Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Jazz II 1,4 i-DSI ograniczenie zużycia oleju a jego zmiana


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 09 Lut 2018, 23:50
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz II 1,4 i-DSI ograniczenie zużycia oleju a jego zmiana


TomHond napisał:
Ja bym został przy Castrolu. Nie ma co przedobrzać .To jest naprawde spoko olej jak dla Hondy .
Może kolega by podał jakieś konkretne przykłady dlaczego warto na obecną chwilę w silniku mieć wlany olej Castrol.
Zamiast stwierdzenia, że to dobry olej do hondy.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sob 10 Lut 2018, 00:22
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz II 1,4 i-DSI ograniczenie zużycia oleju a jego zmiana


sylwek74 napisał:
Dokładnie to samo powiedział moj mechanik.
W takim razie musisz sobie odpowiedzieć na pytanie:
Czy zaufam mechanikowi i wleję ten poprzedni olej - efekt może ale nie musi być taki sam jak wcześniej.
Zapytam innego mechanika, który naprawia auta dalekowschodnie i porozmawiam o tym z nim.
Czy wleję konkretny olej zgodny z parametrami zalecanymi przez producenta.

Spotykam się jeszcze dzisiaj w takim zestawieniem:
- do 100 tys syntetyk,
- później półsyntetyk,
- przy około 190 mineralny.
Nie wiem skąd one się biorą Question
Brak bieżącej wiedzy, przecież istnieją pisma poświęcone naprawom samochodów dla warsztatów.

sylwek74 napisał:
A czy Shell Helix Ultra 5W30 nie będzie robił zbyt rzadkiego filmu olejowego, zwłaszcza wiosną i latem?

Nic się nie stanie. To właśnie osobom takim jak ja którzy od lata zalewają olejem 0W20 zarzuca się bajkę o tym filtrze.
Gdyby ludzie czytali specyfikację olejów, a nie myśleli typowymi schematami.

Jeżeli chodzi o ten olej Shell Helix Racing 10W60 to spokojnie autko dawało radę nic nie stukało i pukało.
Silniczek czysty a podczas regulacji zaworów i wymiany 8 świec (bo tyle należy wymienić) w środku bez żadnych nagarów itp.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
sylwek74

Debiutant



Dołączył: 23 Kwi 2017
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: Honda Jazz II 1,4 i-DSI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 10 Lut 2018, 08:04
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz II 1,4 i-DSI ograniczenie zużycia oleju a jego zmiana


kedlaw07 napisał:
sylwek74 napisał:
Dokładnie to samo powiedział moj mechanik.
W takim razie musisz sobie odpowiedzieć na pytanie:
Czy zaufam mechanikowi i wleję ten poprzedni olej - efekt może ale nie musi być taki sam jak wcześniej.
Zapytam innego mechanika, który naprawia auta dalekowschodnie i porozmawiam o tym z nim.
Czy wleję konkretny olej zgodny z parametrami zalecanymi przez producenta.

Spotykam się jeszcze dzisiaj w takim zestawieniem:
- do 100 tys syntetyk,
- później półsyntetyk,
- przy około 190 mineralny.
Nie wiem skąd one się biorą Question
Brak bieżącej wiedzy, przecież istnieją pisma poświęcone naprawom samochodów dla warsztatów.

sylwek74 napisał:
A czy Shell Helix Ultra 5W30 nie będzie robił zbyt rzadkiego filmu olejowego, zwłaszcza wiosną i latem?

Nic się nie stanie. To właśnie osobom takim jak ja którzy od lata zalewają olejem 0W20 zarzuca się bajkę o tym filtrze.
Gdyby ludzie czytali specyfikację olejów, a nie myśleli typowymi schematami.

Jeżeli chodzi o ten olej Shell Helix Racing 10W60 to spokojnie autko dawało radę nic nie stukało i pukało.
Silniczek czysty a podczas regulacji zaworów i wymiany 8 świec (bo tyle należy wymienić) w środku bez żadnych nagarów itp.


Wiem ale to nie jest takie oczywiste. Gdyby mój Jazz miał np. 27 tyś przebiegu jak np. Civic Uvo z 2011 roku które niedawno kupił kolega to bym się w ogóle nie zastanawiał i zalał 0W20. Ale mój Jazz miał gdy go kupowałem ponad 160 tyś. (conajmniej
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sob 10 Lut 2018, 18:59
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz II 1,4 i-DSI ograniczenie zużycia oleju a jego zmiana


sylwek74 napisał:
Wiem ale to nie jest takie oczywiste. Gdyby mój Jazz miał np. 27 tyś przebiegu jak np. Civic Uvo z 2011 roku które niedawno kupił kolega to bym się w ogóle nie zastanawiał i zalał 0W20. Ale mój Jazz miał gdy go kupowałem ponad 160 tyś. (conajmniej
Jeżeli masz jakieś wątpliwości co do 0W20, to na razie zalewaj tym Shell'em Helix Ultra 5W30.
Gwarantuję Ci że oleju, nie będzie ubywać.
Natomiast jazzik będzie śmigał, że aż miło.

Z czasem zrozumiesz o co dokładnie chodzi z tym olejem 0W20.
Tak w skrócie:
- Lepszy rozruch w zimie, prawda,
- Nie chroni prawidłowo silnika w lecie - kłamstwo.

Zresztą poczytaj specyfikację w/w olejów.
Jest na forum.

Podpytaj też kolegi Sylpete (ma też 1,4) jakie on ma wrażenia z używania tego oleju w silniku swojego jazza.

PS. Nigdy nie zalewaj oleju do pozycji "max" na bagnecie.
Olej wlany do takiego poziomu robi to większą szkodę dla silnika niż w pozycji "min".
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
sylwek74

Debiutant



Dołączył: 23 Kwi 2017
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: Honda Jazz II 1,4 i-DSI
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 10 Lut 2018, 20:43
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz II 1,4 i-DSI ograniczenie zużycia oleju a jego zmiana


Myślałem jeszcze o 0W40 Shella. Na prosty chłopski rozum ma dużą rozpiętość lepkosciowa i teoretycznie jest bardziej uniwersalny.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 10 Lut 2018, 20:43
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Sob 10 Lut 2018, 23:47
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz II 1,4 i-DSI ograniczenie zużycia oleju a jego zmiana


kedlaw07 napisał:
(...) na razie zalewaj tym Shell'em Helix Ultra 5W30.
Gwarantuję Ci że oleju, nie będzie ubywać.

Waldek, nie możesz dawać takiej gwarancji ani w przypadku tego Shella ani żadnego oleju.
Dlaczego? Odpowiedź w dalszej części.

Cytat:
PS. Nigdy nie zalewaj oleju do pozycji "max" na bagnecie.
Olej wlany do takiego poziomu robi to większą szkodę dla silnika niż w pozycji "min".


Do pozycji 'max' spokojnie można/należy nalać. Problemem jest przekroczenie górnego stanu. Dodajmy - istotne przekroczenie. Stan w okolicach 'min' natomiast jest już oczywiście bardzo niebezpieczny i jest najkrótszą drogą do zakatowania silnika.
__________________________

To nie jest tak, że za zwiększony pobór oleju odpowiada tylko sam olej - jego właściwości, typ, jakość, lepkość. Ma wpływ, ale nie jest jedynym powodem. To może być także zwykłe zużycie silnika, usterki, zła eksploatacja. Albo wszystko razem.
Samym olejem, choćby najlepszym, o najlepszych właściwościach czyszcząco-płuczących nie doprowadzimy silnika do właściwego stanu, jeśli ów silnik wykazuje poważne niedomagania. Przykro mi że upier...em wam skrzydełka ale taka jest prawda.
No, może jeszcze agresywna, specjalistyczna płukanka może uratować sytuację zapieczonych pierścieni...
Natomiast odpowiednim olejem możemy ograniczyć (nie wyeliminować!) jego zużycie do poziomu być może akceptowalnego przez właściciela.

Aha, są jeszcze kwestie typu:
Czy przebieg jest prawdziwy?
Czy przed sprzedażą wiedząc o formie silnika nie zalano jakiegoś motodoktora czy innego ulepu dla handlarzy?

I na koniec uwaga: wbrew pozorom większą lepkość nie musi oznaczać zmniejszenia poboru oleju.
_________________
man feed machine, machine feed man
Powrót do góry
sylwek74

Debiutant



Dołączył: 23 Kwi 2017
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: Honda Jazz II 1,4 i-DSI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Lut 2018, 00:11
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz II 1,4 i-DSI ograniczenie zużycia oleju a jego zmiana


Czy przebieg jest prawdziwy? Nie wiem. Kwitów z 11 lat eksploatacji auta w Niemczech nie mam absolutnie ŻADNYCH. W Polsce auto było zalane Magnatekiem 10W40 który ja zaminiłem na Motula 5W40. Zuzycie Motula było 0,35. Mechanik powiedział ze auto kupilem całkiem niezle ale wygląda jakby stało dłuższy czas. Potem potraktowalem to płukanka Liqui Moly i zalałam SHELL Helix Ultra 5W40. Zużycie spadło do 0,25 l/1000 km. Byłbym zadowolony gdyby spadło do 0,1-0,15. A co do realności przebiegu to równie dobrze mogłaby mieć nalatane 270 tyś. km po niemieckich autostradach i też tego bym nie wyczuł bo przed zakupem oglądałem wiele Jazzow i stan licznika po pewnym czasie w ogóle przestał mnie w pewnym momencie interesować.
Powrót do góry
witek_p

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: JAZZ II 06 1,4
Piwa: 23/1
Wysłany: Nie 11 Lut 2018, 02:00
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz II 1,4 i-DSI ograniczenie zużycia oleju a jego zmiana


Orientujecie się może co to za wynalazek:
http://www.mobil.pl/Poland-Polish-LCW/carengineoils_products_mobil-1-fs-0w40.aspx#
Powrót do góry
Sylpete

Auto Maniak



Dołączył: 27 Sie 2012
Posty: 805
Skąd jesteś (miejscowość / region): K-Pax
Posiadane auto: Honda Jazz GD1 1.4 i-DSI 2005r.
Piwa: 41/8
Wysłany: Nie 11 Lut 2018, 10:35
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz II 1,4 i-DSI ograniczenie zużycia oleju a jego zmiana


Heh... Tradycyjnie: u nas "w pełni syntetyczny" a u zachodnich sąsiadów już hydrokrak na sterydach:
http://www.mobil1.de/produkte/fs-0w-40.aspx?p=2
- ale tam prawo nie pozwala opowiadać bajek konsumentom.

Poza tym olej jak olej... Na plus TBN=12,6 - czyli dobrze zadba o czystość silnika (temat na czasie, jak widzę Wink ).
_________________
man feed machine, machine feed man
Powrót do góry
witek_p

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2017
Posty: 263
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: JAZZ II 06 1,4
Piwa: 23/1
Wysłany: Nie 11 Lut 2018, 12:12
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz II 1,4 i-DSI ograniczenie zużycia oleju a jego zmiana


Nie no zastanawiam się nad kolejną wymianą, a że jakoś od 20-25lat Mobil mnie nie zawiódł (i tak jkakoś sentyment pozostałWink )więc szukam czegoś do Jazza.
Kupiłem auto we wrześniu 17' po tym jak mi ukradli Mondeo MK4 i był zalany jakimś glutem 10W-40, przelatałem na tym po zakupie ok 1-1,5 tyś i o dziwo nic nie wziął, po czym zrobiłem płukankę LM i wlałem Mobila 5W40, ale coś mi nie pasuje i chcę przejść na 0W30/40 w pełni syntetycznego przy kolejnej wymianie którą zrobię za niedługo wraz z kolejną płukanką. Mobil ma coś w pełni syntetycznego ? ESP chyba do tego silnika nie bardzo ?
Powrót do góry
sylwek74

Debiutant



Dołączył: 23 Kwi 2017
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: Honda Jazz II 1,4 i-DSI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Lut 2018, 12:29
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz II 1,4 i-DSI ograniczenie zużycia oleju a jego zmiana


witek_p napisał:
Nie no zastanawiam się nad kolejną wymianą, a że jakoś od 20-25lat Mobil mnie nie zawiódł (i tak jkakoś sentyment pozostałWink )więc szukam czegoś do Jazza.
Kupiłem auto we wrześniu 17' po tym jak mi ukradli Mondeo MK4 i był zalany jakimś glutem 10W-40, przelatałem na tym po zakupie ok 1-1,5 tyś i o dziwo nic nie wziął, po czym zrobiłem płukankę LM i wlałem Mobila 5W40, ale coś mi nie pasuje i chcę przejść na 0W30/40 w pełni syntetycznego przy kolejnej wymianie którą zrobię za niedługo wraz z kolejną płukanką. Mobil ma coś w pełni syntetycznego ? ESP chyba do tego silnika nie bardzo ?


No dokładnie jak u mnie. Wymieniłem na 5W40 Shella i też nie do końca mi pasuje. Oleju zdziebko bierze,silniczek chyba za mocno warczy ale spalanie średnie 5,8. Czy mozna uzyc na dolewke 5W30?
Powrót do góry
sylwek74

Debiutant



Dołączył: 23 Kwi 2017
Posty: 45
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: Honda Jazz II 1,4 i-DSI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 11 Lut 2018, 19:22
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz II 1,4 i-DSI ograniczenie zużycia oleju a jego zmiana


Przestudiowałem sobie parametry Shell Helix Ultra 0W30, 5W30, 5W40 i 0W40 i okazuje się że najgorsze parametry jeśli chodzi o lepkość kinetyczną, wskaźnik lepkości, klase oleju czy aprobaty to najgorszy jest 5W30 a najlepszy jest 0W40.

I chyba ten ostatni sobie zaleje bo jeśli chodzi o 5W30 to Shell nie powala. Chyba że poszukam czegoś innego producenta, na zużyciu paliwa o 0,1 l mniej mi nie zależy tylko na czystości silnika i przede wszystkim na obniżeniu zużycia oleju z obecnych 0,25 l/1000 km na powiedzmy 0,15l.
Powrót do góry
pieta

Auto Maniak



Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1560
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: honda jazz 2007 1.4 i-dsi - prawie jak civic ;)
Piwa: 26/4
Wysłany: Wto 13 Lut 2018, 01:20
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz II 1,4 i-DSI ograniczenie zużycia oleju a jego zmiana


nadal podtrzymuje swoje zdanie ze amsoil 0w40 to bardzo dobry olej i bije na głowę wszystkie produkty shella Razz
Ale rozumiem że każdy chce iść swoja drogą Cool
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 13 Lut 2018, 02:16
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz II 1,4 i-DSI ograniczenie zużycia oleju a jego zmiana


Sylpete napisał:
Do pozycji 'max' spokojnie można/należy nalać. Problemem jest przekroczenie górnego stanu. Dodajmy - istotne przekroczenie. Stan w okolicach 'min' natomiast jest już oczywiście bardzo niebezpieczny i jest najkrótszą drogą do zakatowania silnika.
W sprawie tego poziomu oleju na bagnecie, to masz rację.
Jednakże ja pisząc o poziomie "max" miałem na myśli, aby nie wlewać oleju do w/w oznaczenia podczas gdy auto ma całkowicie zimny silnik.
Znam kilku magików, którzy tak robili, a potem narzekali.
Dlatego właśnie należy mieć wlany olej pomiędzy "min" a "max".
Uważam jednak, że olej może być w poziomie "min", ponieważ podczas pracy silnika uzyskuje on odpowiednią temperaturę i się rozrzedza, a co za tym idzie odpowiednio smaruje.
Oczywiście jeden warunek musi być wtedy spełniony, silnik nie może pobierać oleju.

Być może wtedy właśnie osiąga poziom pomiędzy "min" a "max".
Tego nie sprawdzałem Wink
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Wto 13 Lut 2018, 02:17
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Jazz II 1,4 i-DSI ograniczenie zużycia oleju a jego zmiana


sylwek74 napisał:
Przestudiowałem sobie parametry Shell Helix Ultra 0W30, 5W30, 5W40 i 0W40 i okazuje się że najgorsze parametry jeśli chodzi o lepkość kinetyczną, wskaźnik lepkości, klase oleju czy aprobaty to najgorszy jest 5W30 a najlepszy jest 0W40.

I chyba ten ostatni sobie zaleje bo jeśli chodzi o 5W30 to Shell nie powala. Chyba że poszukam czegoś innego producenta, na zużyciu paliwa o 0,1 l mniej mi nie zależy tylko na czystości silnika i przede wszystkim na obniżeniu zużycia oleju z obecnych 0,25 l/1000 km na powiedzmy 0,15l.
Jeżeli bliżej Ci do 0W40 to już dołóż trochę i weź ten AMSOIL tak jak radzi pieta.
Dobra i sprawdzona firma na rynku. Zresztą zauważ, że kilka osób śmiga na tym oleju już od lat i nic się nie dzieje.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaAccord

37 900

2012r.

262 000 km

mazowieckie

HondaJazz

31 900

2014r.

139 000 km

śląskie

HondaCivic

38 800

2016r.

59 000 km

mazowieckie

HondaCivic

65 900

2017r.

94 000 km

mazowieckie

HondaCivic

67 900

2017r.

133 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System