Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) Nie działa pilot w kluczyku



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
przemekzny

Czytelnik



Dołączył: 04 Lip 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 24 Gru 2017, 15:21
Temat postu:

Nie działa pilot w kluczyku


Cześć,
Mój dziadek użytkuje od pół roku Hondę Jazz z 2005r. Kilka dni temu rozładował się akumulator, po naładowaniu przestał działać pilot od centralnego zamka (pilot, który jest w fabrycznym kluczyku).
Z tego co ustaliłem to:
- centralny zamek działa jeśli zamykam z kluczyka
- nie miga dioda na kluczyku po naciśnięciu przycisku i niestety nie wiadomo, czy wcześniej migała.
- po wymianie baterii w pilocie - bez zmian
- drugi kluczyk nigdy nie był przez dziadka używany, na chwilę obecną nie działa pilot w tym kluczyku (tzn. nie otwiera, nie zamyka zamka, nie miga dioda, nie wiadomo jak było dawniej). Jednocześnie śruba jest dość mocno zakręcona i jest problem z jej odkręceniem.

Czy ktoś z Was miał podobny problem?
Czy możliwe jest, by po odpięciu akumulatora rozkodował się pilot?

pozdrawiam
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Pon 25 Gru 2017, 15:02
Temat postu:

Re: Nie działa pilot w kluczyku


przemekzny napisał:
Cześć,

- po wymianie baterii w pilocie - bez zmian
- drugi kluczyk nigdy nie był przez dziadka używany, na chwilę obecną nie działa pilot w tym kluczyku (tzn. nie otwiera, nie zamyka zamka, nie miga dioda, nie wiadomo jak było dawniej). Jednocześnie śruba jest dość mocno zakręcona i jest problem z jej odkręceniem.

Czy ktoś z Was miał podobny problem?
Czy możliwe jest, by po odpięciu akumulatora rozkodował się pilot?

pozdrawiam


-rozumiem, że bez zmian w sensie otwierania drzwi. Czy ta czerwona diodka po wymianie baterii nadal jest martwa?

Ogólnie diodka powinna się odezwać po naciśnieciu guzika na kluczyku. Nawet jak nie ma reakcji zamka. To znak, że sygnał jest wysyłany.
Ja sobie właśnie muszę wymienić baterie w jednym z kluczyków, bo diodka przestała się odzywać, co wskazuje na pad baterii. Po ośmiu latach używania + poprzedni właściciel.

Nie wiem czy ci to pomoże, ale u mnie ostatnio wyładował się akumulator (w trasie). Nie był ładowany prostownikiem, ale prąd był "pożyczony" od innego auta. Z centralnym wszystko ok. Nawet radia nie musiałem ustawiać na nowo.
Z tym, że u mnie po wyładowaniu radio działało, światła także. Jedynie rozrusznik nie miał siły zakręcić. Więc to nie było takie wyładowanie do absolutnego zera.

Czy ten akumulator u Ciebie wyładował się do zera, czy coś tam jednak działało?

Można wiedzieć jaki dokładnie model baterii użyłeś? W serwisówce nie mogę nic znaleźć na ten temat, a ta wiedza mogłaby mi się przydać.

Jest napisane coś takiego:

Wymiana baterii:

1. Wykręcić wkręt i zdjąć pokrywkę pilota.

2. Wymienić baterię i sprawdzić ponownie. Jeśli kontrolka nie zapali się, wymienić pilota.

3. Zaprogramować nowego pilota i zarejestrować układ immobilizera za pomocą testera HDS.

"Czy możliwe jest, by po odpięciu akumulatora rozkodował się pilot? "

Mnie wydaje się to niemożliwe (w Jazzie), ale niech wypowie się ktoś mądrzejszy.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 25 Gru 2017, 23:56
Temat postu:

Re: Nie działa pilot w kluczyku


Flik77 napisał:
Można wiedzieć jaki dokładnie model baterii użyłeś? W serwisówce nie mogę nic znaleźć na ten temat, a ta wiedza mogłaby mi się przydać.

Jest napisane coś takiego:

Wymiana baterii:

1. Wykręcić wkręt i zdjąć pokrywkę pilota.

2. Wymienić baterię i sprawdzić ponownie. Jeśli kontrolka nie zapali się, wymienić pilota.

3. Zaprogramować nowego pilota i zarejestrować układ immobilizera za pomocą testera HDS.

"Czy możliwe jest, by po odpięciu akumulatora rozkodował się pilot? "

Mnie wydaje się to niemożliwe (w Jazzie), ale niech wypowie się ktoś mądrzejszy.
Kiedyś wymieniałem baterię w kluczyku i nie jest to żaden problem.
Jednak należy uważać na te wkręty.
U mnie jeden miał zakończenie krzyżakowe, natomiast drugi to "gwiazdka".
Niestety nie wiedziałem o tym i tak zrobiłem, że musiałem dorobić całkowicie nowy klucz.
Gdzieś na forum opisałem ten przypadek. Poruszyłem też tam system kodowania kluczy itd.
Tak więc nic na silę.

Nowy klucz w ASO 1100 zł

Jeżeli chodzi o wymianę baterii to każdy zegarmistrz Ci ja wymieni.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sro 10 Sty 2018, 11:11
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Nie działa pilot w kluczyku


Trochę późno i być może autor już sobie poradził, ale może przyda się innym: rodzaj baterii to bateria litowa CR1616 ( dotyczy Jazów produkowanych do 2008 r-nie wiem jak jest w nowszych wersjach.

W linku macie opis z fotkami jak to dokładnie zrobić (nie mój- znaleziony w sieci).
Ja jescze nie wymieniałem u siebie. Dziś będę walczył z klapą bagażnika. Pewnie WD 40 pójdzie w ruch. Smile

http://www.trafo.strefa.pl/honda/odnosniki/eksploatacja/bateria_w_kluczyku.htm

Kedlaw: jakie wkręty masz na myśli? Ja tam widzę tylko jedną śrubkę. Chyba, że masz na myśli zaczepy.

kedlaw07 napisał:


Nowy klucz w ASO 1100 zł


Shocked

Nie wiem, czy znajdę u siebie taki śrubokręt, ale baterię chyba sobie kupię swoją.
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Sro 10 Sty 2018, 13:08
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Nie działa pilot w kluczyku


Flik77 napisał:

Kedlaw: jakie wkręty masz na myśli? Ja tam widzę tylko jedną śrubkę. Chyba, że masz na myśli zaczepy.

kedlaw07 napisał:

Nowy klucz w ASO 1100 zł

Shocked

Nie wiem, czy znajdę u siebie taki śrubokręt, ale baterię chyba sobie kupię swoją.

Na początku podczas odkręcania nie dowidziałem jaki tam jest gwint i użyłem krzyżaka.
Byłem w 100% przekonany że to jest taka sama śrubka jak w zapasowym. Czyli krzyżak.
Niestety była to właśnie gwiazdka.
Nie rozumiem dlaczego w dwóch kluczach dali śrubki z różnymi gwintami.

Operacja wykręcania źle się skończyła, bo całą obudowę rozwaliłem. Połamałem tą końcówkę przy śrubce.
Można było jeszcze to posklejać, ale nie o to mi chodziło.

Do otwarcia tej obudowy zewnętrznej potrzeby jest taki specjalny śrubokręt (wkrętak) z takim właśnie wejściem gwiazdkowym.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Torx

Dowiedziałem się o tym dopiero jak poszedłem z tym całym rozwalonym majdanem do gościa który się zajmuje zamkami.
W celu ratowania tego co pozostało z tego kluczyka pan rozwiercił to co zostało po tym wkręcie, ponieważ odkręcając zepsułem cały gwint. Powiedział, żebym zakupił samą surówkę a on dorobi cały klucz.

Tak też zrobiłem. Kupiłem całą surówkę pełny klucz na alledrogo z logo tak więc wygląda jak oryginał.
Jest sprzedawca który to ma w cenie około 150 zł - 250 zł. Wystarczy podać model oraz rok produkcji.

Umówiłem się na "wizytę" w celu dorobienia a właściwie zrobienia nowego kluczyka.
Po dostarczeniu powyższej surówki pan dorobił grot na podstawie tego starego popsutego, a następnie przełożył ten chip. Można go łatwo wydrapać.

Dorabiając powyższą cześć, pan co chwilę chodził i sprawdzał czy wszystko będzie pasować. Uruchamiał silnik, sprawdzał zamki, alarm itp.

Zrobił to jak należy, a nie jak inni tylko w punkcie na maszynce dorobią.
Powiedział jeszcze, żebym używał kluczyki na zmianę.
Natomiast uruchamiając auto robił to powoli w odpowiednich położeniach, a nie od razu przekręcał kluczyk w pozycję po której zaczyna się jazda. Mi też tak powiedział.

Cała impreza wyniosła mnie 200 zł bo tyle zapłaciłem za klucz + dobre piwo oraz super dużą czekoladę z "okienkiem" Wink

Teraz mam trzy klucze Wink
Tym połamanym mogę tylko drzwi otworzyć.

Jeszcze jedna sprawa.
Mianowicie chodzi o ubezpieczyciela OC i AC. Pytałem u kilku ubezpieczycieli o ilość kluczyków i jak to się ma do w/w polis. Wszędzie mi powiedziano, że to nie ma żadnego znaczenia w tej sprawie.

Gdzieś na forum pokazałem i opisałem całą procedurę kodowania, oraz podałem odpowiednie symbole chipów.

Zaczepy masz przy tej nakładce z logo hondy.

PS. Jeżeli chcecie sami to rozebrać to lepiej najpierw zobaczcie to w necie jak się to robi.
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 10 Sty 2018, 13:08
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Sro 10 Sty 2018, 15:24
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) Nie działa pilot w kluczyku


Dzięki za obszerne wyjaśnienia. Aż obejrzałem sobie swoje kluczyki Smile
U mnie w obydwu jest gwint krzyżakowy, taki jak na fotkach w linku. Mam nadzieje, że dobrze nazywam. Ja mało techniczny jednak jestem. Smile

1. Bateria wymieniona. Siedziała pastylka Panasonic, teraz mam jakiegoś Philipsa CR 1616, jak już pisałem. Wymiana w zasadzie dość prosta. Potrzeba tylko odpowiedni śrubokręt i nietrzęsące się łapki.
U mnie nie było mowy o żadnym kodowaniu, zadziałało od razu. Mam nadzieje, że tak już zostanie i nie będzie żadnych niespodzianek. Rozumiem, że owo kodowanie dotyczy tylko nowego kluczyka, gdy pomimo wymiany baterii nie zadziała stary.

2. Bagażnik też już w zasadzie chyba ok. Nie ściągałem tego plastiku z tyłu klapy. Psiknąłem tylko trochę WD 40 i na razie działa.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCivic

7 300

2000r.

176 000 km

śląskie

HondaAccord

29 900

2010r.

288 850 km

lubelskie

HondaCivic

19 900

2007r.

303 500 km

kujawsko-pomorskie

HondaCR-V

12 990

1998r.

198 000 km

wielkopolskie

HondaHR-V

55 800

2017r.

148 000 km

małopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System