Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda CR-V ) klekot silnika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda CR-V ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
damians1133

Czytelnik



Dołączył: 19 Lut 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Honda CR-V 2.2 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 19 Lut 2018, 19:28
Temat postu:

klekot silnika


Witam wszystkich!
Mam mały problem ze swoją Hondą CR-V 2.2, mianowicie honda pod obciążeniem wydaje dziwne dźwięk tzn. podczas jazdy zwalniam do 30 km/h wbijam drugi bieg, daje gazu a tu z pod maski takie dziwne klekotanie coś jak bicie zaworów czy coś w tym stylu tyle że po chwili cichnie. Po podpięciu komputera zero błędów, auto pięknie pracuje, jest dynamiczne tylko ten dziwny odgłos z pod maski Crying or Very sad.
Po głębszej analizie problemu doszedłem do wnioski iż winne mogą być wtryski. Wykonałem próbę przelewową owych wtrysków i wyszło to tak:
licząc od strony rozrządu
1- 15 ml
2- 20 ml
3- 19 ml
4- 16 ml
teraz moje pytanie:
Czy te wartości są prawidłowe? Dodam tylko że nasłuchując silnik dźwięk wydobywa się właśnie z okolicy 2-3 wtrysku.
Jest jeszcze jedno ale podczas tej próby w wężykach widać jak cały czas bąbelki powietrza unoszą się do góry czy to jest normalne że na przelewie jest powietrze?
Proszę o pomoc w moim temacie nie chcę na ślepo wymieniać części.
Powrót do góry
slapas

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 359
Skąd jesteś (miejscowość / region): Europa Zachodnia
Posiadane auto: Honda CR-V 2.0 i-VTEC 2007
Piwa: 21/2
Wysłany: Sro 21 Lut 2018, 13:49
Temat postu:

Re: ( Honda CR-V ) klekot silnika


Test przelewowy to dobry ale nie jedyny mozliwy sposob diagnostyki silnika. Warto by podpiac jakis skaner OBD2 I sprawdzic jakie korekcje wystepuja na poszczegolnych wtryskiwaczach oraz jak sie ksztaltuje cisnienie na szynie wtryskowej. Jesli potwierdzi sie problem z wtryskami, to proponuje zrobic "radykalne czyszczenie" wtryskow np. preparatem od LM. U mnie swego czasu taki zabiegl pomogl dzieki czemu korekcje na jednym wtryskiwaczu wrocily do normy z poziomu, ktory kwalifikowal go do wymiany.
Pozdrawiam.
_________________
Zdradzilem Renie dla Hondzi!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda CR-V ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda CR-V ) Porady, problemy techniczne


HondaJazz

12 800

2006r.

169 957 km

pomorskie

HondaCivic

76 000

2018r.

90 000 km

śląskie

Hondae

115 000

2022r.

6 500 km

małopolskie

HondaHR-V

55 800

2017r.

148 000 km

małopolskie

HondaCR-V

32 000

2008r.

200 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System