Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda HR-V ) Wspomaganie buczy i trze



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda HR-V ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bazi92

Czytelnik



Dołączył: 18 Lut 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Honda HRV 2005, 1.6, 124KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 18 Lut 2018, 11:51
Temat postu:

Wspomaganie buczy i trze


Cześć!

Z moim układem wspomagania coś jest nie tak. Zaczęło się koło grudnia. Przy odpalaniu czasem było słychać dziwne szurnięcie. Trwało dosłownie ułamek sekundy. Pewnego dnia gdy samochód stał na dworze (na codzień jest garażowany) , po odpaleniu to szuranie było bardzo intensywne i trwało na oko około minuty. Przy gazowaniu dźwięk się nasilał. Myślałem, że to pasek i wymieniłem lecz nie pomogło. Jakiś czas później również gdy stał na mrozie po odpaleniu zaczela buczeć kierownica. Podczas postoju przy kręceniu buczała, nie wiem czy podczas jazdy również buczy bo praca silniką ją zagłusza. Z tym buczeniem stało się dwa razy, przy takich samych warunkach atmosferycznych. Również zaobserwowałem zmianę w sile wspomagania. Czasem kierownica chodzi bardzo lekko, jakby wspomaganie było dużo inwensywniejsze. Nie wiem czy to pompa pada, lecz chcę zacząć od tymiany płynu wspomagania. Tamten dziwnie śmierdzi jak wykręcam korek i ma bardzo mało widoczny jasny korzuch. Nie wiem jednak jak do końca się za to zabrać. Od zbiorniczka odchodzą dwa przewody ( jeden jest też strasznie zgięty, nie da rady go wyprostować, aby zbiorniczek znajdował się w jego miejscu zamontowania). Czy wystarczy, że wypnę przewód w miejscu zaznaczonym na czerwono i stamąd zgarnę wyciekający olej? Zamieszczam zdjęcia ze zbiorniczkiem i przewodami.

z góry dzieki za pomoc Smile

Powrót do góry
forever1234

Debiutant



Dołączył: 18 Sie 2015
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: honda hrv
Piwa: 4/0
Wysłany: Nie 18 Lut 2018, 13:54
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Wspomaganie buczy i trze


Masz zbiorniczek z innego auta - to nie jest zbiornik HRV. Przewody są wygięte, bo nie były przeznaczone do pompy po tej stronie. A jak są wygięte, to płyn nie dochodzi do pompy i pompa w czasie pracy zasysa powietrze (taka jest siła pompy). Kup za 20zł oryginalny zbiorniczek z przewodem i będzie ok. Lokalizacja jak widzę ok (też Kraków) - no a ja mam taki zbiorniczek, tylko leży u mamy w składziku z resztą różnych różności i niestety nie będę tam jechał przez najbliższy tydzień. Musisz szybko szukać na szrotach bo jeździć tak nie można.
Powrót do góry
Bazi92

Czytelnik



Dołączył: 18 Lut 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Honda HRV 2005, 1.6, 124KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 18 Lut 2018, 14:20
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Wspomaganie buczy i trze


Rozumiem, w takim razie kupię zbiorniczek. Nie jestem pewny jak to dokładnie zrobić to zapytam Smile Czy w pierwszej kolejności wypiąć oba przewody ze zbiorniczka i spuscic z nich caly olej jaki sie da, nastepnie podpiac nowy zbiorniczek, wlać nowy olej, odpalić silnik i przy odkręconym korku odpowietrzyć układ kręcąć do oporu w lewo i prawo kierownicą i w międzyczasie dolewać oleju aż ustanie pobieranie go?

z góry dzięki Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda HR-V ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda HR-V ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

19 900

2007r.

303 500 km

kujawsko-pomorskie

HondaCivic

78 000

2018r.

90 000 km

śląskie

HondaCR-V

58 000

2015r.

142 700 km

wielkopolskie

HondaCivic

17 900

2008r.

178 000 km

małopolskie

Hondae

115 000

2022r.

6 500 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System