Honda

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponyksiążkilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Honda Jazz ) GD1 2003 - kontrolka rezerwy paliwa


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
chomik325

Dyskutant



Dołączył: 17 Lis 2017
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Honda Jazz - 2003r / 1.4 DSi
Piwa: 0/4
Wysłany: Czw 07 Gru 2017, 15:01
Temat postu:

GD1 2003 - kontrolka rezerwy paliwa


Jeżdże swoim Jazzem 2003r od około 2-3 tygodni. Póki co tankowałem go tylko dwa razy, teraz zbliża się pierwsze tankowanie od pełnego do niemal pustego baku. No i tu jest problem - wskaźnik już mam niebezpiecznie blisko zera ale kontrolka rezerwy (kropka przy zerze) cały czas się nie pali. Doczytałem w instrukcji, że zapalenie tej kontrolki oznacza rezerwę, i że w baku jest jeszcze 7,9l paliwa.

Czy kontrolka zapala się naprawdę BARDZO blisko zera [bądź wręcz po osiągnięciu 0], czy po prostu mam skopaną kontrolkę i od jakiegoś czasu jadę na rezerwie? Smile Mniej więcej w takiej pozycji mam poziom paliwa -> https://i.ytimg.com/vi/MJQWQpbR6uE/maxresdefault.jpg , a kropeczka ciągle się nie pali.
Powrót do góry
Maciej Loret

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 314
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bydgoszczu
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 LS \\\'03
Piwa: 3/2
Wysłany: Czw 07 Gru 2017, 15:11
Temat postu:

Re: GD1 2003 - kontrolka rezerwy paliwa


chomik325 napisał:

Czy kontrolka zapala się naprawdę BARDZO blisko zera [bądź wręcz po osiągnięciu 0], czy po prostu mam skopaną kontrolkę i od jakiegoś czasu jadę na rezerwie? Smile Mniej więcej w takiej pozycji mam poziom paliwa -> https://i.ytimg.com/vi/MJQWQpbR6uE/maxresdefault.jpg , a kropeczka ciągle się nie pali.


Jeszcze czas na zapalenie kontrolki.
Po zapaleniu można jeszcze spokojnie 40km przejechać...
_________________
Pozdrawiam, Maciej Loret
Corolla 2016, Yaris HSD 2016 i Jazz 2003
Powrót do góry
chomik325

Dyskutant



Dołączył: 17 Lis 2017
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Honda Jazz - 2003r / 1.4 DSi
Piwa: 0/4
Wysłany: Czw 07 Gru 2017, 15:12
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) GD1 2003 - kontrolka rezerwy paliwa


Ale kiedy ta kontrolka się zapala? Smile Jeszcze przed osiągnięciem zera, czy właśnie osiąga zero i wtedy się zapala?

EDIT: Tu zdjecie ode mnie juz - https://drive.google.com/file/d/1PTpls_rWfeB4CisODVXjlfCDzPKJanEr/view?usp=drivesdk
Powrót do góry
Flik77

Auto Maniak



Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 1081
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Honda Jazz LS 1.4 2005r.
Piwa: 24/17
Wysłany: Czw 07 Gru 2017, 17:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) GD1 2003 - kontrolka rezerwy paliwa


To jeszcze nie pora na zapalenie się kontrolki u Ciebie. Akurat mnie ciężko powiedzieć kiedy Tobie zapala się ta kontrolka, bo u mnie zegar ze wskaźnikiem paliwa wygląda nieco inaczej.

PS. Można wiedzieć ile przejechałeś dotychczas na jednym tankowaniu? Spalanie masz widzę dość wysokie, a jakichś siarczystych mrozów nie ma, chyba, że chodzi o korki.

U mnie np jest teraz spalanie 8.0-8.1 (dane z komputerka).
Powrót do góry
chomik325

Dyskutant



Dołączył: 17 Lis 2017
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Honda Jazz - 2003r / 1.4 DSi
Piwa: 0/4
Wysłany: Czw 07 Gru 2017, 19:58
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) GD1 2003 - kontrolka rezerwy paliwa


To pierwsze 2 tygodnie z tym autkiem. Wink Troche go gazowałem na początku. I na wysokich obrotach, dopiero sie go ucze. Wcześniej jeździłem jeszcze 10 lat starszym od niego VW Vento, który miał....dużo mniej czułe pedały, i żeby w ogóle gaz załapał, trzeba było cokolwiek wcisnąć. Tutaj nie mogę przywyknąć, że do ruszania to właściwie stopę się tylko kładzie na pedale gazu,. Wink

Zatankowałem (weszło prawie 31l), zresetowałem Trip i teraz po tych kilku kilometrach mam spalanie 8,8l.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 07 Gru 2017, 19:58
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pią 08 Gru 2017, 11:33
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) GD1 2003 - kontrolka rezerwy paliwa


chomik325 napisał:
To pierwsze 2 tygodnie z tym autkiem. Wink Troche go gazowałem na początku. I na wysokich obrotach, dopiero sie go ucze. Wcześniej jeździłem jeszcze 10 lat starszym od niego VW Vento, który miał....dużo mniej czułe pedały, i żeby w ogóle gaz załapał, trzeba było cokolwiek wcisnąć. Tutaj nie mogę przywyknąć, że do ruszania to właściwie stopę się tylko kładzie na pedale gazu,. Wink
musisz się przyzwyczaić, ponieważ jest to inna budowa silnika i dopiero w pewnych zakresach obrotów zaczyna dobrze śmigać.
Cytat:

Zatankowałem (weszło prawie 31l), zresetowałem Trip i teraz po tych kilku kilometrach mam spalanie 8,8l.
Maksymalnie do zbiornika wejdą 42 litry. Tak podaje producent, a pozostanie 7 litrów na rezerwie.
Jednakże wiele osób pisało o przekłamaniach na dystrybutorach. Niestety więcej pokazuje na nim a mniej masz wlane Sad

Wracając do obrazka i wskazówki to w pewnym momencie nagle Ci ona spadnie i po jakimś czasie zapali się kontrolka informująca o jeździe na rezerwie.

Jeżeli chodzi o spalanie to spokojnie. Ktoś kiedyś na forum napisał o spalaniu w wysokości 12 litrów.

U mnie po zatankowaniu do pełna baku paliwa, oraz zrestartowania Trip'a pokazuje zużycie 9 litrów.
Jest to wynik przejechania pod dom ok 1500m.
Jakoś tak wychodzi z tankowaniem Wink

Zauważ proszę, że z czasem wynik na wyświetlaczu będzie Ci się zmieniał na niższy. Tak przynajmniej jest u mnie.

Zrobiłem kiedyś taki eksperyment:
Zatankowałem do pełna i pojechałem w trasę ok 350 km. Spalanie wg. licznika wyszło 5,6 Litra.
Wracając nigdzie nie tankowałem i pokonałem tą samą trasę. Cyferki które wyświetliły się na wyświetlaczu również pokazały wartość 5,6

Można stwierdzić, że przejeżdżając odległość 700 km auto spaliło 5,6 Litra.
Jednakże nie wiem jak ono to policzyło. Wydaje mi się, że jest to wynik podany od punktu A do punktu B.
Jak i z powrotem. Czyli pokonują w/w trasę tyle spala, a nie jest to wynik spalania na 100 km.

Następnie zatankowałem u siebie (na "swojej" stacji - Lotos Optima - na której zawsze tankuję) i nie resetując Licznika z czasem zaczęło mi się to zużycie zwiększać. Kiedyś było 8 Litrów innym razem 7 litrów.
Na obecną chwilkę wyświetla 7,5 litra. Very Happy
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Maciej Loret

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 314
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bydgoszczu
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 LS \\\'03
Piwa: 3/2
Wysłany: Pią 08 Gru 2017, 16:07
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) GD1 2003 - kontrolka rezerwy paliwa


kedlaw07 napisał:

Jeżeli chodzi o spalanie to spokojnie. Ktoś kiedyś na forum napisał o spalaniu w wysokości 12 litrów.


Górnej granicy praktycznie nie ma...

kedlaw07 napisał:

Zauważ proszę, że z czasem wynik na wyświetlaczu będzie Ci się zmieniał na niższy. Tak przynajmniej jest u mnie.


Albo na wyższy. Podobnie jak czasem jest mniej głodny a czasem bardziej.

kedlaw07 napisał:

Można stwierdzić, że przejeżdżając odległość 700 km auto spaliło 5,6 Litra.
Jednakże nie wiem jak ono to policzyło. Wydaje mi się, że jest to wynik podany od punktu A do punktu B.
Jak i z powrotem. Czyli pokonują w/w trasę tyle spala, a nie jest to wynik spalania na 100 km.


Wynik liczony jest od skasowania licznika do ponownego skasowania licznika.
I jest to wartość zużycia paliwa na 100km.
_________________
Pozdrawiam, Maciej Loret
Corolla 2016, Yaris HSD 2016 i Jazz 2003
Powrót do góry
dulu1

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 127
Skąd jesteś (miejscowość / region): Człopa
Posiadane auto: VW Sharan 1,9TDI PD 115km 2004r, Honda Jazz 2005r 1.2
Piwa: 2/1
Wysłany: Pią 08 Gru 2017, 21:01
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) GD1 2003 - kontrolka rezerwy paliwa


Witam. Co do tej kontrolki, to zapala się kiedy wskazówka dojdzie praktycznie do zera, i wtedy jest jeszcze naprawdę sporo do przejechania. Dokładnie to nie wiem ile bo nigdy nie jeździłem do zera, i przeważnie tankuję go po zapaleniu się lampki, ale zdarzyło mi się przejechać 80 km na rezerwie i dojechał do CPNu o własnych siłach. Rezerwę ma naprawdę dużo także nie ma się o co martwić.
Co do spalania to ja nie mieszkam w dużym mieście, ale w spalanie 12litrów w sprawnym Jazzie nie uwierzę. U mnie jak się jeździ na krótkich trasach do 2km zimą (70% krótkie trasy 30% trasa) spalanie to około 7,5l. W trasie jak się jeździ około 100km/h spala poniżej 6L. Na trasie przy większych prędkościach (120-140km/h) trzeba liczyć się z około 7L/100km. Rekord niskiego spalania osiągnęła moja żona dojeżdżając nim do pracy 30km (w jedna stronę) poza miastem. Wtedy spaliła 4,8L. Ogólnie według aplikacji średnia z 30 tyś km to około 6,5L/100km, i maksymalnie nigdy nie przekroczyłem 8L, a raczej jeżdżę dość agresywnie. Spalanie mierze zawsze tankując auto do pełna do pierwszego odbicia pistoletu, nie z komputerka (chociaż nawiasem mówiąc przekłamuje on tylko około o,2L). Ale żeby Jazz spalił 12L/100km to ja nie wiem co trzeba z nim robić...
Powrót do góry
gadu-gadu
der_profi

Dyskutant



Dołączył: 04 Sie 2016
Posty: 55
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice/Kraków
Posiadane auto: Jazz 1,4x2+W169
Piwa: 5/0
Wysłany: Sob 09 Gru 2017, 14:04
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) GD1 2003 - kontrolka rezerwy paliwa


dulu1 napisał:
Ale żeby Jazz spalił 12L/100km to ja nie wiem co trzeba z nim robić...

Być zawsze pierwszy na światłach Very Happy
Powrót do góry
mati-jazz

Dyskutant



Dołączył: 10 Sie 2016
Posty: 70
Skąd jesteś (miejscowość / region): podkarpacie
Posiadane auto: Jazz 1.4 2002
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 10 Gru 2017, 20:38
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) GD1 2003 - kontrolka rezerwy paliwa


I ja dorzucę coś od siebie Smile Do zaświecenia kontrolki jeszcze z 50 kilometrów przy spokojnej jeździe Smile Niedługo po zakupie zrobiłem test rezerwy. Bańka 5 litrów w bagażniku, w momencie zaświecenia kontrolki skasowałem licznik i tak latałem aż zgasł mi w trasie Smile Na rezerwie zrobiłem dokładnie 124 kilometry, normalnym stylem jazdy czyli trochę korków, trochę autostrady, trochę klimy (było to końcem sierpnia). Co do pojemności baku to raz przy już bardzo głębokiej rezerwie weszło mi 41 litrów. Ale wtedy bałem się że w ogóle na stację nie dojadę Very Happy I tankowałem do 17 odbicia pistoletu Very Happy
Powrót do góry
chomik325

Dyskutant



Dołączył: 17 Lis 2017
Posty: 50
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: Honda Jazz - 2003r / 1.4 DSi
Piwa: 0/4
Wysłany: Nie 10 Gru 2017, 21:30
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) GD1 2003 - kontrolka rezerwy paliwa


Widzę, że ładna dyskusja się zrobiła. Wink Wszystko przez zdjęcie z moim spalaniem. Very Happy

Po 1 - tak jak mówiłem, jestem świeżym posiadaczem tego autka i ciągle je wyczuwam. Ciągle czasem zgaśnie, czasem zbyt przygazuje z ruszania itd.

Po 2 - jestem świeżym kierowcą w ogóle. Smile Właściwie dopiero od 3-4 miesięcy regualnie jeżdżę. Mimo, że prawko mam od ponad 6 lat. Nigdy nie było czym, a im dalej - tym bardziej sam się bałem.

Po 3 - kojarzy mi się, że była akcja serwisowa związana właśnie z komputerkiem i liczeniem spalania? Że komputer troche przekłamywał spalanie? Możliwe, że mój nie miał tego kalibrowanego.
Mam w planach sam to policzyć jak będe następnym razem tankował. Zobaczę ile wleje (czyli ilość ile zużyłem), sprawdzę na liczniku ile przejechałem przez ten czas - podzielę km z licznika przez ilość wlaną = voila, wyjdzie mi mniej więcej spalanie. Wink
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 11 Gru 2017, 10:56
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) GD1 2003 - kontrolka rezerwy paliwa


Maciej Loret napisał:
kedlaw07 napisał:

Jeżeli chodzi o spalanie to spokojnie. Ktoś kiedyś na forum napisał o spalaniu w wysokości 12 litrów.

Górnej granicy praktycznie nie ma...
kedlaw07 napisał:

Zauważ proszę, że z czasem wynik na wyświetlaczu będzie Ci się zmieniał na niższy. Tak przynajmniej jest u mnie.

Albo na wyższy. Podobnie jak czasem jest mniej głodny a czasem bardziej.
kedlaw07 napisał:

Można stwierdzić, że przejeżdżając odległość 700 km auto spaliło 5,6 Litra.
Jednakże nie wiem jak ono to policzyło. Wydaje mi się, że jest to wynik podany od punktu A do punktu B.
Jak i z powrotem. Czyli pokonują w/w trasę tyle spala, a nie jest to wynik spalania na 100 km.

Wynik liczony jest od skasowania licznika do ponownego skasowania licznika.
I jest to wartość zużycia paliwa na 100km.
Wytłumacz mi proszę.

Czyli od punktu "A" (wyświetla się na Trip'ie 90 km) a przyjeżdża się do punktu "B"
(na wyświetlaczu pokaże się wynik 400 km).
Taką trasę pokonał na w/w odcinku trasy (90 + 430 = 520)
To ile tyle spalił Question
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Maciej Loret

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 314
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bydgoszczu
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 LS \\\'03
Piwa: 3/2
Wysłany: Pon 11 Gru 2017, 15:52
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) GD1 2003 - kontrolka rezerwy paliwa


kedlaw07 napisał:

Czyli od punktu "A" (wyświetla się na Trip'ie 90 km) a przyjeżdża się do punktu "B"
(na wyświetlaczu pokaże się wynik 400 km).
Taką trasę pokonał na w/w odcinku trasy (90 + 430 = 520)
To ile tyle spalił Question


Zerując wskazanie licznika bieżącego kilometrów, zerujesz również średnie spalanie.
To chyba wszystko co trzeba wiedzieć, żeby móc policzyć średnie spalanie na jakimś odcinku...
_________________
Pozdrawiam, Maciej Loret
Corolla 2016, Yaris HSD 2016 i Jazz 2003
Powrót do góry
kedlaw07

Auto Maniak



Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 4370
Skąd jesteś (miejscowość / region): Opole/opolskie Polska
Posiadane auto: Jazz sx-cool 1.2 i-dsi 2006, Hyundai i20, UFO 2007 1,8 Mruczek w aucie
Piwa: 177/54
Wysłany: Pon 11 Gru 2017, 23:39
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) GD1 2003 - kontrolka rezerwy paliwa


Maciej Loret napisał:
kedlaw07 napisał:

Czyli od punktu "A" (wyświetla się na Trip'ie 90 km) a przyjeżdża się do punktu "B"
(na wyświetlaczu pokaże się wynik 400 km).
Taką trasę pokonał na w/w odcinku trasy (90 + 430 = 520)
To ile tyle spalił Question


Zerując wskazanie licznika bieżącego kilometrów, zerujesz również średnie spalanie.
To chyba wszystko co trzeba wiedzieć, żeby móc policzyć średnie spalanie na jakimś odcinku...
Teraz nacisnę na ten patyczek i widzę cyferkę 6,5.
Czy to jest informacja o spalaniu na 100 km, czy na całym przejechanym odcinku od A do B
_________________
Jeżeli uważasz, że POMOGŁEM POSTAW PIWO. Kupiłeś jazza przeczytaj Akcje serwisowe Hondy
Stan licznika: 182 500 km Honda obecny olej: 0W20 Amsoil, aku 35Ah-6L www.kotekmruczek.5v.pl
www.kotekmruczek.cba.pl
Powrót do góry
Maciej Loret

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Lip 2015
Posty: 314
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Bydgoszczu
Posiadane auto: Honda Jazz 1,4 LS \\\'03
Piwa: 3/2
Wysłany: Pon 11 Gru 2017, 23:59
Temat postu:

Re: ( Honda Jazz ) GD1 2003 - kontrolka rezerwy paliwa


kedlaw07 napisał:
Teraz nacisnę na ten patyczek i widzę cyferkę 6,5.
Czy to jest informacja o spalaniu na 100 km, czy na całym przejechanym odcinku od A do B


Przecież wyżej Ci napisałem. Od ostatniego wyzerowania licznika.
_________________
Pozdrawiam, Maciej Loret
Corolla 2016, Yaris HSD 2016 i Jazz 2003
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum HONDA Forum Strona Główna -> ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Honda Jazz »

Opinie o samochodach Honda Jazz - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Honda Jazz ) Porady, problemy techniczne


HondaCR-V

23 900

2009r.

275 000 km

kujawsko-pomorskie

HondaCivic

17 900

2008r.

178 000 km

małopolskie

HondaAccord

39 900

2010r.

159 000 km

wielkopolskie

HondaHR-V

50 000

2016r.

82 000 km

lubelskie

HondaCivic

49 900

2015r.

164 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System