Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda ) Naprawa Radia City



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kkuligowski

Czytelnik



Dołączył: 26 Sty 2018
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piaseczno
Posiadane auto: Honda City
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 30 Sty 2018, 09:04
Temat postu:

Naprawa Radia City


Witam
Wczoraj miałem okazje naprawić radio w City z 2006 roku i postaram się zdać relacje z tej operacji.
Radio i panele w w City nie są takie same jak w Jazz. Nie zdejmuje się panel pod pokrętłami nawiewów i całość trzeba wyjąć z radiem.
Zaczynamy od odkręcenia jednej ( 1 sztuka) śrubki pod środkowym pokrętłem nawiewu.
W popielniczce jest kolejna śrubka do odkręcenia i wyjmujemy ze spinek cały element z zapalniczką od której odpinamy kabelek z zasilaniem.
Teoretycznie mamy dostęp do dwóch śrubek które są w głębi radia tak na wysokości włączników klimy i ogrzewania szyby. Niestety w moim przypadku mechanik nie miał podejścia i zdemontował cały panel środkowy (kilka spinek, śrubek i zatrzasków)
Po odkręceniu tych nieszczęsnych 2 śrubek (chyba 8mm) radio trzyma się na zatrzaskach. Niestety nie wychodzi dalej jak na kilka centymetrów bo trzymają linki nawiewów. Końcówki do odpięcia są za schowkiem dolnym pasażera. Po „zwolnieniu” linek radio wysuwa się na następne 5 cm i trzeba odpiąć kostki elektryczne. Nie da się użytkować samochodu jak to wyczytałem w jednym z postaów.
Mając cały panel na stole mechanik odkręcił radio (kilka śrubek) i zaczęła się operacja lutowania (około 20 minut) i można by składać ale brakowało mi 3 żarówek (klima, podświetlenie kilmy i ogrzewania). Pan przez przypadek miał takie żarówki i wymienił (jak już mamy na wierzchu panel). Niestety miał tylko żarówki w czerwonym kolorze ale pomyślałem że lepiej czerwone niż wcale. Żarówki to szklane bańki 2-3 mm z 2 drucikami do zagięcia w oprawkach.
Całość złożenia poszła błyskawicznie, działa radio i mam różowe (czerwone żarówki + kolor plastyków) podświetlenie klimy i ogrzewania oraz czerwoną kontrolkę klimatyzacji.
Operacja „naprawa radia” trwała ponad 2 godziny i kosztowała mnie 150 zł + 10 zł za 3 żarówki.
Powrót 50 km do domu bezcenny jak radyjko nie zanika 
Polecam firmę Maxim z Żyrardowa
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda ) Car audio,CB Radio, nawigacja, alarmy, komputery

11) AUX »

HondaJazz

12 800

2006r.

169 957 km

pomorskie

Hondae

79 800

2021r.

20 000 km

mazowieckie

HondaCivic

19 800

2008r.

196 000 km

mazowieckie

HondaJazz

20 900

2009r.

100 000 km

mazowieckie

HondaCivic

85 990

2021r.

16 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System