Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 35, 36, 37  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Sro 20 Sie 2014, 09:11
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


Fajnie,
napisz ewentulanie po wymianie czy widzisz jakas roznice Razz Slyszalem opinie ze spalanie spada nawet o 0,5-0,7 litra w miescie w porównaniu do markowego 5w30 a w zimie ze względu na zimny rozruch będzie nawet lepiej. Btw jaki masz aktualnie w jazzie zalany ?
Powrót do góry
toolpusher

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Kwi 2011
Posty: 143
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jasło
Posiadane auto: Cr-V III Executive 2.2 I-DTEC 2010; Jazz Com Plus 1.4VTEC 2012
Piwa: 2/7
Wysłany: Pią 22 Sie 2014, 23:38
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


Sorki że dopiero tak późno odpowiadam ale czasu było mało.
Jestem własnie po wymianie. Nie wiem jaki był wcześniej zalany ale podejrzewam że cały czas samochód jest serwisowany w ASO to lali jaki mieli pewnie 5W30. To jest samochód sprowadzony z Niemiec i nie ma typowej książki tylko taką cienką bez wpisów przeglądów. A poprzedni przegląd był robiony nie prze ze mnie. W komorze silnika też nie znalazłem żadnej karteczki z wymiany.
Co do wrażeń to Ci nie powiem bo to samochód żony więc ja niewiele nim jeżdzę. Ale dziś pojechałem sam i właśnie wróciłem z Krakowa gdzie serwisowałem Jazzika. Jechałem i wracałem różnymi trasami więc nie mam jak porównać. W każdym razie do Krakowa w 3 osoby bez bagażu i z jazdą po mieście oraz klimą wyszło mi 7.0l - dystans 170km z czego 80km po autostradzie 100-110km/h i 25km po Krakowie. Powrót 200km normalnymi drogami prędkość max. 120km 5 osób i pełen bagażnik bez klimy i wyszło 4.6l/100km. Wskazania wg. komputera. Jestem pod wrażeniem. Niestety nie umiem z pewnością powiedzieć że olej pomógł ale myślę że spalanie spadło. Zobaczymy jak będzie dalej.
@ Pieta - dlaczego poleciłeś 0W30 a nie 0W20 jak Honda ma w oryginale? Jak czekałem na serwisie to mieli gablotę a tam jak byk stała bańka Honda by Indemitsu 0W20 i takie pytanie się mi nasunęło.
http://chemiasamochodowa24.pl/oleje-samochodowe/98-amsoil-signature-series-100-synthetic-oil-0w20-.html
_________________
--
Pozdrawiam
Piotr
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Pon 25 Sie 2014, 07:03
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


toolpusher napisał:

@ Pieta - dlaczego poleciłeś 0W30 a nie 0W20 jak Honda ma w oryginale? Jak czekałem na serwisie to mieli gablotę a tam jak byk stała bańka Honda by Indemitsu 0W20 i takie pytanie się mi nasunęło.
http://chemiasamochodowa24.pl/oleje-samochodowe/98-amsoil-signature-series-100-synthetic-oil-0w20-.html


Dlaczego ? Bardzo prosto:

1) nie chciałem zaczynać ponownie wojny olejowej po raz enty
2) Amsoil 0w30 to bardzo dobry produkt a w tej cenie to rewelacyjny. Zreszta oleje z serii signatures 5w30 sa bardzo dobre ale ten 0w30 to już klasa sama w sobie. Nie dość ze z tych oszczędzających paliwo a do tego jeszcze na zimnym na parametry porównywalne do wielu olejow racingowych tyle ze jest znacznie bardziej wytrzymaly na degradacje
3) masz już w domu jednego ropniaka wiec nie będziesz się zastanawial co zrobil z olejem nadmiarowym, to co nie wejdzie za jednym razem do jazza to dasz to crv i odwrotnie. Niby to problem maly ale nie wiadomo co z zrobić z ta odrobinka oleju która zostaje po wymianie. Teoretycznie po roku od otwarcia nie można już do uzywac bo się utlenia a wylac szkoda Wink
4) ponieważ masz III generacje to kierowałem się jedna opinia uzytownika który przerabia prawie hurtowe ilości olejow do roznych testow i akurat w przypadku III generacji nie było roznicy miedzy amsoilem 0w30 a 0w20 w spalaniu ale na tym drugim był glosniejszy (żeby nie było nie jest to użytkownik tego forum Wink
W każdym bądź razie jak będziesz chciał przetestować 0w20 to wszystko przed toba Razz To również bardzo dobry olej Razz
W każdym bądź razie jak to mowia w branzy usługowej będzie Pan zadowolony ze zmiany oleju na 0w30 i chyba tak jest Very Happy
5) ten 0w20 to nie indemitsu a total bo jest blendowany pod jego marka i w jego rafinerii (chyba ze honda europe sciaga specjalnie tankowiec z baza olejowa od idemistu i w gent to rozlewają ale jakos nie chce mi się w to wierzyc Wink btw zaraz będzie tez 0w20 od castrola powered by honda tak na marginesie (zresztą na forum była już o tym mowa Wink
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 25 Sie 2014, 08:38
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


Witam,

pieta napisał:
Cytat:
1) nie chciałem zaczynać ponownie wojny olejowej po raz enty
Czas leci a nowych userów którzy się nie znają trzeba będzie może uświadamiać.
Cytat:
5) ten 0w20 to nie indemitsu a total bo jest blendowany pod jego marka i w jego rafinerii (chyba ze honda europe sciaga specjalnie tankowiec z baza olejowa od idemistu i w gent to rozlewają ale jakos nie chce mi się w to wierzyc
Skąd posiadasz takie informacje Question
Cytat:
zaraz będzie tez 0w20 od castrola powered by honda tak na marginesie (zresztą na forum była już o tym mowa Wink
Czyli mam rozumieć że to ten olej którego ja nie lubię Question
I w sklepie H też olej w opakowaniach hondy to castrol Question
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
HondaJazz

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Lis 2013
Posty: 120
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4. 2011
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 25 Sie 2014, 08:53
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


Znowu jedziecie z tym koksem? SZACUN.
_________________
5W30 INSIDE!
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 25 Sie 2014, 08:53
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
n0rek

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 159
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przemysl
Posiadane auto: Lexus IS200, Seicento
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 25 Sie 2014, 09:25
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


Panowie a co polecicie do wyzszych przebiegow?

Moj jazz ma 180 000km i poki co robilem dwie wymiany, 5w30 i 10w40 i kazdego auto bralo ok 1,5-2l od wymiany do wymiany, mechanik mowil ze przy tym przebiegu to 0w20 sie nie powinno stosowac.
Powrót do góry
gadu-gadu
HondaJazz

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Lis 2013
Posty: 120
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4. 2011
Piwa: 2/0
Wysłany: Pon 25 Sie 2014, 09:48
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


n0rek napisał:
Panowie a co polecicie do wyzszych przebiegow?

Moj jazz ma 180 000km i poki co robilem dwie wymiany, 5w30 i 10w40 i kazdego auto bralo ok 1,5-2l od wymiany do wymiany, mechanik mowil ze przy tym przebiegu to 0w20 sie nie powinno stosowac.


Nie przy tym przebieg u ale przy tym stanie silnika. Jak auto bierze 1,5-2 litry oleju to jest silnik do remontu. Albo miodu nalej (tylko żeby gęsty był).
_________________
5W30 INSIDE!
Powrót do góry
n0rek

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 159
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przemysl
Posiadane auto: Lexus IS200, Seicento
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 25 Sie 2014, 09:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


miodu? dziwna sprawa bo auto nie kopci, jezdzi ok tylko od kilku miesiecy silnik nieco glosniej chodzi, planuje auto wymienic w przyszlym roku wiec generalny remont jest mi srednio na reke i co zreszta wymienic w takim aucie? Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 26 Sie 2014, 12:10
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


Witam,

Czyli przy jakich przebiegach olej wlewamy Question

Znowu jakieś teorie mają koledzy, bo ja spotkałem się z informacją że od 100 tys to półsyntetyk, a 170 to mineralny. Ot taka ciekawostka którą preferują jeszcze mechanicy w niektórych warsztatach.

Mój jazzik ma przejechane 62 tys. obecnie na 0w20 i nadal będę go zalewał tym olejem.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
n0rek

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 159
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przemysl
Posiadane auto: Lexus IS200, Seicento
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 26 Sie 2014, 12:20
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


kedlaw ja mam 170 tysiecy nie 70 wiec licze sie z tym ze 0w20 to nie jest moj target ale pytanie jaki?
Powrót do góry
gadu-gadu
HondaJazz

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Lis 2013
Posty: 120
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4. 2011
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 26 Sie 2014, 13:02
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


n0rek napisał:
kedlaw ja mam 170 tysiecy nie 70 wiec licze sie z tym ze 0w20 to nie jest moj target ale pytanie jaki?

Najtańszy jaki jest. Jak planujesz auto sprzedać to i tak bez znaczenia (dla Ciebie przynajmniej). A wlewając taki czy inny olej nie spowodujesz,że silnik przestanie brać oliwę. Bo rozumiem, że taki efekt chcesz uzyskać.
_________________
5W30 INSIDE!
Powrót do góry
n0rek

Stały Bywalec



Dołączył: 10 Cze 2009
Posty: 159
Skąd jesteś (miejscowość / region): Przemysl
Posiadane auto: Lexus IS200, Seicento
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 26 Sie 2014, 14:24
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


chcialbym zeby nabywca byl zadowolony z mojego auta i nie mam w zwyczaju robic maniany i lac olej rzepakowy czy robic cos najnizszym kosztem bo bede sprzedawal
pytam sie powaznie co lalibyscie do swojego lub czy ktos mial Jazza z podobnym przebiegiem i co do niego lal za olej i jakie byly efekty
Powrót do góry
gadu-gadu
HondaJazz

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Lis 2013
Posty: 120
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4. 2011
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 26 Sie 2014, 14:38
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


n0rek napisał:
chcialbym zeby nabywca byl zadowolony z mojego auta i nie mam w zwyczaju robic maniany i lac olej rzepakowy czy robic cos najnizszym kosztem bo bede sprzedawal
pytam sie powaznie co lalibyscie do swojego lub czy ktos mial Jazza z podobnym przebiegiem i co do niego lal za olej i jakie byly efekty

Człowieku, jak auto bierze Ci 1,5-2 l oleju od wymiany do wymiany to o czym my tu rozmawiamy. Jak będziesz sprzedawał to poinformujesz nabywcę o tym fakcie? Co ile km wymieniasz olej? Jakby brało setkę no powiedzmy dwie, to jeszcze można próbować coś z olejem (tymczasowo), ale nie dwa litry.
_________________
5W30 INSIDE!
Powrót do góry
toolpusher

Stały Bywalec



Dołączył: 29 Kwi 2011
Posty: 143
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jasło
Posiadane auto: Cr-V III Executive 2.2 I-DTEC 2010; Jazz Com Plus 1.4VTEC 2012
Piwa: 2/7
Wysłany: Wto 26 Sie 2014, 16:49
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


Koledzy duzy offtop - liczę na miłosierdzie.
pieta napisał:

3) masz już w domu jednego ropniaka wiec nie będziesz się zastanawial co zrobił z olejem nadmiarowym, to co nie wejdzie za jednym razem do jazza to dasz to CRV i odwrotnie. Niby to problem maly ale nie wiadomo co z zrobić z ta odrobinka oleju która zostaje po wymianie. Teoretycznie po roku od otwarcia nie można już do uzywac bo się utlenia a wylac szkoda Wink

@ Pieta - zasiałeś ziarno w moim umyśle. Co z tego wyjdzie jeszcze nie wiem. Ale nigdy by mi nie przyszło d0 głowy zalać CRV Amsoilem. W tej chwili jeżdżę na Shell 5W30 low saps. Pewnie wkrótce bym się przerzucił na proponowanego przez Ciebie Shell'a 5W30 ECT ale o 0W30 bym nie pomyślał. Rozumiem że dla DPF nie będzie różnicy?
Z drugiej strony jak pomyślę, że prawie dwa galony idą na wymianę to już nie jest tak różowo. Jaka myślisz by była różnica na spalaniu?
_________________
--
Pozdrawiam
Piotr
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Wto 26 Sie 2014, 21:46
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


toolpusher, pozwolę sobie odpowiedzieć, bo akurat Amsa znam dobrze. Na pewno Honda zaleca do diesla 2.2 olej o lepkości 0W30. Dalej już jest trudniej...
Otóż polecam zajrzeć na Honda Accord Klub Polska, tam wielu kolegów śmiga na Amsoil 0W30 w i-CTDi. ALE: OIDP większość z nich nie ma DPF-u. Bo on jest tutaj problemem. Ams AZO jest niby czysty i pro-eko, ale w jego specyfikacji wg ACEA nic nie ma o kategorii C (cośtam), a tego chyba wymaga hondowski diesel z DPF-em (?). W zamyśle ten olej jest przeznaczony do silników benzynowych, Amerykanie nie bardzo ogarniają co to jest DPF itd. Wink
Za to Ams ma syntetyka 5W30 European Car Formula, Low SAPS - czyli DPF powinien być bezpieczny. Jest też tańszy niż oleje Signature Series, choć i tak tanio nie będzie w porównaniu z Shellem. Za to jakościowo Shell nie ma startu do tej oliwy.
Z olejów do do nowoczesnych diesli możesz jeszcze zerknąć na Fuchsa. Większość niemieckich aut wyjeżdża na ich olejach co już jest świetną rekomendacją.
Jeszcze raz polecam zerknąć na HAKP. Wątek olejowy jest tam monstrualny, ale jest tam także kilku naprawdę kumatych ludzi. Pomogą Wink
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 35, 36, 37  Następny
Strona 3 z 37
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaAccord

37 900

2012r.

262 000 km

mazowieckie

HondaCivic

35 500

2013r.

236 000 km

śląskie

HondaCR-V

23 900

2009r.

275 000 km

kujawsko-pomorskie

Hondae

115 000

2022r.

6 500 km

małopolskie

HondaCivic

43 900

2013r.

164 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System