Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 35, 36, 37  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 16 Kwi 2015, 12:07
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


Witam,

GR_BKP napisał:
Cytat:
Na forum są dwa fronty, to dlatego.
Prawdę piszesz

Cytat:
Ktokolwiek, cokolwiek by napisał, znajdzie się taki co przypisze całą winę olejowi nie 0W20.
Pozwolisz, że się z tobą nie zgodzę. Otóż każdy stwierdza fakty które przemawiają za stosowaniem takiego a nie innego oleju. Tak jak napisałeś powyżej
Cytat:
są dwa fronty
. Jest jeszcze inna zasadna dyskusja w sprawie typów olejów, mianowicie na ile dane oleje są syntetykami a na ile HydroCrakami.

http://www.wojdas.24x7.pl/download/oleje.pdf
http://www.ekonaft.com.pl/firma/informacje-porady/74-rodzaje-olejow-bazowych
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 16 Kwi 2015, 12:13
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


Witam,

GR_BKP napisał:
Cytat:
...bo "częste" wymiany są znacznie ważniejsze niż lepkość. Oczywiście poruszając się w kręgu zalecanych.
Dlatego mój zalecany krąg to 0w20 Wink

pieta napisał:
Cytat:
Amen
Nic dodać nic ująć. Sama prawda.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Malfiq

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecinek/Pomorze Zachodnie
Posiadane auto: Honda Jazz Style 1.4 CVT 2007
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 16 Kwi 2015, 18:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


pieta napisał:
Ewentualnie napisz jaki olej ostatecznie zalalas oraz jakie jest twoje subiektywne odczucie w tej sprawie Cool


Nie omieszkam! Very Happy


kedlaw07 napisał:
Witam,

GR_BKP napisał:
Cytat:
Na forum są dwa fronty, to dlatego.
Prawdę piszesz




Zdążyłam już zauważyć Wink


Ostatecznie zdecydowałam się zamówić 0W20 z haparts. Za jednym zamachem olej przekładniowy, bo też postanowiłam wymienić, a na moje oko (jeszcze Very Happy) laika wygląda, że nie był zmieniany od nowości (skąpe dojczlandy!). Kilka dni bez auta jakoś przeżyję, chociaż zdążyłyśmy się z Hanką pokochać prawdziwą miłością po grób Rolling Eyes
_________________
Ale Jazz! Rolling Eyes
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 17 Kwi 2015, 08:17
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


Witam,

Malfiq napisała:
Cytat:
Ostatecznie zdecydowałam się zamówić 0W20 z haparts. Za jednym zamachem olej przekładniowy, bo też postanowiłam wymienić, a na moje oko (jeszcze Very Happy) laika wygląda, że nie był zmieniany od nowości (skąpe dojczlandy!)
Jak zamawiałaś w haparts'ie te oleje to może warto też zakupić filtr oleju http://www.haparts.pl/search?st_search[search]=filtr&st_search[and_search]=1&st_search[detail]=.
Ponieważ cena tamtego asortymentu (oleje) trochę jest wysoka, to może warto się z nimi potargować w kwestii ceny na w/w filtr oleju.
Odpowiednikiem tej części jest filtr produkcji francuskiej firmy "Purflux".
Oczywiście istnieją też inne filtry różnych marek, które będą pasować do twojej hondy.
Natomiast ważne jest, aby spełniały normy producenta.

Wrzuć fotki twojej Hanki Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Malfiq

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecinek/Pomorze Zachodnie
Posiadane auto: Honda Jazz Style 1.4 CVT 2007
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 17 Kwi 2015, 21:08
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


kedlaw07 napisał:
]Jak zamawiałaś w haparts'ie te oleje to może warto też zakupić filtr oleju http://www.haparts.pl/search?st_search[search]=filtr&st_search[and_search]=1&st_search[detail]=.
Ponieważ cena tamtego asortymentu (oleje) trochę jest wysoka, to może warto się z nimi potargować w kwestii ceny na w/w filtr oleju.


Na filtry tez patrzałam, ale kompletnie nie wiem czy wziąć ten z podkładką czy bez? To też musi pasować do wersji auta? Jaki Wy musicie mieć ze mnie ubaw Very Happy

kedlaw07 napisał:
Wrzuć fotki twojej Hanki Wink


Jak wszystko w niej powymieniam to jedziemy na myjnię i zrobię sesyjkę Rolling Eyes
_________________
Ale Jazz! Rolling Eyes
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 17 Kwi 2015, 21:08
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 17 Kwi 2015, 21:40
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


Witam,

Malfiq napisała:
Cytat:
Na filtry tez patrzałam, ale kompletnie nie wiem czy wziąć ten z podkładką czy bez? To też musi pasować do wersji auta?
Ta "magiczna" podkładka w ASO kosztuje 3 zł Wink
Jest to nic innego jak zwykła podkładka pod śróbę o określonym wymiarze.
Kupisz wszędzie.
Zresztą jak będziesz wymieniać to sama zobaczysz. Ewentualnie poproś mechanika, żeby ci ją odłożył bo to dla ciebie bardzo ważne.
Jak chcesz to Ci mogę taką nową wysłać, ja mam założoną starą i nie bawię się w takie rzeczy. Jak będzie trzeba koniecznie wymienić to to zrobię. Moim zdaniem to sztuka dla sztuki.
No ale, serwisówka zaleca żeby za każdym razem podczas wymiany oleju ją zmieniać.
Osobiście to zakładamy (z moim rodzinnym mechanikiem) taką zwykła jaka jest lub zakręcamy tą starą.

Taki myk ze strony ASO Laughing

Cytat:
Jaki Wy musicie mieć ze mnie ubaw Very Happy

Nie zgodzę się z toba, ponieważ każdy kto tu jest ma prawo do pytania o rózne rzeczy o których nie wie a chce się dokształcić.

Tylko nie siedź dzisiaj tak długo jak wczoraj przy komputerze Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Malfiq

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecinek/Pomorze Zachodnie
Posiadane auto: Honda Jazz Style 1.4 CVT 2007
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 17 Kwi 2015, 22:12
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


kedlaw07 napisał:
Witam,

Malfiq napisała:
Cytat:
Na filtry tez patrzałam, ale kompletnie nie wiem czy wziąć ten z podkładką czy bez? To też musi pasować do wersji auta?
Ta "magiczna" podkładka w ASO kosztuje 3 zł Wink
Jest to nic innego jak zwykła podkładka pod śróbę o określonym wymiarze.
Kupisz wszędzie.
Zresztą jak będziesz wymieniać to sama zobaczysz. Ewentualnie poproś mechanika, żeby ci ją odłożył bo to dla ciebie bardzo ważne.
Jak chcesz to Ci mogę taką nową wysłać, ja mam założoną starą i nie bawię się w takie rzeczy. Jak będzie trzeba koniecznie wymienić to to zrobię. Moim zdaniem to sztuka dla sztuki.
No ale, serwisówka zaleca żeby za każdym razem podczas wymiany oleju ją zmieniać.
Osobiście to zakładamy (z moim rodzinnym mechanikiem) taką zwykła jaka jest lub zakręcamy tą starą.

Taki myk ze strony ASO Laughing



Czyli rozumiem, że mogę spokojnie kupić bez podkładki Very Happy O taki np http://www.haparts.pl/15400-plm-a02.html W razie czego ta ze starego filtra będzie ok? Ewentualnie na warsztatach rzeczonych podkładek pełno, coś się znajdzie Wink Dzięki za dobre chęci, miło z Twojej strony! W razie pożaru będę pamiętać Very Happy Rolling Eyes

kedlaw07 napisał:

Cytat:
Malfiq napisała: Jaki Wy musicie mieć ze mnie ubaw Very Happy

Nie zgodzę się z toba, ponieważ każdy kto tu jest ma prawo do pytania o rózne rzeczy o których nie wie a chce się dokształcić.

Tylko nie siedź dzisiaj tak długo jak wczoraj przy komputerze Wink


To moje pytania będziecie jeszcze jakiś czas znosić. Później może ja będę tym odpowiadającym Very Happy
Posiedzieć czasem trzeba, muszę poczytać o mojej nowej drugiej połówce Wink
_________________
Ale Jazz! Rolling Eyes
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pią 17 Kwi 2015, 22:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


Z tą podkładką to też podobno zależy jaką metodą spuszczamy stary olej. Jak olej jest spuszczany za pomocą odsysarki to można nie stosować nowej. Tak rzekł mój mechanik...w sumie nie wiem czy to prawdą jest.. Ja w każdym razie mam starą.
Przy tradycyjnej metodzie można dać podkładkę..

A propos która metoda wymiany oleju jest Waszym zdaniem lepsza: ta z użyciem odsysarki, czy tradycyjna?

Jak już się dorwałem do klawitury... Smile
Czy macie tak czasami-głównie w jeździe miejskiej i przy pokonywaniu niewielkich odcinków z częstym gaszeniem/odpalaniem silnika-, że przy kolejnym odpaleniu kontrolka oleju nie zapala się przy przekręceniu kluczyka?
Dziś np: przy wymianie opon (jakieś 20- może 30minut) po zakończonej operacji i uruchamianiu auta nie zaobserwowałem jej świecenia... Jak wyjeżdzałem na wymianę to zaświeciła się piękna czerwoną barwą.
Bardziej doświadczeni ode mnie twierdzą: "widocznie jeszcze trzyma ciśnienie i nie ma w tym nic niepokojącego", czy jakoś tak w tym stylu..
Muszę poobserwować jak to jest np po dobowym postoju. Wówczas jej nie zapalenie się to byłby już chyba powód do niepokoju.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sob 18 Kwi 2015, 01:54
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


Witam,

Flik77 napisał:
Cytat:
Z tą podkładką to też podobno zależy jaką metodą spuszczamy stary olej. Jak olej jest spuszczany za pomocą odsysarki to można nie stosować nowej.
Tak rzekł mój mechanik...w sumie nie wiem czy to prawdą jest.. Ja w każdym razie mam starą.
Jeżeli odsysasz olej góra to po jakiego diabła będziesz odkręcał korek na dole Question
No więc właśnie, można mieć starą lub dać nową. Jak ko chce. Każdy decyzje podejmuje sam Wink
Cytat:
Przy tradycyjnej metodzie można dać podkładkę..
Przy korku to mam podkładkę, ale jaka to jest tego ci nie powiem bo nie pamiętam, a zaglądam tam 1 w roku celem wymiany oleju. Natomiast częściej oglądam sobie auto od spodu (bo mam taką możliwość), i dochodzę do wniosku że ładnie wygląda Wink
Cytat:
A propos która metoda wymiany oleju jest Waszym zdaniem lepsza: ta z użyciem odsysarki, czy tradycyjna?
Ja zawsze spuszczam jedynym właściwym starym i najlepzym sposobem
A jak sam myślisz Question
Odsysarka całego oleju ci nie zbierze.

U siebie olej spuszczam poprzez odkręcenie korka i filtra oleju.

Zachowując następującą procedurę wymiany oleju:
1. Rozgrzewam silnik, poprzez przejażdżkę, aż zgasnie ta zielona lampka.
2. Pod miskę olejową silnika, wstawiam pojemnik na zużyty olej.
3. Odkręcam korek spustowy w misce i czekam, aż cały olej spłynie.
4. Po spłynięciu oleju odkręcić stary filtr oleju. za pomocą specjalnego klucza tzw. taśmowego (kupisz w każdym sklepie motoryzacyjnym za kilka złotych),
5. Po odkręceniu oczyszczam otwór z ewentualnych zanieczyszczeń.
6. Następnie przygotowuję nowy filtr w ten sposób, że smaruję jego gumową uszczelkę cienką warstewką nowego oleju, by lepiej uszczelniał połączenie;
7. Potem wkręcam go w blok silnika i wkręcamy do momentu, gdy poczuję pierwszy opór, wtedy dokręcam jeszcze pół obrotu ręką, nie kluczem.
8. Jeśli zużyty olej już spłynął, czyszczę korek spustowy i otwór w misce olejowej, po czym wkręcam korek w miskę. Z podkładką.
9. Wyjmuję i wycieram wskaźnik poziomu oleju w silniku.
10. Zaczynam wlewać nowy olej przez otwór wlewu w górnej części silnika - dla niewiedzących - (korek zazwyczaj nosi napis OIL) Wink kontrolując jego ilość na bagnecie.
11. Gdy poziom oleju osiągnie poziom kilku milimetrów poniżej znacznika MAX, zaprzestaje dolewania oleju. Sprawdzam ponownie poziom po kilku minutach, kiedy cały olej spłynie. Jego poziom nie może znacznie przekroczyć poziomu maksymalnego.
12. Uruchamiam silnik, i pozwól mu chwilę popracować na wolnych obrotach, po czym go wyłączam.
13. Po kilku minutach sprawdzam ponownie poziom oleju, jeśli spadł wyraźnie dolewam wymaganą ilość.
14. Sprawdzam silnik na obecność wycieków w okolicach filtra oraz korka spustowego. Jeśli żadnych nie ma to oznacza że wszystko jest ok.
15. Potem jeszcze wpisuję datę zmiany oleju, bieżący przebieg samochodu oraz typ i producenta oleju. Wszystko wpisuję na zawieszce i umieszczam ją w silniku, oraz dokonuję wpisu do zeszytu.
16. Teraz idę na kawę i ciastko Wink

Pragnę jednak zaznaczyć, że pomiędzy punktami 4 i 5 autko wisi na podnośniku czasami 2 - 3 godziny, żeby cały olej sobie spokojnie spłynął.

Cytat:
Jak już się dorwałem do klawitury... Wówczas jej nie zapalenie się to byłby już chyba powód do niepokoju.
Musiałbym zaobserwować, jednak kontrolki po przekręceniu kluczyka zapalają się i gasną oprócz tej zielonej inforumjącej że silnik jest nie rozgrzany.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sob 18 Kwi 2015, 11:18
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


[quote="kedlaw07] odsysasz olej góra to po jakiego diabła będziesz odkręcał korek na dole Question
[/quote]

Masz rację. Very Happy

"Musiałbym zaobserwować, jednak kontrolki po przekręceniu kluczyka zapalają się i gasną oprócz tej zielonej inforumjącej że silnik jest nie rozgrzany."

No i u mnie jest identycznie. Poza tą kontrolką od oleju, która nie zawsze odzywa się przy niewielkich dystansach i częstym gaszeniu/odpalaniu.
Powrót do góry
Malfiq

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecinek/Pomorze Zachodnie
Posiadane auto: Honda Jazz Style 1.4 CVT 2007
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 18 Kwi 2015, 21:47
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


Flik77 napisał:
Czy macie tak czasami-głównie w jeździe miejskiej i przy pokonywaniu niewielkich odcinków z częstym gaszeniem/odpalaniem silnika-, że przy kolejnym odpaleniu kontrolka oleju nie zapala się przy przekręceniu kluczyka?


Akurat na to mogę odpowiedzieć Razz Jeżdżę głównie po mieście, krótkie odcinki (w sumie jeszcze Hanki nie pogoniłam gdzieś na trasie Shocked ), ale zapala się zawsze i gaśnie po odpaleniu silnika. Na kontrolki akurat za każdym razem zwracam uwagę, bo trochę panikara jestem Razz I już wiem, że np. kontrolka niskiej temp. płynu chłodzącego gaśnie mi po ok. 2 km i że to nic strasznego, że się zapala Very Happy Tak w ramach OT - kiedyś mi w Kijance padły bezpieczniki od podświetlenia deski.. jaka wtedy była panika! Very Happy

kedlaw07 napisał:
Przy korku to mam podkładkę, ale jaka to jest tego ci nie powiem bo nie pamiętam, a zaglądam tam 1 w roku celem wymiany oleju. Natomiast częściej oglądam sobie auto od spodu (bo mam taką możliwość), i dochodzę do wniosku że ładnie wygląda Wink


Hahaha, me gusta! <3
_________________
Ale Jazz! Rolling Eyes


Ostatnio zmieniony przez Malfiq dnia Nie 19 Kwi 2015, 01:43, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sob 18 Kwi 2015, 22:09
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


Dziś nie było potrzeby używania mojej Hani (mój Jazz tak już ma, że często zdarzają mu się kilkudniowe przestoje). Odpalam więc auto na postoju. Kontrolka po przekręceniu kluczyka zaświeciła się prawidłowo i po uruchomieniu zgasła-czyli ok., ale gdy po jakichś 30 sek. powtórzyłem całą operację to już się nie odezwała przy starcie... W trakcie jazdy kontrolka nie świeci czyli też jest ok. Okresy między odpaleniami silnika, gdy się nie odzywa to czerwone światełko bywają oczywiście dłuższe. Vide: mój post z wczorajszego wieczora.
Dziś to taki eksperyment na szybko, bo na zewnątrz zimno i deszczowo...Smile
Czy ktoś wie dlaczego tak się może dziać? Czy może ja szukam dziury w całym...?
Mechanik stwierdził, że to nie musi oznaczać problemu, ale nie zagłębiał się bardziej w temat.
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Sob 18 Kwi 2015, 22:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


Flik77 napisał:
Z tą podkładką to też podobno zależy jaką metodą spuszczamy stary olej. Jak olej jest spuszczany za pomocą odsysarki to można nie stosować nowej. Tak rzekł mój mechanik...w sumie nie wiem czy to prawdą jest.. Ja w każdym razie mam starą.
Przy tradycyjnej metodzie można dać podkładkę..

A propos która metoda wymiany oleju jest Waszym zdaniem lepsza: ta z użyciem odsysarki, czy tradycyjna?

Tradycyjna.
Podkładka - Honda jest moim pierwszym autem, gdzie nie ma jej razem z filtrem. Znaczy się - trzeba za nią dodatkowo płacić. W innych zawsze była w zestawie, więc zawsze była wymieniana. W Hondzie nawet nie wiem, jak teraz było, bo filtr kupował mechanik.

Flik77 napisał:

Czy macie tak czasami-głównie w jeździe miejskiej i przy pokonywaniu niewielkich odcinków z częstym gaszeniem/odpalaniem silnika-, że przy kolejnym odpaleniu kontrolka oleju nie zapala się przy przekręceniu kluczyka?

Z ciekawości sprawdzę jak to jest u mnie, bo nigdy wcześniej nie zwracałem uwagi na to.
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sob 18 Kwi 2015, 23:26
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


GR_BKP napisał:


Flik77 napisał:

Czy macie tak czasami-głównie w jeździe miejskiej i przy pokonywaniu niewielkich odcinków z częstym gaszeniem/odpalaniem silnika-, że przy kolejnym odpaleniu kontrolka oleju nie zapala się przy przekręceniu kluczyka?

Z ciekawości sprawdzę jak to jest u mnie, bo nigdy wcześniej nie zwracałem uwagi na to.


Możesz to zrobić tak jak ja na postoju, albo jeszcze inaczej: przekręcasz kluczyk tylko do momentu zapalenia się kontrolek, następnie gasisz i po 30-60sek (można oczywiście dłużej) powtarzasz zabieg.
Trochę mnie to zastanawia, ale może jak napisałem szukam dziury w całym..., jednak jeśli gasisz silnik a po 5-10 minutach uruchamiasz ponownie i nie masz już tej kontrolki, to chyba jednak coś może być nie teges...

Mnie się wydawało, że owa kontrolka musi zawsze rozbłysnąć światłem przy uruchamianiu auta, ale w moim Jazzie nie zawsze tak się dzieje... Jednak zawsze jest tak, że gdy danego dnia po raz pierwszy odpalam autko, to kontrolka normalnie świeci.
Nie wiem jak jest na dłuższej trasie (i czy wogóle ma to wpływ) bo ostatnio dłużsżą drogę moja Honda miała jakies 2 lata temu-tak tylko miasto i najbliższa okolica.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 20 Kwi 2015, 22:51
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


Witam,

Sprawdziłem tą kontrolkę oleju w kilku wersjach:

Ciągła jazda:
Rozpoczynam jazdę - zapalają się wszystkie kontrolki a następnie gasną tylko ta zielona się pali po pewnym czasie gaśnie, ponieważ długo się jedzie;

Wersja druga: - Start - Stop
Rozpoczynam jazdę - zapalają się wszystkie kontrolki a następnie gasną tylko ta zielona się pali przejechane 200m. Teraz zatrzymuje się na chwilę około 5 min i wyłączam silnik. Po uruchomieniu zapalają się wszystkie a następnie gasną wszystkie tylko ta zielona się pali po pewnym czasie gaśnie. To samo powtarzam kilka krotnie i efekt ten sam. No może prawie bo później to już zielona kontrolka gaśnie.

Wersja trzecia: - Na postoju
Na postoju, auto nie uruchamia silnika - przekręcany kluczyk - zapalają się wszystkie kontrolki, potem kluczyk daję do siebie i wszystkie kontrolki gasną. Test przeprowadzam z przerwami co 30 sek, 1 minuta, 2 minuty.

Reasumując:
Powinno być tak, że zawsze po uruchomieniu auta kontrolki powinny zapalić się a następnie zgasnąć wyjątek ta zielona która odpowiada za temperaturę i te które informują nas o włączonych światłach.
U mnie nie występuje kontrolka świateł mijania tak więc się nie zapala Laughing

Osobiście baczną uwagę zwracam na kontrolkę hamulca ręcznego, kilka razy już pojechałem i przy okazji przeczyściłem żeliwo Laughing
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 35, 36, 37  Następny
Strona 18 z 37
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

7 900

1999r.

342 000 km

lubelskie

Hondae

86 800

2021r.

20 000 km

mazowieckie

HondaAccord

14 900

2004r.

215 316 km

śląskie

HondaJazz

25 900

2009r.

94 062 km

śląskie

HondaCR-V

67 800

2013r.

167 000 km

warmińsko-mazurskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System