Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 35, 36, 37  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Sro 15 Kwi 2015, 12:44
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


GR_BKP napisał:
Jakieś rozdwojenie jaźni ktoś ma chyba - jak potrzeba sobie wytłumaczyć, co pasuje, to jeśli Honda zaleca, to jest super - vide olej 0W20.
Ale jak już nie pasuje, to ekolodzy srodzy - vide podpowiedź zmiany biegu wg. zalecenia Hondy.

To jak to jest? Honda w końcu wie jak zadbać o silnik czy bardziej zależy jej na trendzie ekologicznym i zmniejszeniu spalania? Laughing
Koń by się uśmiał z niektórych Laughing

Co do sławnego Shella 5W40 - najnowsze doniesienia siedzących w wątkach olejowych są takie, że zmienił się i jest zwykłym HC, nie GTL, tzn. produkują je równolegle.
Podobno z dwóch fabryk idzie GTL, z trzech HC. Ale nie ma jak ich rozpoznać, niestety.


Dzienks za info. Z tego co kojarzę to aktualny 5w30 od shella raczej jest z GTL+. Dobra, ponabijaliśmy posty, można się rozejść Cool
Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Sro 15 Kwi 2015, 12:45
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


GR_BKP napisał:
Jakieś rozdwojenie jaźni ktoś ma chyba - jak potrzeba sobie wytłumaczyć, co pasuje, to jeśli Honda zaleca, to jest super - vide olej 0W20.
Ale jak już nie pasuje, to ekolodzy srodzy - vide podpowiedź zmiany biegu wg. zalecenia Hondy.

To jak to jest? Honda w końcu wie jak zadbać o silnik czy bardziej zależy jej na trendzie ekologicznym i zmniejszeniu spalania? Laughing
Koń by się uśmiał z niektórych Laughing

.


Znaczy ja gdzieś napisałem, że zalecenia Hondy odnośnie 0W20 są super? Coś się chyba koledze pomieszało Smile
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 15 Kwi 2015, 12:54
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


Witam,

pieta napisał:
Cytat:
Nadal się upieram ze seria green to hybryd, do cywilnych 0w20 "zwykły" 0w20 HFE Wink (chociaż pewnie różnią się jedynie naklejką Wink
Jeżeli chodzi o HFE to widać że mogą być stosowanie również w hybrydach, oraz jest informacja, że idą na pierwszy montaż. Informacja pod tą odklejoną etykieta


to miałem ten i ten:


Natomiast w tym obecnym nic o hybrydach nie jest napisane.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Sro 15 Kwi 2015, 13:01
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


kedlaw07 napisał:
Witam,

GR_BKP napisał:
Cytat:
Jakieś rozdwojenie jaźni ktoś ma chyba - jak potrzeba sobie wytłumaczyć, co pasuje, to jeśli Honda zaleca, to jest super - vide olej 0W20.
Jeżeli chodzi o mnie to wolę chronić silnik.
Cytat:
Ale jak już nie pasuje, to ekolodzy srodzy - vide podpowiedź zmiany biegu wg. zalecenia Hondy.
To zaś jest wymuszeniem na hondzie przez koncerny i ekologów - terrorystów Wink

Panie i Panowie - mamy naszą wtykę w fabryce Hondy! Od dziś będziemy wiedzieć, które z zaleceń producenta należy przestrzegać, a które należy z premedytacją ignorować, bo zostały wymuszone! Laughing Laughing Laughing Laughing

kedlaw07 napisał:
Cytat:
Co do sławnego Shella 5W40 - najnowsze doniesienia siedzących w wątkach olejowych są takie, że zmienił się i jest zwykłym HC, nie GTL, tzn. produkują je równolegle.
Podobno z dwóch fabryk idzie GTL, z trzech HC. Ale nie ma jak ich rozpoznać, niestety.
Zadzwoń do Shell Polska to ci powiedzą.
Ewentualnie po numerze seryjnym

Rozumiem, że już to ćwiczyłeś i dlatego polecasz?
Może nie dawaj rad, o których nie masz zielonego pojęcia.

pieta napisał:

Dzienks za info. Z tego co kojarzę to aktualny 5w30 od shella raczej jest z GTL+.

Podaj mi konkretnie, który 5W30 (żebym nie szukał), to zapytam o niego.

przempo napisał:

Znaczy ja gdzieś napisałem, że zalecenia Hondy odnośnie 0W20 są super?

Ty nie Wink
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
przempo

Auto Maniak



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 633
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wielkopolski
Posiadane auto: Mini Cooper 1.6, Toyota Verso 2.0, MB W204
Piwa: 13/3
Wysłany: Sro 15 Kwi 2015, 13:09
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


GR_BKP napisał:


przempo napisał:

Znaczy ja gdzieś napisałem, że zalecenia Hondy odnośnie 0W20 są super?

Ty nie Wink


No to sorki, źle zinterpretowałem Twoją wypowiedź i myślałem, że to do mnie Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 15 Kwi 2015, 13:09
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 15 Kwi 2015, 13:09
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


Witam,

przempo napisał:
Cytat:
Mamy dwa silniki - jeden o sporej mocy w technice VTEC kręcący się do 9krpm i drugi lichota iVTEC czy też DSI kręcący sie do marnych 6,5krpm. Ten pierwszy wymaga LEPSZEJ ochrony co jest chyba oczywiste? Ten drugi ponieważ nie jest tak wysilony aż takiej ochrony nie potrzebuje. No i teraz KURIOZUM. W myśl tego co próbujecie sugerować ten pierwszy wymaga gorszego w Waszej opinii oleju? Coś chyba nie tak. Na chłopski rozum ( ja jestem ze wsi ) skoro olej 5W40 zapewnia ochronę najbardziej wysilonemu silnikowi Hondy, to w takim silniczku Jazza ta ochrona będzie miała wręcz kosmiczny zapas. No i w drugą stronę, jeżeli 0W20 nie zapewnia dostatecznej ochrony wysilonemu silnikowi to i mój silnik będzie mniej chroniony, chociaż będzie mniej spalał.
Nie neguję twojego sposobu rozumowania, ale o tym 0w20 to jest tabelka w instrukcji. Pamiętasz, wkleić Question
Coś musi jednak być na rzeczy skoro w opisie jest napisane wersje europejskie przy 0w20.
Oczywiście robisz jak chcesz.

Cytat:
Znaczy ja gdzieś napisałem, że zalecenia Hondy odnośnie 0W20 są super? Coś się chyba koledze pomieszało
Kolega GR_BKP napisał to do mnie, nie do Ciebie.
Mam u kolegi taką popularność i uznanie Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl


Ostatnio zmieniony przez kedlaw07 dnia Sro 15 Kwi 2015, 13:23, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 15 Kwi 2015, 13:22
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


Witam,

GR_BKP napisał:
Cytat:
Panie i Panowie - mamy naszą wtykę w fabryce Hondy! Od dziś będziemy wiedzieć, które z zaleceń producenta należy przestrzegać, a które należy z premedytacją ignorować, bo zostały wymuszone! Laughing Laughing Laughing Laughing
Niestety nie pracuję, ale nadal będę Was przestrzegać i informować o nowych zaleceniach i propozycjach hondy.
Cytat:
Rozumiem, że już to ćwiczyłeś i dlatego polecasz?
Może nie dawaj rad, o których nie masz zielonego pojęcia.
Jeszcze nie ćwiczyłem, ale też nie polecałem tego innej osobie w przeciwieństwie do ciebie w innym wątku. Wiesz gdzie Question

Żebyś nie musiał szukać:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?
http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=26772&postdays=0&postorder=asc&start=210
Cytat:
....no to zadzwoń do tego ASO i zapytaj. Powiedzą.

_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Sro 15 Kwi 2015, 13:42
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


Nie zapomnij tylko nam powiedzieć, które zalecenia mamy przestrzegać, a których nie, bo zostały na nich wymuszone Laughing Laughing Laughing Laughing

Pudło z polecaniem sposobów.
To co poleciłem było najprostsze i, niestety dla Ciebie, sprawdzone. Próbuj dalej Laughing Laughing Laughing
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 15 Kwi 2015, 14:03
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


Witam,

GR_BKP napisał:
Cytat:
Nie zapomnij tylko nam powiedzieć, które zalecenia mamy przestrzegać, a których nie, bo zostały na nich wymuszone
Oczywiście, że nie zapomnę.
Dla ciebie prawie wszystko... ,ale Mruczka nie dam. Laughing Laughing Laughing

Oprócz tego dysponujesz jeszcze serwisówką i instrukcją. Jeżeli nie to ją pobierz bo serwer zamykany będzie.
Mógłbyś przy okazji odwiedzić ten wątek:
*** Pliki serwisowe tylko do 30.04 prośba o nowy serwer. *** http://honda.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=226288
i zaproponować dodatkowe rozwiązanie, czym byś się przyczynił do pomocy dla innych osób które odwiedzają to forum. Laughing Laughing

Cytat:
To co poleciłem było najprostsze i,
Tak, ale pieta ci napisał w tym właśnie wątku:
Cytat:
Hej, nie bądź uszczypliwy.
Co mam próbować Question
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Malfiq

Stały Bywalec



Dołączył: 02 Kwi 2015
Posty: 118
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecinek/Pomorze Zachodnie
Posiadane auto: Honda Jazz Style 1.4 CVT 2007
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 15 Kwi 2015, 21:19
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


Jak (niechcący) rozpętałam trzecią wojnę światową Rolling Eyes
Ewentualnie - jak rozpędziłam na nowo perpetuum mobile wątku olejowego w Jazzie Very Happy
_________________
Ale Jazz! Rolling Eyes
Powrót do góry
sstar

Auto Maniak



Dołączył: 17 Maj 2013
Posty: 1047
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź/Wrocław
Posiadane auto: Honda Jazz II 2005 1.4 182k [Aral 10W40, Mobil 5W50, Amsoil 0W30, Millers CFS 0W20, Millers XF 0W20, Millers CFS 0W20]; Hyundai Tucson 2.0 CRDI
Piwa: 5/0
Wysłany: Czw 16 Kwi 2015, 06:55
Temat postu:

tymczasem w Motorze


Piszą że w sumie wszystko jedno jeśli nie koło podbiegunowe i nie tropiki byle acea ok i wymiany co 10-15k:-)
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 16 Kwi 2015, 08:23
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


Malfiq napisał:
Jak (niechcący) rozpętałam trzecią wojnę światową Rolling Eyes
Ewentualnie - jak rozpędziłam na nowo perpetuum mobile wątku olejowego w Jazzie Very Happy


Jak już powiedziałem wielokrotnie userzy jazza szukają dziury w całym bo im się auto nie psuje. Jakby się przekręcały panewki czy tez urywały inne korbowody to by nikt olejami się nie zajmował Laughing
Ogolnie szerokiej drogi. Ewentualnie napisz jaki olej ostatecznie zalalas oraz jakie jest twoje subiektywne odczucie w tej sprawie Cool
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Czw 16 Kwi 2015, 11:11
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


Witam,

Malfiq napisał:
Cytat:
Jak (niechcący) rozpętałam trzecią wojnę światową Rolling Eyes
Ewentualnie - jak rozpędziłam na nowo perpetuum mobile wątku olejowego w Jazzie Very Happy
Nie prawda, ponieważ temat odradza się co jakiś czas gy ujamniają się jakieś problemy z silnikiem.

pieta napisał:
Cytat:
Jak już powiedziałem wielokrotnie userzy jazza szukają dziury w całym bo im się auto nie psuje. Jakby się przekręcały panewki czy tez urywały inne korbowody to by nikt olejami się nie zajmował Laughing
Dopiero wtedy każdy by szukał problemu z olejem. Wskazując że takia a nie inny jest za to odpowiedzialny, a dopiero póxniej oglądałby resztę silnika.
Cytat:
Ewentualnie napisz jaki olej ostatecznie zalalas oraz jakie jest twoje subiektywne odczucie w tej sprawie Cool
Też chciałbym się tego dowiedzieć Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
GR_BKP

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 497
Skąd jesteś (miejscowość / region): WGM
Posiadane auto: Jazz 1.4i Graphite 2004
Piwa: 15/36
Wysłany: Czw 16 Kwi 2015, 11:27
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


Malfiq napisał:
Jak (niechcący) rozpętałam trzecią wojnę światową Rolling Eyes
Ewentualnie - jak rozpędziłam na nowo perpetuum mobile wątku olejowego w Jazzie Very Happy

Na forum są dwa fronty, to dlatego. Ktokolwiek, cokolwiek by napisał, znajdzie się taki co przypisze całą winę olejowi nie 0W20.

sstar napisał:
Piszą że w sumie wszystko jedno jeśli nie koło podbiegunowe i nie tropiki byle acea ok i wymiany co 10-15k:-)

...bo "częste" wymiany są znacznie ważniejsze niż lepkość. Oczywiście poruszając się w kręgu zalecanych.
_________________
Pozdrawiam

Jazz 1.4i Graphite

Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Czw 16 Kwi 2015, 11:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Honda Jazz 1.4 (2005) jaki olej wlać?


Cytat:

...bo "częste" wymiany są znacznie ważniejsze niż lepkość. Oczywiście poruszając się w kręgu zalecanych.


Amen
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18 ... 35, 36, 37  Następny
Strona 17 z 37
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

38 800

2016r.

59 000 km

mazowieckie

HondaHR-V

74 990

2018r.

52 000 km

śląskie

HondaHR-V

55 800

2017r.

148 000 km

małopolskie

HondaAccord

29 900

2010r.

288 850 km

lubelskie

HondaCR-V

49 800

2014r.

215 850 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System