Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) piszczy pasek wielorowkowy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zelazo

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Gru 2013
Posty: 136
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siewierz
Posiadane auto: Honda Jazz 1.2 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 21 Lut 2018, 20:10
Temat postu:

piszczy pasek wielorowkowy


Witam
Chciałem doradzić się w sprawie paska. Niedawno zmieniałem pasek na nowy po raz pierwszy bo stary był w fatalnym stanie. Wymieniłem mniejsze łożysko również. To większe przy sprężarce leciutko słychać, ale narazie zostawiłem ze względu na to, że gaz by wyleciał jak się otworzy to zrobię to na wiosnę. Pasek kupiony nowy dopasowany, markowy, łożysko też, naciąg prawidłowy, chodzi cichutko tylko czasami przy zimnym silniku zdarza mu się ze dwa trzy razy pisknąć nie za głośno. Chciałem go podciągnąć bo od założenia nic z nim nie robiłem więc mógł się troszkę rozciągnąć jeszcze przy pracy. Mechanik mówi, że jest dobrze naciągnięty i więcej by nie naciągał bo padną łożyska alternatora. Co o tym myślicie? Czemu popiskuje? Piszczy w zasadzie po odpaleniu na zimnym, nie zawsze i przy ruszaniu czyli przy większym obciążeniu alternatora. hmmmm koła pasowe chyba proste więc nie wiem. Jeszcze kolejna rzecz, którą zauważyłem to to, że również piszczy przy obciążeniu elektroniką tzn grzanie szyby dmuchawa, a jak doloże do tego klimę to uszy trzeba zatykać. Może to napinacz choć samo napięcie na wyczucie jest dobre.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaAccord

14 900

2004r.

215 316 km

śląskie

HondaCivic

34 500

2013r.

236 000 km

śląskie

HondaAccord

39 900

2010r.

159 000 km

wielkopolskie

HondaCivic

7 300

2000r.

176 000 km

śląskie

HondaFR-V

14 900

2006r.

272 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System