Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda HR-V ) Pompa sprzęgła



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda HR-V ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
olek1222

Debiutant



Dołączył: 30 Sie 2017
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Honda HR-V, 3D, 1590cm, 2000
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 05 Lut 2018, 18:20
Temat postu:

Pompa sprzęgła


Witam, ostatnio zauważyłem, że pod pedałem sprzęgła na dywaniku mam małą tłustą plamkę, po zerknięciu wyżej zauważyłem, że poci mi się pompa sprzęgła. Z tego co się orientowałem w internetach, to koszt takiej pompki (do hrv) waha się od 250 do ok 600zł.
Moje pytanie brzmi następująco, czy do hrv czasem nie pasuje pompka sprzęgła od innego modelu hondy np. od Civic, Acord itp ?
moje pytanie bierze się z tego, ze pompka do Civica na zdjęciu wygląda identycznie jak do hr-v, ale cena jest trzy krotnie niższa Smile ewentualnie czy można gdzieś kupić reperaturkę i ile mniej więcej to kosztuje i ile jest warta taka naprawa. I może w ogóle ktoś wykręcał tą pompkę i wie jak się do tego zabrać Smile
_________________
Olek
Powrót do góry
olek1222

Debiutant



Dołączył: 30 Sie 2017
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Honda HR-V, 3D, 1590cm, 2000
Piwa: 1/1
Wysłany: Sro 07 Lut 2018, 20:31
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Pompa sprzęgła


Czy naprawdę nikt nie potrafi pomóc ? Smile jak zwykle muszę uczyć się sam na metodzie prób i błędów Razz
_________________
Olek
Powrót do góry
jungu

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Kwi 2015
Posty: 193
Skąd jesteś (miejscowość / region): Turek
Posiadane auto: Chevy Orlando 1.8 B+G
Piwa: 24/0
Wysłany: Czw 08 Lut 2018, 12:14
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Pompa sprzęgła


Koszt dobrej pompki do Civica to i tak koszt ok 220zł więc nie kalkuluję się kombinować i sprawdzać czy pasuje
Niby wygląd zewnętrzny mają taki sam, jednak numery katalogowe są inne co może mieć wpływ np. przekrój otworów wewnątrz.
znalazłem pompę niezłej firmy za 235zł https://www.autodoc.pl/aisin/301515
Na Twoim miejscu kupił bym jednak oryginalną używkę (ok 100zł) niż byle jakiej firmy zamiennik.
Powrót do góry
forever1234

Debiutant



Dołączył: 18 Sie 2015
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: honda hrv
Piwa: 4/0
Wysłany: Czw 08 Lut 2018, 23:05
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Pompa sprzęgła


A więc tak - pompka z civica nie pasuje. I z anglika też nie pasuje - wyjście przewodu po drugiej stronie. Są sprzedawane też same wkłady (gotowe tłoczki z uszczelkami), które pasują, ale są bardzo drogie. Bez sensu zatem je stosować. I są też sprzedawane zestawy naprawcze, czyli komplety uszczelek za około 10zł. Ja skorzystałem z tego ostatniego rozwiązania jakieś 4 lata temu i działa to do dziś. Już nie pamiętam dobrze, ale na pewno po wyjęciu pompki musiałem tylko dobrze wymyć wszystkie elementy bo były bardzoo zasyfione czarną mazią. U mnie w cylindrze nie było wżerów. Wiem, że w innych się zdarzają. Składaj na smarze do tłoczków hamulcowych, ale bez przesady z jego ilością. Jeśli płyn cieknie na górze, to spodziewaj się, że i siłownik sprzęgła na skrzyni jest do naprawy/wymiany.

Mała uwaga - przy odpowietrzaniu postanowiłem działać od drugiej strony....czyli wtłaczałem płyn przez odpowietrznik siłownika na skrzyni. Dopiero to się sprawdziło, bo klasycznym sposobem się nie dawało w pełni odpowietrzyć.
Powrót do góry
olek1222

Debiutant



Dołączył: 30 Sie 2017
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: Honda HR-V, 3D, 1590cm, 2000
Piwa: 1/1
Wysłany: Pią 09 Lut 2018, 18:16
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Pompa sprzęgła


forever1234 napisał:
Jeśli płyn cieknie na górze, to spodziewaj się, że i siłownik sprzęgła na skrzyni jest do naprawy/wymiany.

Mała uwaga - przy odpowietrzaniu postanowiłem działać od drugiej strony....czyli wtłaczałem płyn przez odpowietrznik siłownika na skrzyni. Dopiero to się sprawdziło, bo klasycznym sposobem się nie dawało w pełni odpowietrzyć.


Wyprzęgnik wymieniłem na nowy jakiś miesiąc temu, ale jak zacząłem mu się dzisiaj przyglądać to również podcieka (heh) i to właśnie z okolic odpowietrznika,zregenerowałbym ten stary i założył ale niestety został zutylizowany (delikatnie mówiąc), ewentualnie dokręcę jeszcze bardziej odpowietrznik może za słabo wkręciłem, samą pompę chyba również zregeneruje (jak się da) wyciek nie jest duży, ale jednak jest.

W jaki sposób wtłaczałeś płyn strzykawką? w momencie wtłaczania odpowietrzało się zbiorniczkiem (znaczy wypychało tam powietrze?) ?
_________________
Olek
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 09 Lut 2018, 18:16
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
forever1234

Debiutant



Dołączył: 18 Sie 2015
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): kraków
Posiadane auto: honda hrv
Piwa: 4/0
Wysłany: Pią 09 Lut 2018, 20:12
Temat postu:

Re: ( Honda HR-V ) Pompa sprzęgła


Odpowietrzałem pierwsze klasycznie, pompując pedałem sprzęgła. Ale potem co jakiś czas ciężko wchodziła jedynka i zgrzytała dwójka. Na forum accorda znalazłem temat z tym odpowietrzaniem od dołu. Więc dużą strzykawą odessałem płyn ze zbiorniczka, nalałem świeżego do tej strzykawki, założyłem wężyk na końcówkę i odpowietrznik (uwaga - w wężyku już musi być płyn do samego końca, bez pęcherzyków), odkręciłem lekko odpowietrznik i wcisnąłem cały płyn w układ. Musisz od razu zakręcić odpowietrznik. U mnie płyn doszedł do górnej krawędzi zbiorniczka, ale nie ręczę, że przy strzykawce większej pojemności się nie wyleje - lepiej podłożyć szmatę pod zbiorniczek. Dlatego tu uważaj. Teraz nie mam żadnych problemów z włożeniem jedynki nawet jak auto jedzie, a dwójka czasem głośniej wchodzi ale taka już jej uroda. W każdym razie nic nie cieknie. Zestaw uszczelek do pompy był chyba z autofrena. Jak dobrze poszukam to pewnie znajdę pudełko ze starymi uszczelkami i numerem referencji.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda HR-V ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda HR-V ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

58 000

2015r.

142 700 km

wielkopolskie

HondaCR-V

33 500

2008r.

200 000 km

śląskie

HondaCR-V

12 990

1998r.

198 000 km

wielkopolskie

HondaAccord

37 900

2012r.

262 000 km

mazowieckie

HondaAccord

29 900

2010r.

288 850 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System