna rozumu.
Wystarczyło jednak wyciągnąć opakowanie po oleju

i wszystko się zmieniało jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki Laughing
Nagle panowie mówili:
Cytat:
Jak taki olej honda zaleca/poleca to nic tylko lać. Oni najlepiej wiedzą czym zalewać, przecież produkują najlepsze samochody na świecie.
A mówili to panowie którzy naprawiają głównie samochody z koncernu WAG'a Laughing

balek napisaŁ:
Cytat:
A jak się jeszcze ma do tego kwestia sposobu użytkowania samochodu, tzn. chodzi mi o to, że przez cały rok jeżdżę tylko na króciutkich odcinkach, tj. 3-5 km. W ciągu jednego dnia robię od dwóch do kilkunastu takich krótkich odcinków (przez cały rok, łącznie z zimą). Dłuższe odcinki kilkunastokilometrowe, do 30 km max, robię raz w tygodniu, raz na dwa tygodnie. Dłuższe trasy (wyjazdy) raz - dwa razy do roku.
Cytat:
nigdy nie robię rocznie więcej niż 10kkm, więc i tak co rok musiałbym wymieniać olej a może jeszcze częściej?
Ja też nie robię dużych przebiegów (8lat - 62tys) i olej wymieniam co 10 tys km lub 1rok w zależności co nastąpi szybciej. W stopce masz chronologicznie podane napisane na jakich olejach jeździłem, i co obecnie mam wlane w silniku. Zauważ że są to różne oleje a silniczek chodzi nadal jak burza.
W naszym wypadku należy przyjąć przegląd w warunkach trudnych, tak jak mówi instrukcja.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Wto 09 Wrz 2014, 15:22
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


toolpusher,

jakies newsy do crv

tu masz najnowsza tabelke od hondy, crv tez jest opisany

http://www.honda.pl/cars/owners/castrol/_jcr_content/par1/textcolumnwithimagem/textColumn/richtextdownload/file.res/Zastosowanie%20olejow%20Castrol%20w%20samochodach%20Honda.pdf
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 35, 36, 37  Następny
Strona 4 z 37
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

54 900

2014r.

195 412 km

warmińsko-mazurskie

Hondae

115 000

2022r.

6 500 km

małopolskie

HondaCivic

85 990

2021r.

16 000 km

śląskie

HondaCivic

65 900

2017r.

133 000 km

mazowieckie

HondaCivic

19 900

2007r.

303 500 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System